Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HubstoN

Przebarwienia zegarka Casio G Shock K:PIASKOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widziałem pomarańczowego GX-56 na ręku sprzedawcy w sklepie rybnym. Pomarańczowy był już tylko z nazwy, raczej taki szaro-bury. MSZ to sie nazywa prawdziwy G-Sprit. Nosić taki zegar codziennie w sklepie rybnym. 8-)

 

Tylko, błagam, Andrzej, nie pisz, że do rybnego bardziej pasowałby Frogman, bo nie sprzedają tam żabich udek. 8-)

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Piowa, że ledwo wróciłes do Kinga a on juz na aledrogo ;p  ADHD się coraz bardziej wzmaga ;p Ale rozumiem, że teraz polowanie na Froga ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, błagam, Andrzej, nie pisz, że do rybnego bardziej pasowałby Frogman, bo nie sprzedają tam żabich udek. 8-)

 

 

 

Do rybnego tylko biały. :D


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Piowa, że ledwo wróciłes do Kinga a on juz na aledrogo ;p  ADHD się coraz bardziej wzmaga ;p Ale rozumiem, że teraz polowanie na Froga ;>

Na Alledrogo jest mój poprzedni King, którego sprzedaje teraz Miczel. Mój obecny GX-56 jest u mnie na łapie. 8-) 

Frogman może i tak, ale po wakacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Dokładnie tak :) Ja mam zegarek od Piowa i adhd też mam od niego...Pewnie się przeniosło z kingiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

....Co post to Tylko Ty i Frog,Frog i Ty !!! Litości....

taki już jest Andrzej  :P

 

...

Tylko, błagam, Andrzej, nie pisz, że do rybnego bardziej pasowałby Frogman, bo nie sprzedają tam żabich udek. 8-)

 

pozdrawiam, Piowa

:lol: punkt X100 dla Ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do białych G, praktycznie za każdym razem powtarza się nabywcom że białe się budzą i odbarwiają, odpowiedź jest zawsze ta sama. Wyczyszcze sobie, umyję. I? Przychodzi co do czego i nie można go doczyścić ale rady mają gdzieś. Z drugiej strony co doprowadza do tych odbarwień, przecieź nie kontakt z powietrzem. W sklepach leżą miesiącami i są nadal biale. Detergenty stosowane do mycia? Pot? Pot to by odbarwiał od wewnątrz. I za te białe dostaje się wszystkim modelom G po uszach. A ja swoje dwa chwalę, czarne. Zobaczymy co będzie gdy dojdzie czerwony GW7900 4ar mojej pani. Czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za off ale Gw 7900 dla kobiety? Toz to jeden z wiekszych g na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak lubi duże. Zegarki. Ha ha. No nie cierpi odmian damskich zegarków, małe, z jakimiś swiecidelkami itp. No ale spoko, jak będzie za wielki to mam dla niej coś na wymianę, GA 100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HubstoN, a ja bym na twoim miejscu złożył reklamację - i nie daj sobie wmówić, że to normalne bo białe. Białe są telefony, części odzieży itp., z tworzyw które (przynajniej z włascieowści bo skład moze być inny) są podobne do tych w bezlach G, a które nie odbarwiają się w tak zastraszającym tempie. Juz nie raz był poruszany podobny temat i nie raz pojawiały sie opinie, ze to nie wina Casio , że produkuje takie zegarki (bezle, paski), tylko kupujących, że są dziecinie naiwni mysląc, że "kupują białe, po to żeby miec białe". Moja rada - złóż reklamację, a jak Ci odpisza, że to z twojej winy, to złóż ją jeszcze raz, ale tym razem napisz na niej  i daj ją do wiadomości Rzecznika Praw Konsumenta i wpisz, że to jest odwołanie od pierwszej decyzji. Kiedyś tak mi poradził sprzedawca, jak po miesiącu popękały mi z boku skórzane buty znanej firmy. Po złozeniu pierwszą reklamację odrzucili ją twierdząc, że to moja wina. Ja juz chciałem odpuscić, ale buty były utrzymane jak nowe i sprzedawca który oddawał mi je razem z ta odpowiedzią sam stwierdził, że to faktycznie nie mogło być z powodu złego użytkowania, więc się ulitował i tak mi poradził. Druga reklamacja podziałała, a że tego modelu nie było oddali mi kasę. Jeżeli masz blisko złóż reklamację, jak odmówią, złóż jeszcze raz. Nic nie tracisz, a możesz zyskać. Kupiłeś biały zegarek, bo taki Ci sie podobał i według mnie jak go za mocno nie eksploatujesz to w jakimś przyzwoitym okresie powinien pozostać w stanie zblizonym do zakupu. Z założenia G nosi się na ręku, więc producent powinien przewidzieć, że klienci będą nosili długi rękaw i wyprodukować zegarek z takich materiałów, żeby nie wchodziły w reakcje z ubraniami i potem a już na pewno nie było to widoczne w tak krótkim okresie, a cena zegarka nie ma tu najmniejszego znaczenia. Dlatego uważam, ze odbarwianie G to nie jest coś normalnego. Takie moje zdanie, a Ty zrobisz jak zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ICE, dnia 12 Sie 2014 - 16:26, napisał:

 ja bym na twoim miejscu złożył reklamację

 

