Paulus57 155684 #7251 Napisano 4 Stycznia 2024 39 minut temu, Mikas napisał(-a): Czy pierścień datownika jest beżowy? Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka Raczej cytrynowo-żółty, nieco ciemniejszy od koloru tarczy. Obiecuję lepszą sesję, bo efekty nie do końca mnie zadowalają, ale to raczej w przyszłym tygodniu. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Mikas 8502 #7252 Napisano 4 Stycznia 2024 Raczej cytrynowo-żółty, nieco ciemniejszy od koloru tarczy. Obiecuję lepszą sesję, bo efekty nie do końca mnie zadowalają, ale to raczej w przyszłym tygodniu.Fajnie. Duży plus za to, że nie jest biały Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Paulus57 155684 #7253 Napisano 4 Stycznia 2024 3 minuty temu, Mikas napisał(-a): Fajnie. Duży plus za to, że nie jest biały Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka Sfuksiło mi się z tym modelem. Co prawda nie jestem pewien tych 99 sztuk na cały świat, bo sam dostałem z jakiejś dodatkowej puli, ale nawet gdyby ich było dwa razy więcej, to i tak to będzie egzemplarz nie tracący na wartości a może i nawet jej nabierający. Były dwie wersje kolorystyczne, ta druga ciągle jeszcze jest do kupienia. Tu masz filmik z YT. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Słavek 75 #7254 Napisano 4 Stycznia 2024 W dniu 17.12.2023 o 19:09, Paulus57 napisał(-a): Gdybyś mnie zapytał, to odpadłby element zaskoczenia. Bardzo ładny zegarek. Jak nazywa się ta marka i czy jest dostępny na Aliexpress ? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tofiks_th 15721 #7255 Napisano 5 Stycznia 2024 7 godzin temu, Słavek napisał(-a): Bardzo ładny zegarek. Jak nazywa się ta marka i czy jest dostępny na Aliexpress ? To Merkur dostępny na aliexpres np. tu https://pl.aliexpress.com/item/1005004258559805.html?spm=a2g0n.detail.1000013.7.4a837737aGwtp8&gps-id=storeRecommendH5&scm=1007.18500.300835.0&scm_id=1007.18500.300835.0&scm-url=1007.18500.300835.0&pvid=326a2352-4bba-4186-8d3c-723b1fe99836&_t=gps-id:storeRecommendH5,scm-url:1007.18500.300835.0,pvid:326a2352-4bba-4186-8d3c-723b1fe99836,tpp_buckets:668%232846%238113%231998&pdp_npi=4%40dis!PLN!435.31!434.86!!!106.96!106.85!%40211b600817044342873437421e0f3e!12000028549919837!rec!PL!842603215! 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Paulus57 155684 #7256 Napisano 5 Stycznia 2024 8 godzin temu, Słavek napisał(-a): Bardzo ładny zegarek. Jak nazywa się ta marka i czy jest dostępny na Aliexpress ? Ja kupiłem pod tym linkiem. https://pl.aliexpress.com/item/1005004258559805.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.237.569d1c24t4EhRQ&gatewayAdapt=glo2pol 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
alpaczino 49275 #7257 Napisano 5 Stycznia 2024 Jest "pękaty" 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bonthyc 693 #7258 Napisano 5 Stycznia 2024 Niby zwykły budzik za niecałe 60zł a radochy z niego mam więcej jak przy 10x droższym seesternie. PS. Kurka "dziobie" ziarenka w takt cykania. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Thomas666 7688 #7259 Napisano 5 Stycznia 2024 Podrzucisz linkę? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
alpaczino 49275 #7260 Napisano 5 Stycznia 2024 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Paulus57 155684 #7261 Napisano 5 Stycznia 2024 3 godziny temu, Bonthyc napisał(-a): Niby zwykły budzik za niecałe 60zł a radochy z niego mam więcej jak przy 10x droższym seesternie. PS. Kurka "dziobie" ziarenka w takt cykania. Jak sześć dych, to podaj namiar, bo akurat taki budzik budzi przyjemne skojarzenia. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bonthyc 693 #7262 Napisano 5 Stycznia 2024 (edytowane) 54 minuty temu, Paulus57 napisał(-a): Jak sześć dych, to podaj namiar, bo akurat taki budzik budzi przyjemne skojarzenia. Szczerze to jak teraz patrzę to tej aukcji gdzie kupiłem już nie ma: https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-budzik-nakrecany-mechaniczny-i12620773412.html Z podobnych to znalazłem tylko taki: https://allegro.pl/oferta/budzik-tradycyjny-nakrecany-z-ruchoma-dziobiaca-kura-14810994258 Od mojego różni się umiejscowieniem dzwonka i obudową. Na ali jakoś też wyskakują mi obecnie tylko takie z dzwonkiem na zewnątrz obudowy. Edytowane 5 Stycznia 2024 przez Bonthyc 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Big Z 17 #7263 Napisano 6 Stycznia 2024 W dniu 5.01.2024 o 07:38, alpaczino napisał(-a): Jest "pękaty" Powiem Ci, że jako osoba preferująca zdecydowanie ten typ zegarka, znaczy diver, zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak (bo zegar musi mieć konkretny rozmiar) i wiele zegarków na przestrzeni dziejów wypadło z mojego kręgu zainteresowań, aż całkiem niedawno dokonałem pewnego odkrycia Pewnie to nic takiego, ale dla mnie to odkrycie. Mianowicie chodzi o relację wielkości szkiełka (tarczy, lub tarczy z pierścieniem, ale umownie szkiełka) do wielkości zegarka. Mam sieko recraft zielony, kupiony już czwarty (!!!!!!!) raz, trzy poprzednie sprzedałem, i on ma jakieś 43mm, może nawet 42,5, więc z automatu powinien wylecieć, ale na nadgarstku wygląda na duży, właśnie dlatego, że ma duże szkiełko, Poza tym całkiem niedawno zakupiłem homara aquaracera z Pagani (chwaliłem się) i on też ma marne 43mm (marne dla mnie), ale summa summarum wygląda na duży. I tu nasuwa się porównanie ze wspomnianym recraftem. Oba mają szkiełka (może inaczej się to w żargonie określa - jestem tylko pasjonatem) duże. Pagani niemal w rozmiarze 34mm seiko aż niemal 38mm. Sprawdziłem moje pozostałe divery i deep blue mają 34mm, hamilton również 34, w porywach 35 (mierzone na oko). Ale do czego zmierzam, miałem kilka dni temu podobny zegar, już odesłany do Państwa Środka, i właśnie był duży, a przynajmniej sprawiał takie wrażenie, ale coś mi nie pasowało, ponieważ owa relacja szkiełko-koperta, jest tam moim zdaniem zaburzona, i zegar sprawia wrażenie ciężkiego, ponieważ szkiełko miało ledwie 32mm. I nie piję to do Ciebie, jak również ubolewam, że niektóre z tych zegarków, są według moich osobistych preferencji zbyt małe. Chciałem się tylko posłużyć przykładem i wyrazić swoje zdanie, jak również podzielić się moim "odkryciem" Dobijając do brzegu, uważam, że relacja wielkości szkiełka do wielkości (masywności) koperty ma znaczenie większe niż myślałem. Przynajmniej dla mnie. 0 Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
McGrego 14 #7264 Napisano 6 Stycznia 2024 3 godziny temu, Big Z napisał(-a): Powiem Ci, że jako osoba preferująca zdecydowanie ten typ zegarka, znaczy diver, zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak (bo zegar musi mieć konkretny rozmiar) i wiele zegarków na przestrzeni dziejów wypadło z mojego kręgu zainteresowań, aż całkiem niedawno dokonałem pewnego odkrycia Pewnie to nic takiego, ale dla mnie to odkrycie. Mianowicie chodzi o relację wielkości szkiełka (tarczy, lub tarczy z pierścieniem, ale umownie szkiełka) do wielkości zegarka. Mam sieko recraft zielony, kupiony już czwarty (!!!!!!!) raz, trzy poprzednie sprzedałem, i on ma jakieś 43mm, może nawet 42,5, więc z automatu powinien wylecieć, ale na nadgarstku wygląda na duży, właśnie dlatego, że ma duże szkiełko, Poza tym całkiem niedawno zakupiłem homara aquaracera z Pagani (chwaliłem się) i on też ma marne 43mm (marne dla mnie), ale summa summarum wygląda na duży. I tu nasuwa się porównanie ze wspomnianym recraftem. Oba mają szkiełka (może inaczej się to w żargonie określa - jestem tylko pasjonatem) duże. Pagani niemal w rozmiarze 34mm seiko aż niemal 38mm. Sprawdziłem moje pozostałe divery i deep blue mają 34mm, hamilton również 34, w porywach 35 (mierzone na oko). Ale do