Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

..jestem starszy o 4 lata

Edytowane przez JAN89R

gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JAN89R

Pierwszy kwartał 1959 roku, fajny stan mechanizmu, widać, że niedawno był czyszczony. Jaki jest (lub był) kolor obudowy?

@Karolus

Ten czarny "ślimak" bardzo fajny, też niedawno zdobyłem taki ale z białą podstawką. Ciekawe czy były takie wersje, czy Tylko twój jest właściwy.Również prośba o kolor obudowy.

Gratuluje, koledzy nabytków . 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czarny jest


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Mir był czarny ale farba została tylko od wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój Mir też był i jest czarny, ale pytałem, bo być może były też inne kolory obudów. Ta wersja jest bez lumy.

post-57210-0-01257400-1425400357_thumb.jpg

post-57210-0-24762100-1425400361_thumb.jpg

post-57210-0-01527700-1425400366_thumb.jpg

post-57210-0-52245900-1425400417_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy może powiecie co to za mieszanka-mam budzik z taką tarczą i trochę się to gryzie Slava i słonik

 

post-51294-0-41240300-1425469501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmiana budzika z tarczą ze słonikiem. Jak do tej pory spotkałem tylko słoniki na tarczach z napisem Дружба, a z napisem Slava jeszcze nie, ale świadczy to o tym, ze takie też występowały. To jest wersja bez lumy, ale ciekawa. Nie posiadam katalogów zegarków z tej serii, może któryś z kolegów pomoże, jestem ciekaw który to rok? obstawiam 62-65, ale to raczej na chybił-trafił. ;)  Pokaz mechanizm.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak druga połowa 61, czyli to jeszcze przed ujednoliceniem nazewnictwa. Wniosek, że występowały równolegle dwa modele ze słonikiem Drużba i Slava. Brakuje Ci jednego łożyska w przekładni chodu, ale to nie problem. Fajne egzemplarze gromadzisz, gratuluję. Jakbyś miał dwa takie same, to chętnie się wymienię. Mam kilka podwójnych. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem taki na alle -tylko trzeba poszukać bo nie skopiowałem linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pozdrawiam.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniej urodziwe budziki Slava z lat osiemdziesiątych. Malowanie jeszcze oryginalne, ale mechanizm ma już plastykowy bęben sprężyny i koło zębate w ustawianiu godziny budzenia.   

post-57210-0-79258600-1425549729_thumb.jpg

post-57210-0-38188300-1425549811_thumb.jpg

post-57210-0-06017100-1425549843_thumb.jpg

post-57210-0-98553100-1425549849_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę można sobie pozwolić na małe szaleństwo. 

post-57210-0-96198400-1425764420_thumb.jpg

post-57210-0-45925400-1425764423_thumb.jpg

post-57210-0-08428100-1425764433_thumb.jpg

post-57210-0-71805900-1425764434_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego to pierwszy raz widzę :blink:  Fajny - i chyba lepszy od Slavy - werk wygląda solidniej. No i ma centralną sekundę :)

Trafił mi się jeszcze taki Jantar tranzystorowy. Moim zdaniem bardzo ładną ma tarczę i dzięki niej fajnie się prezentuje.

post-42128-0-15968900-1425906536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się jeszcze taki Jantar tranzystorowy. Moim zdaniem bardzo ładną ma tarczę i dzięki niej fajnie się prezentuje.

 

O istnieniu tego modelu nie wiedziałem. Ale może to wynika z małej ilości wyprodukowanych egzemplarzy, albo też z tego, że nie są one jakoś specjalnie popularne. A tarcza faktycznie ma atrakcyjny wygląd ;)

A jaki jest ruch sekundnika w tym zegarze? Tzn. czy sekundnik "płynie" bardziej niż w zegarach mechanicznych, czy da się tam zauważyć "skakanie"?

 

a do mnie dotarło maleństwo

 

Te budziczki to klasa sama w sobie - pozycja obowiązkowa u zbieraczy radzieckich budzików :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O istnieniu tego modelu nie wiedziałem. Ale może to wynika z małej ilości wyprodukowanych egzemplarzy, albo też z tego, że nie są one jakoś specjalnie popularne. A tarcza faktycznie ma atrakcyjny wygląd ;)

A jaki jest ruch sekundnika w tym zegarze? Tzn. czy sekundnik "płynie" bardziej niż w zegarach mechanicznych, czy da się tam zauważyć "skakanie"?

 

Mechanizm jest typu balansowego napędzanego  przez generator tranzystorowy i elektromagnesy więc ruch sekundnika nie może  byc całkiem płynny . Nie jest to jednak zauważalne tak jak w Kwarcach gdzie wskazówka przeskakuje co sekundę. 

Mam pytanie : Nie wiesz czy gdzieś na forum - niekoniecznie w zegarkach radzieckich - jest jakiś wątek o zegarach nakręcanych (naciąganych)  elektrycznie przez silnik lub elektromagnes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest typu balansowego napędzanego  przez generator tranzystorowy i elektromagnesy więc ruch sekundnika nie może  byc całkiem płynny . Nie jest to jednak zauważalne tak jak w Kwarcach gdzie wskazówka przeskakuje co sekundę. 

Mam pytanie : Nie wiesz czy gdzieś na forum - niekoniecznie w zegarkach radzieckich - jest jakiś wątek o zegarach nakręcanych (naciąganych)  elektrycznie przez silnik lub elektromagnes ?

 

Co do tej płynności ruchu, to w moim Metronie na werku UMB-2 (elektromechaniczny) sekundnik miał dosyć płynny ruch - owszem "skoki" było widać, ale nie były tak wyraźne jak w zegarach mechanicznych. Niestety awaria wychwytu unieruchomiła ten zegar na dobre :(

 

Co do tematu elektromechanicznego - to raczej go nie ma, bo jak wpisywałem w wyszukiwarkę hasło "elektromechaniczny", to pojawiało się ono w rożnych tematach. Może warto założyć taki temat, który poświęcony byłby zegarom, które jednocześnie mają balans i baterię? Pod ten temat łapałyby się zarówno zegary mechaniczne o naciągu elektrycznym, jak i zegary z elektrycznym sterowanie balansu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, jak skończę ze Slavami, to chyba przeskoczę na takie rakiety.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzinny klasyk - MIR z 1954r. ; tarcza dotknięta zębem czasu, nóżki niestety przepadły w mroku dziejów, ale działa i dzwoni jak oszalały :)

post-71605-0-32420900-1426086653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny i w podobnym stanie. Czy mógłbyś pokazać mechanizm i czy "szybka" jest plastykowa, czy szklana?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem renowację dużo młodszego, lata osiemdziesiąte, podoba mi się kolor obudowy, tarcza standardowa. 

post-57210-0-00951600-1426095436_thumb.jpg

post-57210-0-65393500-1426095437_thumb.jpg

post-57210-0-33032800-1426095439_thumb.jpg

post-57210-0-05175800-1426095450_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny i w podobnym stanie. Czy mógłbyś pokazać mechanizm i czy "szybka" jest plastykowa, czy szklana?

 

Szybka plastikowa, do mechanizmu nie umiem się dostać, a nie chcę ryzykować że popsuję pamiątkę rodzinną :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.