Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Dobrze, że Rolex nie robi pilotów, bo by się zaczęło ;)

Kaliber 324 też ładnie pokazany... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Rolex nie robi pilotów, bo by się zaczęło ;)

 

 

Pepsi to przecież pilot  :D  ^_^  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex z rzymskimi cyframi to też taki quasi pilot.

 

Czyli robi, tylko po swojemu.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT master to pilot wg R.

Ale niestety nie tak piekny jak ten PP.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy od Rolexa GMT bo można ukryć wskazówkę drugiej strefy. Panerai też tak potrafi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dobrze, że Rolex nie robi pilotów, bo by się zaczęło ;)

(...) 

 

No i się zaczęło:

 

Pepsi to przecież pilot  :D  ^_^  ;)

 

 

Ex z rzymskimi cyframi to też taki quasi pilot.

 

Czyli robi, tylko po swojemu.

 

 

GMT master to pilot wg R.

Ale niestety nie tak piekny jak ten PP.

 

 

Jest lepszy od Rolexa GMT bo można ukryć wskazówkę drugiej strefy. Panerai też tak potrafi ;-)

 

Nie mogę zrozumieć skąd się biorą w ogóle takie myśli, że w tym wątku kogokolwiek może/powinno obchodzić co ma Rolex do powiedzenia na temat pilotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawiając Rolka na aucie, ten mechanizm PP taki średnio finezyjny wizualnie raczej.

Może to skutek tego wielkiego złotego, surowego, przykrywającego flaki wahnika ?

Może przydałby się jakiś szatonik dodatkowy , może perłowania więcej ?

Jednak do twórczości spadkobierców pana Alfreda Lange to daleko, daleko.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć skąd się biorą w ogóle takie myśli, że w tym wątku kogokolwiek może/powinno obchodzić co ma Rolex do powiedzenia na temat pilotów?

No to już należaloby zapytać odwiedzających ten wątek , nie sądzi kolega?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło:

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie mogę zrozumieć skąd się biorą w ogóle takie myśli, że w tym wątku kogokolwiek może/powinno obchodzić co ma Rolex do powiedzenia na temat pilotów?

Bo Rolex jest na forum, jak wzorzec metra z Sevres :D

A wracając do patkowego pilota, to wizualnie mnie on niczym nie powala.

Natomiast przyglądałem się nieco bliżej poniższemu 5905 i ten PP jest przepiękny. Chciałbym do niego aspirować, niestety cenowo nieosiągalny, pozostanę więc przy Rolexie.

(odniesienie do R celowe, aby pozostać w konwencji wątku. :D )

7a5625ed0ed64b05ab687faf5b8f4006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w konwencji i powtarzając się , nawiązania do Rolka wydają się naturalne , chociażby dlatego że nie jest on gorszy ( a właściwie jest lepszy) od dowolnego innego czasomierza.

To powszechnie znana oczywista oczywistość.

Tak sobie dmuchnąłem tylko..

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Nie mogę zrozumieć skąd się biorą w ogóle takie myśli, że w tym wątku kogokolwiek może/powinno obchodzić co ma Rolex do powiedzenia na temat pilotów?

 

Trzeba mieć niezwykle rozbudowaną wyobraźnię, żeby dostrzec jakiekolwiek odniesienia do Roleksa. Wzorniczo do Calatravy Pilot pasuje Zenith Pilot Type 20 albo niektóre modele IWC Pilot Saint Exupery. Szkoda, że fani Roleksa nadal kontynuują w tym wątku swoją tyradę.  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trzymając się faktów. Ja na przykład pochwaliłem PP za rozwiązanie, które lubię ale widać że niektórzy koledzy są chyba uczuleni bo wystarczy jeden pyłek i od razu reagują ...wysypką

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Hmm trzymając się faktów. Ja na przykład pochwaliłem PP za rozwiązanie, które lubię ale widać że niektórzy koledzy są chyba uczuleni bo wystarczy jeden pyłek i od razu reagują ...wysypką

 

Pochwała Patka w Twoim wykonaniu brzmi, jak ironia. Odpuść sobie teksty o wysypce. Ciągłe wtrącanie się z Roleksem do tematu dotyczącego Patek Philippe zaczyna przypominać "uporczywe nękanie".  Opamiętajcie się wreszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwała Patka w Twoim wykonaniu brzmi, jak ironia. Odpuść sobie teksty o wysypce. Ciągłe wtrącanie się z Roleksem do tematu dotyczącego Patek Philippe zaczyna przypominać "uporczywe nękanie".  Opamiętajcie się wreszcie.

