pazikk 1501 #601 Posted October 30, 2024 Hehe mi też się nawet podoba. Ma dziwne rozwiązanie. Za sekundy odpowiada mała tarcza po lewej. A duża wskazówka sekundowa odpowiada za stoper. Bez sensu rozwiązanie. Na początku myślałem że bateria w nim padła. Dopiero po czasie zauważyłem, że jednak jest OK. 1 Share this post Link to post Share on other sites
mariusz9a 21749 #602 Posted October 31, 2024 10 godzin temu, pazikk napisał(-a): Ma dziwne rozwiązanie. Za sekundy odpowiada mała tarcza po lewej. A duża wskazówka sekundowa odpowiada za stoper. Bez sensu rozwiązanie. W chronografach to normalne rozwiązanie. 2 Share this post Link to post Share on other sites
pazikk 1501 #603 Posted October 31, 2024 Oo dzięki za informacje 0 Share this post Link to post Share on other sites
TomcioMiki 76568 #604 Posted November 1, 2024 W dniu 30.10.2024 o 22:20, pazikk napisał(-a): Hehe mi też się nawet podoba. Ma dziwne rozwiązanie. Za sekundy odpowiada mała tarcza po lewej. A duża wskazówka sekundowa odpowiada za stoper. Bez sensu rozwiązanie. Na początku myślałem że bateria w nim padła. Dopiero po czasie zauważyłem, że jednak jest OK. Nie tylko on tak ma z sekundnikiem, wiele zegarków tak ma . 1 Share this post Link to post Share on other sites
satanic 18079 #605 Posted December 24, 2024 Od dziś będą dwa. 3 Share this post Link to post Share on other sites
pitsar 0 #607 Posted January 29, 2025 Czesć, gdzie kupiłeś? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Sekcja_Eksploatacyjna 570 #608 Posted January 29, 2025 (edited) 3 godziny temu, pitsar napisał(-a): Czesć, gdzie kupiłeś? W polskiej dystrybucji ten zegarek nie występuje. Jest aktualnie drop na Amazon.co.uk po 45 gbp plus wysyłka. Czasem się pojawia na rubicon watches po 50 gbp. Edited January 29, 2025 by Sekcja_Eksploatacyjna 0 Share this post Link to post Share on other sites
Slaweknh 277 #610 Posted January 29, 2025 Cześć tak Amazon UK 9 godzin temu, pitsar napisał(-a): Czesć, gdzie kupiłeś? Cześć tak Amazon UK 0 Share this post Link to post Share on other sites
pitsar 0 #611 Posted January 31, 2025 Jeszcze jedno pytanie jak to jest z gwarancją na zegarki kupione na zagranicznych stronach? Bo wypatrzyłem sobie droższy ,ale w opiniach jest trochę tekstów o tym że doszły z uszkodzeniami. https://www.amazon.pl/gp/product/B093HFKXDY/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1 0 Share this post Link to post Share on other sites
Sekcja_Eksploatacyjna 570 #612 Posted January 31, 2025 @pitsar Gwarancja powinna być producenta. A z amazonem jest różnie, czasem można dostać produkt ze zwrotu. Jeśli szukasz citizena BM8560, to na naszym polskim happy time jest czarny i granatowy za niecałe 850 PLN. Sklep sprawdzony o dobrych opiniach. 0 Share this post Link to post Share on other sites
mariusz9a 21749 #613 Posted January 31, 2025 12 godzin temu, pitsar napisał(-a): Jeszcze jedno pytanie jak to jest z gwarancją na zegarki kupione na zagranicznych stronach? Bo wypatrzyłem sobie droższy ,ale w opiniach jest trochę tekstów o tym że doszły z uszkodzeniami. https://www.amazon.pl/gp/product/B093HFKXDY/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1 Ale ten jest z polskiego Amazona. Do tego sprzedawcą jest sam Amazon - opcja idealna. Gwarancja 2 lata, w zasadzie na amazonie polega na tym, że zgłaszasz obsłudze sklepu problem z produktem a oni wysyłają nowy albo oddają kase. Ja tak reklamowałem dwa razy i dwa razy dostałem nową rzecz a starą kazali odesłać w pudelku w którym przyszła nowa (raz było to po prawie 2ch latach używania). Tam nikt się nie bawi w naprawy i dopytywanie co nie działa tylko wysyłają nowe - nic ich nie obchodzi, nie działa dostajesz nowe. