Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie odmówiono prawa krytyki na forum rolexa, na podstawie moich subiektywnych refleksji n/t marki

Przykre. Nie pamiętam tej dyskusji i jej kontekstu ale pamiętam, że niektórzy mylą krytykę marki ( jakiejkolwiek ) czy zegarka z opiniami na temat jej użytkowników. Piszą na przykład - „trzeba być idiotą żeby płacić tyle ze markę XYX” zamiast napisać że nie podoba im się polityka cenowa tych marek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Przykre. Nie pamiętam tej dyskusji i jej kontekstu ale pamiętam, że niektórzy mylą krytykę marki ( jakiejkolwiek ) czy zegarka z opiniami na temat jej użytkowników. Piszą na przykład - „trzeba być idiotą żeby płacić tyle ze markę XYX” zamiast napisać że nie podoba im się polityka cenowa tych marek...

Nigdy nie używam takich argumentów. Ale faktycznie, użyłem sformułowania, ze rolex jest "celebrycki".

Przepraszam, to nie to forum żeby pisać o firmie na R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Moja wymiana postów z kolegą Lordem, któremu nawiasem mówiąc nie odmawiam pretensji do szerokiej wiedzy i prawa do krytykowania Rolexa czy chwalenia Patka, ma jedynie pokazać że okopywanie się na swoich pozycjach czy przypisywanie innym zawsze określonych intencji prowadzi do karykaturalnych sytuacji gdy od całej treści ważniejsze jest jedno słowo i to kto je napisał.

 

Czasem jedno słowo decyduje o sensie całości wypowiedzi. Co do mojej "krytyki" Roleksa, to chciałbym przypomnieć, że bardzo pozytywnie wypowiadam się na temat ostatniej generacji werków rzeczonej firmy. Poza tym, nie krytykuję Roleksa, ale określony sposób zachowania fanów tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Mariusz nie zrozumiesz, ze na tym forum nie podyskutujesz sobie z rzeczywistymi uzytkownikami Patka (podobnie bylo/jest w watku o AP czy VC, gdyz zwyczajnie posiadaczy tych modeli praktycznie na forum nie ma) i, ze nie tylko POSIADACZE, ale i ci co lubia lub marzyliby o tej marce chieliby podyskutowac, to watek obierze kurs pod tytulem... "zdjecia Mariusza i jego opisy" - i wbrew pozorom to bylo bez zlosliwosci B)

 

Czemu milosnicy PP, AP czy VC, ktorzy posiadaja Rolexa nie maja prawa porownywac na swoj sposob tych zegarkow nie rozumiem?? :wacko: Nawet jesli ktos nie ma racji czy "błądzi", to fajnie jest go uswiadamiac a nie tylko besztać. Ja sam chetnie podyskutowalbym nt. porownan R z AP, jednak AP mialo wiecej ludu a watek sie wykonczyl :)

 

Ale... jesli faktycznie bedziesz sie tak "rzucac", to watek skonczy sie monolegiem ze zdjeciami jednego zegarka - coz - jesli o to Ci chodzi... super :)

 

ps

jak stac mnie bylo na zegarki za 2-3k pln, to RO byl dla mnie brzydactwem a TH czy Omega marzeniem. R za to dziwadlem przereklamowanym samym logotypem. I jak sie zastanowie, to wlasnie porownania, dyskusje (czasem absurdalne) ukierunkowaly moj gust, wiedze i pozniejsze wybory.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jedno słowo decyduje o sensie całości wypowiedzi. Co do mojej "krytyki" Roleksa, to chciałbym przypomnieć, że bardzo pozytywnie wypowiadam się na temat ostatniej generacji werków rzeczonej firmy. Poza tym, nie krytykuję Roleksa, ale określony sposób zachowania fanów tej firmy.

No właśnie tu się nie rozumiemy - krytykuj Rolexa ile chcesz ale nie odmawiaj innym prawa do ich opinii na temat jakiegokolwiek zegarka - choćby PP. Porównując obecnie forum Rolexa i PP mam wrażenie, że na tym pierwszym panuje większa demokracja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

No właśnie tu się nie rozumiemy - krytykuj Rolexa ile chcesz ale nie odmawiaj innym prawa do ich opinii na temat jakiegokolwiek zegarka - choćby PP. Porównując obecnie forum Rolexa i PP mam wrażenie, że na tym pierwszym panuje większa demokracja ;-)

 

Jestem fanem PiS, więc z demokracją mi nie po drodze.  :lol:  ;)

 

