Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alex-W

Zegarek a MTB

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek a MTB

 

Od jakiegoś czasu strasznie podoba mi się zegarek Seiko SNK803k2, zdecydowałem się już na zakup lecz pojawiła się rozterka.

 

Niebawem wiosna i rozpocznie się sezon rowerowy, trochę jeżdżę po okolicznych lasach w granicach 3000 km na sezon i pytanie brzmi

czy nie zabiję powyższego zegarka automatycznego moimi podróżami.

 

Czy ktoś z Was forumowicze korzysta z automatów podróżując rowerem po leśnych ostępach czy też bezpieczniej będzie szukać jakiegoś kwarcoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda do MTB i do sportu w ogóle zakładam G-shocka, ale ta "5" spokojnie da radę. No chyba, że walisz łapą co chwila w pnie drzew ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej na bike'a kup taniego, używanego g-shocka jeśli faktycznie mijasz sporo drzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie planuję uderzać zegarkiem w drzewa i chyba nie dokońca zostałem zrozumiany.

Chodzi mi o drgania i mechanizm automatyczny tj. czy zegarek nie zostanie w ten sposób uszkodzony.

Nie jest to spacerowanie czy też bieganie gdzie jednach ruchy są stosunkowo wolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może zostać uszkodzony. Zegarki mechaniczne nie nadają się do MTB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupic licznik to roweru. Każdy ma funkcje czasomierza. Jest przed nami nie przeszkadza na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już taki temat. Wystarczy poszukać.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie znalazłem takiego tematu.

 

Ale sprawa jasna trzeba kwarcoka bo automat nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat da radę, tylko go po prostu szkoda na tego typu eksploatację.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO da, tylko pytanie jak długo i jaki.

Największy problem może być ze wskazówkami, bo te jak są odpowiednio ciężkie mogą się obrócić na ośce.

 

IMO kup licznik - łatwiej patrzeć, nie musisz pamiętać o ubieraniu.

Jak chcesz mam jakąś wysoką Sigmę na sprzedaż.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik mam i to wysoki model wiec dziękuję.

Całe lata jeździłem z kwarcową certiną i nic jej się nie stało.

Porostu lubię mieć na ręce czasomierz a jako iż naszło mnie na kupienie nowego to pytałem o automat.

Pomyślę w takim razie czymś stosunkowo tanim jakimś timex explorer lub coś w tym stylu.

 

Tak na marginesie link podany przez LX mi osobiście nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakieś G nawet ze wskazówkami i po problemie. Automat nie specjalnie nadaje się na rower używany w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie planuję uderzać zegarkiem w drzewa i chyba nie dokońca zostałem zrozumiany.

 

To zrozumiałe, że nie planujesz takich zdarzeń, ale jeśli uprawiasz MTB na poważnie w trudnym terenie, to ryzyko ich wystąpienia jest bardzo wysokie. Gdybym miał zegarek na nadgarstku podczas niezliczonych "gleb", to już dawno byłoby po nim. Zabieranie dobrego zegarka na wypady rowerem górskim do lasu jest moim zdaniem obarczone zbyt dużym prawdopodobieństwem jego zniszczenia. Po prostu bez sensu. Przed wyjazdem trzeba pamiętać o założeniu kasku i zdjęciu zegarka. A potem to już czysta przyjemność...A ukochany mechanik niech spokojnie i bezpiecznie czeka w domu.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Testowałem" kiedyś skx007 na rowerze. Było parę stromych zjazdów w terenie przez godzinę.

 Zegarek oczywiście przeżył, ale to dla niego mordęga porównywalna z pracą młotem pneumatycznym.

 Generalnie, wstrząsy nadgarstka są takie, że więcej tego nie zrobię.

Lepszy G-shock, albo tani zegarek z wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Po pierwsze od wstrząsów, zegarek mechaniczny może gubić czas, lub przyśpieszać, po drugie wahnik automatu jest na tyle ciężki, że szybciej wyrobi się jego łożysko. Generalnie kiedyś nie było wyboru i jakoś te zegarki dawały radę, ale zegarmistrz był bardziej dostępny i obłożony pracą  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od wstrząsów, zegarek mechaniczny może gubić czas, lub przyśpieszać, po drugie wahnik automatu jest na tyle ciężki, że szybciej wyrobi się jego łożysko. Generalnie kiedyś nie było wyboru i jakoś te zegarki dawały radę, ale zegarmistrz był bardziej dostępny i obłożony pracą  :P

 

 

Kiedyś nikt nie jeździł z zegarkiem po górach a zegarki były nakręcane ręcznie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez JED
      Ostatniej nocy, ze strzezonego i monitorowanego (sic!) osiedla skradziono mi praktycznie nowy rower
      KTM Ultra Race 29.
       


      Cechy charakterystyczne:
      nieoryginalne siodelko.

      Prosze o jak najwieksza ilosc ponownych udostepnien - raczej niewiele jest tych rowerow w porownaniu do innych marek, jest wiec nikla szansa...

      NAGRODA za ODNALEZIENIE!
       
      ps. nagrania (domysly) wskazuja na sasiada, natomiast w zadnej sekundzie nie widac w jaki sposob rower zostal przetransportowany miedzy miejscami parkingowymi...
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.