czego zmierzam, miałem kilka dni temu podobny zegar, już odesłany do Państwa Środka, i właśnie był duży, a przynajmniej sprawiał takie wrażenie, ale coś mi nie pasowało, ponieważ owa relacja szkiełko-koperta, jest tam moim zdaniem zaburzona, i zegar sprawia wrażenie ciężkiego, ponieważ szkiełko miało ledwie 32mm. I nie piję to do Ciebie, jak również ubolewam, że niektóre z tych zegarków, są według moich osobistych preferencji zbyt małe. Chciałem się tylko posłużyć przykładem i wyrazić swoje zdanie, jak również podzielić się moim "odkryciem" Dobijając do brzegu, uważam, że relacja wielkości szkiełka do wielkości (masywności) koperty ma znaczenie większe niż myślałem. Przynajmniej dla mnie. Jeżeli zegarek ma mniejszy rozmiar ale luneta jest cienka lub w kolorystycznie współgra z tarczą to zegarek optycznie jest większy.Koperty kwadratowe lub poduszkowate i do tego dojdą masywne uszy z zespoloną bransoletą to zegar jest optycznie duży. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kornel91 94041 #7265 Napisano 6 Stycznia 2024 5 godzin temu, Big Z napisał(-a): Powiem Ci, że jako osoba preferująca zdecydowanie ten typ zegarka, znaczy diver, zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak (bo zegar musi mieć konkretny rozmiar) i wiele zegarków na przestrzeni dziejów wypadło z mojego kręgu zainteresowań, aż całkiem niedawno dokonałem pewnego odkrycia Pewnie to nic takiego, ale dla mnie to odkrycie. Mianowicie chodzi o relację wielkości szkiełka (tarczy, lub tarczy z pierścieniem, ale umownie szkiełka) do wielkości zegarka. Mam sieko recraft zielony, kupiony już czwarty (!!!!!!!) raz, trzy poprzednie sprzedałem, i on ma jakieś 43mm, może nawet 42,5, więc z automatu powinien wylecieć, ale na nadgarstku wygląda na duży, właśnie dlatego, że ma duże szkiełko, Poza tym całkiem niedawno zakupiłem homara aquaracera z Pagani (chwaliłem się) i on też ma marne 43mm (marne dla mnie), ale summa summarum wygląda na duży. I tu nasuwa się porównanie ze wspomnianym recraftem. Oba mają szkiełka (może inaczej się to w żargonie określa - jestem tylko pasjonatem) duże. Pagani niemal w rozmiarze 34mm seiko aż niemal 38mm. Sprawdziłem moje pozostałe divery i deep blue mają 34mm, hamilton również 34, w porywach 35 (mierzone na oko). Ale do czego zmierzam, miałem kilka dni temu podobny zegar, już odesłany do Państwa Środka, i właśnie był duży, a przynajmniej sprawiał takie wrażenie, ale coś mi nie pasowało, ponieważ owa relacja szkiełko-koperta, jest tam moim zdaniem zaburzona, i zegar sprawia wrażenie ciężkiego, ponieważ szkiełko miało ledwie 32mm. I nie piję to do Ciebie, jak również ubolewam, że niektóre z tych zegarków, są według moich osobistych preferencji zbyt małe. Chciałem się tylko posłużyć przykładem i wyrazić swoje zdanie, jak również podzielić się moim "odkryciem" Dobijając do brzegu, uważam, że relacja wielkości szkiełka do wielkości (masywności) koperty ma znaczenie większe niż myślałem. Przynajmniej dla mnie. Zgadza się to co napisałeś. To przez ten pierścień. Mam podobne wrażenie a to przykład który sprzedałem ? 0 Pozdrawiam Marcin/kornel91 Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GrzesiekW 37 #7266 Napisano 6 Stycznia 2024 (edytowane) Spostrzeżenie trafne - wielkość realna a "wielkość optyczna" to dwie różne kwestie i tutaj wielkość szkła w stosunku do koperty robi robotę. Podobnie długość uszu - jak są małe to nawet 46mm wydaje się całkiem zgrabne. Ale też tutaj wchodzi klasyczne "kto co lubi". Dla mnie problemem (w przypadku diverów) są zegarki ze zbyt wąskim bezelem i dużym szkłem (oczywiście w mojej opinii). Między innymi dlatego od dawna czaję się na poniższego Paganiego i za każdym razem jak jestem już blisko zakupu, odstręczają mnie zdjęcia wrzucane przez kupujących: https://pl.aliexpress.com/item/1005005029377506.html?spm=a2g0o.best.0.0.33411e2bQjS9Nj&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol Edytowane 6 Stycznia 2024 przez GrzesiekW 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Big Z 17 #7267 Napisano 6 Stycznia 2024 2 godziny temu, GrzesiekW napisał(-a): Spostrzeżenie trafne - wielkość realna a "wielkość optyczna" to dwie różne kwestie i tutaj wielkość szkła w stosunku do koperty robi robotę. Podobnie długość uszu - jak są małe to nawet 46mm wydaje się całkiem zgrabne. Ale też tutaj wchodzi klasyczne "kto co lubi". Dla mnie problemem (w przypadku diverów) są zegarki ze zbyt wąskim bezelem i dużym szkłem (oczywiście w mojej opinii). Między innymi dlatego od dawna czaję się na poniższego Paganiego i za każdym razem jak jestem już blisko zakupu, odstręczają mnie zdjęcia wrzucane przez kupujących: https://pl.aliexpress.com/item/1005005029377506.html?spm=a2g0o.best.0.0.33411e2bQjS9Nj&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol Więc radzę Ci kupić. Obejrzysz na żywo, zdjęcia dają tylko pogląd na sprawę. Nie jest drogi, a jak stwierdzisz, że Ci nie leży, to odeślesz. 0 Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
hrabia 31589 #7268 Napisano 7 Stycznia 2024 przestanę tu chyba zaglądać. budzik z kurą zamówiony 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dawid_999 1571 #7269 Napisano 7 Stycznia 2024 No i pełna prezentacja. Świetny zegarek. Gratuluję zakupu. Ta druga wersja kolorystyczna też jest ładna. Przez chwilę nawet rozważałem zakup.Były jakieś dodatkowe opłaty? Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Paulus57 155684 #7270 Napisano 7 Stycznia 2024 10 minut temu, dawid_999 napisał(-a): Świetny zegarek. Gratuluję zakupu. Ta druga wersja kolorystyczna też jest ładna. Przez chwilę nawet rozważałem zakup. Były jakieś dodatkowe opłaty? Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka PW 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jezyk10 335 #7271 Napisano 7 Stycznia 2024 Witam Panowie, korzystając z tego, że dosyć sporo zegarków się tu przewija, to postanowiłem zapytać. Czy ktoś ma jakiegoś divera na sprzedaż? 41-43mm, stylu klasyczny, sportowy, ale nie vintage. Koniecznie szafir i bransoleta Czerń/Granat/Ciemna zieleń, same zachowawcze kolory A jeśli nie, to w co byście uderzali? Jaka marka, jaki model? Nie musi być to żaden hommage, ale jak będzie, to też będzie ok. Szukam zegarka dla taty, Seiko 5 po 3 latach się dosłownie rozleciało i patrząc po opiniach na temat chińskich zegarków - może warto spróbować 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bonthyc 693 #7272 Napisano 7 Stycznia 2024 8 godzin temu, oszolom napisał(-a): przestanę tu chyba zaglądać. budzik z kurą zamówiony I prawidłowo. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Big Z 17 #7273 Napisano 8 Stycznia 2024 3 godziny temu, jezyk10 napisał(-a): Witam Panowie, korzystając z tego, że dosyć sporo zegarków się tu przewija, to postanowiłem zapytać. Czy ktoś ma jakiegoś divera na sprzedaż? 41-43mm, stylu klasyczny, sportowy, ale nie vintage. Koniecznie szafir i bransoleta Czerń/Granat/Ciemna zieleń, same zachowawcze kolory A jeśli nie, to w co byście uderzali? Jaka marka, jaki model? Nie musi być to żaden hommage, ale jak będzie, to też będzie ok. Szukam zegarka dla taty, Seiko 5 po 3 latach się dosłownie rozleciało i patrząc po opiniach na temat chińskich zegarków - może warto spróbować Może tutaj coś Ci wpadnie w oko. https://www.paganidesignwatch.com/all-mens-watches/?utm_source=sendinblue&utm_campaign=order tracking - Pagani Design&utm_medium=email 0 Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
alpaczino 49275 #7274 Napisano 8 Stycznia 2024 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
eM_ 45492 #7275 Napisano 8 Stycznia 2024 Dziś dotarł ? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach