Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Istvan

Co założyłbyś do garnituru?

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiacie sie tych tissotów troche bez sensu, moze i one sa w kazdej galeri ale jak czesto widziecie je na nadgarstkach?  Moze przy farcie raz dziennie ( i to pewnie kwarca) i bedzie to sukces, porównywalnie mozna powiedziec ze jak raz dziennie widze merca s-klase to mam powiedziec ze to popularny samochód :D

W PL popularny zegarek to Casio, QQ i Perfect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie sie tych tissotów troche bez sensu, moze i one sa w kazdej galeri ale jak czesto widziecie je na nadgarstkach?  Moze przy farcie raz dziennie ( i to pewnie kwarca) i bedzie to sukces, porównywalnie mozna powiedziec ze jak raz dziennie widze merca s-klase to mam powiedziec ze to popularny samochód :D

W PL popularny zegarek to Casio, QQ i Perfect.

Ostatnio jak byłem w TimeTrend robić przymiarki, ludzie oglądali Nauticę, a jakiś facet kupił Lorusa. Do zestawienia doliczyłbym Armaniego jeszcze. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do zestawienia doliczyłbym Armaniego jeszcze

 

I Atlantica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie sie tych tissotów troche bez sensu, moze i one sa w kazdej galeri ale jak czesto widziecie je na nadgarstkach? Moze przy farcie raz dziennie ( i to pewnie kwarca) i bedzie to sukces, porównywalnie mozna powiedziec ze jak raz dziennie widze merca s-klase to mam powiedziec ze to popularny samochód :D

W PL popularny zegarek to Casio, QQ i Perfect.

To samo miałem już wcześniej napisać, ale chyba musiałem się czymś ważnym zająć (albo mi się nie chciało ;)). Tissot, czy Certina to dobre zegarki są. Ja akurat w podobnym budżecie ostatecznie stawiam na japońskie, ale DS1 i Visodate 1957 co jakiś czas mam ochotę sobie kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat czas odświeżyć.

 

Po przymiarce Tissot T-Tempo czuję się kompletnie skołowany. Zegarek jest mały i strasznie delikatny. W ogóle go nie czuć na ręku i wcale nie jest taki ładny. Mówiąc krótko - odpada.

Poza tym, ostatnio jechałem metrem i jakiś lump z brudnymi włosami w starej koszulce, miał na ręku Tissota Quadrato (kwarc). Totalna masakra. I wcale nie chodzi o pieniądze, tylko o wyjątkowość. Od dzisiaj szukam czegoś w miarę taniego, ale co jednocześnie jest dość unikalne.

 

Hamilton - jest nieźle, ale najchętniej to bym kupił Khaki Pilot Pioneera. ;)

 

Epos - do 3000 zł chyba nie ma nic, co bym chciał mieć. No może poza Sportive 3413 (niebieski), ale nie mam pewności.

 

Certina - odpada, bo już jedną mam i wystarczy.

 

Glycine Classic - szukam zegarka z białą tarczą, a ładniejszy jest z czarną. Poza tym, zbyt klasyczny.

 

Mógłbym tak długo, ale prędzej kupię jakieś Bambino niż coś fajnego. :D

 

Myślałem jeszcze ostatnio nad Doxa Ethno, ale sam nie wiem. A wy co myślicie o tym czymś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowali Kemmner Tonneau. Mechanizm miyoty, szafir, dokręcanie. Zdjęcia poniższe z netu

 

watch.jpg

 

34rhrpg.jpg

Dostępny na ebayu, również Pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kemmner wygląda bardzo dobrze. Wydaje mi się,że sprawdziłby się także jako EDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek oglądałem już tutaj na forum. Brzydki nie jest, ale jeśli się nie mylę, firma - widmo, dlatego podziękuję.

 

Poza tym, kostki, beczki i inne wygibusy odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Niedzieli przekonam się naocznie, już jest do mnie wysłany, z tym że znając życie będę w trasie i zobaczę go dopiero na przyszły weekend :(  Kemmnera są trzy wersje kolorystyczne tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic odpada - masowo, choć ten tragiczny nie jest.

