Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2022 o 21:46, Paulus57 napisał(-a):

Dziś dotarł do mnie nowy nabytek z ostatniej wyprzedaży, po rekordowo krótkim czasie oczekiwania - 9 dni. Kupiony 27. czerwca, dotarł 6. lipca. Co najważniejsze dobra jakość za symboliczną cenę. 

Jutro postaram się zaprezentować. :) 

Powiem Ci, że mnie też zaskoczyła prędkość z jaką przyszły przesyłki od majfrendów. Zegarki zamawiałem 27 i 28 czerwca a wszystkie razem były w jednej skrzynce paczkomatu również 6 lipca. Pewnie nasze zegarki leciały pierwszą klasą tym samym samolotem. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bonthyc napisał(-a):

Powiem Ci, że mnie też zaskoczyła prędkość z jaką przyszły przesyłki od majfrendów. Zegarki zamawiałem 27 i 28 czerwca a wszystkie razem były w jednej skrzynce paczkomatu również 6 lipca. Pewnie nasze zegarki leciały pierwszą klasą tym samym samolotem. 😁

Wytłumaczenie proste - słabe promocje, mało zamówień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł nowy Cronos. Po prostu bajka ;) 

IMG_20220712_140101.jpg

IMG_20220712_141122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, KRZYSIO napisał(-a):

Dzisiaj dotarł nowy Cronos. Po prostu bajka ;) 

IMG_20220712_140101.jpg

IMG_20220712_141122.jpg

Chciałoby się, ale cena powyżej 350 USD, szczególnie przy obecnym kursie, brzmi mało przyjaźnie. Tak, czy inaczej - gratuluję. Ładny jest. Co z krawędziami bransolety i koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logo na żywo nie razi? bo na zdjęciach jakoś tak nie pasuje do całości


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie logo w tym zegarku, wykonane zresztą bardzo dobrze, ma przypominać o tym kto go wykonał. Bez niego to już nie to samo. Tani nie był, ale wykonany genialnie. Żadnych ostrych krawędzi. Bezel pepsi w nowej ciemniejszej wersji robi wrażenie.

Dzięki pomocy przedstawiciela producenta udało się nieco zmodyfikować zamówienie i uzyskać niedostępną wersję wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie logo w tym zegarku, wykonane zresztą bardzo dobrze, ma przypominać o tym kto go wykonał. Bez niego to już nie to samo. Tani nie był, ale wykonany genialnie. Żadnych ostrych krawędzi. Bezel pepsi w nowej ciemniejszej wersji robi wrażenie.
Dzięki pomocy przedstawiciela producenta udało się nieco zmodyfikować zamówienie i uzyskać niedostępną wersję wykonania.
Bezel pepsi jest ceramiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
…Żadnych ostrych krawędzi…

A to niby dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


A to niby dobrze emoji6.png?

Jak ktoś lubi skrobać młode ziemniaki zegarkiem, to nie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KRZYSIO napisał(-a):

Dzisiaj dotarł nowy Cronos. Po prostu bajka ;) 

 

 

Gratulacje! Z ciekawości - ile dodatkowo zapłaciłeś za cło, vat itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mikas napisał(-a):
11 godzin temu, KRZYSIO napisał(-a):
Właśnie logo w tym zegarku, wykonane zresztą bardzo dobrze, ma przypominać o tym kto go wykonał. Bez niego to już nie to samo. Tani nie był, ale wykonany genialnie. Żadnych ostrych krawędzi. Bezel pepsi w nowej ciemniejszej wersji robi wrażenie.
Dzięki pomocy przedstawiciela producenta udało się nieco zmodyfikować zamówienie i uzyskać niedostępną wersję wykonania.

Pokaż więcej  

Bezel pepsi jest ceramiczny?

Tak, bezel jest ceramiczny i w nowej wersji jest lekko przyciemniany. Na żywo wygląda obłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KRZYSIO napisał(-a):

Tak, bezel jest ceramiczny i w nowej wersji jest lekko przyciemniany. Na żywo wygląda obłędnie.