Jesli Mariusz nie zrozumiesz, ze na tym forum nie podyskutujesz sobie z rzeczywistymi uzytkownikami Patka (podobnie bylo/jest w watku o AP czy VC, gdyz zwyczajnie posiadaczy tych modeli praktycznie na forum nie ma) i, ze nie tylko POSIADACZE, ale i ci co lubia lub marzyliby o tej marce chieliby podyskutowac, to watek obierze kurs pod tytulem... "zdjecia Mariusza i jego opisy" - i wbrew pozorom to bylo bez zlosliwosci B)

Mariusz,

nie mam nic do porównań, ale jeżeli ktoś, kto nie odróżnia naciągu od napędu próbuje tu wydawać swoje "eksperckie" opinie na temat mechanizmów, nie odnosząc się w żaden sposób do ich konstrukcji, to jasna cholera mnie bierze. Pisałem o tym w temacie dotyczącym Roleksa, że zgodnie z zamierzeniami Władka, forum ma pełnić rolę edukacyjną. Mamy edukować początkujących fanów zegarków wmawiając im, że pierwiastek kwadratowy ze 100 to nie jest 10? Warto też przypomnieć, że od pewnego momentu wątek zamienił się w próby wyszukiwania rzekomych niedociągnięć w wykończeniu zegarków PP. W innych tematach sytuacja na taką skalę nie ma miejsca.

 

jak stac mnie bylo na zegarki za 2-3k pln, to RO byl dla mnie brzydactwem a TH czy Omega marzeniem. R za to dziwadlem przereklamowanym samym logotypem. I jak sie zastanowie, to wlasnie porownania, dyskusje (czasem absurdalne) ukierunkowaly moj gust, wiedze i pozniejsze wybory.

Ja tam lubię Roleksa. Nawet kiedyś chciałem kupić, ale śp. Staszek powiedział, że Rolex do mnie nie pasuje i sprzedał mi zegarek Jaeger-LeCoultre.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też przypomnieć, że od pewnego momentu wątek zamienił się w próby wyszukiwania rzekomych niedociągnięć w wykończeniu zegarków PP. W innych tematach sytuacja na taką skalę nie ma miejsca.

Ok - to moze inaczej. Uwielbiam szczegoly i perfekcjinizm/pedantyzm - w tym co robie (reklama) i w tym co mnie otacza. Porownuje mechanizm Aquanauta i RO i... - dla mnie "przepasc" (uzywajac Twojego jezyka ;) ) w wykonczeniu na korzysc AP. Ok - nie rozbieralem ich na pierwiastki, jednak to co widze przez szafir daje mi ewidentne odniesienie do faktu, iz AP jest piekny a PP... ladny a jak na taka firme i cene - poprawny. Czy wg Ciebie nie moge o tym pisac? Czy jestem heretykiem albo nie mam gustu? Nie rozumiem... :mellow:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu się nie rozumiemy - krytykuj Rolexa ile chcesz ale nie odmawiaj innym prawa do ich opinii na temat jakiegokolwiek zegarka - choćby PP. Porównując obecnie forum Rolexa i PP mam wrażenie, że na tym pierwszym panuje większa demokracja ;-)

Demokracja jest poniekąd formą reżimu politycznego, w której źródło władzy stanowi wola większości obywateli - za wikipedią Tu mamy forum publiczne i wg mnie każdy forumowicz może wygłaszać swoje poglądy zgodnie z własnymi przekonaniami. Jedni się z nimi zgodzą, inni nie. Jedni piszą bardziej na temat bo mają większy zasób wiedzy i najnormalniej się na tym znają a inni trochę mniej. To, że porównujemy różne marki do PP to chyba dobrze. Mierz do najlepszego...stara maksyma handlowa! Każda krytyka buduje, nie tylko ta konstruktywna, bo wtedy byłyby tylko achy i ochy... to tak tylko do tych Waszych przepychanek słownych. Ale uważny czytelnik wyciągnie z nich tylko creme de la creme sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ok - to moze inaczej. Uwielbiam szczegoly i perfekcjinizm/pedantyzm - w tym co robie (reklama) i w tym co mnie otacza. Porownuje mechanizm Aquanauta i RO i... - dla mnie "przepasc" (uzywajac Twojego jezyka ;) ) w wykonczeniu na korzysc AP. Ok - nie rozbieralem ich na pierwiastki, jednak to co widze przez szafir daje mi ewidentne odniesienie do faktu, iz AP jest piekny a PP... ladny a jak na taka firme i cene - poprawny. Czy wg Ciebie nie moge o tym pisac? Czy jestem heretykiem albo nie mam gustu? Nie rozumiem... :mellow:

 