 

Zeppelin to może za 20 lat, gdy marka będzie coś znaczyła. :) Choć od razu nasuwa się pytanie, ile znaczy dzisiaj wskazana wcześniej przeze mnie Doxa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje do wyboru. Masówka, czyli sprawdzone modele, które wiele osób miało, ma i będzie miało i mogą na ich temat dużo powiedzieć.  Coś unikalnego, tu jest mniej osób posiadających te modele, często są to mniej znane marki tak jak Kemmner i tu wystawiasz się na ryzyko. Mało rzeczowych recenzji. Na razie wygląda to tak, proponują Ci forowicze masówkę to nie chcesz bo to dla mas, unikatowych nie chcesz bo nie wiadomo co to. W temacie zegarków im głębiej w las tym więcej drzew.

 

Może tu coś wypatrzysz co Ci się podoba, model i cenę się zlokalizuje :)

 

https://www.google.pl/search?q=zegarek+m%C4%99ski&biw=1280&bih=650&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2CwLVJiqHuqO7QafhIH4Bw&ved=0CAYQ_AUoAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Antea jest niezła, ale rozmiar 41mm kosztuje 1000 euro, dlatego na razie mówię nie, ale tylko na razie. ;)

 

Jeszcze jakieś sugestie, bo mam wrażenie, że przejrzałem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś vintage? Sporo jest na rynku np. Omeg. Na forum też można coś upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart to łądne zegarki, ale stosunkowo odtwórcze. Podziękuję.

 

Orient Stary są super i na pewno zaopatrzę się w japońca, ale nie teraz. Nie da się jednak ukryć, że reprezentację Japonii do 3000 zł jest ciężko pobić. W każdym razie - kupić, kupię, ale nie w tej chwili.

 

J.Springs - szukam czegoś wyraźnie lepszego.

 

Zegarki vintage - do tego chyba trzeba dojrzeć. Może kiedyś.

 

Coś jeszcze? Dzięki w ogóle za zaangażowanie, Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się. Poza tym, jestem zadania, ze naprawdę fajne zegarki FC ma dopiero od 3000, ale dolarów. :)

 

Co myślicie o Doxie?

Niech się ktoś wreszcie wypowie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS-1 to rzeczywiście uniwersalny model. Nie kupię go tylko dlatego, że mam już jedną Certinę. Chcę się uczyć, poznawać innych producentów.

 

Póki co, stanęło na Doxie, choć nie ukrywam, że Stowa Antea mnie kusi.

 

Jak wpadnę na coś mądrego, na pewno odświeżę temat. :) Ale mimo to, jeśli ktoś ma inne propozycje, zapraszam do wyrażenia własnych myśli. Granica - 3000 zł. Docelowo mają być cztery zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Mam nadzieję, że nie trafię na szafot :rolleyes: :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heniu, Ty złośniku. :P Założę się, że nawet Ty nie byłeś taki mądry na początku swojej drogi. Daj człowiekowi się pouczyć. :D

 

@poiuyt, w pełni się z Tobą zgadzam. Uważam, że trudno dzisiaj zignorować Japonię. Jak pisałem wcześniej, zakup któregoś z Orient Starów to tylko kwestia czasu. Piszesz jednak o innych, niszowych producentach. Co masz konkretnie na myśli? Z przyjemnością sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Odetchnąłem, bo chyba jednak przeżyję :) . Mądrością to raczej nigdy nie grzeszyłem, ale cieszę się, że czujesz tzw. bluesa, co dzisiaj raczej powszechne nie jest. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach :rolleyes: . Gdyby coś mnie oświeciło, z pewnością się swoimi spostrzeżeniami podzielę :) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poiuyt, dzięki za listę. Niektórzy producenci pojawiają u nas na forum. W wolnej chwili przestudiuję resztę.

 

@Heniu, dzięki za dobre słowo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj powyższą Doxę Ethno. Na żywo moja Certina połyka ją bez popity. Ethno może nie jest wykonana tragicznie, ale mocno odstaje i jest kompletnie pozbawiona wyrazu. I to mimo, iż czerpie garściami od AT.

Powiem więcej, poza diverami, które Doxa ma świetne, pozostałych zegarków nie kupiłbym nawet dziecku na Komunię. Są po prostu brzydkie, a jakość wykonania jest co najwyżej średnia. Do Certiny nie ma co porównywać.

 

Krótko mówiąc - wycofuję się z tego pomysłu. Chyba trzeba będzie jednak sięgnąć po Orient Stara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.