Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gregorian

Wszystkie marki radzieckich zegarków naręcznych

Rekomendowane odpowiedzi

Nii - jeszcze bardziej zagadkowy. Kwartałowe sygnowanie rocznika w 1968r. ??

 

NII - była taka marka. Niichasprom.ru (NIIChP) wyprodukował eksperymentalny 24-godzinny zegarek przeznaczony do lotów kosmicznych. Powstało prawdopodobnie 29 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu zrobić z tym fantem?

No bo jeżeli to ekstremalnie mały wypust to w sensie nawet intelektualnym kłóci się to z koncepcją typowej marki.

Albo trzeba będzie go dodać do normalnej listy albo wprowadzić pewien rodzaj listy dodatkowej..

 

Taki wynalazek W&CM

 

Wie ktoś jak się nazywa to logo a'la samolocik z papieru?

edyta

teraz zauważyłem że już było -_- ale przynajmniej jest fotka poglądowa.

 

W&CM było na głównej liści ponieważ już co najmniej kilka razy stykałem się z tą marką i sygnowaniem.

W niektórych aukcjach nawet uczestniczyłem ( w tej zdaje się) .. niestety nieskutecznie.. :(

 

post-60300-0-07681300-1425318814.jpg

zdjęcie z aukcji od Mateusza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dziwnych rzeczy mam jeszcze Clometta- siedzi w nim wostok. Ale masakrycznie źle foty mi wychodzą, ciemna, błyszcząca tarcza....

 

 

z dziwnych rzeczy mam jeszcze Clometta- siedzi w nim wostok. Ale masakrycznie źle foty mi wychodzą, ciemna, błyszcząca tarcza....

dsc-0103.jpg
 
dsc-0105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koperta to chyba w nim od pobiedy.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koperta to chyba w nim od pobiedy.

nic o nim nie wiem niestety... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze marka "Montal" - mam na pewno męskiego na mechanimie poljota 2628.n i, o ile pamiętam, jakąś damkę, tylko tej za Chiny ludowe nie mogę zlokalizować.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris2 widziałem go na "zatoce"- daje do myślenia a idąc tym śladem czy to nie ta sama firma?

 

post-27093-0-82238500-1425588475.jpg

post-27093-0-15641100-1425588476.jpg

post-27093-0-51138800-1425588476.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mołnia też z ebaya (jest tam też taka kolejowa tylko bez zdjęć mechanizmu). Dopiero teraz usłyszałem o takiej nazwie zegarka jak Princeton  :blink: więc trochę pogrzebałem po sieci. Na rosyjskich stronach nic na ten temat nie znalazłem a na zatoce trochę tych zegarków jest.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NII - była taka marka. Niichasprom.ru (NIIChP) wyprodukował eksperymentalny 24-godzinny zegarek przeznaczony do lotów kosmicznych. Powstało prawdopodobnie 29 sztuk.

Nii był to instytut, w którym opracowywano projekty zegarka elektronicznego m.in dla kosmonautów. Polecam artykuł "Ruskie w kosmosie" na sąsiednim forum. Instytut ten też opracowywał mechanizmy do zegarów użytkowych http://www.ussrtime.com/start.html  ( z działu Factory trzeba wybrać NII Chasprom ). Co ciekawe widziałem jeden zegarek cywilny z sygnaturą Nii w prostokątnej kopercie, z niebieską tarczą.  

Kosmonawigator to zegarek stworzony przez sowieckich kosmonautów. Wydaje mi się, że można go było dawno temu kupić w jednym z rosyjskich sklepów internetowych (mieli kilka sztuk).

A tu kolejny dziwak ( jak go kupowałem to miałem nadzieję, że da się z niego zrobić piękny zegarek, niestety rdza z wskazówki godzinowej mocno ubrudziła tarczę )

 

 

post-29552-0-57707200-1425853097_thumb.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victoria:

post-61474-0-93645800-1425938981.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nie wkleja mi się tabela z Excela..

Ktoś może wie jak się ją wkleja?

