Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, disaster3 napisał:

ile może kosztować bransoleta do BB58

 

Widziałem na jakimś zagranicznym forum że w USA u AD koło 500$. Na chrono itp oczywiście drożej. Są też nieoryginalne bransolety zrobione a la Tudor ale podejrzewam że to Cie nie interesuje.

 

Ps: witamy w gronie BB58


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops , @Jan dzięki za info! ;) 

 

Zobaczymy jak dojdzie. Ogólnie to był mega spontan i mnie poyebało trochę, bo broniłem się przed Rolexem OP36 czy EXP I z uwagi na sumę, której nie planowałem wydać na zegarek/zegarki a w zeszłym tygodniu zamowiłem DOXA'e SUB 300 na gumie + bransa no i BB58......😱

W duchu sobie powtarzam że było warto 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, disaster3 napisał:

z uwagi na sumę, której nie planowałem wydać na zegarek/zegarki

 

Też tak miałem, bez ciśnienia, chciałem odłożyć itp aż się pojawiła okazja i trzeba było zdecydować z dnia na dzień. BB58 na nadgarstku rozwiewa wszystkie wcześniejsze obawy :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, disaster3 napisał:

Czy ktoś się orientuje ile może kosztować bransoleta do BB58 i gdzie ja można dostac?

Będę wdzięczny za info.emoji6.png

Rok temu kupowałem w Kruku - na zamówienie. Cena wahała się w momencie zamówienia między 3K i 3,5K, jak odbierałem to było 3K plus (a właściwie minus) 15% rabat od ręki. Nie wiem, jak teraz z rabatami, ale sama cena nie powinna się dużo zmienić, biorąc pod uwagę kurs franka. Pytanie jak z dostępnością, bo Tudor miał dłuższy przestój.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słuszna już kwota ;)

Zobaczymy jak się będzie nosił na NATO a i pewnie jakiś pasior skórzany do niego zamówię u naszych „Pasiarzy” ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też będę szukał ale chwilowo cieszę się jedynym zegarkiem w kolekcji na bransolecie.

 

tu masz fajne zestawienia pasków do 58:  

 

https://magazine.bulangandsons.com/strap-guide-tudor-black-bay-fifty-eight/

 

https://www.watchgecko.com/the-tudor-black-bay-58-straps/


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wziąłem pod uwagę 😛


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dlatego poczekam, aż może się pojawią takie tematy w kontekście blue.

Wiadomo, że podobny do tego fabrycznego "leather strap" czyli niebieski też będzie pasował i takiego można zrobić, ale może inne warianty okażą się również ciekawe ;) 

Nie piekarnia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry !!!! :D 

tadam!!!! 😄🎺📣

 

Ps. Oszczędze Wam telenoweli 1post = 1 zdjęcie zaczynając od opakowania, opakowania 🤣

Wrzucę wszystkie w jednym!! ;)

Powiem jedno... jaram się jak cholera!!!!

 

SjbwXI8l.jpg

 

h2lycxCl.jpg

 

KINKCPMl.jpg

 

RDv0Q6nl.jpg


Na ręce :) 

 

VtuiPk8l.jpg

 

9WJSDaLl.jpg

 

4JUEAmTl.jpg


I takie na szybko strzelone porównawcze z Orisem ;) 

 

onbIarfl.jpg

 

XojPFLUl.jpg

 

3q1ddhal.jpg

 

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się aż tak bardzo nie rozwodziłem w tym temacie, natomiast BB58 jest delikatnie większy zarówno na papierze jak i na ręce (z uwagi na inaczej poprowadzone uszy) ale cieńszy ;) no i bardzo wygodny przez ten krótki czas na ręce :P 

Na Nato kompletnie go prawie nie czuję na nadgarstku... Oris przez swoją tarczę jest bardziej taki Fancy, Blink-Blink ale w ryzach. Nie ma przesady ;) Tudor ma matową tarczę i jest bardziej powściągliwy taki poprawny bez szaleństw (nie jest to minus). Są to zegarki, które wzajemnie się uzupełniają niż zastępują mimo że oba blue.

Tudor zapowiada się idealnym EDC, obecnie siedzę w pracy w przy kompie, ale pracując staram się patrzeć jednym okiem na nadgarstek a drugim na monitor :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Tudorek , chyba to jest nr1 na forum .  Gratulacje. 👍

 

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Szyszkops napisał:

Chciałeś blue, czy taki się trafił emoji41.png?

 

Najbardziej chciałem czarnego na bransie, ale nie zawsze się trafia to co się najbardziej chce. ;)

Poza tym ja nie jestem z tych cierpliwych, więc nie nadaję się na czekanie w kolejkach. :P 

Mam potrzebę na zakup i pieniądze, wchodzę do sklepu i chciałbym nabyć, a jak ktoś mi mówi, że jest kolejka to ..... niech sam sobie stoi..

Natomiast też nie jestem z tych co za chodliwe modele, będzie płacił cenę z metki + 20-30%.

Najwyżej kupię coś innego lub zostanę z tym co mam :) 

Niebieskiego nie rozważałem, ale bb58 (jako model) bez względu na wersje, był jedynym rozważanym modelem z portfolio Tudora, którego chciałem kupić.