Tak w kwestii formalnej, pisałem ( w dodatku pozytywnie ) raczej o konkretnym rozwiązaniu porównując do innych rynkowych przykładów...bo ten PP to chyba produkt rynkowy prawda. Można porównywać? A jest lista produktów do których można i tych do których ...”nie można/powinno się” porównywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... Ciągłe wtrącanie się z Roleksem do tematu dotyczącego Patek Philippe zaczyna przypominać "uporczywe nękanie".  Opamiętajcie się wreszcie.

 

O ku..., będą zatrzymania i sankcje prokuratorskie  :D , Mariusz zlituj się i nie zgłaszaj, nie wytrzymam puchy  bez sojowego latte  ;)

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Tak w kwestii formalnej, pisałem ( w dodatku pozytywnie ) raczej o konkretnym rozwiązaniu porównując do innych rynkowych przykładów...bo ten PP to chyba produkt rynkowy prawda. Można porównywać? A jest lista produktów do których można i tych do których ...”nie można/powinno się” porównywać?

Pisałeś w kontekście Roleksa, który, w sensie zegarków rzeczonej firmy, jest tu przywoływany niezależnie czy ma to sens czy nie. Teraz okazało się, że Rolex GMT to Pilot. Można wręcz odnieść wrażenie, że niektórym wszystko kojarzy się z Roleksem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy od Rolexa GMT bo można ukryć wskazówkę drugiej strefy. Panerai też tak potrafi ;-)

Cytując siebie nigdzie nie napisałem że Rolex to pilot - napisałem za to które rozwiązanie wskazówki GMT jest wg mnie lepsze...teraz rozumiesz wysypkową alegorię ?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Cytując siebie nigdzie nie napisałem że Rolex to pilot - napisałem za to które rozwiązanie wskazówki GMT jest wg mnie lepsze...teraz rozumiesz wysypkową alegorię ?

Nie odnosiłem się wyłącznie do Twojej wypowiedzi, ale do kilku postów, które ponownie wpakowały tu Roleksa. Lange, Vacheron, Greubel Forsey, F.P.Journe, zasługują na zestawianie z Patkiem, a bez przerwy muszę tu czytać o Roleksie. Ręce opadają na to wszystko.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosiłem się wyłącznie do Twojej wypowiedzi, ale do kilku postów, które ponownie wpakowały tu Roleksa. Lange, Vacheron, Greubel Forsey, F.P.Journe, zasługują na zestawianie z Patkiem, a bez przerwy muszę tu czytać o Roleksie. Ręce opadają na to wszystko.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hmm czyli jest „lista czekisty” ...to załam ręce też nad sobą bo kilka postów wyżej porównałeś stylistykę absolutu do Zenitha i IWC. Nawiasem mówiąc przywołane tu zegarki IMO lepiej nawiązują do protoplastów tego stylu dzięki praktycznej lotniczej koronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Kolega Lord pisze czasem bardzo do rzeczy, i to naprawdę należy docenić. Ale też często brakuje mu dystansu. Wyluzuj, Kolego. I pokazuj swoje zegarki, bo chyba masz co pokazać, prawda? Ja obiecuję, że już więcej nie skrytykuję żadnego zegarka, który posiadasz. A fanem rolexa trudno mnie nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lord pisze czasem bardzo do rzeczy, i to naprawdę należy docenić. Ale też często brakuje mu dystansu. Wyluzuj, Kolego. I pokazuj swoje zegarki, bo chyba masz co pokazać, prawda? Ja obiecuję, że już więcej nie skrytykuję żadnego zegarka, który posiadasz. A fanem rolexa trudno mnie nazwać.

