Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Twoja kolekcja!

Recommended Posts

Podziękowania. Z tymi ryskami czasem tak bywa w niektórych, ale cóż - cały czas jest na mojej liście i zobaczymy z czasem...

12 godzin temu, agremi napisał:

Podziękowania. Z tymi ryskami czasem tak bywa w niektórych, ale cóż - cały czas jest na mojej liście i zobaczymy z czasem...

Naprawdę polecam 😃. Mimo wszystkich mankamentów, na ręce robi duuuże wrażenie, nawet na osobach mniej zainteresowanych zegarkami 😃, trochę taki efekt wow 😉.

Ta kieszonka jest dla niewidomych 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

18 godzin temu, Dorian06 napisał:

Ta kieszonka jest dla niewidomych 

Myślę ze tak bo niema szkiełka i ma wyczuwalne kropeczki na tarczy, 

20210102_113447.jpg

20210102_113804.jpg

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Jeden na gościnnych występach. 

Z nich zostanie tylko jeden. :D

20210110-120501.jpg 

Hamilton świetny. U mnie tak na dzisiaj:

IMG_20210110_123446.jpg

7 godzin temu, Dorian06 napisał:

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Jeden na gościnnych występach. 

Z nich zostanie tylko jeden. :D

20210110-120501.jpg 

Daj proszę znać, jeżeli planujesz pogonić visa 🙂

2 godziny temu, szuwi napisał:

Daj proszę znać, jeżeli planujesz pogonić visa 🙂

On jest u mnie na gościnnych występach. 

Jeżeli będzie (a na pewno tak) do sprzedania to jasne. 

W dniu 11.01.2021 o 10:42, Photoman napisał:

Moja powoli rosnąca kolekcja :)

Od lewej 1 i 4 widziałbym u siebie ;) Ta Alpina TOPR masakruje paski czy taki już założyłeś? Napisałbyś o niej kilka słów? 

Edited by Krygo

Od lewej 1 i 4 widziałbym u siebie Ta Alpina GOPR masakruje paski czy taki już założyłeś? Napisałbyś o niej kilka słów? 

Założyłem nowiutki pasek i niestety przez mój błąd go zniszczyłem. Przy zakupie tego zegarka w zestawie jest czarny gumowy pasek na prostych teleskopach i beżowy zamszowy na wygiętych teleskopach, ja zmieniając ostatnio na ten nowy skórzany niebieski wstawiłem proste teleskopy, a że pasek trochę gruby to się otarł bardzo szybko.. (zdjęcia na gumie i na zamszu umieszczałem w temacie „klub miłośników Alpiny”). A co do zegarka to bardzo go lubię, jest nieduży, solidnie wykonany, fajna jest lśniąca jeszcze nieporysowana koperta, w sumie to mój jedyny kwarc (garmina nie wliczam), odchyłka kilka sekund na miesiąc, według producenta bateria wystarczy na 5 lat.
I jeszcze jedna ważna cecha: wskazówki całkiem dobrze trafiają w indeksy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Stan na dziś. Na górze kwarcowe chronografy na dole automaty, które jak widać od paru dni nieco zapomniane poza rotomatem leżakują...

A czym chciałbym wypełnić wolne sloty? Myślę o jakimś chronografie meca-quartz, bo automat chwilowo musi poczekać na odblokowanie nieco większego budżetu zegarkowego. Chodzi mi po głowie Geckota C-01 pierwszej generacji (jakaś ładniejsza niż drugiej), ewentualnie Hoffman Racing 40 lub Viqueria Levante racing green. Gdyby tylko udało mi się upolować Christopher Ward Grand Tourer niebieski w dobrej cenie, to mimo, że to nie meca-quartz, to też chętnie...

36e8d77ce825562a971e5ca59edebb85.jpg

Edited by CzasNaZdjecia

Godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Gdyby tylko udało mi się upolować Christopher Ward Grand Tourer niebieski w dobrej cenie, to mimo, że to nie meca-quartz, to też chętnie...

No właśnie był za pół ceny we środę. Zgaduję, że o ten model chodzi:

obraz.thumb.png.41440a547c5ae467367787368f1601fd.png

Dodaj sobie ten wątek do obserwowanych:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/97472-zegarkowe-okazje-z-różnych-źródeł/page/102/

1 minutę temu, CzasNaZdjecia napisał:

O nie... Przegapiłem! Szkoda... Cena była idealna!

