Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zooropa156

SEIKO SKX007 w czym mu najlepiej?

Rekomendowane odpowiedzi

No to normalka przecież, że wypychasz. Z kostką zegarmistrzowską, wybijakiem i małym młoteczkiem łatwiej niż tym chińskim gównem do skracania bransolet jeżeli tego używasz. 

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna. Zdjęcie, które wrzuciłem już w kilku postach. Jakoś ten zegarek najprzyjemniej ogląda mi się połączony ze stosunkowo surowym paskiem. Co myślicie?

 

Seiko_SKX007_01.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze ;) choć sam nie wpadłem na takie połączenie. Surowość zegara połączona z surowym pachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski fajnie wyglądają na zdjęciach, gdy leżą wyprostowane. Na ręce, w skx sprawdza się wizualnie tylko bransa z maskownicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić. Oddaję cześć oryginalnej bransolecie, ale to nie jedyna opcja. SKX może i jest gruby i wysoki, ale dobrze współpracuje z odpowiednimi paskami :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem różnych pasków, także skóry 4mm i zostałem przy bransie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza Wam trochę jakość jej wykonania? Sam zegarek oferuje niesamowity stosunek ceny do jakości. A ta bransoleta... no nie wiem. Nie chcę się wymądrzać, mając ten zegarek raptem od tygodnia. Niemniej... :/


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Miałem takie same odczucia. Jeśli bardzo zależy Ci, żeby bransoleta była od Seiko to możesz poszukać tej od SARB059.

Jeśli nie, to jest duży wybór niebrandowanych (aftermarket) a lepiej wykonanych bransolet jubilee, oyster, engineer. 

Z tego co pamiętam ceny były podobne, ale SARB059 jest trudno dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta faktycznie jest taka sobie, ale jest tak wygodna i lekka, że u mnie równoważy ten zrzut :)

Zresztą według mnie SKX wygląda dobrze prawie na każdym pasku.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza Wam trochę jakość jej wykonania? Sam zegarek oferuje niesamowity stosunek ceny do jakości. A ta bransoleta... no nie wiem. Nie chcę się wymądrzać, mając ten zegarek raptem od tygodnia. Niemniej... :/

Na ręce bransa daje radę, oczywiście lepiej jakby maskownice były pełne i zapięcie bardziej wymyślne i lepiej spasowane. Na plus mega wygoda, chyba każdy ją spasuje na swoją rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej się nosi z czarnym nato zulu dwuczęściowym na jednoczęściowym też było ok. Na bransie jak dla mnie za cięźko, ale trzeba przyznać że wygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się za jakąś gumą, wpadła mi w oko "Retro Strap in Polyurethane" na tej stronie: http://www.timefactors.com/rubberstraps.htm Będzie pasowała do zegarka? Tam jest napisane "IMPORTANT: The tubes should not be used when fitting the strap to a watch which does NOT have drilled lugs. You will have to cut the springbar and tube to remove the strap if you do. Not suitable for watches with short or hooded lugs.". Czyli jak rozumiem bez tej rurki (tube) pasek można normalnie założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę na czarnej skórce, ale nie jestem co do niej przekonany. Dokupiłem brązową z przeszyciem i zielone NATO, ale dalej nie mam pewności. Szukam inspiracji w tym wątku i na razie cieniutko :)

Bransoletę odrzucam z zasady - wydaje mi się mało higieniczna.

 

kStZk7O.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Bransoletę odrzucam z zasady - wydaje mi się mało higieniczna.

 

 

:blink:  :huh:

Szczoteczka z mydłem i tyle  :)

A pasek ze skóry i nato nie za bardzo i właśnie one są mało higieniczne  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nato piorę, skórę wymieniam, a wszystkich zakamarków bransolety nie wyczyścisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta jest najbardziej higieniczna, a zwłaszcza ta na nurku. Pod kran, woda na full, możesz dać trochę mydła i po sprawie. Możesz myć nawet kilka razy dziennie jak masz z tym problem ;)

Paska tak często nie zmieniasz/pierzesz, nie? :)

 

Co do pytania o pasek: na tym czarnym wygląda słabo, lepszy będzie ten z przeszyciem albo nato.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego rekina nosiłem tak:

 

c13bcd6854fc.jpg

960717a3eb13.jpg

 

Wyglądał rewelacyjnie:-) Rekin już cieszy nowego właściciela, pasek został więc jeśli ktoś jest zainteresowany to śmiało priv :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie dostanę jakieś fajne i dobre jakościowo, nylonowe NATO do skx'a? Te z watchtime24 dają radę? Czym się różnią te strong od tych zwykłych (na czym polega ich siła i czy warto dopłacić?).

 

Skx ze skywatch już jest w drodze do mnie, ale nie będzie na gumie u mnie, tylko wyląduje właśnie na nato.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie stockowa bransoleta jubilee daje radę i wygląda bardzo fajnie.

Jedyna alternatywa jak dla mnie to jakiś oyster (ale to już oklepane do bólu) i chyba najpiękniej wyglądają na ładnych, skórzanych nato/zulu. Polecam w tej kwestii Sofie z www.cheapestnatostraps.com - kupiłem niedawno stamtąd dwie skórki, doszło w 3dni a jakość zarówno pasków jak i ringów - fantastyczna! Ceny też ma bardzo przystępne, a i zniżek nie brakuje.

Mój SKX007 bardzo docenił. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zostanie tak na najbliższy czas.

 

ceramic25.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanie tak na najbliższy czas.

 

 

 

Bardzo ładny zestaw, możesz napisać coś bliżej o tym nato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie ma co pisać bo to prościutkie camo. Z wierzchu surowy materiał jak w plecakach, podszyty u spodu miękką czarną tkaniną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.