Tommaso 2418 #1 Posted January 27, 2015 Tak sobie myślę Koledzy, że nie ma jeszcze zbiorczego wątku o zegarkach Tudor.Ja jestem pod wrażeniem ich kolejnych projektów w ostatnich latach. Podoba mi się zarówno posiadany Black Bay, niebieski Heritage Chrono, czarny ceramiczny Fastrider, tytanowy Pelagos jak i najnowszy purystyczny Ranger.Uważam, że dla tych z nas, dla których posiadanie mechanizmu in-house nie jest aż tak bardzo istotne, Tudor może być bardzo ciekawą propozycją. Niniejszym zgłaszam swoją kandydaturę do KMZT (Klubu miłośników zegarków Tudor) A co Wy myślicie o tej marce? PozdrawiamTomek 0 Share this post Link to post Share on other sites
Master Yoda 2171 #2 Posted January 27, 2015 (edited) Ze jest ok:-) ,taki mlodszy brat Rolexa:-) Mam gdzieś jakiegoś vintage z mechanizmem ETA... Edited January 27, 2015 by cook 0 Pozdrawiam, Marek Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #3 Posted January 27, 2015 Ja mysle, ze nie wytrzymam i kupie BB niebieskiego. Jedyne co mnie powstrzymuje to to, ze go nie widzialem na zywca.Osoby z ktorych zdaniem sie licze tu na forum i go maja twierdza, ze to produkt na poziomie Suba. Te Osoby czesto maja rowniez tez Rolexa 0 Share this post Link to post Share on other sites
Master Yoda 2171 #4 Posted January 27, 2015 Ja mysle, ze nie wytrzymam i kupie BB niebieskiego. Jedyne co mnie powstrzymuje to to, ze go nie widzialem na zywca.Osoby z ktorych zdaniem sie licze tu na forum i go maja twierdza, ze to produkt na poziomie Suba. Te Osoby czesto maja rowniez tez Rolexa:-) :-) :-) :-) -chyba wiem o kogo chodzi 0 Pozdrawiam, Marek Share this post Link to post Share on other sites
pawel007 5174 #5 Posted January 27, 2015 Ze jest ok:-) ,taki mlodszy brat Rolexa:-) Mam gdzieś jakiegoś vintage z mechanizmem ETA...Radykał 0 Share this post Link to post Share on other sites
irekm 1050 #6 Posted January 27, 2015 Lubie Teraz szukam starego Tudora suba ze snowflake hands 0 Beware the fury of a patient man. Share this post Link to post Share on other sites
kkwpk 1663 #7 Posted January 27, 2015 Zgłaszam się do grupy. Już się cieszę na możliwość przymierzenia rangera. 0 Share this post Link to post Share on other sites
atrax 62 #8 Posted January 28, 2015 (edited) A ja wczoraj przymierzyłem sobie czerwonego BB na Nato... już któryś raz w ciągu ostatnich 2 miesięcy .Gdyby nie to, że postanowiłem nieco okiełznać wydatki, to pewnie już bym wziął. Mimo, że zdecydowałem się ostatnio na Simajstra Omegi, to uważam, że Tudor i Eterna prowadzą chyba najprzyjaźniejszą politykę cenową dla konsumentów. O mechanizmie w BB słyszałem dobre opinie. Chyba jest w jakiś sposób modyfikowany (o ile ktoś może potwierdzić)? Słyszałem też o dość niskich odchyłkach. EDIT - a już zupełnie subiektywnie, to Tudor BB ma najpiękniejszy profil koperty ze wszystkich zegarków (dostępnych dla śmiertelników), jakie oglądałem.Eh... poza tym chodzi jeszcze po głowie ceramiczny Black Shield w czerni, ale jakoś nie do końca jestem do niego przekonany . Edited January 28, 2015 by atrax 0 Share this post Link to post Share on other sites
ASTRAL 6378 #9 Posted January 28, 2015 Jeśli chodzi o Tudory, to Blackshield z czerwonymi indeksami jest dla mnie zdecydowanym nr. 1, już jakiś czas temu zwrócił moją uwagę.Podpytywałem nawet swego czasu Irka jak mu się użytkowało ten zegarek, ale w ciemno mimo wszystko go jednak nie kupię, a nie za bardzo jest go gdzie obejrzeć w PL. Co do odchyłek to właśnie nie jest chyba tak super, kojarzę coś z jakichś recenzji (nawet zdaje się z Chronosa) że odchyłki były spore, ale tu więcej mogą powiedzieć posiadacze tych zacnych zegarków. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Tommaso 2418 #10 Posted January 28, 2015 Mój Black Bay jest bardzo dobrze wyregulowany. Mierzyłem go przez 21 dni zwracając uwagę na różne pozycje odkładania, trochę był na ręku, trochę w rotomacie, a leżał w trzech różnych pozycjach (na boku, plecach i szkiełku).Odchyłki dzienne mieściły się w zakresie od +1 do +4 s/dobę, a sumaryczna odchyłka wyniosła +50 sekund, czyli średni 2,38 s/dobę. Dla porównania Submariner w tym czasie zrobił +27 sekund, czyli + 1,27 s/dobę, a odchyłki mieściły się pomiędzy 0 a 2 sekundy. PozdrawiamTomek 0 Share this post Link to post Share on other sites
