Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
daktarin

RADZIECKIE BUDZIKI

Recommended Posts

Tylko pozazdrościć. Gdybyś miał któryś typ podwójnie napisz na pw.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Cześć, jestem Feliksdonskoi. Utraciłem dostęp do strony za pośrednictwem Twittera, musiałem się ponownie zarejestrować. Niektóre rzadkie alarmy, które udało nam się uzyskać

Привет, я feliksdonskoi. Утерял доступ к сайту через твиттер, пришлось регистрироваться снова. Немного редких будильников, которые удалось раздобыть

post-111889-0-21275300-1580896378_thumb.jpgpost-111889-0-71248000-1580896402_thumb.jpgpost-111889-0-16659500-1580896412_thumb.jpg

2 i 3 widziałem kilka razy w sprzedaży, ale ten pierwszy to chyba jedyny znany egzemplarz oprócz zdjęcia w katalogu :)

2 i 3 widziałem kilka razy w sprzedaży, ale ten pierwszy to chyba jedyny znany egzemplarz oprócz zdjęcia w katalogu :)

Да, каталог Иванова, имеется пара из него, которые не часто встречаются.

Tak, katalog Iwanowa, jest kilka z niego, które nie są często spotykane.

post-111889-0-39599500-1580976295_thumb.pngpost-111889-0-90949700-1580976304_thumb.pngpost-111889-0-79701900-1580976314_thumb.jpg

U mnie identyczny zestaw 5 tarcz :) Ciekawie czy były inne oprócz tej najstarczej "Czas 2 z-d Moskwa".

Wydaje mi się, że twój zestaw 5 tarcz nie jest identyczny z tym pokazanym przez feliksa. Twoja tarcza bez lumy jest inna niż ta jego.

Будильники Сигнал с отличиями на циферблате

Alarmy Alarm z różnicami na tarczyattachicon.gif3-57(1).jpgattachicon.gifIMG_20181231_132905.jpgattachicon.gifIMG_20181231_132921.jpgattachicon.gifIMG_20181231_132938.jpgattachicon.gifIMG_20181231_132954.jpg

Czym różni się tarcza nr 3 od tarczy nr 5 ?

Wydaje mi się, że twój zestaw 5 tarcz nie jest identyczny z tym pokazanym przez feliksa. Twoja tarcza bez lumy jest inna niż ta jego.

post-111889-0-52956000-1581080101_thumb.jpg

Jedyna różnica jaką dostrzegam to ta, że drukarz, w przypadku tarczy nr 5 nałożył więcej farby niż wtedy gdy drukował tarczę nr 3. Sama forma graficzna nadruku jest chyba taka sama. Może ja czegoś nie dostrzegłem. 

Jedyna różnica jaką dostrzegam to ta, że drukarz, w przypadku tarczy nr 5 nałożył więcej farby niż wtedy gdy drukował tarczę nr 3. Sama forma graficzna nadruku jest chyba taka sama. Może ja czegoś nie dostrzegłem. 

Faktycznie rożnica tylko w grubości linii, ale z ich powodu nadpis 11 kamnei zrobił się absolutnie nieczytelny, Signal też trudno się czyta :)

U mnie tym razem pytanie o kolor indeksów Pionera, znam na pewno czarne i zielone, czy były też innego kolory jak u Mira lub Drużby? Mir i Drużba na pewno miały jeszcze żółte ir szare, może coś jeszcze?

post-105856-0-68127500-1581421662_thumb.jpg

post-105856-0-95044100-1581421687_thumb.jpg

U mnie tym razem pytanie o kolor indeksów Pionera, znam na pewno czarne i zielone, czy były też innego kolory jak u Mira lub Drużby? Mir i Drużba na pewno miały jeszcze żółte ir szare, może coś jeszcze?

attachicon.gifIMG_20200208_120408.jpg

attachicon.gifIMG_20200208_120337.jpg

Z tym wzorem tarczy Pioniera, widziałem tylko te dwie wersje kolorystyczne indeksów - czarne i zielone. Jednak nie wykluczam , że mogły być jakieś inne kolory.

Ja wczoraj kupiłem z takim kolorem, ale na mim zdjęciu słabo widzać. Zielone wypełnienie

post-89049-0-69834800-1581679814_thumb.jpg

Edited by Brat Pit

Ja mam dwa, zielone indeksy i czarne, choć tarcze różnią się nie tylko indeksami ale i napisami. Zielone kropki to w tym samym kolorze wypełnienie wskazówek, a przy czarnych kropkach mam "przeźroczyste" wypełnienie wskazówek.

post-57210-0-48574600-1581695549_thumb.jpg

Te zielone kropki i wypełnienie wskazówe to farba luminescencyjna, są to najstarsze wersje Pionera, gdy w produkcji jeszcze ją używano. Trochę później ta sama wersja tarczy z nadpisem Pioner była już bez farby luminescencyjnej, a jeszcze później usunięto i nazwę Pioner.

Hej, mam taki kaprys, że chciałabym sobie zakupić budzika Sławę kurczaka, ale widzę różne kolory plastiku. Czy ona wychodziła z fabryki w dwóch kolorach - bardziej pomarańczowy i bardziej blady żółty, czy były tylko jedne wersje, a bledszy kolor to jest efekt wyblaknięcia słonecznego?

PS. Jak ktoś ma tanio do sprzedania to mogę przygarnąć ;)

Hej, mam taki kaprys, że chciałabym sobie zakupić budzika Sławę kurczaka, ale widzę różne kolory plastiku. Czy ona wychodziła z fabryki w dwóch kolorach - bardziej pomarańczowy i bardziej blady żółty, czy były tylko jedne wersje, a bledszy kolor to jest efekt wyblaknięcia słonecznego?

PS. Jak ktoś ma tanio do sprzedania to mogę przygarnąć ;)

Tak naprawdę było minimum 3 kolory, najczęsciej spotykany mocno żólty, biały(często blady żółty pod wpływem UV) i cytrynowy: 

post-105856-0-12370900-1581792244_thumb.jpg

Były też różne tarcze, ja mam tylko dwie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka