Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tts

SGP - przygotowanie zegarka do wysłania do serwisu

Rekomendowane odpowiedzi

Zaszła konieczność wysłania zegarka do serwisu SGP. Dostałem od nich informację, że zegarek odbierze kurier ale ma być on zapakowany w nieoryginalne opakowanie, zabezpieczony przed uszkodzeniem w trakcie transportu i ... szczerze mówiąc pojawiła się konsternacja. Pytanie do Tych co temat przerabiali: jak przygotować zegarek do wysyłki aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że wróci "w jednym kawałku"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wysyłka nie ma nic wspólnego z tym jak SGP zabezpieczy Twój zegarek po serwisie.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wysyłka nie ma nic wspólnego z tym jak SGP zabezpieczy Twój zegarek po serwisie.

 

Słyszałem, słyszałem ale zaryzykuję... Po różnych zegarmistrzach w Krk wolę zaryzykować wysyłkę do SGP póki zegarek jest jeszcze na gwarancji...

Mimo wszystko ponowię pytanie, bo to jest de facto jedyna rzecz, na jaką mam wpływ w tej syt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, słyszałem ale zaryzykuję... Po różnych zegarmistrzach w Krk wolę zaryzykować wysyłkę do SGP póki zegarek jest jeszcze na gwarancji...

Mimo wszystko ponowię pytanie, bo to jest de facto jedyna rzecz, na jaką mam wpływ w tej syt.

 

Nie zrozumialeś mnie chyba. Ja nie piszę nic złego o SGP, tylko o tym, że jakość zabezpieczenia Twojego zegarka po wykonanym serwisie spada na SGP. Twoja wysyłka a ich to dwie różne sprawy.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wsadzić zegarek do styropianowego pudełka i zabezpieczyć, aby nie latał w środku np. folią bombelkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, słyszałem ale zaryzykuję... Po różnych zegarmistrzach w Krk wolę zaryzykować wysyłkę do SGP póki zegarek jest jeszcze na gwarancji...

Mimo wszystko ponowię pytanie, bo to jest de facto jedyna rzecz, na jaką mam wpływ w tej syt.

 

Ja wysyłałem zawinięty w szmatkę i folię bąbelkową

i to włożone do drewnianego pudełka gerlacha i to jeszcze folią bąbelkową i w karton.

Odesłali też dobrze zabezpieczone.

Na bieżąco informacja co i jak

jedyny minus to długi czas - w moim przypadku miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zewnatrz cokolwiek - koperta babelkowa, pudełko kartonowe. Podstawa to żeby bylo sztywno w srodku i owinąć zegarek grubo w folie bąbelkową. Ja zawsze tak robię. Wtedy nawet jak paczka upadnie nic mu nie bedzie

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. 

Nie zapomnij na kartce dokladnie opisac stanu zegarka, zebys nie byl pozniej rozczarowany. Moj kolega ost. wysylal swoj. W Angli przysylaja ci paczke pusta, ktora masz odeslac. Jak dostaja zegarek to dostajesz raport co i jak beda robic, czy obejmuje gwarancja itp.

Tutaj to trwa do 2-3 miesiecy


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij na kartce dokladnie opisac stanu zegarka, zebys nie byl pozniej rozczarowany. 

 

Jak dokładnie? Bardzo mogę się rozczarować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz blisko do salonu w którym kupiłeś zegarek, to ja na nich bym scedował wysyłkę .

Im powierzasz zegarek i to Oni za niego odpowiadają do momentu powrotu, a dodatkowo wiesz z kim rozmawiasz, z osobą odbierającą zegarek dokładnie opisujecie jego stan. W razie jakichś problemów, zawsze lepiej sprawy wyjaśnia się osobiście niż telefonicznie, czy mailowo .

Powodzenia.

 

ps. Jaki to zegarek i co jest powodem reklamacji ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Przede wszystkim zrobiłbym zdjęcia zegarkowi, dokładne, z każdej strony, zrobione w dniu wysyłki zegarka. Tak, byś miał argument, jak zegarek wróci z obiciami i zrysowanym kompletnie szkłem (chyba, że masz szafir). I faktycznie, zrzucenie wszystkiego na salon jest dobrym rozwiązaniem jak masz gwarancję - co prawda zajmie to chwilkę dłużej, ale nie Ty ponosisz odpowiedzialność za przesyłkę i masz osobę odpowiedzialną na żywo w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem czy ktoś z Was orientuje się gdzie mogę oddać w Krakowie zegarek na gwarancji SGP? Mój EDC od Hamiltona zaczął na tyle spóźniać się, że zaczęło mi to przeszkadzać. Wiem, że odchyłki referencyjne odchyłki dla tego mechanizmu są takie jak dla V7750 i on się w nich jeszcze mieści ale przyznam szczerze, że jak wczoraj Miła Pani z serwisu na Marynarskiej zaproponowała przyjrzenie się problemowi, to chętnie się zgodziłem na wysłanie zegarka do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Hamilton do tej pory nie jest oferowany w PL, dlatego też ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć.

