Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Polacy! Wy przeklęci barbarzyńcy !!

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Czyli nie ważne co jest obok, ja tylko mam gust (najlepszy) i postawię klocka bo jest najmojszy. Własnie dlatego panuje u nas taki bałagan urbanistyczny. Po jakiego grzyba kupował działkę pod krematorium w takiej paskudnej okolicy? Mógł kupić tam, gdzie dominują klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam mu się podobało... to właśnie jest ta demokracja... Może dostał pozwolenie na budowę, bo ktoś w urzędzie stwierdził, że wreszcie w tym zalewnie architektonicznego g... powstanie coś interesującego. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry klocek nie jest zły... Lubię ten rodzaj architektury, uspokaja mnie. Daszki, wykusiki, tarasiki i blachodachówka w kolorze czerwonym to jest to co lubi statystyczny Kowalski, uważam to za koszmar... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

I właśnie dlatego wcale się nie zdziwię gdy do właściciela owej posesji, któregoś dnia zapuka kilku panów w czerni tachających tekturową trumnę z nieboszczykiem w środku celem spopielenia. Wystarczy, że pomylą drogę, będą pijani, pierwszy raz,... .

 

Wolność i demokracja to jedno a estetyka architektoniczna to drugie. Dlaczego zniszczeniem w czasie wojny brzydkich miast nikt się nie przejmuje a te niby tak samo zabudowane z czerwoną dachówką i takimi tam każdy stara się jak może omijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry klocek nie jest zły... Lubię ten rodzaj architektury, uspokaja mnie. Daszki, wykusiki, tarasiki i blachodachówka w kolorze czerwonym to jest to co lubi statystyczny Kowalski, uważam to za koszmar... ;)

Są klocki i klocki. Ten akurat jest fatalny i nie widzę żadnego powodu, by stawiać go wyżej niż te czerwonodachowce tylko dlatego, że jest klockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem działkę, której atutem, w warunkach zabudowy była zgoda na płaski dach...a nie kolejny, koszmarny wielospadowy, jakich pełno dookoła... Kupujący jest bardzo zadowolony  ;) Zobaczcie co się dzieje dookoła, pięknieje nam Polska koszmarnych pseudodworków i dworków, nie? 

Parę dni temu mijałem w drodze z Lwówka Śl., do Gryfowa kolejny koszmar w postaci pięknego stosu całopalnego czyli tzw. "domu z bali" z wielkim kur... porządkiem w ryzalicie, z ciosanych belek... Myślałem, że się zrzygam, ale nie miałem czym, bo byłem przed obiadem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawianie pojedynczego klocka pośrodku osiedla z dachami wielospadowymi niczego nie naprawia. A dachy płaskie, podobne jak dachy spadowe, to tylko moda, która dziś jest, a jutro jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dom, który pokazał Paweł ma dach spadowy, więc wszystko jest w porządku, prawda? Przecież ma rozbudowaną formę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia

Te krematorium jest blisko ale po drugiej stronie góry we wnęce całkowicie oddzielone od tego osiedla - ono stoi samo nie ma możliwości pomyłki - jest tak usytuowane że nikt z żadnego domu tego nie zobaczy - zresztą 200metrów dalej jest drugie - te już bardziej w otoczeniu domów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma też klocka, kolor klocka po carbo medicinalis i ogrodzenie rodem z Mordoru. Reszta pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spierać Panowie - to tylko czyjś dom, nie mój nie wasz więc nie ma co się szarpać o czyjąś wizję

Wkleiłem to tak dla rozrywki - tam wszystko będzie na bluetooth  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest  krematorium na cmentarzu przy hotelu Jelenia Góra. Zachowało się całe wyposażenie...przynajmniej w 1995 roku jeszcze było... Nie jest czynne, bo zbyt blisko znajdują się domy mieszkalne. Zbudowano je  około roku 1900 .

 

Hirschberg_Krematorium.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

 

 

Obiecane fotki arki Noego dookoła   B)  

 

 

 

 

Jak dla mnie dramat.

Ale jak ktoś lubi i gustuje, w takiej ( dla mnie nie do określenia ) architekturze, to czemu nie  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest  krematorium na cmentarzu przy hotelu Jelenia Góra. Zachowało się całe wyposażenie...przynajmniej w 1995 roku jeszcze było... Nie jest czynne, bo zbyt blisko znajdują się domy mieszkalne. Zbudowano je  około roku 1900 .

 

 

Nie widziałem ale słyszałem że jakieś patenty tam są z wodnym sterowaniem czy opuszczaniem 

 

 

 

 

Jak dla mnie dramat.

Ale jak ktoś lubi i gustuje, w takiej ( dla mnie nie do określenia ) architekturze, to czemu nie  ;)

Myślę podobnie - zdecydowanie wolę wiejskie chaty i tradycyjne rozwiązania - ja wieśniakiem jestem od urodzenia miasto i bluetooth nie dla mnie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, rozbudowana hydraulika 

 

Nie widziałem ale słyszałem że jakieś patenty tam są z wodnym sterowaniem czy opuszczaniem 

 

 

 

 

Myślę podobnie - zdecydowanie wolę wiejskie chaty i tradycyjne rozwiązania - ja wieśniakiem jestem od urodzenia miasto i bluetooth nie dla mnie  ;)

Dokładnie, rozbudowana hydraulika...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj na pedałowałem się ale warto - pogoda piękna

 

Obiecane fotki arki Noego dookoła   B)  

 

Powiedzcie mi że budynek pasuje do reszty ? 

