Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 2/2013 Paweł Jankowski

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będą to miłe wieści :) Zostały poczynione pierwsze kroki w nawiązaniu współpracy z 'Cechem Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników Miasta Stołecznego Warszawy' ! Zarząd Cechu nie widzi przeszkód abyśmy mogli w Ich pomieszczeniach organizować nasze zajęcia. W siedzibie Cechu jest też muzeum do którego zwiedzenia jesteśmy już zaproszeni. Wydaje się że ten kierunek szerzenia i zgłębiania wiedzy o zegarmistrzostwie jest z wielu powodów słuszny. Mielibyśmy też zapewniony większy kontakt z praktykami z branży. 

Istnieje możliwość zorganizowania jeszcze w tym miesiącu zajęć praktycznych pod roboczym tytułem 'sami składamy zegar'. Polegałoby to na samodzielnym złożeniu zegara / prostego mechanicznie z części dostarczonych przez Pawła Jankowskiego. Nad tą operacją czuwałbyPaweł i być może zegarmistrz z Cechu. Złożony zegar stanowiłby własność uczestnika warsztatów i jednocześnie byłby pamiątką z tego wydarzenia. 

Ale:

- potrzebni są chętni

- każdy zainteresowany powinien mieć ze sobą podstawowe narzędzia zegarmistrzowskie 

- konieczne będzie wniesienie opłaty na poziomie 50zł

- każdy z uczestników zabiera swoje dzieło po zajęciach do domu

- trzeba będzie zwiedzić muzeum Cechu, a może nawet obejrzeć mechanizm zegara na ścianie kamienicy obok pomnika Kilińskiego

 

Czy są chętni ? Może jedna z sobót np 19 lub 26 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej chetny!bardziej pasowalaby mi sobota 19tego ale jak bedzie 26 to tez sie postaram:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chetny, ale zeby to nie było z samego rana bo nie wiem czy bede mial z Tarnowa dojazd na wczesny ranek :( 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem chętny.

 

Tapnięte z SGS3


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegow ktorzy juz byli,albo sie orientuja..jakie narzedzia zabrac?co konkretnego bede potrzebowal?z gory dziekuje za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cierpliwość. Wszystko będzie podane do wiadomości zainteresowanych. Czekam jeszcze na chętnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Panie Eugeniuszu,pytalem o narzedzia bo mam tylko pare wkretakow a chcialbym kupic reszte.W takim razie czekam na dalsze informacje i poydrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle stwierdzam, że 19 będzie optymalny. Tydzień później to już się zaczynają wyjazdy na cmentarze itp.

 

Druga sprawa: też mam pytanie co do narzędzi. Nie mam żadnych narzędzi. Gdzie i jakie je kupić - chciałbym wcześniej wiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wolałbym (ze wzgledów zwiazanych z pracą),by warsztaty ustalono na 26 - tego. Oczywiście, decyduje wiekszość :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się z radością. Oba terminy na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie chciałbym rownież zgłosić się jako chętny, prosiłbym jednak o podpowiedź jakie podstawowe narzędzia zegarmistrzowskie są potrzebne do uczestnictwa? I ewentualnie gdzie je nabyć ?

 

Pozdrawiam

D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle niezdecydowany... Okazuje się, że jednak 19 będę na południu Polski... :(

No chyba, że 26 październik okaże się bardziej sprzyjający dla większości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo chętnie, aczkolwiek jestem totalnym początkującym i wskazówka co za narzędzia powinienem mieć i skąd je wziąć będzie bardzo cenna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Wszystkim :)

 

Oto aktualna lista chętnych - stan na 20-10-2013r

 

1. Frytejro - wpłacono

2. Diego04 - wpłacono

3. antiquarius.maximus - wpłacono

4. anda_7 - wpłacono

5. yorki_man - wpłacono

6. uhaehuehehe - wpłacono

7. nowicjuszka - rzut na taśmę

8. BudrysO - wpłacono

9. Gregorian - wpłacono

10. Jakub T - wpłacono

11. Stawko - wpłacono

12. Cat

13. witia - wpłacono

14. ksylo1 - wpłacono

 

Wstępnie termin warsztatów to 26 października 2013. Koszt to 50 zł. Wpłaty na rachunek Stowarzyszenia, ale jeszcze nie teraz. Wszystko podam tzn nr rachunku i tytuł wpłaty w odpowiednim czasie. Dojazd własny. Początek to godz 9 lub 10 - jeszcze ustalane. Miejsce - siedziba Cechu Zlotnikow, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników Miasta Stołecznego Warszawy. Dokładny adres podam pózniej. Na miejscu kawa herbata ciasteczka woda mineralna. Co do narzędzi też podam pózniej / w tygodniu / pod szczegółowym uzgodnieniu z Pawłem Jankowskim który zaszczyci nas swoją obecnością. To na razie tyle. Od jutra ruszam pełną parą z organizacją tych zajęć. Wszystko będę na bieżąco podawał do wiadomości w tym wątku. Jeśli ktoś jest jeszcze chętny to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.