Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

swierszczu

Cos

Recommended Posts

Też w przypadku nabycia GMTM2 zdecydowanie pozostał bym przy polerowanych ogniwach. Czerń ceramiki również na plus. Natomiast poswiata się nie podniecajcie bo równie dobrze można się zachwycać stolem z jedna krótsza noga i twierdzic, ze fajna, artystyczna asymetria.

Mnie się podoba, ale do stanu podniecenia jeszcze daleko

Mariusz

Też w przypadku nabycia GMTM2 zdecydowanie pozostał bym przy polerowanych ogniwach. Czerń ceramiki również na plus. Natomiast poswiata się nie podniecajcie bo równie dobrze można się zachwycać stolem z jedna krótsza noga i twierdzic, ze fajna, artystyczna asymetria.

Jeżeli chciałbym być złośliwy, to napisałbym że jak ktoś nie umie zrobić ładnego szkła to wsadza AR i wygląda jakby szkła nie było, ale to tylko złośliwość, tak jak pisałem bardzo lubię AR. Prawdą jest jednak, że szkło szkle nie równe, stawiam tezę, że te z Rolexa i GSa nawet bez AR są ciekawe i wyglądają bardzo dobrze, choć podać namacalne argumenty jest mi trudno :)

A świadomość, że nie ma czego zarysować, mile wpływa na komfort noszenia :)

No i koledzy jestem świerzo po "namacaniu"suba z datą.I stwierdzam to co napisane zostało kilka postów wyżej.Wizualnie zegarek wypada jeszcze mniej korzystniej niż macany przed kilkoma dniami GMTII.Reasumując brak AR,moim zdaniem zaburzone proporcje koperty w stosunku do bransolety co powoduje,że dziwnie układa się zegar na nadgarstku, dyswalifikuje go jako zastępstwo dla SMPc.Wiem po namacaniu dwóch Rolexów,że przynajmniej Rolex nie będzie mnie kusił:)Omega znika zatem z bazarku.

Tisell Klub Polska

Na czym polega "ładność" szkła? Nie śmiem wątpić że Rolex robi najładniejsze szkła, tylko zawsze staram się patrzeć na tarczę zegarka i myślałem że rolą szkła jest tylko jego ochrona i ma być przez nie dobrze widać.

1dFQTya.png

Moim zdaniem szkło nie służy jedynie ochronie. Weźmy Speedmastera, po co Omega stosuje zarówno szafir jak i hesalit? Względy historyczne? Owszem, ale przecież wiele osób twierdzi, że hesalit podoba im się o wiele bardziej.

Poza tym @nikcon, do Rolexa i tak nikt Ciebie nie przekona

Mariusz

Realnie rzecz ujmując to Seamaster może być równorzędnym konkurentem Suba czy GMT, ba może być nawet lepszy, ale brakuje jej czegoś czym Rolex przykrywa większość lepszych od siebie mianowicie napis Rolex.

Smutne to, a bulwersacja hejterów Rolexa przypomina tupanie nóżką przez motyla.

Przekaz jest jasny: nie musimy dawać AR, bo jesteśmy Rolex, niech inni się pocą.

Prawda jest taka, że to wyśmiewane przez @nicona "coś", "ponosisz to zrozumiesz" istnieje, może to ten napis, może ta otoczka, której nie da się zważyć i zmierzyć.

Miałem w moim mniemaniu zegarki lepsze od Rolexa, np MM czy AT, ale żaden nie dał mi tyle funu co Rolex.

Oczywiście my tutaj kupujemy dla siebie, nie z pobudek snobistycznych :D , w moim przypadku to ch...ja prawda jest, gratuluję tym co osiagneli nirvanę.

Rolexa naprawdę  trzeba ponosić i wtedy wydać ostateczną opinię, pomacanie w salonowym świetle to tak jak wyobrażnie sobie jak zimny jest Bajkał przed ekranem komputera

P.S. Brak AR jest do d*py i dla mnie to nie do obrony 

Realnie rzecz ujmując to Seamaster może być równorzędnym konkurentem Suba czy GMT, ba może być nawet lepszy, ale brakuje jej czegoś czym Rolex przykrywa większość lepszych od siebie mianowicie napis Rolex.