zeRo_Six 107 #11 Posted January 28, 2015 (edited) W Chronosie i na Chronos24.pl pisali o odchyłkach - do 15 sekund, więc nie takich znowu małych, ale to pewno kwestia regulacji. A mechanizm jest w wersji Top. To chyba jeden z niewielu zegarków (w moim odczuciu), któremu dobrze na skórze, nato i kajdanie, gdyby nie PO 42mm wybór byłby prostszy Edited January 28, 2015 by zeRo_Six 0 AT vs. PO Share this post Link to post Share on other sites
jimmy6 2373 #12 Posted January 28, 2015 Ranger jest na liście, tajnej liście .........................i jakiś vintage.Pozdrawiam 0 Share this post Link to post Share on other sites
rip 884 #13 Posted January 28, 2015 Mało zdjęć Panowie, mało zdjęć ... 0 wojtek Share this post Link to post Share on other sites
zeRo_Six 107 #14 Posted January 28, 2015 Jeżeli nie masz nic przeciwko, to wkleję to zdjęcie, bo jest obłędne 0 AT vs. PO Share this post Link to post Share on other sites
Tommaso 2418 #15 Posted January 28, 2015 Ja pamiętam, że to zdjęcie zrobiło na mnie wrażenie (link z netu): 1 Share this post Link to post Share on other sites
YouAreNext 39 #16 Posted January 28, 2015 u mnie tez BB siedzi ciągle w głowie... te zegarki mają w sobie cośwyjątkowego 0 Share this post Link to post Share on other sites
waldii 44 #17 Posted January 28, 2015 Nie wiem czy wiecie ale Tudor pokazał klasę jeśli chodzi o wykonanie BB i BBB ( komu by się chciało )Jest zupełnie inne szczotkowanie kopert. W BB grube, ziarniste dla mnie świetne. W BBB natomiast jest jakby satynowe, lekkie trzeba się przyzwyczaić. 0 Share this post Link to post Share on other sites
mikolaj78 747 #18 Posted January 28, 2015 Właśnie ostatnio się zastanawiałem nad założeniem takiego tematu,a tu proszę Tomek mnie ubiegł. Sam wciąż bardzo chętnie noszę swojego Heritage Chrono więc jestem .image hosting site 0 Mariusz Share this post Link to post Share on other sites
karol1302 187 #20 Posted January 28, 2015 Nie wiem czy wiecie ale Tudor pokazał klasę jeśli chodzi o wykonanie BB i BBB ( komu by się chciało )Jest zupełnie inne szczotkowanie kopert.W BB grube, ziarniste dla mnie świetne.W BBB natomiast jest jakby satynowe, lekkie trzeba się przyzwyczaić.wprawne oko zegarkofana haha pozwolę sobie dołączyć do klubu miłośników 0 kupię doxę sub...zawsze i każdą Share this post Link to post Share on other sites
mikolaj78 747 #21 Posted January 28, 2015 To się nazywa miłośnik 0 Mariusz Share this post Link to post Share on other sites
jimmy6 2373 #22 Posted January 28, 2015 Gratuluję kolekcji. Jest na czym oko zawiesić.......................ponosić też. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Mizu80 14 #23 Posted January 28, 2015 Już lubię ten temat 0 Share this post Link to post Share on other sites
YouAreNext 39 #24 Posted January 28, 2015 Karol szacun! czemu czerwony BB na branzolecie? ten zegar jest stworzony do paska 0 Share this post Link to post Share on other sites
Master Yoda 2171 #25 Posted January 28, 2015 wprawne oko zegarkofana haha pozwolę sobie dołączyć do klubu miłośników quote] Piękne rzeczy pokazujesz,gratuluje dobrego smaku..... 0 Pozdrawiam, Marek Share this post Link to post Share on other sites