Coś mi się zdaje, że jednak w przypadku tej marki będziesz musiał radzić sobie sam z wysyłką.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Hamilton do tej pory nie jest oferowany w PL, dlatego też ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć.

Coś mi się zdaje, że jednak w przypadku tej marki będziesz musiał radzić sobie sam z wysyłką.

 

I tak też zrobię mimo mieszanych uczuć po lekturze forum. Zresztą, jak widzę większość, jeżeli nie wszystkie marki sprzedawane w PL przez SGP, oficjalnie mają być serwisowane na Marynarskiej, przynajmniej na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rety. Szkoda czasu na takie rzeczy. Ja oddałem mojego FC do regulacji. W pewnej chwili robił 40 sekund na dobę a teraz 2-3. Zapłaciłem 50 zł. Nie wiem, po jakiego czorta wysyłać gdzieś zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do dobrego zegarmistrza i niech Ci ustawi , w serwisie  SGP zapłacisz kosmiczna kwote na 99% beda chcieli cos wymienić

bo same ustawienie to im sie nie opłaca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisze, że zegarek jest na gwarancji więc niby dlaczego miałby za coś płacić ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie? Bardzo mogę się rozczarować?

Zrób sobie zdjęcia jako dokumentację z datą na tle np jakiejś aktualnej porannej gazety, telegazety, strony internetowej onet.pl czy coś gdzie widać datę - czyli czegoś czego użytkownik nie może sam sobie ustawić - chodzi o ewentualne rysy twoje i te, które mogą powstać w serwisie.

 

Zegarek pakujemy warstwowo, folia bąbelkowa, małe pudełko, folia bąbelkowa, większe pudełko itd, nawet do trzech warstw - widziałem jak kartony są rzucane na spedycji przy przeładunku, na forum też opisywane były wpadki i wypadki.

 

Chociaż jak patrzę jak przychodzą do mnie zegarki z JP, nie są zapakowane z taką dbałością i jakoś żyją, całe i zdrowe...

 

Skoro, przysyłają kuriera, to tam ograniczenie wagi zaczyna się średnio od 35kg, więc trzecie pudło może być całkiem sporych rozmiarów - czytaj po kuchence mikrofalowej ;)

 

W myśl zasady; "Strzeżonego, Pan Bóg strzeże...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisze, że zegarek jest na gwarancji więc niby dlaczego miałby za coś płacić ?

A w drugim poscie to nie zauwazyłem :P  na gwarancji to spoko

bo po juz bym im nie dał

Burns oni go na gwarancji wypoleruja bedzie jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpowiem zbiorczo:

 

Zegarek jest jeszcze na gwarancji.

 

Ten wyjątkowo przestał trzymać stabilną odchyłkę, pozostałych nawet nie myślę regulować do takich parametrów jak Kolega podał. Ot, wiem co ile dni mam dany zegarek zatrzymać na minutę i już.

 

Jakbym znał dobrego zegarmistrza, to bym nie myślał o autoryzowanym serwisie. Temu zegarkowi naprawę wystarczą już te eksperymenty, które "zegarmistrze" przy okazji skracania czy zdjęcia bransolety czynili. Jeden się postarał ale póki co nie będę go oficjalnie chwalił aby nie zapeszać.

 

Zegarek został ułożony na poduszeczce, owinięty folią bąbelkową, zapakowany w dwa pudła i pojechał do Warszawy. Zobaczymy co wróci. Oby nie polerowany ;) bo jako EDC wybrałem jednak kopertę szczotkowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go wyszczotkują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Burns oni go na gwarancji wypoleruja bedzie jak nowy

W SGP? Dobry żart. Polerują zegarki na nówki - jak najbardziej. Przy odpłatnej naprawie po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam omege PO dałem do regulacji na gwarancji to wróciła jak nowa nawet miała ryse na bezlu ok 1mm i tez wymienili bezel

wsio bezpłatnie

Chyba ,że to zalezy w czyje rece trafił lub od humoru zegarmistrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Najwyraźniej, bo moje doświadczenia gwarancyjne z regulacją skończyły się na tylko częściowo poprawionym chodzie, niesprawdzonej zgodnie ze specyfikacją wodoszczelnosci (3 zamiast 5), wgniotce w kopercie i zrysowanym równo szkiełku jakby w minihokeja po stole grali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.