Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mechanizm to chiński klon Unitas 6497 (tzw Asian Unitas lub Anitas). Mechanizm bardzo popularny w chińskich zegarkach za ok 100$. Mechanizm sprawdzony i niezawodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :) dzięki Panowie. Jestem na stronie Pana Tomka i widzę że ma dużo ciekawych zegarków.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obik, a co zakupiłeś, jeśli można wiedzieć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnisa portugalczyka, mam go ponad rok zero problemów robi +6sek na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Parnisach jest montowany klon Unitasa 6498, potocznie nazywany Asian Unitas (Anitas) 6498.

Nie masz się co obawiać i jak się podoba to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

Kup u cadrana, sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Parnisa portugalczyka, mam go ponad rok zero problemów robi +6sek na dzień

Mam jednego Parnisa, kupionego na forum, i mam podobne doświadczenia.

 

parnis_3.JPG

 

Bardzo polubił się z moją żoną. Do tego stopnia, że wywędrował z mojej skrzynki do skrzynki małżonki. ;)

 

Edit: Tyle że w tym siedzi jakaś miyota.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę pilota/pasówke :D więc za takim co pokazałem bądź podobnym będę się rozglądać :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) tylko teraz nad rozmiarem się zastanawiam. Korci mnie coś 47mm. Ale nie wiem jak bedzie to wyglądać bo mam mały nadgarstek (16.5-17cm)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18cm i dla mnie Parnis 44mm to maksimum, ale to zależy od osobistych preferencji.

Na sąsiednim forum na bazarku są takie piloty oferowane jako nowe

post-76033-0-30040000-1449489034_thumb.jpg

post-76033-0-31690100-1449489141_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0635.jpg

 

A przy okazji... Niby jest rok gwarancji... A jak wygląda mechanizm po roku? Wyrabia się? Bo na lata to chyba nie jest?

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to ten zegarek jest na mechanizmie Seagulla ST25. Jest to nowa konstrukcja (chyba z 2005 roku) więc nikt nie ma dłuższego doświadczenia z tym mechanizmem. Jam mam wspomnianego wyżej Parnisa portugalczyka na tym mechanizmie i jak na razie nie mam problemu. Ten mechanizm jest stosowany przez mikrobrandy (na polskim rynku - Gerlach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) tylko teraz nad rozmiarem się zastanawiam. Korci mnie coś 47mm. Ale nie wiem jak bedzie to wyglądać bo mam mały nadgarstek (16.5-17cm)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

 Ten Pilot od którego zacząłeś rozmowę w tym temacie ma 44mm i moim zdaniem to max jeśli chodzi o nadgarstek 17cm -tzw

Big Pilot 47mm tak naprawdę ma 45mm średnicy ALE to zupełnie inny zegarek niż pilot 44, jest wyższy i bardziej masywny - i moim zdaniem będzie to wyglądać słabo... No i weź pod uwagę że ten 44mm to raczej "naleśnik jest".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że to naleśnik. Ja miałem nauteca a miał chyba 42-44mm i wyglądało to tak:c59617d27dec3838cc11ec9c77dafeeb.jpg

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że to naleśnik. Ja miałem nauteca a miał chyba 42-44mm i wyglądało to tak:

 

 

Moim skromnym zdaniem na styk...

 

Pilot 47 na nadgarstku 21cm wygląda tak:

 

vr3p1t.jpg

 

a 44mm tak:

 

mjv4w2.jpg

 

Sorki za jakość zdjęć jakoś tak wtedy, jak miałem te zegarki, nie bardzo wychodziły... :wacko: teraz w sumie nie jest dużo lepiej ale... 

 

Może pomyśl o Tisell'u on jest mniejszy nieco ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

stolip, ale koronka w tym nautecu chyba dawała Ci się we znaki. Wnioskuję po rumieniu. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha tak zdarzało się ale każdy zegarek daje mi we znaki. Duży nie duży :D

 

Edit: Wybór padł na Parnisa pilota S9 od Tomskiego, zobaczymy co przyjdzie :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez stolipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u Tomskiego, żadnych problemów, co prawda miałem dostać uszczelkę, która przez złe fabryczne założenie pod deklem trochę się rozciągnęła, ale jakoś sobie poradziłem i później już się o nią nie upominałem.

 

Jeśli chodzi o ST25, to jest to mechanizm raczej chwalony (o ile został starannie złożony), ma stop sekundę i dokręcanie (którego można używać bez obaw dla werku w przeciwieństwie do raczej delikatnych szwajcarów). Dlatego bym się go nie bał. Z drugiej strony Asian Unitasy też są uznawane za mniej delikatne od "oryginałów" i słyszałem, że w razie problemów z tym ostatnim, spokojnie można użyć azjatyckiej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że asian unitas jest trwalszy od szwajcarskiego unitasa?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś pojechał :-P zaraz Cię tu miłośnicy kłality ukamienują ;-) miałem kilka na werku st25 i złego słowa nie powiem. Może miałem szczęście ale tak dokładnych i solidnych mechanizmów do dziś nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trwalszy to nie wiem, czytałem opinie, że mniej delikatny. Swoją drogą kłalita może być różna w zależności od tego, jakie rączki składały werki, ale jakichś rażących opinii o asian unitasach w wielkiej ilości nie napotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm to chiński klon Unitas 6497 (tzw Asian Unitas lub Anitas). Mechanizm bardzo popularny w chińskich zegarkach za ok 100$. Mechanizm sprawdzony i niezawodny.

 

Mam 3 lata i złego słowa nie powiem. Katowany, rozkręcany, spadł kilka razy ale nadal punktualny. Za taką cenę to dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że asian unitas jest trwalszy od szwajcarskiego unitasa?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

 

Szwajcarski unitas jest produkowany w kilku wersjach jakościowych, możesz go znaleźć w Adriatica za 1000zł oraz w Panerai za 20tys - zresztą tak samo jak Eta 2824-2 wersja standard jest w zegarkach które możesz kupić za 1000zł a w zegarku Tudor jest wersja top a zegarek kosztuje w okolicy 20 tys, nawet na tym forum znajdziesz informacje że chiński klon 2824 czyli ST 2130, czy mechanizmu unitas 6498, badź 6497 jest mniej podatny na usterki niż podstawowa (wersja standard) ETA - tak że to żadna tajemnica.

 

To już nie te czasy gdzie każdy zegarek z napisem swiss made na tarczy to pierwszorzędna jakość i precyzja... te czasy się skończyły z chwilą wejścia na rynek zegarków kwarcowych ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.