Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornaszewski

HAMILTON Khaki Mechanical 40mm (H69519133)

Rekomendowane odpowiedzi

No to poczekamy na konkrety :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas ma krótkie sprawozdanie :)

Od dłuższego czasu czaiłem się na ten zegarek, choć szukałem alternatywy (nie znalazłem... ;)). Jest to mój pierwszy, świadomie kupiony, nowy zegarek. Ma wszystko, czego "potrzebuję", czyli:

- mechanik z ręcznym naciągiem (innej opcji nie brałem pod uwagę),

- duży jak dla mnie (40mm),

- przyzwoita wodoszczelność (100m),

- na bransolecie (Aktualnie zdjęta. Przebywa u zegarmistrza, bo nie chciała współpracować przy skracaniu.)

- wojskowy styl,

- solidna firma (jak na moje możliwości finansowe).

- szafirowe, sferyczne szkło (bardziej bonus, bo nie był to warunek)

- podoba się mojej lepszej połowie... (niby nie warunek... ;))

 

Jak już się zdecydowałem, to założyłem ten wątek, żeby dokonać wyboru najlepszego sprzedawcy. Koledzy rzucili się na pomoc (za co jestem bardzo wdzięczny) i po krótkiej selekcji (nie miałem dużego wyboru :)) znalazłem odpowiednie źródło :) czyli niezawodnego Stanisława (stani.swiss) :)

Jego oferta okazała się dla mnie najlepsza pod względem cenowym i nie tylko. Odpadały kontakty z nieznanymi sprzedawcami internetowymi (nie udało mi się znaleźć, żadnych informacji "za" lub "przeciw" sklepom, które miały w sprzedaży ten model Hamiltona), kłopoty językowe i inne drobiazgi, które mogą być uciążliwe.

Pierwszy kontakt ze Stanisławem nawiązałem 23 lutego. W międzyczasie Tessio za pomocą swoich kanałów informacyjnych ;) sprawdzał ile by mnie kosztował zakup w Stanach. Dodatkowo zleciłem koledze wybadanie cen na wyspach. Stanęło na tym, że wpłaciłem pieniądze 2 marca (piątek) na konto Stanisława, zegarek został zamówiony w poniedziałek 5 marca. Stanisław odebrał zegarek 17 marca (sobota) i przysłał mi zdjęcia. Wysyłka do Polski w poniedziałek a wczoraj (dzięki uprzejmości El_Magico) wyruszył do Kielc. Paczkę otrzymałem Dziś ok 13tej i jestem :D:D:D

Przez cały czas utrzymywałem ze sprzedającym kontakt mailowy. Dowiadywałem się min. o zakup dodatkowo oryginalnego paska, ale zrezygnowałem ze względu na cenę i zakupiłem sobie na Allegro zgodne stylistycznie skórzane NATO (patrz fotki :)). Przyznam, że nie mam powodów, aby narzekać na Stanisława, choć jestem czepialski ;)

Z przebiegu transakcji jestem więcej niż zadowolony :D

A teraz trochę o zegarku...

Pierwsze wrażenie pozytywne... Delikatnie rzecz ujmując ;) Wygląda bardzo dobrze. Ciężki, solidny, dobrze wykonany zegarek. Kupowałem w ciemno, na podstawie fotografii i nie żałuję tego zakupu.

Ale... ;)

Drobne zgrzyty muszą być ;)

Na stronie producenta podano błędnie, że napęd to "6497" (domyślam się, że Eta ;)) (1.)

post-684-0-31716500-1330648361.jpg

Gdy w rzeczywistości jest to Eta 2804. Chyba więc będę musiał napisać do Hamiltona, żeby mi wymienili na 6497 jak obiecywali ;)

albo zmienili na stronie ;)

Podczas pierwszego nakręcania odczułem (i usłyszałem) delikatne chrobotanie tuż przed pełnym naciągiem a opór (przy pełnym naciągu) nie był "zdecydowany", więc go nie "przeciągałem" dalej. Dolegliwość ustąpiła po ustawieniu godziny i teraz jest ok. Wskazówka sekundowa jest za długa ;). Grot sekundnika sięga ok 1mm za indeksy. Jest to niewygodne przy zatrzymywaniu sekundnika do ustawiania (mechanizm ma stop sekundę). Szkło nie posiada powłoki antyrefleksyjnej (nie ma to większego wpływu na komfort odczytu, ale zobaczymy jak sobie poradzi przy silnym świetle dziennym). Zauważyłem, że bransoleta jest jakby "przytarta" w miejscu zaznaczonym (2.) i nie trzyma krzywizny (fabrycznie). To by było na tyle narzekania ;) Resztę dodam za jakiś czas, gdy będę miał wystarczająco dużo danych do recenzji.