Kiedy sprzedajesz? Bo podobno coś lepszego w drodze? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze jest DJ bicolor, ale sprzedawał nie będę. W tej chwili nic lepszego się nie kupi w tej cenie. Wyrwałem te dwie niedostępne już konfiguracje i spełniają moje oczekiwania. Cronos daje radę i nie ma się do czego przyczepić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KRZYSIO napisał(-a):

W drodze jest DJ bicolor, ale sprzedawał nie będę. W tej chwili nic lepszego się nie kupi w tej cenie. Wyrwałem te dwie niedostępne już konfiguracje i spełniają moje oczekiwania. Cronos daje radę i nie ma się do czego przyczepić :) 

Rolek, czy homar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie, ale homar za chwilę, bo jest na cle ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KRZYSIO napisał(-a):

Jedno i drugie, ale homar za chwilę, bo jest na cle ;) 

Homar Cronosa? Chcesz porównać z pierwowzorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chcę. Nigdy tak nie powiedziałem. Mam świadomość poczucia wartości i wiem czego oczekiwać od zegarka za 2k i od tego za 40k. To by było nadużycie. Kupiłem go w oczekiwaniu na oryginał , bo ten może być nieprędko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KRZYSIO napisał(-a):

Nie nie chcę. Nigdy tak nie powiedziałem. Mam świadomość poczucia wartości i wiem czego oczekiwać od zegarka za 2k i od tego za 40k. To by było nadużycie. Kupiłem go w oczekiwaniu na oryginał , bo ten może być nieprędko.

Uważam, że nie powinno się unikać porównań. Pozycja "na klęczkach" utrudnia a nawet uniemożliwia trzeźwy osąd. Zresztą, ja sobie tak tylko bezpiecznie teoretyzuję. Wydatek 40k na zegarek nie jest raczej w moim zasięgu, poza tym tak naprawdę nie widzę sensu w zakupie Rolexów (bez urazy). Może to kwestia finansowa podpowiada mi dystans do nich? ;). Jasne, że dyskusja "czy warto" nie ma sensu, bo każdy z nas ma swoją skalę oczekiwań powiązaną z zasobnością portfela. Ja mam takie zegarkowe "credo", żeby zakup zegarka nie nadwyrężał moich finansów a tym bardziej powodował przysłowiowego łapania się za głowę (co ja zrobiłem!!??). Metoda - kupiłem i w portfelu specjalnie nie ubyło, skutkuje dobrym samopoczuciem nie zakłóconym wyrzutami sumienia. :) 

Oczywiście nie sugeruję, że zakup drogich zegarków musi powodować moralnego kaca ani tym bardziej twierdzić, że moja koncepcja jest jedyną słuszną. Natomiast Cronosa zapewne kupię podczas listopadowych wyprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że Cronos jest wart każdej wydanej złotówki, zwłaszcza rozsądnie wydanej. Jednak jest to raczej poziom Tisella, choć miejscami nawet lepszy :) Co się zaś tyczy wyprzedaży, to coraz mniej na nich okazji niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Uważam, że nie powinno się unikać porównań. Pozycja "na klęczkach" utrudnia a nawet uniemożliwia trzeźwy osąd. Zresztą, ja sobie tak tylko bezpiecznie teoretyzuję. Wydatek 40k na zegarek nie jest raczej w moim zasięgu, poza tym tak naprawdę nie widzę sensu w zakupie Rolexów (bez urazy). Może to kwestia finansowa podpowiada mi dystans do nich? ;). Jasne, że dyskusja "czy warto" nie ma sensu, bo każdy z nas ma swoją skalę oczekiwań powiązaną z zasobnością portfela. Ja mam takie zegarkowe "credo", żeby zakup zegarka nie nadwyrężał moich finansów a tym bardziej powodował przysłowiowego łapania się za głowę (co ja zrobiłem!!??). Metoda - kupiłem i w portfelu specjalnie nie ubyło, skutkuje dobrym samopoczuciem nie zakłóconym wyrzutami sumienia. :) 

Oczywiście nie sugeruję, że zakup drogich zegarków musi powodować moralnego kaca ani tym bardziej twierdzić, że moja koncepcja jest jedyną słuszną. Natomiast Cronosa zapewne kupię podczas listopadowych wyprzedaży. 

Nowe Rolki są bardzo drogie, wiadomo, ale tańsze modele vintage są w zasięgu niejednego zbieracza z tego forum. Kwestia, czy wolisz jednego małego Rolka, czy całą kolekcyjkę innych zegarków ;). Dla mnie Rolex vintage to niesamowity fun. Gdyby nie to, że jestem totalnie spłukany na najbliższe miesiące, to bym odkładał na airkinga albo oystera 34mm ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KRZYSIO napisał(-a):

Okazuje się, że Cronos jest wart każdej wydanej złotówki, zwłaszcza rozsądnie wydanej. Jednak jest to raczej poziom Tisella, choć miejscami nawet lepszy :) Co się zaś tyczy wyprzedaży, to coraz mniej na nich okazji niestety.