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24728 #614 Posted February 9, 2025 4 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Frozenn 8163 #615 Posted February 28, 2025 (edited) Hej. Po krótce przedstawię Wam moje, jak ja to mówię, baby Seiko, którym jest Lorus RL451AX9, ciekawy a'la diver w stylu pepsi. Moim zdaniem świetna sztuka. Dlaczego tak sądzę? Ano weźmy na przykład wymiary. Te są bardzo uniwersalne i wynoszą odpowiednio: 42mm szerokości bez korony, 13mm grubości oraz 50mm L2L, dzięki czemu czasomierz bardzo dobrze leży na nadgarstku. Dodatkowo na plus gumowy pasek - jest na prawdę wygodny. Nie szukaj jednak na nim takich smaczków jak logotypy marki. Granatową tarczę z delikatnym szlifem słonecznym przykrywa mineralne szkiełko, którego zaletą jest to, iż jest całkowicie płaskie i niewystające ponad bezel, przez co na prawdę trudno je zarysować. Całość jest uszczelniona na 10 atmosfer - całkiem wysoki standard uszczelnienia jak na tą półkę. Przejdźmy dalej do wnętrza czasomierza. W środku cyka nie taki najgorszy werk, mianowicie Y676, który jest przebrandowanym seikowskim 7S26. Prosty, bezobsługowy mechanizm, jeszcze bez takich udogodnień jak stop sekunda czy dokręcanie koroną. Werkowi można się przyjrzeć przez przeszklony dekiel, jednak mechanizm nie należy do urodziwych - wszystkie elementy są satynowo srebrne, przez co zlewają się w jednolitą, metalową masę. Tu również nie liczcie na designerskie smaczki, ozdobne tłoczenia czy frezy - nie ta liga Jednak pomimo braku prezencji, mechanizm robi swoją robotę bez zarzutu. Posiadany przeze mnie egzemplarz idzie, uważam, lepiej niż dobrze. Noszony codziennie śpieszy się takie 7 sekund na dobę. Jak łatwo obliczyć, w skali tygodnia przekłamuje o niecałe 50 sekund do przodu. Zegarek zakupiony na forumowym bazarku za dwie stówki z pudłem i papierami. Nowy kosztuje od 450 złotych wzwyż. Kalkulacje opłacalności pozostawiam dla Was. Omawiany tutaj Lorusik oczywiście nie jest ideałem i można by się przyczepić o to czy o tamto. Na przykład diverowy bezel jest nieruchomym elementem koperty. Luma występuje tylko na wskazówkach i jest bardzo kiepska, po kilkunastu minutach od ustania kontaktu ze światłem, ledwo, ledwo coś tam się tli na tej tarczy. Dalej, operowanie koroną nie należy do najprzyjemniejszych czynności - czuć brak precyzji i tani luz na wskazówkach przy ustawieniu godziny, poza tym koronka drażniąco ślizga się w palcach. Na szczęście nie ma potrzeby często korygować wskazań tegoż czasomierza. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia rezerwy chodu, mianowicie deklarowane przez producenta 40 godzin jest mocno naciągane. Ale czy przy takiej cenie, wymienione wyżej przywary można uznać za znaczące wady? Oceńcie sami. Ja mu to wszystko na pewno wybaczam Dzięki za poświęcony czas i za zapoznanie się z moim 'daily gruzem'. Pozdrawiam gorąco, eM. Edited March 1, 2025 by Frozenn Korekta tekstu. 5 Share this post Link to post Share on other sites