Oczywiście zegarek wygląda o niebo lepiej niż na prezentowanych zdjęciach. Wybaczcie braki jakościowe, ale nie mam własnej cyfrówki. Użyty przeze mnie aparat kolegi jest wiekowy ;) a i ja niezbyt się na tym znam.

post-684-0-52364100-1330648362.jpg

post-684-0-68721000-1330648363.jpg

post-684-0-83310000-1330648364.jpg

h5ik7.jpg

h6pj1.jpg

h7cn2.jpg

post-684-0-35795300-1330648369.jpg

post-684-0-52231300-1330648370.jpg

post-684-0-06918900-1330648372.jpg

post-684-0-53941400-1330648373.jpg

post-684-0-52979600-1330648374.jpg

post-684-0-46313900-1330648375.jpg

Widoczne na ostatnim zdjęciu odbicia są w rzeczywistości niedostrzegalne. Naświetlany był 10 minut zwykłą lampką.

 

PS. Dziękuję wszystkim za pomoc w nabyciu mojego pierwszego zegarka :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc gratulacje, jest świetny!!! ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

 

Dziwna ta wpadka na stronie Hamiltona :roll: Z dwojga złego, masz za to stop sekundę :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvus, gratulacje :!:

 

Unitasa sie chciało mieć, co ? ;) hehe

 

Ten nato skórzany jak się sprawuje? Bo wygląda konkretnie.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołaczam do gratulacji, niechaj służy długo i bezproblemowo ;)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gratuluję ;) Bardzo fajny zegarek. Z paskiem prezentuje się bardzo dobrze 8) No i na lata, Panie, na lata..... :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. Świetny zegarek. Przez mechanizm dekielek jak sądzę nie jest przeszklony.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvus, gratuluje pieknego nabytku! Widze, ze krag milosnikow zegarkow marki Hamilton sie powieksza. Cool :!: :!: :!: ;)

Szkoda tylko, ze firma H podniosla ceny na swoje produkty (i to w przypadkach niektorych zegarkow znacznie), wszystko wskazuje na to, ze nie beda juz one takie tanie jak do jeszcze niedawna.

Jesli chodzi o werk, to nie masz czego zalowac bo ETA 2804 rowniez nie jest zly (umozliwia 'hacking' wskazowki sekundnika). Jesli chcesz werk 6497, to pomysl o takim:

http://img452.imageshack.us/img452/9177/ha...chanicalml7.jpg

http://img452.imageshack.us/img452/4817/ha...chanicalza5.jpg

http://img452.imageshack.us/img452/9310/ha...chanicalqz5.jpg

http://img452.imageshack.us/img452/3976/ha...chanicaljl8.jpg

http://img452.imageshack.us/img452/4310/ha...chanicaldz4.jpg

Nie ma on coprawda 'hack' opcji, ale za to ma UNITAS-a ETA-y w srodku.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje 'cool' nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

Gratuluję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei...

Gratulacje!

 

Dziwna ta wpadka na stronie Hamiltona :roll: Z dwojga złego, masz za to stop sekundę :twisted:

Domyśliłem się, że to wpadka na stronie www przed zakupem ;) Nie żałuję, bo jak mała sekunda, to raczej na szóstej ;)

Stop sekundę traktuję bardziej jako bonus (do tej pory się obywałem, to i teraz bym przeżył ;))

Corvus, gratulacje :!:

 

Unitasa sie chciało mieć, co ? ;) hehe

 

Ten nato skórzany jak się sprawuje? Bo wygląda konkretnie.