Piszę właśnie o tym artykuł. W sensie wykończenia, zarówno 3120 jak i 324, są na zbliżonym poziomie. Można co prawda przyczepić się do wahnika twierdząc, że w AP jest 22-karatowe złoto, a w PP 21-karatowe no i AP ma bogatsze zdobienie powierzchni masy zamachowej, ale Patek z kolei nadrabia szlifem dzięki któremu możemy podziwiać piękną grę refleksów światła na wahniku. Na żywo wygląda to świetnie. Reszta to standard haute horlogerie, więc o przepaści w przypadku tych dwóch konstrukcji nie sposób pisać, co dotyczy wykończenia części oraz szczegółów konstrukcyjnych. Zresztą wszystko ładnie opiszę na Horomundi. Dodam, że gdyby było tak źle, jak napisałeś, to kaliber 324 nie dostałby Pieczęci Genewskiej, której pochodną obecnie jest Pieczęć Patek Philippe.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

...ufff, to mogę odetchnąć, że ten Aquanaut nie jest taki najgorszy ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - mozesz spac spokojnie - i tak tylko na eRce nie stracisz w przyszlosci, ale z tym PP to byl Twoj szalony wybor :lol:;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ma rację, RolEXA można porównywać co najwyżej do TimEXA co będzie widać na zdjęciu poniżej ;)

Tak na serio to mechanizm Rolexa jest zdobiony prawie jak Timexowe buksiaki z lat 60-ych ;) Gdzie tam mu do zegarmistrzowego kunsztu Patek Philippe.

 

IVgipTO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TIMEX to niezły zegarek jest.

Tani tylko taki.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani tylko taki.

Odnoszę wrażenie że w tym „konsumpcyjnym” świecie właśnie tylko o to chodzi... drogo = prestiżowo itp. ciekaw jestem jaki jest realny koszt wyprodukowania takowego Rolexa tudzież PP - oczywiście chodzi o modele „tłuczone” w tysiącach sztuk, nie pojedyncze bądź limitowane egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile płacą świstakom co w te sreberka zawijają..........

 

Pensje pracowników, nawet 10 wyższe niż u nas rozkładają się jednak na setki tysięcy szt. No i w wielu firmach to ręczna praca jest wtedy, gdy trzeba nakręcić film reklamowy. A obrabiarka i maszyna pracuje tam za tyle samo co u nas. I tyle samo kosztuje nawet. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 nie licząc kosztów na marketing

 

podejrzewam, że to duży % całości kosztów


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Czy Koledzy-Posiadacze tych szpanerskich, moooocno przeszacowanych zegarków na R mogliby przenieść się ze swoimi wynurzeniami do swojego, plebejskiego klubu? W innym przypadku zaraz skończy się to karkołomną awanturą ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie karczemną nawet

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Miałem na myśli tę awanturę od "łamania karków", nie tę od "karczmy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, może być ostro

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak mocno poszybowały ceny Patka 5980 w stali (model wycofany), szczególnie wersja niebieska:

patek-philippe-5980-nautilus-03.jpg

 

O cenach tego modelu pisałem 5 lat temu w wątku założonym przez Carlito1:

 

5980 wg Z "ArmbandUhren Katalog 2014". 5980/1A kosztuje aktualnie blisko 43.000 euro "AU Katalog 2013" jest 38.560 euro. "AU Katalog 2012" - 34.800 euro, "AU Katalog 2011" - 31.710 euro, "AU Katalog 2010" - 28.750 euro, czyli corocznie drożeje o ok. 3K - 4K euro.

 

NA tamten czas: Najtańsze nówki z kolei da się wyrwać za ok 32 000 -33 000 euro. Natomiast był bardzo długi czas oczekiwania.

 

Carlito1 napisał, że po wszystkich rabatach mógłby go mieć za ok 30 000 euro, czyli ok 130 000 zł. 

 

Na dzień dzisiejszy ceny za Używki na chrono24.pl startują od 275 000 zł (USA, JAPONIA, HongKong), od 290 000  zł (Europa). Kilka egzemplarzy wystawianych w przedziale cenowym 300-320 000 zł.

 

Model wciaż oferowany w wersji bi-color jest obecnie najtańszym sposobem na 5980 - od ok 230 000 zł za nówkę z 2018 roku.

KD13789-845x562.jpg

 

Tylko było brać....

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robi wrazenie...

Biorac ostatnie kilka lat to na zegarkach mechanicznych (w dluzszej perspektywie) nie mozna bylo stracic. Pomijajac wyjatki potwierdzajace regule jak np Eterna.

Polka kaszlaca grubo przwolana przez Starego Wilka, przez sredniakow w tym tego ktorego nazwy nie mozna wymieniac w tym watku po doly jak np Monster, wszystko plynnie idzie w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko kwestia znalezienia kupca , a nie tak łatwo zbyć zegarek za 200 -300 k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.