Tylko tak jak wspomniałem od ręki a nie w komitetach kolejkowych :P 

Pojawiła się sztuka, no to siup, szybka akcja, dziękuję i do widzenia :) 

 

Jeszcze gdzieś tam moje oko spoglądało na bb36 ale czegoś mi w nim brakowało.... bezel'a ala diver. I taki za bardzo poważny był. A jak wspomniałem coś na tą modłę mam a jest nim Seiko Sarb033, który bez urazy (i może to herezja) ale wg. mnie niczym mu nie ustępuje a patrząc tylko na wygląd to wizualnie bardziej mi się podoba.

 

Czarnego widziałem na żywo i przymierzałem od jednego z forumowiczów przy sprzedaży Alpinista, więc wiedziałem czego się spodziewać. Natomiast niebieskiego to widziałem tylko i wyłącznie w net'cie.

 

Mając już go na ręcę.... nie załuję!!!! Jest super! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, disaster3 napisał:

Powiem jedno... jaram się jak cholera!!!!

 

My też :D gratulacje i witamy w klubie BB58.

 

ps: Myślałem że to nato  jest nieco jaśniejsze ale może to kwestia zdjęć - zresztą po moich słabych próbach wiem że 58 jest ciężkim tematem do ukazania jego wszystkich walorów tak jak się chce :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Najbardziej chciałem czarnego na bransie, ale nie zawsze się trafia to co się najbardziej chce.
Poza tym ja nie jestem z tych cierpliwych, więc nie nadaję się na czekanie w kolejkach.  
Mam potrzebę na zakup i pieniądze, wchodzę do sklepu i chciałbym nabyć, a jak ktoś mi mówi, że jest kolejka to ..... niech sam sobie stoi..
Natomiast też nie jestem z tych co za chodliwe modele, będzie płacił cenę z metki + 20-30%.
Najwyżej kupię coś innego lub zostanę z tym co mam  
Niebieskiego nie rozważałem, ale bb58 (jako model) bez względu na wersje, był jedynym rozważanym modelem z portfolio Tudora, którego chciałem kupić.
Tylko tak jak wspomniałem od ręki a nie w komitetach kolejkowych  
Pojawiła się sztuka, no to siup, szybka akcja, dziękuję i do widzenia  
 
Jeszcze gdzieś tam moje oko spoglądało na bb36 ale czegoś mi w nim brakowało.... bezel'a ala diver. I taki za bardzo poważny był. A jak wspomniałem coś na tą modłę mam a jest nim Seiko Sarb033, który bez urazy (i może to herezja) ale wg. mnie niczym mu nie ustępuje a patrząc tylko na wygląd to wizualnie bardziej mi się podoba.
 
Czarnego widziałem na żywo i przymierzałem od jednego z forumowiczów przy sprzedaży Alpinista, więc wiedziałem czego się spodziewać. Natomiast niebieskiego to widziałem tylko i wyłącznie w net'cie.
 
Mając już go na ręcę.... nie załuję!!!! Jest super!

Będziesz zmieniał kolor, jak się trafi ?

Ja stoję w kolejce na oba - zdawało mi się, że chce czarnego, ale potem pojawił się blue, który mam wrażenie może trafić się szybciej - nie wiem, teraz myślę, czy jednak nie wolę blue - zobaczymy jak dostanę - jeśli kiedyś się doczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szyszkops napisał:

który mam wrażenie może trafić się szybciej

 

przy obecnym hype to może być długa droga na oba :)

 

a tak w ogole ile mamy 58 na forum? wiadomo ze 1 niebieski a czarnych ?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajp hajpem, ale jestem wyżej w kolejce na niebieskiego

Czarnych na forum mamy ze trzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam, pojęcia...🤷‍♂️ ale ja raczej nie jestem z tych co często wachlują modelami.... więc pewnie zostanie jak jest.

 

ten zakupu to kompletny przypadek, wszedłem akurat na forum, zobaczyłem, zareagowałem, dogadałem się i kupiłem ;) 

Szybka akcja, nie pierniczę się w tańcu jak Babcia z łobuzem :D 

 

Zwykle jak kupuje zegarek, to cześciej patrze na niebieskie tarcze i zawsze takich zegarków mam najwięcej.

 

Jeden z jasną i jeden z czarną dla mnie wystarczy a niebieskie, zielone, pomarańczowe mają w sobie to coś co cieszy noszącego. Nie są takie śmiertelnie poważne.

Dlatego nie wiem czy nie lepiej się stało ze akurat padło na niebieskiego :P Jedyne czego mi brakuje to bransy (bo to bym wolał niż nato)... natomiast z bransami mam ten problem, że siedząc przy kompie to zapięcie i dolne ogniwa w kazdym moim zegarku wyglądają jak przejechane po asfalcie, więc tak myśląc to nie wiem czy Nato nie będzie jednak lepszy. Divera (Oris'a) na bransie mam, więc tak jak wspomniałem będę mógł sobie zmieniać ;)  

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.