Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym wypadku. Przecież napisałem, że na tarczy należy zaznaczyć, że to kopia. Podobnie robię z moimi "tuningowanymi" budzikami - nazywam je SLAVA-T http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61974-odnowione-budziki-slava/?view=findpost&p=2010527

 

Jeżeli ktoś zrobiłby skan (600dpi) z samej tarczy, to można sobie wygenerować kopię takiego budzika w domu - tylko umieścić gdzieś na tarczy napis "kopia" albo "копия". Wyglądałby ozdobnie w kolekcji. :)

Jestem przekonany, że współczesna technika pozwala na bardzo dokładne wykonanie kopii różnych przedmiotów . Mnie osobiście wielokrotnie nachodzą myśli i chyba nie jestem w tym osamotniony, aby skorzystać z tych możliwości i dorobić sobie jakiś rzadki egzemplarz tarczy i  przy jej pomocy uzupełnić swój zbiór budzików. Ja walczę z takimi myślami i staram się je odrzucać ( chociaż jest to trudne). Tłumacze sobie że, " najważniejsze jest w tej zabawie, aby dotrzeć do tych oryginalnych egzemplarzy. Jaki numizmatyk lub filatelista robiłby  kserokopie   banknotów  lub znaczków pocztowych i wkładał do klasera?" I tu pojawia się kolega z forum notabene Diabeł Polny i podpowiada / zachęca mnie do tego z czym staram się walczyć. Jak nie nazwać tego kuszeniem.

Co do tarcz SLAVA-T to ja nie traktuje ich jako kopie. Są to wykreowane przez autora wizje tarcz jakie mogą być zastosowane w budziku SLAVA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że współczesna technika pozwala na bardzo dokładne wykonanie kopii różnych przedmiotów . Mnie osobiście wielokrotnie nachodzą myśli i chyba nie jestem w tym osamotniony, aby skorzystać z tych możliwości i dorobić sobie jakiś rzadki egzemplarz tarczy i  przy jej pomocy uzupełnić swój zbiór budzików. Ja walczę z takimi myślami i staram się je odrzucać ( chociaż jest to trudne). Tłumacze sobie że, " najważniejsze jest w tej zabawie, aby dotrzeć do tych oryginalnych egzemplarzy. Jaki numizmatyk lub filatelista robiłby  kserokopie   banknotów  lub znaczków pocztowych i wkładał do klasera?" I tu pojawia się kolega z forum notabene Diabeł Polny i podpowiada / zachęca mnie do tego z czym staram się walczyć. Jak nie nazwać tego kuszeniem.

Co do tarcz SLAVA-T to ja nie traktuje ich jako kopie. Są to wykreowane przez autora wizje tarcz jakie mogą być zastosowane w budziku SLAVA. 

Niewątpliwie masz rację. Przemówiła przeze mnie diabelska dusza kolekcjonera, bo interesują mnie tylko najstarsze budziki i te rekonstruuję w miarę możliwości jak najbardziej dokładnie. Stąd zresztą wiele moich pytań ma liście w sąsiednim wątku. Tak czy owak, Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Poszukuję podstawki i rakietki do Slava Rakieta, może ktoś poratuje...

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tak, dokładnie o taką samą. Moja jest już tak popękana, że klejenie niewiele daje. Chętnie odkupię podstawkę w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez problemu da sie zdobyć na jakimś targu staroci. To dość popularna część budzika. Na rakietę do Sławy globusa nie liczyłbym za bardzo - to wyjątkowo deficytowa część. Kompletując taki egzemplarz zostałem posiadaczem kilku niekompletnych. To zawsze trochę trwa. Nie trzeba się zrażać. Ja preferuję wymianę części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój pierwszy budzik. Pod warstwą kuchennego tłuszczu kryło się skryte ,,piekno,, :-) Dzwoni, ale mechanizm wymaga czyszczenia, jak się go trąci to ,,chodzi,, ze dwie minuty. 

post-102561-0-26808700-1517325063_thumb.jpg

post-102561-0-66393600-1517325083_thumb.jpg

post-102561-0-31631800-1517325105_thumb.jpg

post-102561-0-60259200-1517325121_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To raczej nie są kwarce tylko "tranzystory".

 

Tak - to są typowe elektromechaniki - w środku oprócz układu tranzystorowego mamy duży ciężki balans z magnesami :) A na tarczy nad godziną 6 jest symbol tranzystora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takiej Drużbie ? Prezentuje się fajnie, według opisu wszystko w porządku.

 

https://www.olx.pl/oferta/piekny-i-sprawny-zegarek-nakrecany-mechaniczny-druzba-11-kamieni-cccp-CID87-IDrU2mt.html

Drużba jak Drużba. Tarcza plastikowa z delikatnymi odbarwieniami i z czarnym kompletnym nadrukiem. Wskazówki kolor złoty, ażurowe z przyciemnianym wypełnieniem - od takiego modelu. Podstawa z białego ebonitu z blaszaną wytłoczkąozdobną  dystansującą podstawę od pierścienia ozdobnego budzika. Blaszana wytłoczka zdeformowana co w  przypadku mocnego skręcenia śrub może wskazywać na  brak w środku podkładek  wypełniających stanowiących rzeczywistą podporę. Obudowa tylna odmalowana złotolem lub podobną farbą. Klucz chodu późniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące obudowy tylnej. Jeden z moich budzików, późniejszy model z opisem SLAVA ma też taką obudowę w kolorze złotym. Myślałem że to oryginał, ale jak teraz sprawdziłem, to też mam wrażenie, że była malowana. W chodzikach był taki kolor oryginalny. Czy w budzikach byly obudowy malowane oryginalnie na "złoto"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące obudowy tylnej. Jeden z moich budzików, późniejszy model z opisem SLAVA ma też taką obudowę w kolorze złotym. Myślałem że to oryginał, ale jak teraz sprawdziłem, to też mam wrażenie, że była malowana. W chodzikach był taki kolor oryginalny. Czy w budzikach byly obudowy malowane oryginalnie na "złoto"?

