Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Twoja kolekcja!

Recommended Posts

W chwili obecnej wygląda to tak:

DSC_6720.thumb.JPG.d5b3eaadfa1a2afd70d5731c0fca4c1c.JPG

Trochę za ciemny ten zbiór 😕 może w końcu ML znajdzie nowego właściciela i będzie miejsce dla czegoś z białą tarczą :)

PS. ktoś mi doradzi jak zrobić zdjęcie telefonem 4 zegarków w pudełku żeby te boczne nie były tak rozmazanie? :<

Godzinę temu, panwlodzimierz napisał:

8.     Doxa „Jumbo” – zegarek należał do mojego dziadka. Gdy go otrzymałem, to był w fatalnym stanie. Odrestaurowany w poznańskim „Chronosie”. Na chodzie, do codziennego noszenia. Prawdopodobnie jest z 1951 roku.

Ta Doxa rewelacja! Gratulację ciekawej kolekcji 

PS. ktoś mi doradzi jak zrobić zdjęcie telefonem 4 zegarków w pudełku żeby te boczne nie były tak rozmazanie?

Musisz ustawić mniejszy otwór przysłony, jeśli masz opcje ustawień ręcznych. Jeśli aparat w telefonie ma tylko tryb AUTO, wtedy pomoże zrobienie zdjęcia przy dobrym oświetleniu. Jeśli nic z tych rzeczy nie pomaga, to znaczy, że obiektyw ma po prostu gorszą rozdzielczość na brzegach kadru.

Pozdrawiam, Mirek

1 godzinę temu, Mirosuaw napisał:

Musisz ustawić mniejszy otwór przysłony, jeśli masz opcje ustawień ręcznych. Jeśli aparat w telefonie ma tylko tryb AUTO, wtedy pomoże zrobienie zdjęcia przy dobrym oświetleniu. Jeśli nic z tych rzeczy nie pomaga, to znaczy, że obiektyw ma po prostu gorszą rozdzielczość na brzegach kadru.

Dzięki za odpowiedź, ale jestem zielony w tym temacie. 

Takie opcję zaawansowane mam:

Screenshot_20210123-141822.thumb.png.43a2ae94c68442708e630e086af9d3b2.png

To te opcje na dole. Ręcznego ustawiania przysłony tam nie widzę. Problemem tego zdjęcia jest mała głębia ostrości. Można ją zwiększyc dzięki zmniejszeniu otworu przysłony. Jeśli nie masz ustawień ręcznych przysłony, wtedy możesz wymusić zmniejszenie otworu przysłony poprzez dłuższy czas ekspozycji (SS) albo poprzez wyższe ISO, albo jedno i drugie. Przysłona, czas ekspozycji i czułość ISO to podstawowe elementy w fotografii i parametry, które wzajemnie na siebie wpływają. Warto je znać, nawet jeśli używasz aparatu w smartphonie.

Pozdrawiam, Mirek

4 godziny temu, Mirosuaw napisał:

Dzięki! Będzie chwila czasu to sprawdzę jak to wychodzi :)

3 godziny temu, evilym napisał:

Dzięki! Będzie chwila czasu to sprawdzę jak to wychodzi :)

Tak, jak Mirosuaw napisał, dodam, że możesz wykonać kilka zdjęć, następnie połączyć je w jedno.

Edited by Kurzy

51 minut temu, Kurzy napisał:

Tak, jak Mirosuaw napisał, dodam, że możesz wykonać kilka zdjęć, następnie połączyć je w jedno.

Hola, hola. Ja tu jestem operatorem Xperii a nie jakiegoś voodoo sprzętu :D

Chyba że masz na myśli kolaż :P

Soczewki, szczególnie te malutkie i szerokokątne jak w telefonach zawsze mają takie problemy na brzegach kadru. Czysta fizyka. Możesz to trochę oszukać robiąc zdjęcie z nieco większej odległości i stosując przy tym zoom cyfrowy. Stracisz trochę rozdzielczości (ale przy wrzucaniu zdjęć do neta to i tak niezauważalne) a aparat wytnie w ten sposób fragmenty fotografii z największym rozmyciem.
A lepsze światło zawsze pomaga, szczególnie kiedy używa się przybliżenia.

Dobre rady, znajdę chwilę może w przyszłym tygodniu to sprawdzę. Dzięki. 

Gorzej z tym światłem... Rano za mocne, po poludniu za słabe. A jak mi się wydaje że ok to i tak kiepsko wychodzi foto :P

Rok 2021 rozpoczynam w takim składzie:

spacer.png

spacer.png

Myślę nad tym, czy nie sprzedać SKX'a oraz Tissota Petite Seconde (nie ma go na zdjęciach) i nie kupić w ich miejsce divera w kolorze - np. Doxa Sub 200.

Zastanawiam się też nad zasadnością posiadania Zenitha - mam dwa zegarki vintage, których raczej nie sprzedam i Zenith trochę na tym traci. W tym momencie najczęściej na nadgarstku gości Railmaster.

5 godzin temu, wojtek91 napisał:

Rok 2021 rozpoczynam w takim składzie:

Myślę nad tym, czy nie sprzedać SKX'a oraz Tissota Petite Seconde (nie ma go na zdjęciach) i nie kupić w ich miejsce divera w kolorze - np. Doxa Sub 200.

Zastanawiam się też nad zasadnością posiadania Zenitha - mam dwa zegarki vintage, których raczej nie sprzedam i Zenith trochę na tym traci. W tym momencie najczęściej na nadgarstku gości Railmaster.

A ten Zenith to nie przypadkiem całkiem świeży nabytek?  

35 minut temu, mario1971 napisał:

A ten Zenith to nie przypadkiem całkiem świeży nabytek?  

Sprzed miesiąca lub dwóch, dlatego bardzo ostrożnie podchodzę to jego oceny. Jest to świetny zegarek i może jak skończy mi się praca zdalna i "wyjdę do ludzi" to go w pełni docenię 😉

Moja kolekcja wesołków.W drodze jeszcze reedycja Timexa z 1979r. Timex q bo pepsi tu brakuje.Ale to już będzie ostatni...

IMG20210126205807.jpg

Dostosowałeś się do krajowych obostrzeń - co drugie miejsce zajęte? 😉

4 godziny temu, Christo napisał:

Dostosowałeś się do krajowych obostrzeń - co drugie miejsce zajęte? 😉

Dokładnie.Widzisz człowiek tak już "tym" przesiąkł,że nawet nie wie że są to odruchy bezwarunkowe 😩😀