tofiks_th 15596 #616 Posted March 1, 2025 Prezencja tego Lorusika niezgorsza, a cena uzywki jeszcze lepsza. Jako edc do ciorania nada sie, choć z szafirowym szkiełkiem i ceramicznym bezelem pewnie dłużej zachowalby prezencję. Ale takie technikalia w podobnych pieniadzach to tylkona aliexpres😉. Mialem kiedyś ten werk w moim pierwszym nurku od J. Springs i też chodził podobnie dobrze. Zatem nosić i cieszyć sie tanim gruzikiem, bo fajny jest. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24728 #617 Posted March 2, 2025 4 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Brutto 6 #618 Posted April 8, 2025 Nabyłem „Lorusa” przez internet, dwie godziny temu odebrałem z paczkomatu, i okazuje się, że śpieszy się o minutę na dwadzieścia minut. Potelefonuję sobie jutro do sprzedawcy, Jak myślicie, czy taka dokładność to powód do reklamacji, czy też mi wyregulują? „Lorus” w sumie jest ładny. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24728 #619 Posted April 9, 2025 12 godzin temu, Brutto napisał(-a): Nabyłem „Lorusa” przez internet, dwie godziny temu odebrałem z paczkomatu, i okazuje się, że śpieszy się o minutę na dwadzieścia minut. Potelefonuję sobie jutro do sprzedawcy, Jak myślicie, czy taka dokładność to powód do reklamacji, czy też mi wyregulują? „Lorus” w sumie jest ładny. Jaki model? 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Brutto 6 #620 Posted April 9, 2025 Zgodnie z poradami z internetu walnąłem nim o łapę i już dobrze chodzi. To jest automatyczny „Lorus” RL401CX9 o średnicy 36 mm, niekiedy sprzedawany jako damski. Przymierzałem się do jakiegoś chińskiego rolexa na NH35 z E-bayu, a ten „Lorus” był z przeceny, więc się odważyłem. Załączam dziadowskie zdjęcie własnego autorstwa, bo chyba nikt go jeszcze nie opisał na forum. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Brutto 6 #621 Posted April 9, 2025 (edited) Tu jest porada w sprawie walenia zegarkiem o łapę: https://www.creationwatches.com/watchblog/seiko/7583.html „Lorus” na oko jak Seiko 5, z tą różnicą na plus, że koronka jest na godzinie trzeciej. W tej chwili spóźnia się mniej więcej dziesięć sekund na dobę, czyli zgodnie ze specyfikacją. Edited April 10, 2025 by Brutto Edytuję, bo coś skopałem. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24728 #622 Posted April 13, 2025 W dniu 9.04.2025 o 22:44, Brutto napisał(-a): Tu jest porada w sprawie walenia zegarkiem o łapę: https://www.creationwatches.com/watchblog/seiko/7583.html „Lorus” na oko jak Seiko 5, z tą różnicą na plus, że koronka jest na godzinie trzeciej. W tej chwili spóźnia się mniej więcej dziesięć sekund na dobę, czyli zgodnie ze specyfikacją. Chodzi o sklejony włos. Jak nim pukniesz o rękę - co jest w sumie niegroźne - to można to naprawić. W seiko 5 znana metoda szczegópnie, jak zegarek długo był nieużywany/leżał na magazynie 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Brutto 6 #623 Posted April 16, 2025 Z kronikarskiego obowiązku spróbuję wkleić ładniejsze zdjęcie własnego nadgarstka: 6 Share this post Link to post Share on other sites
Sekcja_Eksploatacyjna 570 #624 Posted May 9, 2025 6 Share this post Link to post Share on other sites
czuszka 8757 #625 Posted June 19, 2025 Mój pierwszy Lorus, urzekła mnie piękna seledynowa tarcza 🙂. 4 Share this post Link to post Share on other sites