Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Widzę, że wybrałeś wersję 43 mm i 60 atm. Jak oceniasz krawędzie bezela, koperty i bransolety?

Bransoleta jak dla mnie ok, bezel wyczuwalne frezowanie ale też poprawiające chwyt. Najbardziej ostre są krawędzie koperty, ale ze dekiel trochę wystaje jest ok. Jak na razie jest naprawdę bardzo dobrze jeśli chodzi o odczucia w noszeniu go na ręku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal7933 napisał(-a):

Bransoleta jak dla mnie ok, bezel wyczuwalne frezowanie ale też poprawiające chwyt. Najbardziej ostre są krawędzie koperty, ale ze dekiel trochę wystaje jest ok. Jak na razie jest naprawdę bardzo dobrze jeśli chodzi o odczucia w noszeniu go na ręku 

 

Mam Hulka SM i właśnie ostre krawędzie koperty i bezela trochę obniżają jego ocenę. Choć ogólnie wygląd jest jak najbardziej OK. Gratuluję zakupu. Jaki masz obwód nadgarstka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Mam Hulka SM i właśnie ostre krawędzie koperty i bezela trochę obniżają jego ocenę. Choć ogólnie wygląd jest jak najbardziej OK. Gratuluję zakupu. Jaki masz obwód nadgarstka? 

To fakt mogli by coś z tym zrobić. Mam 18cm w nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafal7933 napisał(-a):

To fakt mogli by coś z tym zrobić. Mam 18cm w nadgarstku

Mam taki sam nadgarstek, to może kiedyś i taki sobie kupię. :) 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam taki sam nadgarstek, to może kiedyś i taki sobie kupię. :) 

Polecam. Chodź już zastanawiam się jak pozbyć się lupki, jakoś nigdy mi się nie podobała. Ogólnie fajnie wyszło i obeszło się bez dodatkowych opłat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, mam już od jakiegoś czasu pagani gmt. Sam zegarek świetny, ale mam z nim jeden ogromny problem- jego zdejmowanie. Muszę dosłownie szarpać z całej siły, żeby otworzyć bransoletę. Idzie to jakoś wyregulować lub jak sobie z tym radzicie?

 

H829e89b976694c7ba94a1bb52ac1ae708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maxxiseek napisał(-a):

Cześć Wam, mam już od jakiegoś czasu pagani gmt. Sam zegarek świetny, ale mam z nim jeden ogromny problem- jego zdejmowanie. Muszę dosłownie szarpać z całej siły, żeby otworzyć bransoletę. Idzie to jakoś wyregulować lub jak sobie z tym radzicie?

 

H829e89b976694c7ba94a1bb52ac1ae708.jpg

Pewnie da się trochę odgiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj małym pilniczkiem poradził sobie z takim problemem ale nie pamiętam niestety kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest. Całe 12 dni po złożeniu zamówienia.  Moim zdaniem jakość świetna. Brak ostrych krawędzi. Ale luma jest słabsza niż w addiesdive. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie  :)

IMG20210519221205.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skusiłem się na Willarda. Zanim dotrze i pokażę go "na żywo" fotka poglądowa wybranej przeze mnie wersji. Oby wyglądał jak na tym zdjęciu ;) . 

H7cb31847ef7a4c708dff96e31568907d7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie da się trochę odgiąć.
Jaki mechanizm ma w srodku? To prawdziwe gmt czy oszukane? Jak luma? Szukam Stenka gmt ale slabo z uzywkami, to moze poganina nabede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):
5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):
Pewnie da się trochę odgiąć.

Jaki mechanizm ma w srodku? To prawdziwe gmt czy oszukane? Jak luma? Szukam Stenka gmt ale slabo z uzywkami, to moze poganina nabede.

 

Z tego co wiem, to mechanizm produkcji chińskiej, Seiko raczej na 100% nie. Czy to prawdziwe GMT? Co to znaczy? Jak się ustawi, to wskazówka robi obrót w ciągu 24 godzin i przesuwa się płynnie. Co do wyboru Steinhart GMT, czy Pagani Design GMT, to w zasadzie trudno porównywać. Chińczyka możesz mieć za 15% ceny. Ja swojego kupiłem za 85 USD, ale chyba w promocji da się zejść do około 70 USD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Emil/efa116 napisał(-a):

I jest. Całe 12 dni po złożeniu zamówienia.  Moim zdaniem jakość świetna. Brak ostrych krawędzi. Ale luma jest słabsza niż w addiesdive. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie  :)

IMG20210519221205.jpg

 

Można jeszcze jakieś fotki w realu? To tarcza czerwona? Miś mnie żółta lub pomarańcz..