A ja myślę że to ślepa uliczka. Nie cenzurujmy siebie w odniesieniu do zegarków , każdy ma prawo do takiej czy innej oceny bo ocenia na przykład z innej perspektywy ( wiedzy, poczucia estetyki, potrzeb praktycznych, siły nabywczej itd )

Gryźmy się za to w język jeśli mielibyśmy siebie nawzajem obrażać bo ktoś ma odmienne zdanie na temat jakiegoś zgarka czy ...żyrandola ;-)

Moja wymiana postów z kolegą Lordem, któremu nawiasem mówiąc nie odmawiam pretensji do szerokiej wiedzy i prawa do krytykowania Rolexa czy chwalenia Patka, ma jedynie pokazać że okopywanie się na swoich pozycjach czy przypisywanie innym zawsze określonych intencji prowadzi do karykaturalnych sytuacji gdy od całej treści ważniejsze jest jedno słowo i to kto je napisał. A przecież otwartość na inne opinie i dystans wobec własnych są zawsze w cenie zwłaszcza wśród elit. A to forum przynajmniej w świecie zegarkowym taką elitą mogłoby być. A co do krzewienia wiedzy czyli często przywoływanej „statutowej działalności” to chyba lepiej dobrym słowem niż ogniem i mieczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A ja myślę że to ślepa uliczka. Nie cenzurujmy siebie w odniesieniu do zegarków , każdy ma prawo do takiej czy innej oceny bo ocenia na przykład z innej perspektywy ( wiedzy, poczucia estetyki, potrzeb praktycznych, siły nabywczej itd )

Gryźmy się za to w język jeśli mielibyśmy siebie nawzajem obrażać bo ktoś ma odmienne zdanie na temat jakiegoś zgarka czy ...żyrandola ;-)

Moja wymiana postów z kolegą Lordem, któremu nawiasem mówiąc nie odmawiam pretensji do szerokiej wiedzy i prawa do krytykowania Rolexa czy chwalenia Patka, ma jedynie pokazać że okopywanie się na swoich pozycjach czy przypisywanie innym zawsze określonych intencji prowadzi do karykaturalnych sytuacji gdy od całej treści ważniejsze jest jedno słowo i to kto je napisał. A przecież otwartość na inne opinie i dystans wobec własnych są zawsze w cenie zwłaszcza wśród elit. A to forum przynajmniej w świecie zegarkowym taką elitą mogłoby być. A co do krzewienia wiedzy czyli często przywoływanej „statutowej działalności” to chyba lepiej dobrym słowem niż ogniem i mieczem.

Mnie odmówiono prawa krytyki na forum rolexa, na podstawie moich subiektywnych refleksji n/t marki. Skrytykowałem jeden model PP, bo uważałem że zasłużył na krytykę, choć w zasadzie trochę się czepiałem, bo to przecież ręczna robota i wpadki mogą się zdarzyć. Widzę wspólny mianownik naszych wypowiedzi - dystans do krytyki i opinii innych forumowiczów. A skoro mówisz o cenzurze, ja zadeklarowałem autocenzurę w swoim poście i w zasadzie mogę to odwołać. Będę krytykował z całą upartością i determinacją zasługującą na krytykę sprawę. Oczekuję zrozumienia i dystansu tych krytykowanych ;) Żartowałem, odpuszczam :) Będę miły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Hmm czyli jest „lista czekisty” ...to załam ręce też nad sobą bo kilka postów wyżej porównałeś stylistykę absolutu do Zenitha i IWC.

Odnosiłem się do wzornictwa nie pisząc nic o jakości wykonania oraz nie podnosząc kwestii wnętrza koperty. Mój wpis był bardzo precyzyjny.

 

Wzorniczo do Calatravy Pilot pasuje Zenith Pilot Type 20 albo niektóre modele IWC Pilot Saint Exupery. Szkoda, że fani Roleksa nadal kontynuują w tym wątku swoją tyradę.  :unsure:

 

Kolega Lord pisze czasem bardzo do rzeczy, i to naprawdę należy docenić. Ale też często brakuje mu dystansu. Wyluzuj, Kolego. I pokazuj swoje zegarki, bo chyba masz co pokazać, prawda? Ja obiecuję, że już więcej nie skrytykuję żadnego zegarka, który posiadasz. A fanem rolexa trudno mnie nazwać.

 

Już wystarczająco się Patkowi dostało, a kierunek tego wątku tylko utwierdza mnie w przekonaniu, co do słuszności decyzji. Zapraszam za to na HOROMUNDI, gdzie chętnie dzielę się opinią na temat zegarków, swoich również - na razie w kontekście Calatravy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.