Przekaz jest jasny: nie musimy dawać AR, bo jesteśmy Rolex, niech inni się pocą.

Prawda jest taka, że to wyśmiewane przez @nicona "coś", "ponosisz to zrozumiesz" istnieje, może to ten napis, może ta otoczka, której nie da się zważyć i zmierzyć.

Miałem w moim mniemaniu zegarki lepsze od Rolexa, np MM czy AT, ale żaden nie dał mi tyle funu co Rolex.

Oczywiście my tutaj kupujemy dla siebie, nie z pobudek snobistycznych :D , w moim przypadku to ch...ja prawda jest, gratuluję tym co osiagneli nirvanę.

Rolexa naprawdę  trzeba ponosić i wtedy wydać ostateczną opinię, pomacanie w salonowym świetle to tak jak wyobrażnie sobie jak zimny jest Bajkał przed ekranem komputera

P.S. Brak AR jest do d*py i dla mnie to nie do obrony

Mocno powiedziane:)

Tisell Klub Polska

Ja w Rolexie znalazłem wszystko czego oczekiwałem od zegara na codzień: wytrzymały, uniwersalny, dokładny, wygodny, nieźle wykonany i trzymający cenę.

Zegary które miałem wcześniej były w poszczególnych aspektach lepsze ale brakowało pozostałych. Rolex ma je wszystkie wg mnie i dlatego pewnie zegary tej marki cieszą mnie od kilku lat.

Guest Passero

Omega znika zatem z bazarku.

Ciekawe, kiedy się znowu pojawi ;)

Ja w Rolexie znalazłem wszystko czego oczekiwałem od zegara na codzień: wytrzymały, uniwersalny, dokładny, wygodny, nieźle wykonany i trzymający cenę.

Zegary które miałem wcześniej były w poszczególnych aspektach lepsze ale brakowało pozostałych. Rolex ma je wszystkie wg mnie i dlatego pewnie zegary tej marki cieszą mnie od kilku lat.

No właśnie o to chodzi, są uniwersalne.

To tak jak z dziewczynami na konkursie miss, na osiedlu u mnie są ładniejsze, ale te na konkursie mają wszystko jak najbliżej ideału zamknięte w jednym ciele.

P.S. Żeby nie było nie uprzedmiotawiam kobiet, jestem od tego jak najdalej 

Cudny post. Jak już kiedyś przeprowadzę się do Polski, to chyba zacznę Was wszystkich po kolei męczyć o tygodniowe wypożyczenie - nerka w zastaw (ale ta z torbielą).

Mechanizm z kolei rozumiem, bo to samo mam przy noszeniu SMP. Do R jakoś do tej pory nie miałem serca, ale mam bardzo ubogie doświadczenie w temacie. To zaledwie roczna pasja. Im dłużej siedzę w temacie, tym bardziej mi się ta firma uśmiecha i jestem pewien, że w przyszłości mogę zmienić swoje zapatrywania i samemu się ślinić do tej brzydszej wersji Sztajnharta - hi hi hi :P

Im dłużej siedzę w temacie, tym brzydsze zegarki mi się podobają po prostu  :lol:

Ciekawe, kiedy się znowu pojawi ;)

Jeśli się pojawi to przyczyną nie będzie Rolex,po dzisiejszym dniu wiem to na pewno:)

Tisell Klub Polska

Jeśli się pojawi to przyczyną nie będzie Rolex,po dzisiejszym dniu wiem to na pewno:)

ale o którego Rolexa ci chodzi ? :D

O i T Sprzedam Aqua Terra rocznik 2020 na skórzanym pasku z niebieska sekunda. 

Guest Passero

To jedno zdanie w pełni oddaje fenomen Rolexa ;)

Jeśli ktoś, tak jak napisał @pablo, próbuje dokonać oceny na podstawie przymiarki w sklepie, to możemy sobie tutaj "bić pianę" następne 15 stron i niczego to nie zmieni.