Oczywiście że były pokrywy tylne w kolorze złotym. Zazwyczaj gdy w Drużbach , Pionierach z ozdobnymi złotymi elementami czy prostokątach SLAVA ( takich które niedawno pokazywałem w temacie "odnowione budziki Slava"). Oprócz pokrywy tylnej  mogły być malowane plecy. Problem w tym , że pigment którego używano oryginalnie miał dość charakterystyczną fakturę - matową, antyrefleksową a czynnik spajający farbę jest niewidoczny po wyschnięciu . W pokazywanym wyżej budziku farba się błyszczy, czynnik wiążący wypełnia rowki napisów. Zamalowana jest główka nita i walec przesuwający zamknięcie prochówki. W oryginale pokrywa była malowana przed zanitowaniem prochówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy ruski budzik, chodzi ale mechanizm jest zaklejony, śpieszy o około 2 minuty na godzinę i czasem się zatrzymuje. Obudowa jest przygotowana na podgląd bo będzie lakierowany na czerwoną perłe, tarcza będzie impregnowana.

IMG_20180210_115834.jpg

 

IMG_20180210_115842.jpg

 

IMG_20180210_115911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zakupiłem między innymi taki oto zegar elektroniczny lampowy (prod. 10.88). Niestety nie mam do niego instrukcji obsługi a znajdujące się w dolnej części przyciski nie posiadają oznaczeń. Do chwili obecnej doszedłem jedynie do tego jak ustawić aktualny czas. Wyczytałem w internecie, że zegar jak większość takich "elektroników" posiada funkcje budzika , timera i stopera włączanych kombinacjami wciskania przycisków . Może ktoś będzie mógł pomóc i podpowie jak powinny być oznaczone poszczególne przyciski i kolejność przyciskania ich  kombinacji. Wydaje mi się, że zegar nieco się spóźnia( ? ) - czy można go jakoś regulować?

post-42128-0-08015000-1520792964_thumb.jpg

post-42128-0-51325900-1520792985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zakupiłem między innymi taki oto zegar elektroniczny lampowy (prod. 10.88). Niestety nie mam do niego instrukcji obsługi a znajdujące się w dolnej części przyciski nie posiadają oznaczeń. Do chwili obecnej doszedłem jedynie do tego jak ustawić aktualny czas. Wyczytałem w internecie, że zegar jak większość takich "elektroników" posiada funkcje budzika , timera i stopera włączanych kombinacjami wciskania przycisków . Może ktoś będzie mógł pomóc i podpowie jak powinny być oznaczone poszczególne przyciski i kolejność przyciskania ich  kombinacji. Wydaje mi się, że zegar nieco się spóźnia( ? ) - czy można go jakoś regulować?

Tym zegarem rozbiłeś system  :D

Nie potrafie pomóc ale jestem pełen podziwu  :rolleyes: 

 

Sthool pewnie bedzie wiedział jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zakupiłem między innymi taki oto zegar elektroniczny lampowy (prod. 10.88). Niestety nie mam do niego instrukcji obsługi a znajdujące się w dolnej części przyciski nie posiadają oznaczeń. Do chwili obecnej doszedłem jedynie do tego jak ustawić aktualny czas. Wyczytałem w internecie, że zegar jak większość takich "elektroników" posiada funkcje budzika , timera i stopera włączanych kombinacjami wciskania przycisków . Może ktoś będzie mógł pomóc i podpowie jak powinny być oznaczone poszczególne przyciski i kolejność przyciskania ich  kombinacji. Wydaje mi się, że zegar nieco się spóźnia( ? ) - czy można go jakoś regulować?

Podaj symbol z tyłu obudowy albo dodaj fotkę z tyłem zegara to poszukam instrukcji.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj symbol z tyłu obudowy albo dodaj fotkę z tyłem zegara to poszukam instrukcji.

 Prezent z zegarowym "mechanizmem" i dźwiękowym alarmem. Z tyłu jest numer 3.903.019  TY  ,  artykuł : CHB-817 д ( SNW-817 d). Nie wiem co znaczą cyfry 2233.

post-42128-0-82027000-1520797718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest elektronika 01. Trochę pokopałem już wcześniej ale instrukcji nie znalazłem. Tylko schematy. Może coś pomogą.

http://nintones.appspot.com/shema-chasy-elektronika-01.html

 

Edit.

Na rosyjskim forum piszą że można skorzystać z instrukcji od starta 7231. Co prawda on ma chyba 9 przycisków ale to ten sam środek .

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=287791

http://znoxx.me/2014/01/30/radiokonstruktor_start_7231/

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni  nabytek , troszkę szkoda ,że nie w drewnianej  obudowie ,  ale wszystko sprawne , z maleńkim ubytkiem  1-go ząbka w grzebieniu pozytywki  .

 

post-93905-0-38920100-1521014015_thumb.jpg

post-93905-0-93015200-1521014043_thumb.jpg

post-93905-0-70452800-1521014065_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.