 

P.s. sd czarny ma lumę jak latarnia morska.... może jak z willardem co nowszy model to niekoniecznie lepszy.... albo jednak daj szansę.... zamknij oczy i sprawdź jeszcze raz 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie przyszły pierwsze paski nato

nigdy jakoś nato nie miałem i po przymiarce chyba nie będę w nich gustował

wizualnie mi się podobają, ale co do  wygody..... no chyba wole skórę po stokroć, a nawet gumę

 

nato 01.jpg

 

nato 02.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Darek p napisał(-a):

do mnie przyszły pierwsze paski nato

nigdy jakoś nato nie miałem i po przymiarce chyba nie będę w nich gustował

wizualnie mi się podobają, ale co do  wygody..... no chyba wole skórę po stokroć, a nawet gumę

 

nato 01.jpg

 

nato 02.jpg

 

Kwestia przyzwyczajenia, a po drugie to jakości. Nie bez powodu te na Ali są tanie. Nie mówię oczywiście, że wszystkie są bee, ale ogólnie im taniej tym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek p napisał(-a):

 

Można jeszcze jakieś fotki w realu? To tarcza czerwona? Miś mnie żółta lub pomarańcz..

 

P.s. sd czarny ma lumę jak latarnia morska.... może jak z willardem co nowszy model to niekoniecznie lepszy.... albo jednak daj szansę.... zamknij oczy i sprawdź jeszcze raz 😉

 

Tarcza jak to ma lepsza połowa określa jest koloru "malinowego" :) na prawdę przyjemna. A lume porównam jutro w nocy. Naświetle obydwa zegarki z jednego źródła i się zobaczy co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Tarcza jak to ma lepsza połowa określa jest koloru "malinowego" :) na prawdę przyjemna. A lume porównam jutro w nocy. Naświetle obydwa zegarki z jednego źródła i się zobaczy co i jak ;)

 

o tak to będzie fajny test porównawczy - dzięki

ja kiedyś robiłem taki eksperyment Pagani vs Invicta

 

Malinowy - o kurka... znaczy jasny czerwony jakoś, przepraszam, ale malina to dla mnie owoc, podobnie łosoś to rybia itp. 

wiem że wachlarz jest ogromny, ale u mnie tylko paleta podstawowa he,he

zamiast turkusowy - trafia do mnie niebiesko zielony, a łososiowy to sprany pomarańcz 😉

 

 

Godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

 

Kwestia przyzwyczajenia, a po drugie to jakości. Nie bez powodu te na Ali są tanie. Nie mówię oczywiście, że wszystkie są bee, ale ogólnie im taniej tym gorzej.

 

tak, też obstawiam jakość,

co do materiału nie mam nic, ale już szycie jakoś nie do końca chyba dobrze przemyślane.

Zapięcie jakoś mi nie leży tam gdzie powinno tj. w miarę środka nadgarstka.

Chciałem wypróbować, więc zacząłem po taniości, ale widać nie tedy droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Z tego co wiem, to mechanizm produkcji chińskiej, Seiko raczej na 100% nie. Czy to prawdziwe GMT? Co to znaczy? Jak się ustawi, to wskazówka robi obrót w ciągu 24 godzin i przesuwa się płynnie. Co do wyboru Steinhart GMT, czy Pagani Design GMT, to w zasadzie trudno porównywać. Chińczyka możesz mieć za 15% ceny. Ja swojego kupiłem za 85 USD, ale chyba w promocji da się zejść do około 70 USD. 
Prawdziwe gmt czyli wskazowke gmt moxna ustawic niezaleznie od godzinowej. W pseudo gmt przesuwa sie ona tylko wraz z ustawianiem godzinowej czyli np nie mozna ustawic na godzinowej 12 a na gmt np 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

o tak to będzie fajny test porównawczy - dzięki

ja kiedyś robiłem taki eksperyment Pagani vs Invicta

 

Malinowy - o kurka... znaczy jasny czerwony jakoś, przepraszam, ale malina to dla mnie owoc, podobnie łosoś to rybia itp. 

wiem że wachlarz jest ogromny, ale u mnie tylko paleta podstawowa he,he

zamiast turkusowy - trafia do mnie niebiesko zielony, a łososiowy to sprany pomarańcz 😉

 

 

 

tak, też obstawiam jakość,

co do materiału nie mam nic, ale już szycie jakoś nie do końca chyba dobrze przemyślane.

Zapięcie jakoś mi nie leży tam gdzie powinno tj. w miarę środka nadgarstka.

Chciałem wypróbować, więc zacząłem po taniości, ale widać nie tedy droga. 

 

Prawdziwą sztuką jest umiejętność znalezienia okazji. Ten sam produkt może kosztować bardzo różnie. Niekoniecznie drożej znaczy lepiej, choć jakaś korelacja istnieje (cena i jakość). 