 

MARKA (w jęz. polskim) , Zdjęcie , Marka w języku rosyjskim

 

1 Admiralskije (?) 

2 Albatros 

3 Ałmaz  Алмаз

4 Aurora  Аврора

5 Amfibia 

6 Antarktyda     Антарктида

7 Baltica 

8 Buran (oprócz zimowych także KGB) 

9 Cardinal 

10 Czajka    Чайка

11 Drużba     Дружба

12 Elektronika   Электроника

13 Era    Эра

14 Erewań     Ереван   Mam tarczę z mechanizmem ale brakuje mi koperty

15 Ermitaż 

16 Exacta 

17 Firgo (Antonow) 

18 Generalskije  Генеральские

19 GLOBAL-P 

20 Jantar  Янтарь

21 Junost  Юность

22 Jubliennyje (d.pmwas, obecnie Kris2) 

23 Junior 

24 Kama  Кама

25 Kirowskije  Кировские

26 Kołos  Колос

27 Komandirskije   Командирские

28 Kometa    Комета

29 Kosmos 

30 Leningrad   Ленинград

31 Lira    Лира

32 Ljuks 

33 Łucz  Луч 

34 Majak  Маяк

35 Mieczta 

36 Mir 

37 Mołnia (warianty naręczne)  Молния  

38 Moskwa  Москва

39 Nairi  НАИРИ

40 Newa  Нева

41 Nesterov (?)  НЕСТЕРОВ

42 Okean  Океан                            

43 Olimpijskije  Олимпийские

44 Orbita  Oрбита

45 Orion   Oрион  

46 Patriot (?)  ПАТРИОТ 

47 Peterhof 

     Penza

48 Pietrodworec     Петродворец

49 Pobieda   Победа  

50 Pobieda Zim 

51 Poljot   Полет  

52 Poljot de lux 

53 Połjuz     Северный полюс

54 Raduga  Радуга

55 Rakieta     Ракета

56 Rakieta Szkolnyje 

57 Rodina  Родина

58 Rossija  Россия

59 Rubin 

60 Saturn  Сатурн

61 Sekonda 

62 Sekonda de lux 

63 Serkisoff 

64 Signal    Сигнал 

65 Sława  Cлава  

66 S-MASTER 

67 Sportiwnyje  Спортивные  

68 Sport (?)  Co to jest ?

69 Sputnik  Спутник 

70 Start  Старт

71 Stolicznyje  Столичные

72 Strjeła  Стрела  

73 Szturmanskije  Штурманские 

74 Sura 

75 Swet  Свет

76 Uran 

77 Ural  Урал

78 W&CM (Watch&Clock Maker) 

79 Wiesna  Весна

80 Wołna  Волна

81 Wołga    Волга

82 Wostok  Восток  

83 Wostok precyzyjny 

84 Wympieł  Вымпел

85 Zarja     Заря

86 Zaria Junoszewskije 

87 Złatoustowskij (diver, może ew. pasówka?) 

88 Zwiezda  Звезда

89 ZiM   Зим

90 ZIF  ЗИФ

 

Tak dzisiaj sobie liczyłem swoje marki i wyszło mi że brakuje mi aż 8 marek  :wub:  z tych podstawowych ( zaznaczyłem je kolorem czerwonym ). W jednym przypadku - " Erewań  mam tarczę z mechanizmem, wskazówkami ale niestety bez koperty.

Nie za bardzo kojarze też markę  " Sport " ,. Mógłby mi ją ktoś przyblizyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całe Twoje szczęście Sport można chyba wyrzucić.

Wstawiłem go z automatu i do zanegowania.

Zegarek z taką tarczą spotkałem kiedyś u rprocha ale nazwa była prawdopodobnie malowanką.

 

Jak się ogarnę po przyjeździe to skorektuję w przyszłym tygodniu spis marek.

 

Z Nesterowem też nie pamiętam jak dokładnie jest...

 

Piękny S-Master był z pół roku temu u Anolego.. Czemuż nie dałem większej ceny! :wacko:

Tym bardziej, że potem Alfa kosztowała już chyba dwa razy więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem nieźle..