Oczywiście nie wszystkim Rolex "podejdzie", ale jeśli ktoś ma podobne oczekiwania do Bartka, to wybór jest bardzo prosty ;)

Guest Passero

Na pewno, to Kopernik nie żyje, pożyjemy-zobaczymy ;)

Mnie przymiarki suba też wyleczyły, głównie ze względu na to jak leżał na moim nadgarstku.

Ktoś napisał wcześniej,że SMPc jest nudnym zegarkiem.Chyba kolega Ulotny.Na dowód tego,że tak nie jest zobaczcie koledzy 2zdjęcia z mojego archiwum jak różne kolory ma bezel.

post-77242-0-85528100-1444766727_thumb.jpg

post-77242-0-73587000-1444766756_thumb.jpg

Tisell Klub Polska

Guest Passero

Tak się zastanawiam, czy próbujesz przekonać nas...czy siebie.

Nie wiem, kto napisał coś o nudnym zegarku, ale wiem, kto wystawił go na sprzedaż kilka tygodni po zakupie ;)

Na czym polega "ładność" szkła? Nie śmiem wątpić że Rolex robi najładniejsze szkła, tylko zawsze staram się patrzeć na tarczę zegarka i myślałem że rolą szkła jest tylko jego ochrona i ma być przez nie dobrze widać.

No tak a wskazówki mają pokazywać godzinę, mogą być zrobione z wyschniętego gluta :)

W Rolexie szkiełko fajnie odbija światło, tak jak powiedziałem robi się taka fajna poświata, nie widziałem tego w innym zegarku, co nie znaczy że inne tego nie mają, może za mało widziałem. Natomiast wiem że w GS, ten szafir jest jakiś inny, nie znam szczegółów, ktoś mi to kiedyś tłumaczył ale nie pamiętam dokładnie, jednak jak się patrzy na zegar to widać, jest bardziej przejrzysty pomimo braku AR i wygląda "szlachetniej".

@esteta wypraszam sobie, napisałem że Omega wyrywa z butów na dzień dobry ale szybko się nudzi, zegar nie jest nudny, opisałem swoje doświadczenie z tym zegarkiem, takie miałem i choćbyście na głowie stawali to się nie zmieni  :)

Zegar mi się wciąż podoba, chodzi po głowie czasami (taka choroba), jak już powiedziałem jest świetny i gratuluje wyboru

A i zasługuje na lepsze foty :P

Ok, lubisz jak szkło odbija światło, spoko, ja wolę jak go "nie ma" ale rozumiem Twój punkt widzenia. Nie wiem tylko dlaczego moje pytanie wylało falę deklaracji miłości właścicieli Roleksów :). Sam powiem że dla mnie Sub wygrywa estetycznie z 300M, szczególnie model przed ceramiką. Głównie ze względu na ładną czcionkę bezela, wskazówki bez dziur, bransoletę i kompatybilność z paskami. Natomiast to jest tylko mój estetyczny gust, nie zaryzykowałbym próby przekonywania że obiektywnie jeden jest lepiej wykonany od drugiego, bo jak wezmę 2 egzemplarze bez wad fabrycznych to obydwa są wykonane moim zdaniem perfekcyjnie. Można zapewne dyskutować o mechanizmach, ale na forum są może ze 2 osoby które są w stanie wypowiedzieć się merytorycznie w tej kwestii. Chociaż też nie do końca bo nie mając statystyk z serwisów trudno jest jednoznacznie wskazać który jest lepszy.

Koledzy wyżej argumentują, że Rolex daje im największy fun, jest najwygodniejszy, najładniejszy, trzyma cenę czy działa na nich napis (na mnie też działa, gdyby moja Omega nie miała znaczka Omega to bym jej raczej nie kupił). To jest normalne patrzenie na sprawę z punktu klienta, szanuję :).

Jeśli ktoś, tak jak napisał @pablo, próbuje dokonać oceny na podstawie przymiarki w sklepie, to możemy sobie tutaj "bić pianę" następne 15 stron i niczego to nie zmieni.

