Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hezio

Automat od CITIZEN - Grand Touring - warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, z tych zaprezentowanych przez Prezesso79, najmocniejsza jest Alpina :)

Ale nie muszę o niej myśleć :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Alpinę i nie zamieniłbym GTS za nią. Citizen wygrywa tarczą, indeksami , wskazówkami , Ar , na pewno bezelem i bransoletą.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Alpinę i nie zamieniłbym GTS za nią. Citizen wygrywa tarczą, indeksami , wskazówkami , Ar , na pewno bezelem i bransoletą.

 

O ile wszystko będzie prosto i dobrze wycentrowane to wygrywa :]

Pomimo podobnego kształtu koperty to trochę inny typ zegarka, Alpina jest taka bardziej normalna, a Citizen blingblinguje i krzyczy żeby na niego patrzeć :)

 

 

Dajta spokój z tą Alpiną, weź to noś z napisem swiss :P

Żodyn się nie zorientuje, żodyn.

Nie jestem purystą, idzie do mnie niekoszerny parnis więc i to by mi nie przeszkadzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do 10k nie ma mocnego na tego Citka. Kto go ma to wie o czym mówię.

Miałem pisać o alpinie ale już wszystko mi z klawiatury zdjęli.

A bezel akurat w alpinie jest lepszy.

I żeby nie było: do niedawna miałem oba. W starej wersji Alpiny jest taki jak w oriencie 300 czyli lepszy. W nowej ceramiczny czyli dużo lepszy.

Nie mówiąc o klikaniu citizena ;) kto ma ten wie ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba pierwowzór dzisiejszych diverów Alpiny, nazywał sie ten model Avalanche Extreme. Alpinki fajne ale jednak cena sklepowa Alpiny a cena sklepowa Citizena to Alpiny chyba dwa razy wyższa, do tego AR Alpiny jest bardzo niebieski, rysujący się, werk z przeróbkami wachnika Eta albo Selita (nie pamietam), bransoleta słabsza niż w Citku. 

Bezel Alpiny faktycznie jest lepszy.

A co do firmy to faktycznie Citizen przejął całą grupę Frederique czyli Frederique Constant, Alpina, Atelier de Monaco i coś tam jeszcze chyba. 

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do mnie zawitał GTS :rolleyes:

Śliczny Ci on ;)

Poniżej zdjęcia w rodzinie citków, diverów no i solo.

 

post-48879-0-50469500-1479891800_thumb.jpg

post-48879-0-50323700-1479891807_thumb.jpg

post-48879-0-16653100-1479891818_thumb.jpg

post-48879-0-27753400-1479891826_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje takiej smakowitej kolekcji..a ja nabieram smaka na drugiego gtsa teraz w bicolor.

J.R. opisany powyżej też bardzo ciekawy, super wykonany. Ale jego teoretyczna cena wyższa od Citka. I werk nie in hause tylko jakaś przeróbka

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zdjęcia na szybko :P 
Przecież trzeba się pochwalić, że już jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Aż mi się przypomniało, jak go zobaczyłem na żywca :wub:

 

Przedostatnie zdjęcie nawet niezłe ;)

Poćwiczysz i będzie dobrze.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jego teoretyczna cena wyższa od Citka. I werk nie in hause tylko jakaś przeróbka

teoria ma się nijak do praktyki - teoretycznie zegarki JR kosztują ~3k USD

 

eeeee.png

 

Miałem GTS, to świetny zegar i nie wiem czy do niego nie wrócę w najbliższym czasie. 

 

Argument o inhousie jest trochę na wyrost, to citizen, co ma mieć w środku mechanizm od seiko?

 

Każdy citek ma inhouse, sieko 5 też ma inhouse, czy każdy zegarek z SG (tissot, certina) na eta ma inhouse ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje takiej smakowitej kolekcji..a ja nabieram smaka na drugiego gtsa teraz w bicolor. J.R. opisany powyżej też bardzo ciekawy, super wykonany. Ale jego teoretyczna cena wyższa od Citka. I werk nie in hause tylko jakaś przeróbka

Cena teoretyczna nie ma tutaj zadnego znaczenia. Cenę cennikowa może producent wystawić jaką chce.

Liczy sie za ile taki zegar faktycznie kupujesz.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena teoretyczna nie ma tutaj zadnego znaczenia. Cenę cennikowa może producent wystawić jaką chce.

Liczy sie za ile taki zegar faktycznie kupujesz

Niby tak Pawle , ale trzeba w porównaniach odnosić się do jakiejś ceny tak by była uczciwa wobec każdej marki. I tak w testach Chronosa itp. zawsze podają normalną oficjalną cenę producenta w detalu. Bo gdyby iść tropem , o którym mówisz to np o moim Eblu trzeba by powiedzieć, że można bez problemu kupić za 2k, bo ja tak kupiłem nówkę, mimo , że cena oficjalna ponad 11k. Podobnie kupiłem kiedyś fuksem Rolexa sub seramic nówka folia z Kruka za nie całe 20k, ale do porównań nie będziemy przecież brali jakiejś tam okazyjnej ceny lub cen z wyprzedaży, outletów itp. Oczywiście z takich cen i okazji trzeba się cieszyć ale nie mogą one być wyznacznikiem do oceny zegarka nowego. Tak myślę. 

Wcześniej eq44 pisał o problematyczności ih-haus werka Citizen...i może koledze ciężko to zaakceptować ale Seiko 5 mając werk produkcji Seiko ma werk in-haus. Wiem, że cięzko to zaakceptować miłośnikom napisu swissssss, ale w japońcach tak jest (Seiko, Citizen, Orient). Gdyby ETA robiła zegarki ETA i wstawiała tam werk ETA to zegarki ETA miałyby mechanizm in-haus tak w 100%. W zaistniałem sytuacji , gdy jest Swatch Group to można by trochę naciągnąć sprawę i powiedzieć ewentualnie , że zegarki grupy Swatch mają werki in-haus, ale sam nie wiem czy można tak podejść do tego zagadnienia. Ciekaw jestem opinii innych. Natomiast Alpina, Glycine itp na pewno werków in-haus nie mają. 

teoria ma się nijak do praktyki - teoretycznie zegarki JR kosztują ~3k USD

 

 

 

Miałem GTS, to świetny zegar i nie wiem czy do niego nie wrócę w najbliższym czasie. 

 

Argument o inhousie jest trochę na wyrost, to citizen, co ma mieć w środku mechanizm od seiko?

 

Każdy citek ma inhouse, sieko 5 też ma inhouse, czy każdy zegarek z SG (tissot, certina) na eta ma inhouse ?

Mimo tego, że ich teoretyczna cena jest dużo dużo dużo za duża to jeśli gdzieś jest sprzedawany za 3-5k Jean Richard to warto pomysleć nad nim bo wykonanie ogólne ma świetne, mała szansa , że zobaczy się go u kogoś na łapie. Kiedyś chyba na bazarku był taki ze srebrną tarcza GMT, był piekny, niestety nie miałem kasy na niego. Szkoda , że werk nic specjalnego bo to chyba Selita SW200. Wiesz może czy i co oni zmieniają poza wachnikiem?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest wahnik.

Po drugie inhouse to wyznacznik nie kiedy ktoś sam produkuje po prostu, ale kiedy jest to coś "ponad"

I nie chcę się czepiać - bo zwykle ja jestem po tej drugiej stronie.

Ale te tanie werki, zwykle woły robocze...

To tak jakby mówić, że wostok to cud techniki bo robi te werki sam i powinien kosztować 5k

Edytowane przez Prezesso79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polemikach na temat konkurentów do Citka  był tu wymieniany Seiko Marine Master...właśnie pojawił sie na bazarku i ma cenę 8,5k.  To jeszcze bardziej pokazuje jak dobą cenę ma Citizen, który według mnie nie jest w niczym gorszy od MarineMaster a cenę ma dużo niższą. Choc oczywiście Marinemaster też jest bardzo dobry i piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nickt, jako że masz jednocześnie Alpinę Extreme Divera (po raz trzeci) i Citizena GTS - mógłbyś je porównać?

 

Jaki pasek proponujecie do GTSa (nie do GT) ? Chodzi mi o szerokości. 23-23, 23-22, 24-24, 24-22, 24-20...? Zastanawiam się co by najlepiej wyglądało i jakiej szerokości klamrę zamówić.

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.