3 minuty temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):
 
Z tego co wiem, to mechanizm produkcji chińskiej, Seiko raczej na 100% nie. Czy to prawdziwe GMT? Co to znaczy? Jak się ustawi, to wskazówka robi obrót w ciągu 24 godzin i przesuwa się płynnie. Co do wyboru Steinhart GMT, czy Pagani Design GMT, to w zasadzie trudno porównywać. Chińczyka możesz mieć za 15% ceny. Ja swojego kupiłem za 85 USD, ale chyba w promocji da się zejść do około 70 USD. 

Prawdziwe gmt czyli wskazowke gmt moxna ustawic niezaleznie od godzinowej. W pseudo gmt przesuwa sie ona tylko wraz z ustawianiem godzinowej czyli np nie mozna ustawic na godzinowej 12 a na gmt np 7.

W takim razie w moim GMT ustawia się w pozycji 1 koronki. Obrót w górę zmienia datę, w dół pozwala ustawić GMT. Oczywiście przy ustawianiu godziny (pozycja 2), także GMT zmienia pozycję w "tempie" dwukrotnie wolniejszym. 

29 minut temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Tarcza jak to ma lepsza połowa określa jest koloru "malinowego" :) na prawdę przyjemna. A lume porównam jutro w nocy. Naświetle obydwa zegarki z jednego źródła i się zobaczy co i jak ;)

Jeżeli zdjęcie nie przekłamuje, to nazwałbym ten kolor jako mix jasno-malinowego i łososiowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Jeżeli zdjęcie nie przekłamuje, to nazwałbym ten kolor jako mix jasno-malinowego i łososiowego. 

 

eh no....

pewnie jeszcze z dodatkiem barwy 4 kropli czerwonego wna, ale tylko z winnicy Żan Pierra z trzeciego krzewu po lewej 😉

to kolor tarczy czerwono-różowy i tyle :P

 

P.S. tak czy inaczej niech się dobrze nosi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam, mam już od jakiegoś czasu pagani gmt. Sam zegarek świetny, ale mam z nim jeden ogromny problem- jego zdejmowanie. Muszę dosłownie szarpać z całej siły, żeby otworzyć bransoletę. Idzie to jakoś wyregulować lub jak sobie z tym radzicie?
 
H829e89b976694c7ba94a1bb52ac1ae708.jpg&key=00340def564a88055ef6d3e1f28feba8a74199b2a99d86097a59b980e70dc88a

Też tak miałem w Pagani Daytona. Paznokcia można było sobie wyrwać przy otwieraniu. Trzeba małym pilniczkiem delikatnie spiłować brzeg zaczepu klamry i leciuteńko, z wyczuciem go odgiąć. U mnie trwało to mniej niż 5 minut i po tym zabiegu klamerka działała już jak w... Rolexie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i skusiłem się na Willarda. Zanim dotrze i pokażę go "na żywo" fotka poglądowa wybranej przeze mnie wersji. Oby wyglądał jak na tym zdjęciu  . 
H7cb31847ef7a4c708dff96e31568907d7.thumb.png.e33eb993ce6179b930fdf925aa796a6c.png
Będziesz pan zadowolony. Mi najbardziej brakuje pogrubionych indeksów co 5min w chapter ringu. Kolejnym małym minusem jest to że zegarek jest dość duży i koperta styka się z nadgarstkiem przez co plami na czarno zielono, ale to już urok wszystkich zegarków z brązu.
Patyna wjedzie bardzo szybko, nowy wygląda super, świeci się itd, itp ale już po jednym/dwóch dniach noszenia zaczyna się oxydacja.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, blaise napisał(-a):

Będziesz pan zadowolony. Mi najbardziej brakuje pogrubionych indeksów co 5min w chapter ringu. Patyna wjedzie bardzo szybko, nowy wygląda super, świeci się itd, itp ale już po jednym/dwóch dniach noszenia wjeżdża patyna. Kolejnym małym minusem jest to że zegarek jest dość duży i koperta styka się z nadgarstkiem przez co plami na czarno zielono, że ale to już urok wszystkich zegarków z brązu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dzięki. Rozmiaru się nie boję, mam już większe i jest OK. Poza tym l2l nie jest tu jakiś wielki, wręcz przeciwnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dzięki. Rozmiaru się nie boję, mam już większe i jest OK. Poza tym l2l nie jest tu jakiś wielki, wręcz przeciwnie. 
Tu nie chodziło mi o wielkość na nadgarstku tylko o kształt koperty i to że sama koperta styka się z nadgarstkiem przez co plami. Myślę że inne zegarki z bardziej klasycznymi kopertami tak nie plamią.

PS. Zastanawiam się czy dla porównania nie kupić Cronos'a w dokładnie tej samej wersji, różni się szczegółami i mechanizmem, tam jest PT5000 i kosztuje mniej od San Martina. Porównać i zostawić sobie ten który bardziej podpasuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.