To można odnieść do każdego zegarka, bo praktycznie każdy sklep z zegarkami jest w galerii handlowej i ma gó****e sztuczne oświetlenie lampeczkami. Mnóstwo już widziałem zegarków różnych firm na bazarku, które się odpodobały, bo w naturalnym otoczeniu jest inaczej niż na zdjęciach w Internecie.

Eeeee, ten wątek jest słaby, nie widziałem tutaj jeszcze klasycznego bulwersu... ;)

1dFQTya.png

Ok, lubisz jak szkło odbija światło, spoko, ja wolę jak go "nie ma" ale rozumiem Twój punkt widzenia.

Tak jak napisałem wcześniej, dobry AR to dla mnie super sprawa, ale jak mam dwa lub więcej zegarków, to nie muszą mieć wszystkie super AR, jeden może go nie mieć, jakaś różnorodność :)

Nie wiem tylko dlaczego moje pytanie wylało falę deklaracji miłości właścicieli Roleksów :)

Bo miłością trzeba się dzielić ;)

Natomiast to jest tylko mój estetyczny gust, nie zaryzykowałbym próby przekonywania że obiektywnie jeden jest lepiej wykonany od drugiego, bo jak wezmę 2 egzemplarze bez wad fabrycznych to obydwa są wykonane moim zdaniem perfekcyjnie. Można zapewne dyskutować o mechanizmach, ale na forum są może ze 2 osoby które są w stanie wypowiedzieć się merytorycznie w tej kwestii. Chociaż też nie do końca bo nie mając statystyk z serwisów trudno jest jednoznacznie wskazać który jest lepszy.

Ja traktuje te wypowiedzi jako dzielenie się tym estetycznym gustem, mówimy co nam się podoba, jak ktoś piszę że widział Rolexa i go skreśla, to ja biorąc pod uwagę swoje doświadczenia, które były takie same, dziele się nimi i mówię że ten zegarek potrzebuje czasu, ot co, a może ktoś to przeczyta i zaryzykuje zostanie na dłużej i zostanie jednozegarkowcem  :)

Co do oceny obydwu, rzeczywiście mówienie który jest wykonany lepiej może być ryzykowne, powiem tylko że stal Rolexa robi na mnie większe wrażenie, bardziej podoba mi się ten odcień, mechanizm bez wchodzenia w szczegóły, to jednak chyba Rolex włożył więcej pracy w swój, zabezpieczenie przed wodą przy koronce, punkt dla Rolexa, zapięcie znowu Rolex, regulacja bransolety tu miazga i nie muszą mówić czyja, AR dla Omegi, ale Rolex go po prostu nie ma, Omega to wspraniała tarcza, indeksy i wskazówki, razem z AR wygląda to super, najsłabszy element dla mnie do bransoleta Omegi, przez szerokości, zapięcie i brak mikroregulacji.

zabezpieczenie przed wodą przy koronce, punkt dla Rolexa

O jakie zabezpieczenie chodzi? 300M ma podobnie jak Rolex zakręcaną koronkę i uszczelkę, co jest w R lepszego?

najsłabszy element dla mnie do bransoleta Omegi, przez szerokości, zapięcie i brak mikroregulacji.

Mikroregulacja to faktycznie b. fajny ficzer, tylko że tutaj mi znowu nie pasuje estetyka, bo przynajmniej w Subie ta bransoleta się za bardzo zwęża moim zdaniem :(. To zwężenie to jest poniekąd pochodną mikroregulacji więc coś za coś.

1dFQTya.png

O jakie zabezpieczenie chodzi? 300M ma podobnie jak Rolex zakręcaną koronkę i uszczelkę, co jest w R lepszego?

Triplock

Dzięki Julek, chodziło mi właśnie o triplock, a co do zwężenia to dla mnie jest ono jednym z plusów tej bransolety, a bardzo denerwował mnie brak zwężania w 300, ot i mamy sprawę rozwiązaną, wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i niech tak pozostanie, inaczej każdy miałby ten sam zegarek :)

Dzięki, nie wiedziałem że taki bajer tam jest.

inaczej każdy miałby ten sam zegarek :)

Nie każdy, mnie np. nie stać na Rolexa ;).

1dFQTya.png

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.