Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hezio

Automat od CITIZEN - Grand Touring - warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Odważne słowa szczególnie z kwotą do 10k i z takim "in-hause" werkiem...

Ale fakt, że jest to naprawę kawał bardzo fajnego zegarka. Jeżeli AR jest również od strony zewnętrznej to jest to jedyny tak AR jaki widziałem, żeby się nic nie palcował....

Szafir ma na pewno dwustronny AR i faktycznie sie nie palcuje. AR chyba w jakiejś nowej technologii, podobny ma ostatnio Omega, tzn nie ma tej niebieskiej poswiaty, choć nie wiem czy w Omedze sie nie "palcuje". 

to jest fajny zegarek, ale mocno przesadziłeś z tym 10k ;)

A co w cenie do 10k uważasz za lepsze w tej kategorii zegarkowej? 

Odważne słowa szczególnie z kwotą do 10k i z takim "in-hause" werkiem...

Ale fakt, że jest to naprawę kawał bardzo fajnego zegarka. Jeżeli AR jest również od strony zewnętrznej to jest to jedyny tak AR jaki widziałem, żeby się nic nie palcował....

A uważasz , że to nie jest werk in-haus? 

Ciekawym zegarkiem , który pewnie można by wystawić do konkurencji z Citizenem Grand Touring Sport jest diver Orienta "Saturation Diver". Miałem go, baaaaardzo ciekawy zegarek , ale widać , że projektowany dawniej, od strony jakości odczuwalnej mniej dopieszczony i bez antyrefleksu (na pewno bez zewnetrznego).  W Seiko do 10k nic tak dopracowanego nie znajdziemy. W śwajcarach do 10k nie będzie własnego werku i raczej nie aż taka jakość jak w tym Citizenie. Dla mnie jeszcze Sinn by pozostał w konkurencji , ale niestety ma ETkę w środku. Ktoś ma jakieś inne pomysły na konkurencję dla omawianego "Citka" ?

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo zegarków się znajdzie, tak ze 100 ? a może 1000 ? (również Seiko)

 

jego miejsce jest tam gdzie jest, a ty obniż pułap do jakiś ~4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo zegarków się znajdzie, tak ze 100 ? a może 1000 ? (również Seiko)

 

jego miejsce jest tam gdzie jest, a ty obniż pułap do jakiś ~4k

Ten zegarek kupuje się nowy ,ale nie oficjalnie w sklepie gdzieś na końcu świata za 3-4k. Gdyby był u nas w sklepach to cena byłaby pewnie 5-6k. Popatrz na ceny zegarków diverów w sklepach. Np Edox Class One ok 6 tyś, Albert Riele Diver 6,5tyś, Glycine nowy Diver tez chyba z 6 tyś, Oris ok 8tys , Alpina z 7-8 tyśa chyba nie uważasz , że w czym kolwiek te zegarki sa lepsze od tego Citizena?? Żaden z nich nie ma nawet własnego werku...

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhymmm...

 

normalnie znalazłeś trufla (wśród tego co znasz z galerii),

zamieniam się w słuch  ...

 

popcorn.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie fantazjuj :rolleyes: tylko rzucaj propozycje lepszych zegarków od tego Citka do 10k.  A nie z popcornu wyskakujesz. Czy to znaczy , że myślisz o Timexie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie ciekawie, wiec przejmuje ten popcorn i czekam na jakies konkretne propozycje, bardzo lubie ogladac ladne zegarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-74721-0-76267500-1479769098_thumb.jpg

Ja już dałem Orient Diver Saturation 300m , choć uważam , że brakuje mu do Citizena. Choc te braki moga wynikac z tego , że był dużo dawniej projektowany. Foto z netu, wersji Bicolor w wydaniu Orient Star, ale sa identyczne Orient (bez star) i ja widziałem z tarczą pomarańczowa i chyba białą. 


post-74721-0-83539400-1479769519_thumb.jpg

A to mój zwierz. Zdjęcie robione szajsowatym telefonem z szajsowatym aparetem więc jakoś foto szajsowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie fantazjuj :rolleyes: tylko rzucaj propozycje lepszych zegarków od tego Citka do 10k.  A nie z popcornu wyskakujesz. Czy to znaczy , że myślisz o Timexie :)

Nie przejmuj się Burns-em, to zbok Seiko-wy i zawsze pitoli swoje trzy grosze  ^_^

 

sporo zegarków się znajdzie, tak ze 100 ? a może 1000 ? (również Seiko)

 

jego miejsce jest tam gdzie jest, a ty obniż pułap do jakiś ~4k

Zegarek jakby kosztował 5-6k. to byłby jego pułap cenowy a tak jest za tani, w sensie to co w tym przedziale oferuję konkurencja.

Gdyby miał wkładkę bezela (i 120 klikowy) ceramiczną lub szafirową i zapinka bransy z mikro regulacją to pukałby do wyższego przedziału  ^_^

Oczywiście to w c**j kasy ale patrząc na te wszystkie galeriane swiss-y z w***banymi cenami do kosmosy, to inaczej nie można oceniać  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vergangenheit GTS jest świetnym zegarkiem ale właściciele Orisów , Glycin o których wspominasz mają takie samo zdanie na temat swoich zegarków co ty na temat Citizena. Proszę nie ciągnij tematu w taki sposób jakbyś przeskoczył z działu religijnego(Rolex) .

