Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Na wstępie gratuluję kolegom bardzo fajnych kolekcji. Zwłaszcza kolekcja marki Omega kolegi Szweda, jest obłędna. Ja swoją kolekcję zacząłem tworzyć dokladnie trzy lata temu. Siedząc wieczorem przy kompie przeglądałem internet w poszukiwaniu jakiegoś starego roweru który mógłbym odrestaurować i cieszyć się posiadaniem czegoś wyjątkowego w stylu vintage. Podczas przegladania stron natknąłem się na zegarki vintage. Jednym z pierwszych, który mnie zainteresował to zegarek marki Raketa na 21 kamykach. Urzekła mnie jego prostota i bardzo klasyczny wygląd. Na początek kupiłem złomka żeby zobaczyć z czym tak naprawdę będę miał doczynienia za niecałe 30 zł. Oto jak wyglądał:

post-77725-0-31002600-1483870257.jpg

post-77725-0-88959100-1483870415_thumb.jpg

post-77725-0-46681300-1483873087_thumb.jpg

Dokupiłem jeszcze tarczę no i idac podobnym tokiem myślenia jak w przypadku chęci odrestaurowania raweru odrestaurowałem zegarek. Prace mogłem wykonać osobiście gdyż na codzień zajmuję się obróbką wyrobów srebrnych więc chyba to zadecydowało. Mogłem połączyć codzienność z rodzącą się pasją. I tak to poszło. Tysiące przegladanych stron, siedzenie do rana przy kompie i szukanie kolejnego interesujacago modelu . Objechałem całą rodzinę, nawet tą mniej odwiedzaną. W większości to co udało się odnaleźć w szufkadach to stare ruski i quartz. Najfajniejsze zegarki znalazłem u swoich dziadków był to poljot de luxe w całkiem dobrym stanie i u drugiego dziadka który swego czasu był pod dużym wrażeniem dokonań japońskiej gospodarki, dwa orienty z lat 80. No i jeszcze u wujka odnalazła się stara doxa była w bardzo kiepskim stanie ale udało mi się ja uratować. Po około roku trwania fascynacji udało mi się upolować na alle... rakietę model od którego to wszystko się zaczęło. Zegarek był w niespotykanie ładnym stanie więc musiałem go mieć

pieniedzypost-77725-0-35167100-1483875214_thumb.jpg

Kolekcja na dzień dzisiejszy wygląda tak

post-77725-0-38953300-1483873412_thumb.jpg

Może nie ma zbyt duzej wartości rynkowej, ale dla mnie ma dużą wartość sentymantalną no i z brakiem miejc w pudełku zamykam pewien okres moich początkowych fascynacji. Teraz czas na poszukiwania chronografow no ale na to trzeba wygospodarowac trochę więcej pieniędzy;)

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@As82 dzięki! :)

Ja gratuluje Ci umiejętności bo fajnie wyszło!

Życzę Ci powiększenia kolekcji i tego żebyś nie popadł w zbieractwo jak nas wielu! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację zbieractwo to największy wróg;). Po trzech latach otrząsnąłem się z chęci posiadania. Teraz jaśniej zaczynam na to patrzeć i wyznaczać konkretne cele które na mnie czekają. Pozdrawiam wszystkich miłośników tej wspaniałej pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas to zapewne inny przypadek do rozpatrzenia. Ja na obecną chwilę zakończyłem jeden etap. Trochę ochłonołem, ale coś czuję że za jakiś czas znowu może się zrobić gorąco;)

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja sie pochwale :)

 

Casio G shock Ga-100 1a1er
Casio G shock DW-5600E
Casio G shock G-9000-1ER
Casio G shock GW-9200-1ER    
Casio G shock GW-6900-1ER
Adriatica 4206
Timex Expedition T48651
Seiko 5 SNK 601
Timex Expedition T49261

 

dsc-0114.jpg

Edytowane przez jacek-astra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentuje swoją kolekcje, bo przez dluuuuuuuuugi czas będzie aktualna, jestem syty zegarkwo

 

(Mam nadzieje, że te uczucie trochę mi potowarzyszy )

 

W pudełeczku ulubieńcy:

 

509b0a36fb2007a5c12ec2381117dd4c.jpg3eec73eb1d9085070602340c97f14d46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja gratuluje

A Taga i JR chętnie bym skonsumował

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja gratuluje

A Taga i JR chętnie bym skonsumował

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Hamiltona przytulił  :)

To ten z średnicą 44mm. automat?, bo bakterii 42 mm. niece  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton to mój pierwszy automat, pierwsze poważniejsze zauroczenie zegarkowe

 

Rozmiar aż 46mm, duży, ale pilot wg mnie powinien trochę przypominać patelnie

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale

 

IMG_5529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie pogonić noworusa i zwolnić jedno aby mieć pretekst do kupienia jeszcze czegoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi coś w padnie w oko to na pewno go pogonie, na razie jest bezpieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W pudełeczku ulubieńcy:

Ewidentnie czas na zmianę pudełka. :D

A co do zbioru. Kilka widziałbym u siebie.

Czy DS1 w codziennym użytkowaniu jest dużo mniejsza od SKX Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepepatryk,

Ptaku

fajne zbiory w szczególności TH, JR,

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mniejsza ale jakoś tego się nie odczuwa. Inaczej się układa na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

@Dorian06, też zauważyłem że te pudełko jest w pierwszej kolejności do wymiany, ale wolałem inwestować w "samochody" a nie w "garaż"

 

A co do TH i JR, to jak TH jest już kawał czasu na rynku i wiadomo czego można się po nich spodziewać, tak JR to młoda marka. Kupowałem swój model bez przekonania trochę, nigdy nie miałem z nim do czynienia, ale... Pisałem już w innych tematach, że zegarek przy pierwszym obcowaniu robi niesamowite wrażenie! Zdjęcia internetowe i rendery nie przedstawiają jego rzeczywistego odbioru. POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale

Z Twojej kolekcji prócz Taga (z wiadomych względów) z chęcią widziałbym u siebie Jazzmaster'a. Świetne zegarki Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprócz noworusa to ze wszystkimi jestem lekko związany i ma swoja historie

 

Boctok - miałem takiego w dzieciństwie i szpanowałem zegarkiem pod kranem w szkole, potem zaginął, rok temu udało mi sie taki znaleźć i odkupić :)

Jazzmaster - moje pierwsze mechaniczne chrono, nie lubię za bardzo tej kompilacji ale w kolekcji warto mieć

Tissot - pierwszy zegarek którym przebiłem moją ówczesna granice próżności.moralności czy jak tam ją zwał czyli 1k pln za zegarek

DS-1 - zegarek kupiony na okazje 15 lecia pracy

Foremka - śliczna biurwa lubię ten zegarek, ma coś w sobie

SKX007 - mój sprzęt na pijackie wypady i inne wyjścia w teren

Amfibia - kupiłem go bo chciałem porównać do wersji CCCP, fajny zegar ale nie czuje do niego mięty

Monster - mój wakacyjny kompan, urlop bez Monstera nie mieści mi sie w głowie, już samo założenie go na rękę poprawia mi humor. Taki odruch Pawłowa Monster na reku oznacza że nie trzeba iść do pracy (noszę go tylko na urlopach).

Tag - tym zegarkiem przekroczyłem następna granice moralną ($$$), mam nadzieje że już ostatnią.

 

Mam jeszcze DW5600 on zazwyczaj ma funkcje timer na wypadach wędkarskich.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.