Nie powiem... Miałem i mam ochotę na Unitasa, ale z kilku powodów dałem sobie na razie na wstrzymanie. "Potrzebowałem" zegarka do codziennego użytku a mała sekunda bardziej mi się podoba w zegarkach pod garnitur (którego nie noszę, bo nie mam okazji :)) i jeśli już to celowałbym w 6498 z powodów podanych powyżej.

Jeśli chodzi o pasek, to:

1. Skóra miękka, przyjemna w dotyku. plus

2. Klamra stalowa, solidna. plus

3. Pasek jest sklejony z dwóch warstw skóry, licem na zewnątrz. Jakość wykończenia/szwów/klejeń/ dobra (czy bardzo dobra, czas pokaże.) plus

4. Za krótka spodnia część paska (przynajmniej do Hamiltona) /patrz (1.)/. Osoby o większym obwodzie nadgarstka mogą mieć problem z klamrą uciekającą "na zewnątrz". minus

5. Za wąskie szlufki /patrz (2.)/, więc nie zrobisz "zawijki", bo pasek nie przejdzie. Trzeba by obcinać, jeśli ktoś ma "za mały nadgarstek" ;). minus

6. Ogólne wrażenie dobre jeśli chodzi o jakość wykonania, jednak ergonomia pozostawia "trochę" do życzenia. (ocena 3+ pomimo dobrej jakości wykonania). Ja na razie nie narzekam, bo dziś nosiłem go pierwszy dzień i może się ułoży, rozciągnie itp. itd. Czas zweryfikuje moją opinię. ;)

7. Mocno przepłaciłem, bo nie poszukałem informacji na forum... ;)

post-684-0-08304100-1330648588.jpg

Również gratuluję. Świetny zegarek. Przez mechanizm dekielek jak sądzę nie jest przeszklony.

Dekiel nie jest przeszklony. Znajduje się na nim coś w rodzaju tabliczki znamionowej z informacją o zegarku (częściowo w postaci symboli):

-Marka

-Model

-Średnica koperty

-Użyty mechanizm

-Rodzaj szkła

-Materiał koperty

-Rodzaj naciągu

-Wodoszczelność

-Szerokość uszu

-Nr Referencyjny modelu

-Kraj pochodzenia ;)

 

Corvus, gratuluje pieknego nabytku! Widze, ze krag milosnikow zegarkow marki Hamilton sie powieksza. Cool :!: :!: :!: ;)

Szkoda tylko, ze firma H podniosla ceny na swoje produkty (i to w przypadkach niektorych zegarkow znacznie), wszystko wskazuje na to, ze nie beda juz one takie tanie jak do jeszcze niedawna.

Jesli chodzi o werk, to nie masz czego zalowac bo ETA 2804 rowniez nie jest zly (umozliwia 'hacking' wskazowki sekundnika). Jesli chcesz werk 6497, to pomysl o takim: (...)

Nie ma on coprawda 'hack' opcji, ale za to ma UNITAS-a ETA-y w srodku.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje 'cool' nabytku.

Jeśli chodzi o ceny, to był właśnie powód dla którego się pośpieszyłem ;)

No i dla mnie wcale nie są tanie ;) To najdroższy zegarek na jaki w tym momencie mogłem sobie pozwolić.

Myślałem o Khaki Mechanical 44mm, ale okazał się za drogi, za duży i jego tarcza jest mniej "ordnungowa" od mojego (szczególnie te przerośnięte indeksy godziny 12tej i 6tej). No i jak już wspomniałem... Jeśli mała sekunda to raczej na 6tej i w zegarku bardziej garniturowym.

 

 

Wszystkim dziękuję za gratulacje i polecam się na przyszłość... ;)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek z bransoletą w roli głównej :lol:

post-684-0-57244400-1330648861.jpg

post-684-0-55789600-1330648862.jpg

post-684-0-08697800-1330648864.jpg

post-684-0-71732800-1330648865.jpg

post-684-0-83196300-1330648866.jpg

post-684-0-03551300-1330648868.jpg

post-684-0-51154500-1330648869.jpg

post-684-0-97988600-1330648870.jpg

post-684-0-31314100-1330648872.jpg

 

Przez pierwsze 3,5 doby opóźnił 9 sekund.

Od dziś sprawdzam mu odchyłki. Zobaczymy jak będzie się sprawował na dotarciu :)

 

EDIT: aktualizacja linków do zdjęć.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.