Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

swierszczu

Cos

Recommended Posts

Najwazniejsze zeby sie Tobie podobal. Dla mnie niebieska ceramiczna Omega SMP tez jest swietna, ale balem sie zdecydowac bo nie podchodzi mi bransa.

Mam PO 8500 i jestem zadowolony. Co prawda kusi 300 w tytanie, ale na szczescie zle lezy :D

Zarty o cyganskiej bransolecie sa dobre :D ale prawde mowiac zegarek przykuwa oko wykonczeniem a takze zmienia barwy jak kameleon.

esteta: On jest najtanszy z diverow bo ma starszy mechanizm. Niczym ten mechanizm nie ustepuje 8500 pod wzgledem dokladnosci. Mam 2500d i 8500 i chodza mniej wiecej tak samo. 8500 ost raz ustawialem w marcu jak byla zmiana czasu. Od tamtej pory dokladnoscia jeszcze nie zawiodla :)

No i o jeszcze jednej rzeczy napomknij.Część serwisu werku8500 odbywa się przy użyciu mikroskopu i nie jest proste co sugeruje serwis tylko w SGP.

Tisell Klub Polska

Ulotny posiada na stanie właśnie GMT stąd jego reakcja:)

Tisell Klub Polska

Natomiast polecam powtórna konfrontację AT oraz DS1, wnikliwa pod kątem detali.          

I co ona ma wykazać?

1dFQTya.png

Standardowa AT, nr ref 23110422103001, ma w całości szczotkowaną bransoletę, nic tam "jak psu jajca" się nie świeci. Chyba że chodzi o wersję Master, ale chyba nie o tym przedziale cenowym mówimy.

Kolor tarczy? - AR robi swoje, tarcza przyjmuje kolor od błękitu, przez granat, wręcz do koloru czarnego. Ale na pewno nie jest "mysia"....., znowu chyba nie ta referencja.

2500 vs 8500? Wybór 2500 jest sensownym uzasadnieniem dla tańszego zegarka :). Idąc dalej, to przecie 2892 też jest świetnym werkiem...

Pisalem o przymierzanych a nie o twojej :) i pomimo tego ze napisalem o kolorze jako mysim, nie napisalem ze mi sie nie podoba. Napisalem tez ze kiedys ja kupie ale nowa. A na dzien dzisiejszy wygral nowy diver i tyle w tym temacie

O i T 

Może Ty szarą mierzyłeś? Niebieska jest "mysia"? :blink:

Uśmiałem się nieźle z Waszych rozważań na temat bransolety :D

http://youtu.be/BEiaGUesi0Y

cn758_image.jpg

Ps. Stare 300 bondowskie w kolorze niebieskim są najfajniejsze, ale z nowych ceramicznych czarna zdecydowanie wygrywa.

Z wieloma teoretycznie (na zdjęciach) niebieskimi tarczami jest ten problem, że szykujesz się na olśniewająco piękne uderzenie błękitu rodem z nieba krótko przed zmrokiem a tu wyjeżdża Ci granatowy VW Passat kombi 1.9 TDI, bez wyrazu i tak ciemny, że prawie czarny.

Nicon, AT ma po prostu bez liku pysznych detali ale cześć z nich są to subtelności.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Właśnie też nie ogarniam tego porównania finezyjności do DS1 Kolegi esteta. DS1 to fajny zegarek, ale poziom skomplikowania wykończenia w AT jest o niebo wyższy. Wystarczy spojrzeć na giloszowanie tarczy czy szlify na kopercie. Bransoleta DS1 gibie się na boki. Powiedziałbym wręcz że jeden indeks AT ma więcej szczegółów wykończenia niż DS1 którą uważam w swoim budżecie za b. dobry zegarek, ale moim zdaniem nieporównywalnie mniej skomplikowany w wykończeniu.

1dFQTya.png

Ulotny posiada na stanie właśnie GMT stąd jego reakcja:)

300 też mam ;)

A czemu na bazarku ?

Cierpliwości, niedługo się wyjaśni dlaczego ;)

Dobre. Nie każdy na tym forum jest zarażony przekonaniem, że przez założenie zegarka takiego jak Arnold czy Sylvester przybędzie mu 5 cm w bicepsie i gdzieś jeszcze.

Dobre. Nie każdy na tym forum jest zarażony przekonaniem, że przez założenie zegarka takiego jak Arnold czy Sylvester przybędzie mu 5 cm w bicepsie i gdzieś jeszcze.

Wez tez pod uwage, ze nie kazdy na tym forum jest na tyle ograniczony, ze jego wiedza na temat Panerai konczy sie na Arnim czy Slyu

Niewątpliwie. Natomiast oprócz Omegi i Rolexa jest naprawdę co najmniej kilka marek w podobnych strefach cenowych które można postrzegać w kategoriach aktualnej oferty czy spuścizny historycznej jako atrakcyjniejsze od Panerai.

Niewątpliwie. Natomiast oprócz Omegi i Rolexa jest naprawdę co najmniej kilka marek w podobnych strefach cenowych które można postrzegać w kategoriach aktualnej oferty czy spuścizny historycznej jako atrakcyjniejsze od Panerai.

Co proponujesz?

PAM? :)

Omega jest, Rolex jest no to teraz nie ma innego wyjścia.

Nic nie powiem :)

To forum kreuje zjawiska owczego pędu. To nieuniknione,nie tylko na wszelakich forach- zobaczcie chociażby na jeden dział firmy gdzie na imprezę trzy przyjaźniące się kobiety potrafią przyjść w trzech identycznych bluzkach:-D

Ja osobiście wyżej cenie w podobnych kwotach chociażby Tag Heuera czy IWC, choć te pierwsza markę na pewno nie za stosunek jakości do ceny...

To forum kreuje zjawiska owczego pędu. To nieuniknione,nie tylko na wszelakich forach- zobaczcie chociażby na jeden dział firmy gdzie na imprezę trzy przyjaźniące się kobiety potrafią przyjść w trzech identycznych bluzkach:-Da

Ja osobiście wyżej cenie w podobnych kwotach chociażby Tag Heuera czy IWC, choć te pierwsza markę na pewno nie za stosunek jakości do ceny...

Natomiast moja osobista sympatią i pociąg do Panerai to tylko i wyłącznie zasługa niepowtarzalnej stylistyki. Te zegarki są inne w gąszczu reszty- różnych a jednak podobnych.

Jednakowoż nie nazwałbym w żadnym wypadku Panerai jedynym słusznym kierunkiem po Rolexie i Omedze.

Co proponujesz?

Kolega Ulotny tak jak większość bywalców forum preferuje stalowe zegarki w sportowym stylu. Wyboru w przedziale cenowym powiedzmy tego entry-level Rolexa nie ma zbyt dużego. Można wziąć jeszcze inną Omegę, np. Speedmaster, Zenitha el-primero, TAGa Carrerę lub Monaco albo PAMa. Oczywiście mam tutaj na myśli popularne i bezpieczne wybory na które decyduje się większość nie tylko na tym forum, bo na WUS jest tak samo.

1dFQTya.png

Grand Seiko mam wrażenie, że wiele osób traktuje jak np. Lexusa . Może być świetny ale jednak coś niemieckiego za swój styl i markę ma jednak przewagę.

Jeżeli ktoś jest CAŁKOWICIE wolny od postrzegania towaru w oderwaniu od marki to jest to coś nieczęstego, mam wrażenie.

PAM? :)

Omega jest, Rolex jest no to teraz nie ma innego wyjścia.

Zacytuję sam siebie, gdyż ponieważ żartowałem ;)

A GS już chyba też był?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.