No szkoda. Ale spokojnie. Coś się może na bazarku pokaże, bo sporo osób robiło zakupy przy tej okazji.

1 godzinę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Stan na dziś. Na górze kwarcowe chronografy na dole automaty, które jak widać od paru dni nieco zapomniane poza rotomatem leżakują...emoji28.png

A czym chciałbym wypełnić wolne sloty? Myślę o jakimś chronografie meca-quartz, bo automat chwilowo musi poczekać na odblokowanie nieco większego budżetu zegarkowego. Chodzi mi po głowie Geckota C-01 pierwszej generacji (jakaś ładniejsza niż drugiej), ewentualnie Hoffman Racing 40 lub Viqueria Levante racing green. Gdyby tylko udało mi się upolować Christopher Ward Grand Tourer niebieski w dobrej cenie, to mimo, że to nie meca-quartz, to też chętnie...emoji4.png emoji106.png

36e8d77ce825562a971e5ca59edebb85.jpg

Tego Perrelata to Ci zazdroszczę <_<, ale za mną chodzi ten z niebieską tarczą :D.

4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

No szkoda. Ale spokojnie. Coś się może na bazarku pokaże, bo sporo osób robiło zakupy przy tej okazji.

Dziś jest na meshu, 300 Euro, plus jak rozumiem 20% VAT. Już nie aż taki mega deal, choć nadal taniej niż zazwyczaj. Poczekam na jakieś lekkie używki.

5 minut temu, Callahan napisał:

Tego Perrelata to Ci zazdroszczę <_<, ale za mną chodzi ten z niebieską tarczą :D.

Bardzo jakościowy zegarek, naprawdę polecam. Niebieskiego trudniej znaleźć, oba piękne...😊 

1 minutę temu, CzasNaZdjecia napisał:

Dziś jest na meshu, 300 Euro, plus jak rozumiem 20% VAT. Już nie aż taki mega deal, choć nadal taniej niż zazwyczaj. Poczekam na jakieś lekkie używki.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że bez dodatkowego VAT (poczytaj wpisy z ostatniego tygodnia w wątkach o okazjach i o Christopher Ward).

Jak mi nie podejdzie to Ci odsprzedam bo m.in. kupiłem dokładnie tego c3 grand tourer niebieskiego na brązowym pasku z fotki powyżej 😉

Świetny ten kontrast paska do tarczy w Edifice.

Poniżej moje zbiory 🙂

1.     Casio BG5601-7 – zegarek żony;

2.     Orient FEU00000WW – teściu dostał go kiedyś na urodziny i nie używał. Estetyka tego sikora długo mnie odrzucała, ale po podmiance bransolety na gładki granatowy pasek, wygląda IMO w miarę ok i da się nosić.

3.     Bulova 97P101 – pierwszy automat żony. Bardzo „kobiecy” model.

4.     Rakieta 2628 „Kalendarz” – zegarek z historyjką. Ojciec dostał go od kuzyna z Grodna na początku lat 80tych (kalendarz zaczyna się od 1981). Kolor tarczy jest rewelacyjny, ale do niczego nie pasuje 😉

5.     Suunto Spartan Trainer – zegarek treningowy z pulsometrem i GPS.

6.     Casio DW-9052 – kupiony w 2010 roku jako używka. Służy dobrze i wiele przetrwał.

7.     Seiko SNKA23 – kupiony w 2009 roku za 277 zł okazał się być świetnym pierwszym „automatem”. Przez lata podstawowy, niezawodny garniturowiec. Obecnie na zasłużonej emeryturze. Największa wada to brak możliwości dobrania do niego paska.

8.     Doxa „Jumbo” – zegarek należał do mojego dziadka. Gdy go otrzymałem, to był w fatalnym stanie. Odrestaurowany w poznańskim „Chronosie”. Na chodzie, do codziennego noszenia. Prawdopodobnie jest z 1951 roku.

9.     Seiko SRPB41J1 – najnowszy nabytek, w miejsce wysłużonego Seiko „5”.

10. Orient DB0700EW – automat żony.

IMG_20210123_113604.jpg

IMG_20210123_114019.jpg