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie fantazjuj :rolleyes: tylko rzucaj propozycje lepszych zegarków od tego Citka do 10k.  A nie z popcornu wyskakujesz. Czy to znaczy , że myślisz o Timexie :)

nie chce mi się długo szukać, więc dla przykładu Eterna 1948 Legacy Small Second Manufacture 7682.41.40.1700 - własny mechanizm z 65h rezerwy chodu. wydajesz ok 6-7k

Seiko SBDX017

do 10k możesz mieć automatyczne chrono i to z Seiko, jak i jakieś szwajcary.

do tego GT coś często trafiają się z nierównym bezelem, co ostatnio jeden z kolegów demonstrował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

do tego GT coś często trafiają się z nierównym bezelem, co ostatnio jeden z kolegów demonstrował

Mam ten zegar w wersji niebieskiej sport i polecam ...

scratch_one-s_head.gif:D  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna z własnym werkiem w sklepie za 6-7k? ? Kolego zanim sie napisze trzeba sprawdzić. A np. wyszła ostatnio kontiki manufacture i cena ok. 20k! Chyba najtańszy swiss z własnym werkiem to FC ale to garnitur za ponad 10k.

Co do miłośnikow innych marek nie mówię, że są złe ale, że w cenie do 10k nikt tyle nie oferuje w diver ile ten Citek tzn. wr300, mega ar, werk in hous, szklany dekiel, własny design, bardzo wysoką jakość. Ja np. podziwiam jeszcze Sin UX, bo ma, podwojny ar, dobry werk choc kwarc ety ale chronometr, jest wypełniony olejem a to daje wr do 12 000m!, certyfikat chronometru do wr 5000m, opatentowana nie rysujaca się stal tegimentowana koperty, własny design itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna z własnym werkiem w sklepie za 6-7k? ? Kolego zanim sie napisze trzeba sprawdzić.

kolego naprawdę jesteś trolem? jeśli uważasz, że się nie da w takich pieniądzach kupić to wyślij mi 7k. ja Ci zamówię Eternę Manufacture, zarobię, a Ty odsprzedasz za 20k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir ma na pewno dwustronny AR i faktycznie sie nie palcuje. AR chyba w jakiejś nowej technologii, podobny ma ostatnio Omega, tzn nie ma tej niebieskiej poswiaty, choć nie wiem czy w Omedze sie nie "palcuje". 

 

Dalej podchodzę sceptycznie do tego, iż GTS ma zewnętrzną powłokę AR. Skąd masz takie informacje ?

Jest juz kilka GTS-ów na forum i pewnie, u kogoś  z kolegów w wyniku użytkowania pojawiłyby się uszkodzenia tej  powłoki.

 

Mój egzemplarz żadnych śladów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę , napisz w jakim sklepie można kupić tę Eternę za 6-7k? Natomiast omawiany Citizen w oficjalnych sklepach z podatkami, cłami kosztuje ok.5k.

W Manufakturze w Łodzi w sklepie Eterna kontiki manufacture była za ponad 20k.

Z innej beczki, ja kupiłem kiedyś rolka suba ceramic nówke za 19k ale nie brałbym takiej ceny do porównan bo żeby byc uczciwym w porównaniu trzeba odnieść sie do czegos takiego samego dla każdej porownywanej marki. np. ceny w pl lub ceny w usa itd., itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Citizen w oficjalnych sklepach z podatkami kosztuje ok. 3500zł - trzeba dobrze poszukać.

nie napiszę Ci w jakim sklepie można Eterne Manufacture kupić za 6-7k. poczytaj trochę forum, poszukaj, zamiast trolować. chcesz ją w takiej cenie to napisz - zamówię Ci ją.

ewentualnie popatrz jakie leżą na bazarku.

i lepiej skończ ten temat o "najwyższości" GT do 10k. jest to dobry zegarek, nikt nie mówi że "nie". w każdym razie można kupić lepsze, można kupić w podobnym wykonaniu poniżej wymienionych przez Ciebie 5tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś w jakim sklepie jest ta Eterna za 6-7k. Nie podaleś w jakim sklepie jest ten Citek za 3k. Same konkrety.Do tego piszemy o diverach do 10k a Ty podajesz Eterna 1948 , rozumiem, ze według Ciebie 1948 to diver...

Liczyłem na konkretna dyskusję nad konkurencja dla tego Citka. Sam podałem taki model konkurencyjnego Orienta. Napisz jakąś ciekawą propozycje divera z ceną do 10k w oficjalnym sklepie i dlaczego jest lepszy wg. Ciebie. Sam jestem ciekaw. Ja mam w głowie na razie tylko Orient Saturation i Sin UX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałeś o diverach, tylko

W cenie do 10k na pewno nic lepszego się nie znajdzie.

naprawdę nie chce mi się szukać dalej.
nie podam Ci żadnego sklepu w którym można taniej coś kupić. chcesz to sobie poszukaj. chcesz dostać "na tacy" to źle zacząłeś.

sądzę, że większość posiadaczy tego Citizena dała bliżej 3k niż 5k. parę stron wcześniej były podane sklepy z lepszymi cenami. jak przepłaciłeś i dałeś 5k trudno. musisz z tym żyć dalej.
Eterna 1948 leży na bazarku za 6k. albo sprzedający zwariował, albo ludzie którzy go jeszcze nie kupili zwariowali... a może to po prostu normalna cena i czeka na odpowiedniego kupca, a ceny ok. 20k czekają na frajerów?

chcesz to troluj dalej ja nie zamierzam wchodzić z Tobą w dalsze dyskusje.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za swój ok 3k ale kupiłew od kolegi Zmisz z tego forum. Cena ok 5 k jest w oficjalnych sklepach. Ta Eterna o ktorej piszesz ma normalną cenę sklepową dużo wyższą. Od początku pisałem o czymś konkurencyjnym do divera citka to chyba jasne że chodzi o inne divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mata ino jeszcze jedno, na zgodę  :D

 

D z i ę k u j e m y !

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.