Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowy pojedynek  Swiss Made VS. China Made wchodzi w decydującą rundę :D

 

A ja myślałem że to nie chodzi o pojedynek ale o równe podejście do kopiowania znanych wzorów i wydawania ich pod własna marką... ale ja "gupi" jestem...  :)  :D  :lol: 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowy pojedynek  Swiss Made VS. China Made wchodzi w decydującą rundę :D

a tak na poważnie: Parnis stosuje wzornictwo powszechnie uznane za ciekawe i sprawdzone, IMO pewne rozwiązania po prostu się przyjmują i stają popularne, nie ma co miotać oskarżeń o kopiowanie.. ;)

My słabych "nie bijemy" :D

 

Tak wzornictwo- uznane i ciekawe ;) ,jak bloki z płyty :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy napis "Swiss Made", zmieńmy logo na coś szwajcarskiego, a podniosą się głosy zachwytu, achy i ochy :D

Parnisy w tym budżecie są zegarkami naprawdę bardzo przyzwoitymi, dozbieram kapuchy i sam sobie kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że Milgauss, Sub, IWC Portugalczyk czy klasyczny wojskowy pilot mają wzornictwo jak bloki z płyty? Bo się już gubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że Milgauss, Sub, IWC Portugalczyk czy klasyczny wojskowy pilot mają wzornictwo jak bloki z płyty? Bo się już gubię.

Żart taki ;) -stwierdzenie jak za dawnych,słusznie minionych lat mnie rozbawiło i..tyle :)  :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę sygnalizowaną przez kolegów różnicę w kosztach zespołów i kosztach pracy w Europie i Azji ( pewnie kilkadziesiąt do jednego ) , można się zastanawiać na ile ten " Swiss Made " może nie być " China Made " .

Nie korzystanie z części czy usług od wyrażnie tańszego dostawcy ( przy prawidłowej kontroli jakości ) , to przecież oczywiste działanie na niekorzyść własnej  firmy .

A przepis na " Swiss Made " nie jest zbyt ortodoksyjny .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 

A przepis na " Swiss Made " nie jest zbyt ortodoksyjny .

 

Prawda to. I powszechnie wiadomo, że wielu producentów z tej małej ortodoksyjności korzysta.

Natomiast od przyszłego roku ma się ten przepis znacząco zaostrzyć i zobaczymy jak to wpłynie na obecność napisu  "Swiss Made" lub ceny zegarków z tym napisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cen już nie powindują. Tzn na te "droższe" to nie wpłynie, a Tissota czy tego poziomu - nikt nie kupi jeśli znacząco podrożeje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe, czy coś nie zacznie padać... Choć raczej spodziewam się, że z niektórych obecnie "swiss made" wynalazków zniknie ten magiczny napis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista tych " Swiss Made " wynalazków byłaby conajmnie frapujaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda to. I powszechnie wiadomo, że wielu producentów z tej małej ortodoksyjności korzysta.

Natomiast od przyszłego roku ma się ten przepis znacząco zaostrzyć i zobaczymy jak to wpłynie na obecność napisu  "Swiss Made" lub ceny zegarków z tym napisem.

 

I dobrze ,nareszcie szwajcarzy zaczynają myśleć że przy obcnnym stanie rzeczy " Swiss made" będzie ulegać coraz glębszej dewaluacji.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista tych " Swiss Made " wynalazków byłaby conajmnie frapujaca .

Ciekawe, czy Bisset był dalej był Swiss, na ten przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do samego pojedynku....China vs Rest of the World ... niestety sa takie zakorzenione juz odczucia, mowiace nam ze to co chinskie jest zle, niedobre, niestylowe...i chocby zrobili Maybacha (czy Lamborghini, czy Land Rovera Defendera - bo zaraz wejdziemy w dyskusje ktore auto jest lepsze, kazdy niech wstawi swoje) to to i tak bedzie chinski zegareczek, chinska produkcja ktora trzeba negowac...

 

i pomyslec ze kiedys tak tez mowiono o Polsce i naszej produkcji, zwlaszcza po upadku komuny...

ze przypomne niektore recenzje Polskiego POLONEZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do samego pojedynku....China vs Rest of the World ...

 

Ale tutaj chyba nie chodzi o pojedynek i kwestię który zegarek jest lepszy - bo tego się raczej ustalić nie uda gdyż to raczej subiektywna sprawa jest, ale o to aby na równi traktować zegarki "głęboko inspirowane" na produktach prestiżowych marek niezależnie od tego jaki napis mają na tarczy... ;)

 

 

 niestety sa takie zakorzenione juz odczucia, mowiace nam ze to co chinskie jest zle, niedobre, niestylowe...

 

To akurat nieprawda bo Chińczycy robią sporo rzeczy które Polacy cenią... ale być może dlatego że rzadko spoglądają na metki... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nieprawda bo Chińczycy robią sporo rzeczy które Polacy cenią... ale być może dlatego że rzadko spoglądają na metki... ;)

Ale nie neguje tego, chodzilo mi o swiadomosc....jak nie wiemy i kupujemy - ubrania, elektronike, elementy codziennego wyposazenia, czy skladowe wielkich marek, to jest okej...ale jak widzimy napis CHINSKI MARKET, to juz nieee...po co i na co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

taki mi się gdzieś przewinął ale nie zapamiętałem co to za typek

post-41858-0-45642900-1429736788_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu calej dyskusji przy porannej kawie stwierdzilem ze klikne sobie takiego oto Parnisa  :D

Mialem juz podobnego Steinharta i Archimede i jestem ciekawy jak wypadnie porownanie. Jak tylko dojdzie to postaram sie cos napisac.

 

 

 

 

 

 

$_12.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie!

Czekam na opinię, bo też mi chodzi po głowie. Tylko w innej wersji kolorystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu calej dyskusji przy porannej kawie stwierdzilem ze klikne sobie takiego oto Parnisa  :D

Mialem juz podobnego Steinharta i Archimede i jestem ciekawy jak wypadnie porownanie. Jak tylko dojdzie to postaram sie cos napisac.

 

 

 

 

 

 

$_12.JPG

 

Miałem ten model - jedyne do czego się mogłem przyczepić to "ostra koronka" ale delikatnie cape cod'em potraktowałem i problem zniknął.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A luma?

hmm... no iluzoryczna ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu calej dyskusji przy porannej kawie stwierdzilem ze klikne sobie takiego oto Parnisa  :D

Mialem juz podobnego Steinharta i Archimede i jestem ciekawy jak wypadnie porownanie. Jak tylko dojdzie to postaram sie cos napisac.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czekam na opinię, bo jednak rozmiar, wygląd i automat w tej cenie mocno kusi. Tylko pewnie pasek do zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.