 

Odpowiem tak. To reszta żenującego, katalogowego, banalnego góówna na tym osiedlu nie dorasta i nie pasuje do tego domu. O ile na podstawie jednego zdjęcia miałem odmienne zdanie, to po tej serii napisałem to. Ciekawy projekt, dobre wykończenie, projekt kompletny, włącznie z ogrodzeniem. Dziwię się tylko, że się wśród badziewiaków pobudował. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Architektura ciekawa, poniżej bardzo ciekawy projekt bezpiecznego domu

post-65162-0-73840600-1526241573_thumb.jpg

 

i otwieramy 

 

post-65162-0-71543500-1526241612_thumb.jpg

 

http://www.architectureartdesigns.com/modern-safe-house/

 

W naszym kraju coraz więcej pojawia się ciekawych projektów pośród wszech obecnej tandety architektonicznej i pazerności deweloperów aby budować tak aby jak najwięcej metrów wycisnąć i sprzedać a można np. tak:

 

post-65162-0-32478600-1526242144_thumb.jpg

 

ciekawa elewacja zamiast taniego tynku

 

post-65162-0-80210000-1526242177_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do takiej architektury trzeba dorosnąć... ;)  


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest  krematorium na cmentarzu przy hotelu Jelenia Góra.

 

Zamek czarnoksiężnika normalnie . Tak lekko szyderczo temat wzięty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Odpowiem tak. To reszta żenującego, katalogowego, banalnego góówna na tym osiedlu nie dorasta i nie pasuje do tego domu. 

 

Zobacz jak skrajne mogą być gusta.

Dla mnie w tym tworze nie ma krzty piękna ani smaku.

Nie wiem jak wygląda wnętrze, ale patrząc na to z zewnątrz, to po niedługim czasie popadłbym w depresję.

 

Ale jak zwykle - de gustibus non est disputandum  ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy niestety mają tendencje do przesady w zasadzie w każdym aspekcie życia a najbardziej to się uwidacznia właśnie w krajobrazie i domostwach. Teraz modny jest kolor szary więc niektórzy wpadli na pomysł aby calutki dom! calusieńki! włącznie z dachówką i płotem pomalować na ciemno szaro. Mam 3 takie " nowoczesne" krematoria w swojej okolicy. Cyknę wam fotki. Ogólnie bryły nie są złe, ale jak zwykle Polak na plastyce w podstawówce spał. To są tak irracjonalne pomysły, że naprawdę chciałbym z właścicielami porozmawiać, może otwarło by to także mój rozum.

Inna sprawa, że wolę już te krematoria niż domki gdzie dach z czerwonej lub brązowej dachówki wystaje po 2 metry poza mury, tworząc " czapę" a elewacja jest pomalowana na kolor jajecznicy lub cytrynki ( no i okna, obowiązkowo z przyklejanymi plastikowymi złotymi szprosami!! ). Rzygać się chce na takie realizacje, a wciąż są one proponowane przez niektórych deweloperów ( zwykle tych mniejszych, ale jednak ). Zupełnie tak jakby atrakcyjna cena musiała się koniecznie wiązać ze szpetotą. To tak jak z Dacią, ona nie może być za ładna, design musi być dostosowany do ceny, chodź przecież ładne nie koniecznie byłoby droższe w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dla wyjaśnienia

Te krematorium jest blisko ale po drugiej stronie góry we wnęce całkowicie oddzielone od tego osiedla - ono stoi samo nie ma możliwości pomyłki - jest tak usytuowane że nikt z żadnego domu tego nie zobaczy - zresztą 200metrów dalej jest drugie - te już bardziej w otoczeniu domów

Najwyraźniej nie doceniasz inwencji pijanych grabarzy. Ta pomyłka najzwyczajniej zdarzyć się musi :D .

 

Krematorium w Jeleniej Górze to jeszcze nic. Z czym wam się kojarzy to?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3f/Manufacture_de_tabac_Yenidze.jpg

 

Tutaj opis :)https://pl.wikipedia.org/wiki/Yenidze

Na żywo wygląda znacznie lepiej jak na zdjęciach.

 

@QuadrifoglioVerde przyznam, że nie nadążam za trendami mody budowlanej. Wiem natomiast, że gdybym przygotowywał budynek do wysadzenia a miałby być pierwej pomalowany to właśnie na szary kolor.

Nikt normalny nie maluje budynku na kolor "brudny" w odcieniu jasnoszary lub ciemnoszary. To się daje jeszcze leczyć tabletkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie doceniasz inwencji pijanych grabarzy. Ta pomyłka najzwyczajniej zdarzyć się musi :D .

 

Krematorium w Jeleniej Górze to jeszcze nic. Z czym wam się kojarzy to?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Dresden-Jenidze-gp.jpg

 

Tutaj opis :)https://pl.wikipedia.org/wiki/Yenidze

Na żywo wygląda znacznie lepiej jak na zdjęciach.

W tamtą sobotę tam byłem  ;)  przyjezdni myślą że to meczet jakiś  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym krematorium chodziło mi o kontekst ;)  Yenidze bardzo mi się podoba... Natomiast osobiście jestem fanem architektury z kręgu prof. Gropiusa...

W Pile jest budynek, który bardzo mi się podoba i jest autorstwa Hansa Herkommera, polecam kontemplację wnętrza...

Kapucyni w Pile, kościół św. Antoniego...

 

cdbac6fe960fc4e28789b4a0d4682474_big.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.