Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, satanic napisał(-a):

Ładny.

 

33 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

Jest piękny emoji1305.png
Płaciłeś VAT i/lub jakieś inne opłaty?

Dzięki. Cieszy oko, tylko sekundnik lekko obok 12. Muszę to przetrawić albo dać do zrobienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Dzięki. Cieszy oko, tylko sekundnik lekko obok 12. Muszę to przetrawić albo dać do zrobienia. 

Raczej wskazówka chronografu. Czy za każdym razem po zerowaniu zatrzymuje się w ten sposób? W mechanizmie jest młoteczek, który uderza w krzywkę, co powoduje pozycjonowanie wskazówki. Jeśli jest niewłaściwe ustawienie tego młoteczka albo zbyt dużo gęstego smaru to nie dociska odpowiednio i wskazówka może mieć różne odchyłki. Jak zatrzymuje się w tym samym miejscu to jest źle osadzona na osi


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mkoch napisał(-a):

Raczej wskazówka chronografu. Czy za każdym razem po zerowaniu zatrzymuje się w ten sposób? W mechanizmie jest młoteczek, który uderza w krzywkę, co powoduje pozycjonowanie wskazówki. Jeśli jest niewłaściwe ustawienie tego młoteczka albo zbyt dużo gęstego smaru to nie dociska odpowiednio i wskazówka może mieć różne odchyłki. Jak zatrzymuje się w tym samym miejscu to jest źle osadzona na osi

Tak, o tą wskazówkę mi chodzi. Zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu. Nie jestem znawcą, ale chyba po demontażu, wyjęciu mechanizmu, trzeba ponownie (prawidłowo) założyć tą wskazówkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Tak, o tą wskazówkę mi chodzi. Zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu. Nie jestem znawcą, ale chyba po demontażu, wyjęciu mechanizmu, trzeba ponownie (prawidłowo) założyć tą wskazówkę? 

Tak, tylko taka jest rada. Nie jest to skomplikowane ale wymaga precyzji i pewnej ręki, bo ta wskazówka generalnie stoi i jaki nie jest ustawiona w punkt to wkurza


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mkoch napisał(-a):

Tak, tylko taka jest rada. Nie jest to skomplikowane ale wymaga precyzji i pewnej ręki, bo ta wskazówka generalnie stoi i jaki nie jest ustawiona w punkt to wkurza

Dam zarobić zaprzyjaźnionemu zegarmistrzowi, bo szkoda mi go odsyłać. Może Chińczyk coś zaproponuje w ramach rekompensaty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Dam zarobić zaprzyjaźnionemu zegarmistrzowi, bo szkoda mi go odsyłać. Może Chińczyk coś zaproponuje w ramach rekompensaty? 

Każdemu się zdarza ale lekko jestem zdziwiony. Mam chyba 4 sugessy na st19 i we wszystkich wskazówka stoi równiuteńko. To naprawdę brand wyższej jakości (jak na chińczyka oczywiście)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkoch napisał(-a):

Każdemu się zdarza ale lekko jestem zdziwiony. Mam chyba 4 sugessy na st19 i we wszystkich wskazówka stoi równiuteńko. To naprawdę brand wyższej jakości (jak na chińczyka oczywiście)

Ja niestety też. U mnie to drugi Sugess z tym mechanizmem, pierwszy bez zarzutów. Oczywiście tu ujęcie pod kątem, ale wskazówka stopera idealnie leży. 

 

20230208_153540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z tym mechanizmem. Po kilku godzinach przestał działać chronograf😂. Włączony był z 5 razy i za 6 padł a wskazówka zatrzymała się na 5 sekundzie i tak stała. Zwróciłem i dostałem cały refund.

Ciekawe jest to, że na tej mojej aukcji sprzedawca ma 2 typy mechanizmu z napisem "ss" specjal supply który jest wykonany podobno z najlepszych komponentów i zwykły 1901. Ten mój był ten specjalny 😔

Screenshot_20231229-102730.png

Screenshot_20231229-103143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszedł mi ostatnio ten oto Steeldive, chcę go odesłać z powrotem do Chin, gdyż ponieważ nie do końca mi się podoba. Wciąż ofoliowany. Ale nie wystawiam go tutaj, tylko chwalę się i pytam, bo bardzo dawno nic nie wystawiałem na bazarku, oświeci mnie ktoś odnośnie zasad sprzedaży? Widziałem pomięte kartki z napisami, plus jakieś pakiety trzeba kupować?

PXL_20240101_121831652.jpg

PXL_20240101_121734207.jpg

PXL_20240101_121933248.jpg


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Big Z napisał(-a):

Panowie, przyszedł mi ostatnio ten oto Steeldive, chcę go odesłać z powrotem do Chin, gdyż ponieważ nie do końca mi się podoba. Wciąż ofoliowany. Ale nie wystawiam go tutaj, tylko chwalę się i pytam, bo bardzo dawno nic nie wystawiałem na bazarku, oświeci mnie ktoś odnośnie zasad sprzedaży? Widziałem pomięte kartki z napisami, plus jakieś pakiety trzeba kupować?

PXL_20240101_121831652.jpg

PXL_20240101_121734207.jpg

PXL_20240101_121933248.jpg

Wszystko masz w Regulaminie. Gdybyś go wycenił do 350 zł, to masz prawo do wystawienia za darmo (raz w miesiącu), w przypadku droższych ofert trzeba wykupić prawo do wystawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wszystko masz w Regulaminie. Gdybyś go wycenił do 350 zł, to masz prawo do wystawienia za darmo (raz w miesiącu), w przypadku droższych ofert trzeba wykupić prawo do wystawienia. 

Dzięki!


Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiłem na dzień singla i kosztował po rabatach 120$, miał pewną obsuwę w dostawie. Wykonanie poprawne, trochę się zdziwiłem, że oring od koronki jest umieszczony na tubusie. Na plus dwa komplety otworów na teleskopy oraz szkiełko obsadzone poniżej bezela. Jak to w chińczyku zulu sztywny, ale na wielki plus, że okucia mosiężne. Co do wygody i przeznaczenia to taki Hami Khaki. c47e4730c64de0fd64e18bcd150f98cf.jpg

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Zegarek kupiłem na dzień singla i kosztował po rabatach 120$, miał pewną obsuwę w dostawie. Wykonanie poprawne, trochę się zdziwiłem, że oring od koronki jest umieszczony na tubusie. Na plus dwa komplety otworów na teleskopy oraz szkiełko obsadzone poniżej bezela. Jak to w chińczyku zulu sztywny, ale na wielki plus, że okucia mosiężne. Co do wygody i przeznaczenia to taki Hami Khaki. emoji6.pngc47e4730c64de0fd64e18bcd150f98cf.jpg

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupiłem na skórzanym nato. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem na skórzanym nato. 
Ja też, z tym że na tym rodzaj paska mówi się chyba zulu.
Ponieważ akurat miałem taki elastyczny z mosiężnymi klamrami to złożyłem.

Wysłane z mojego 2201123G przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się. Jedni pokazują najpierw awizo, potem pudełko a dopiero na końcu swoją najnowszą "miłość". Ja zacznę bez większej pompy, pokazując dekielek z niejednoznacznym napisem "ONE OF 99", co niby obiecuje elitarność w skali świata, ale niczego nie gwarantuje. Jutro reszta, bo nie będę krzywdził zegarka i Was fotkami robionymi przy byle jakim świetle i na "odczep się". 

 

 

IMG_20240103_164100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

No i doczekałem się. Jedni pokazują najpierw awizo, potem pudełko a dopiero na końcu swoją najnowszą "miłość". Ja zacznę bez większej pompy, pokazując dekielek z niejednoznacznym napisem "ONE OF 99", co niby obiecuje elitarność w skali świata, ale niczego nie gwarantuje. Jutro reszta, bo nie będę krzywdził zegarka i Was fotkami robionymi przy byle jakim świetle i na "odczep się". 

Jednak doszła limonka?? Mega to zestawienie kolorów 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkoch napisał(-a):

Jednak doszła limonka?? Mega to zestawienie kolorów 

Z perturbacjami, ale chyba nie ma ich więcej w Polsce a to już jest coś. :) 

To jednak nie limonka, ale awokado. Choć kolor limonkowy pojawia się pod szkiełkiem, ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

No i pełna prezentacja. :) 

 

IMG_20240104_090814.jpgIMG_20240104_091432.jpg

Wygląda ciekawie ale krzywdzisz ją tymi zdjęciami 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Wygląda ciekawie ale krzywdzisz ją tymi zdjęciami 😀

Toś mi przygadał. A tak się starałem, nawet awokado znalazłem w lodówce... :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Toś mi przygadał. A tak się starałem, nawet awokado znalazłem w lodówce... :( 

Bo to ładny zegarek a zdjęcia niestety wyszły nieostre. Musisz się postarać i będzie ok😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i pełna prezentacja.  
 
IMG_20240104_090814.thumb.jpg.b68e53d3f2a6b3b770ab557040059f68.jpgIMG_20240104_091432.thumb.jpg.7ea3202f312e8c9cbb111c4c002c9826.jpg
Czy pierścień datownika jest beżowy?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.