Idealne zagadnienie do dyskusji..

Po to jest ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów z działu :) Nie wiem czy to odpowiedni wątek ale strasznie nurtuje mnie jedno pytanie.. Wiem że z obecnie produkowanych w pełni rosyjskimi zegarkami są Rakiety i Vostoki, (Vostok Europe składany na Litwie zapewne z chińskich elementów za wyjątkiem niektórych vostokowych mechanizmów :) Natomiast jak się ma sprawa z potomkami Poljota ? Czy Burany, Aviatory i Szturmańskie, korzystaja jedynie z niektórych mechanizmów rosyjskich jak chrono kal. 3133 albo budzik a reszta podzespołów to import z Chin, czy może są to w dalszym ciągu produkty w całości rosyjskie powstające w miejscu gdzie był kiedyś Pierwszy Moskiewski Zakład? Strasznie dręczy mnie ten temat w kontekście mojej wymarzonej Strieły a po godzinach spedzonych w internecie nie jestem sobie wstanie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie znam odpowiedzi na twoje pytanie ale napisz do  mayor  - to nasz guru od chronografów powinien dać ci odpowiedz na twoje pytanie

napisz do niego na PW  nakieruj na ten post linkiem bo też chętnie poznam odpowiedź 

Jedno jest pewne - współczesne  reedycje starych radzieckich zegarków to niestety nie to samo co stare "oryginały" jeszcze z czasów CCCP wyglądają podobnie albo nawet tak samo ale jakościowo znacznie odbiegają od pierwowzoru - tyczy się to głównie mechanizmu. 

Napisz do mayor-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :) Napisze koniecznie jak znajdę chwile w przerwie w pracy żeby sklecić sensowny tekst, albo wieczorem. Chętnie podziele się uzyskanymi informacjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka "Sekonda" jest eksportowa. Co ciekawe, pod tym jednym szyldem znajdziemy modele roznych marek radzieckich: Poljot, Wostok, Slava, Raketa, Luch nawet Strela. Podobnie jest z Cornavin.

"Sekonda de luxe" to samo, Poljot-wostok-Lucz de luxe.

 

Przypuszczam ze jezeli nie ma marek z odpowiednikami w cyrylicy, nalezy je traktowac jako modele wylacznie na rynek zewnetrzny.

 

Niezla robota Gregorian, brawo. 

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które z męskich radzieckich zegarków możemy zaliczyć do małych? Przykład Moskwa (30mm średnicy, pasek 16mm), Start trochę wiekszy, ale pasek również tylko 16mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Mały Kirowski np :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mawis, jeżeli "mały" oznacza zegarek w kopercie o średnicy mniejszej niż "standardowe" 34 mmm, to przykładów będzie od cholery i ciut, ciut! szczególnie tych z okresu lat 50-tych i z przełomu 50/60. Taki był wtedy światowy trynd (nie tylko sowiecki) w zegarkowej modzie. W owym czasie, chyba każda z pięciu głównych fabryk leciała z "małymi" męskimi kopertami.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer wielkie dzięki za rzeczową odpowiedz. Teraz będę bacznie przyglądał się wymiarom kopert zwłaszcza przy tych staruszkach :)

Edytowane przez Mawis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka "Sekonda" jest eksportowa. Co ciekawe, pod tym jednym szyldem znajdziemy modele roznych marek radzieckich: Poljot, Wostok, Slava, Raketa, Luch nawet Strela. Podobnie jest z Cornavin.

"Sekonda de luxe" to samo, Poljot-wostok-Lucz de luxe.

 

Przypuszczam ze jezeli nie ma marek z odpowiednikami w cyrylicy, nalezy je traktowac jako modele wylacznie na rynek zewnetrzny.

 

Niezla robota Gregorian, brawo. 

 

Na markę Sekonda trzeba uważać. Obecnie spotyka się dużo dziwnych (czyt. chińskich) zegarków sprzedawanych pod tą marką za dość małe pieniądze  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.