 

Witam,

w pełni zgadzam się z wypowiedzią Kolegi ICE. Złóż reklamację na "niezgodność towaru z umową", na piśmie do sprzedawcy, zachowaj kopię z potwierdzeniem przyjęcia.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia zawsze trakowane są jak uszkodzenia mechaniczne, nie ma najmniejszych szans na reklamację. Ciężko udowodnić w jaki sposób powstały, zawsze winny jest konsument. Poza tym lakierowane G i Baby-G o wiele rzadziej mają takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zawsze winny jest konsument. 

... lakierowane G i Baby-G o wiele rzadziej mają takie problemy.

 

No to tym sposobem przyznałeś, że jednak winny jest producent, bo nie polakierował ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z ICE ale biorąc pod uwagę, że samo Casio zlało BM G-Shocka na Polskę w kwestii brudzących pomarańczowych GX-56 to uważam, że będzie tak jak mówi Pablos.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko udowodnić w jaki sposób powstały, zawsze winny jest konsument. 

 Imho, to zależy od uzasadnienia, stanu itp. Jeżeli odbarwienia są tylko na krawędziach bezla, a zegarek nie posiada "głębokich" rys, to raczej ciężko będzie im uzasadnić, że to z winy konsumenta. Jeżeli przebarwienia powstałyby przez działanie jakiś agresywnych substancji, to przebarwienia byłyby nie tylko na krawędziach ale w innych miejscach, natomiast, jeżeli powstałyby na skutek działań mechanicznych to bezel miałby ślady w postaci rys a nie przebarwień. I o ile przy pierwszej reklamacji na 99,99% zleją taka argumentację, o tyle przy drugiej przechodzi przez jakąś komisje u wspomnianego rzecznika -tak przynajmniej tłumaczył mi ten sprzedawca od butów - i chyba miał rację bo pomimo pierwszej odpowiedzi, że to w 100% z mojej winy, to w drugiej odpowiedzi bez marudzenia uznali reklamację i zwrócili kasę. Grunt to napisać mądre i wiarygodne uzasadnienie. Tamte buty były z białej skóry, nie miały nigdzie żadnych zadrapań, przetarć, podeszwa była jak nowa - słowem nie nosiły żadnych cech jakiejś nadmiernej eksploatacji i oba buty pękły w tym samym miejscu. Na tych rzeczach oparłem uzasadnienie reklamacji. Jak reklamacja poszła tylko tej firmy to mogli odpisać cokolwiek, albo nic, ale jak wyszło poza tą firmę, to nie mieli za bardzo argumentów, że to z mojej winy - przynajmniej tak przypuszczam. Zresztą jak HubstoN nie spróbuje, to się nie dowie . Poza tym radzę do pierwszej i drugiej pisemnej reklamacji dołączyć dobre zdjęcia stanu zegarka ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego HubstoN poczyniłeś jakieś kroki w kierunku zareklamowania zegarka? Udałeś się wogółe z zegarkiem do sprzedawcy lub serwisu, albo wysyłałeś go gdzieś? Otrzymałeś jakąs odpowiedź?. Minęło już kilka miesięcy i nadal cisza. Tylu forumowiczów udzielało się w temacie, podpowiadało, to może wypada przynajmniej jakąś informację podać :huh: , bo może komuś się również przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo przepraszam za brak odpowiedzi i aktywności z mojej strony. Nie poczyniłem żadnych kroków bo jak to w naszym kraju każdy wie jak to jest ze zwrotem i reklamacja towarów. Otóż temat był napisany przez moje zaniepokojenie tym zegarkiem. Na dzień dzisiejszy wiele się nie zmieniło. Zegarek nie ma znacznych przebarwień lecz wygląda wiadomo gorzej niż na początku ( Kolor po prostu przyciemniał) Przyzwyczaiłem się a nawet dodam, że wygląda teraz jak typowy piaskowiec z serii afghanistan hehe załączam zdjęcia przy roku użytkowania 

 

 

 

 

post-72926-0-94842500-1423745893_thumb.jpg

post-72926-0-20026900-1423745902_thumb.jpg

post-72926-0-23684000-1423745908_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.