Na 11.11 Ali się spręży, bo latem słabe były przeceny albo zegarki które mnie nie interesowały z różnych względów. Był np. taki fajny PD z różową tarczą (Daytona), który był do wzięcia za niewiele ponad 50 USD, ale po pierwsze róż(choć brakuje jednak tego koloru  w kolekcji), po drugie mam już 6 PD, więc siódmy to jednak przesada, po trzecie mam już od nich fajnego homara Daytony w innej wersji kolorystycznej. Ostatecznie tylko kupiłem w podobnej cenie homara King Seiko, bliźniaczo podobnego do znanego Escapement Time'a z białą tarczą (Chameri). Fajny zakup, ale tylko jeden tani zegarek na Ali w czasie wyprzedaży, to wcześniej tak nigdy nie miałem. ;) 

Cronosa mam na celowniku od około roku, nie wiem jeszcze czy porwę się na GMT, przy tej cenie chyba bym jednak kupił Arniego od Seiko, który kosztuje podobnie. Jeżeli już to raczej pilota z tarczą full lume wersja A. 

Mniej korzystne wyprzedaże to efekt drukowania pustych pieniędzy, nie tylko złotówka, ale i inne, w tym także dolar. To musi wpłynąć na ceny produktów chińskich. Nie wiem czy wiesz, ale kurs szykanowanego od lutego rubla wzrósł w stosunku do dolara o 100% (do złotówki nawet o 150%). 

Co by jednak nie narzekać, to w listopadzie Chińczycy dadzą lepsze ceny i może nawet Cronos GMT da się kupić za ok. 300 USD. Wtedy nie wykluczam. ;) 

51 minut temu, oszolom napisał(-a):

Nowe Rolki są bardzo drogie, wiadomo, ale tańsze modele vintage są w zasięgu niejednego zbieracza z tego forum. Kwestia, czy wolisz jednego małego Rolka, czy całą kolekcyjkę innych zegarków ;). Dla mnie Rolex vintage to niesamowity fun. Gdyby nie to, że jestem totalnie spłukany na najbliższe miesiące, to bym odkładał na airkinga albo oystera 34mm ;)

Vintage to ryzyko dla początkującego zegarkomaniaka. Mam zbyt małe doświadczenie by kupować stare zegarki za większe pieniądze (poniżej 1k raczej nierealne ;)). Swoją drogą ciekaw jestem jaka kwota wchodziłaby w grę przy starych Rolkach, możesz zdradzić? Bliższe moim możliwościom i upodobaniom są Grand Seiko. Kwarc w ładnym stanie do kupienia już od około 7k. Ale to jeszcze nie teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek z letniej wyprzedaży. Zegar całkiem przyjemny i cieszy oko. Chociaż wewnętrzna cebula boli bo cena względem tej z 11.11 prawie 50% w górę. Ciekawe jak z trwałością mechanizmu będzie. W przypadku awarii obawiam się, że korzystniejsze będzie kupno nowego werka z Chin niż oddanie zegarka na serwis. 🙂

 

IMG20220713171849.jpg

 

IMG20220713172143.jpg

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Vintage to ryzyko dla początkującego zegarkomaniaka. Mam zbyt małe doświadczenie by kupować stare zegarki za większe pieniądze (poniżej 1k raczej nierealne ;)). Swoją drogą ciekaw jestem jaka kwota wchodziłaby w grę przy starych Rolkach, możesz zdradzić? Bliższe moim możliwościom i upodobaniom są Grand Seiko. Kwarc w ładnym stanie do kupienia już od około 7k. Ale to jeszcze nie teraz. 

Rolex typu airking/oyster ~34 mm, czyli to, co jest w planach, jak przestanę być dziadem, teraz kosztuje ponad dychę, ale nie jakoś dużo. za około 12 koła można bez problemu coś znaleźć. mniejsze relatywnie taniej. a jak chce się okazji, to trzeba trochę poczekać, poszukać, policytować. niedawno na swojskim alle zszedł za niecałą dychę zegarek, za który gdzie indziej wołają minimum 15. było coś do roboty, ale nie za 5 koła. ja tyle niestety, nie miałem. i prędko mieć nie będę ;). swojego speedkinga też zresztą kupiłem bardzo tanio, ale to był koniec 2018 roku. tylko to 32 mm, a nie każdy lubi małe zegarki. ja lubię.

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie cen na Ali z ub. roku i obecnie nie ma żadnego sensu. Dolar podrożał o ponad 20% i tak już zostanie na dłużej. Wcale nie jest powiedziane że w listopadzie będzie korzystniej niż było w czerwcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.