Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
zasadas

Twój ogród

Recommended Posts

Czy ktoś wie, co/od czego to może być (sosna bośniacka)?

87198fb907d08326e633ec60c5fee4ba.jpg763aaae03664802100306bfa0ceafc13.jpg3e1dd23732aa7d233014d23737300d0b.jpg

Edited by mario1971

Może być zasychanie pędów sosny na tle grzybowym. Wpisz takie hasło i wyświetla się wikipedia. 

10 minut temu, loco50 napisał:

Może być zasychanie pędów sosny na tle grzybowym. Wpisz takie hasło i wyświetla się wikipedia. 

Dzięki za trop. :)

Zastanawiam się, czy wyciąć te zasuszone pędy, czy też podjechać do centrum ogrodniczego i kupić jakiś preparat chemiczny do oprysku.   

Loco50 piękna jukka, jaki to gatunek? Gdzie można kupić taką sadzonkę?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

W dniu 20.07.2020 o 07:26, rocket napisał:

Pytanie nie o rośliny, ale zastanawiam się nad zamontowaniem sobie powietrznej pompy ciepła. Czy ktoś moze ma taka pompę?  Z której strony domu posiadacie? Jak się wizualnie prezentuje taka pompa? I czy jest bardzo głosna? 

Ja mam.

Od wschodu, ale to w sumie nie ma znaczenia.

Wizualnie tak jak w google w grafice sobie wpiszesz, to ci wyskoczą obrazy.

Cicha.  Nam ani sąsiadom nie przeszkadza, z ok. 15m nic nie słychać, poza tym możesz sobie dobrać taką jaką chcesz biorąc pod uwagę głośność.

Pozdrawiam

Zasadas , to jest chyba Variegata. Nie pamiętam  dokladnie bo dość dawno kupiona. Raczej bywają w sklepach ogrodniczych, chociaż częstsze są te zielono żółte, Golden coś tam. 

Mario, wytnij i opryskaj. 

Edited by loco50

Amistar, Dithane, może Ridomil? 

4 godziny temu, loco50 napisał:

Amistar, Dithane, może Ridomil? 

Dzisiaj jadę do ogrodniczego, kupię jedną z dwóch pierwszych propozycji od Ciebie lub Score - zobaczymy, co będzie na stanie. Przed opryskiem obetnę te "spleśniałe farfocle" do zdrowych łodyg.

Dzięki za pomoc! :)

Mam pytanie, czy i jakich mat używacie przeciw chwastom np w rabatach izdobnych, które wysypujecie korą, kamieniem etc. ? Zauważyłem np że ta grubsza "agrowłoknina" z zielonym paskiem bardzo trudno przepuszcza wodę. Doczytałem również że rośliny rosnące w rabatach gdzie zabezpieczone są tymi agrowłokninami, mają bardzo płaski system korzeniowy, który w trakcie wzrostu układa się bezpośrednio pod matą. Proszę o Wasze doświadczenia w tej materii. Zakładając ogród jakiś czas temu nie stosowalismy tych mat. Aktualnie ze względu na zmianę koncepcji architektury uzupełniam o siatkę na krety i agrowloknine.

Ja taka grubą mam tylko na jednej rabacie z azaliami. I o ile spod maty nic nie wychodzi to niektóre chwasciory rosną sobie na korze, ale ja przy lesie mieszkam. A to, że wodę trudniej puszczają to fakt. 

Sosna Winter Gold na pniu. Prezent ode mnie na dzień matki, w dniu dzisiejszym w końcu poszedł do gruntu.

20200801_142804-01.jpeg

Jest roboty w cholerę, ale z każdym rokiem mniej. 

DSC_0073.JPG

DSC_0076.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0078.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0072.JPG

Co mogli byście polecić zamiast tui do obsadzenia ogrodzenia ?

Myślałem nad bukszpanem ale sam nie wiem. 

Cisy. Rosną powoli ale są piękne.

U mnie tak to wygląda. W tym roku nie przyciąłem, więc nie wyglądają jak porządny żywopłot. Ale jak się tego pilnuje to się doskonale sprawdzają.

928d216f8b89209c101a999d27dde566.jpg

Bukszpan nie, bo:

a. dość niski

b. wrażliwy na ćmę bukszpanową, jak wpadnie to całe nasadzenie do kosza

c. moim zdaniem niezbyt fajnie pachnie 

Lepsze będą :

kolumnowe odmiany cisa

świerk np. Iseli Fastigiate

sosna Green Tower

ewentualnie dobrze sprawdzają się graby, można ciąć, ładnie się zagęszczają, niestety na zimę gubią liście, no może nie do końca gubią, bo zostają suche do wiosny. 

Trzeba dodać, że ta sosna oraz świerk, potrzebują/preferują jednak sporo słońca. A cis może dobrze funkcjonować w pół-cieniu i pełnym zacienieniu, podobnie jak tuja szmaragd.