Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Euro23k, tylko bardzo ciężko kupic;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ciekawe czy brak Nautilusa spowoduje odpływ klientów zainteresowanych takim modelem, czy może wzrośnie popyt na inne modele PP...

 

To zależy, co Patek Philippe zaoferuje w zamian. Aktualnie, w sensie wzornictwa, Calatrava Pilot ma dobry potencjał do tego, aby zastąpić Nautilusa. W ogóle chętnie widziałbym wyodrębnioną kolekcję Pilot w ofercie Patka, a jednocześnie uważam, że Nautilus powinien zostać. Rzeczona kolekcja obrazuje ciekawy fragment historii genewskiej manufaktury i jest bardzo dobrze odbierana przez rynek. Po co to na siłę zmieniać? Co prawda Thierry Stern kiedyś wyjaśnił, że chciałby nadać ofercie Patka więcej spójności takiej, jaka istnieje pomiędzy kolekcjami: Calatrava, Complications, Grand Complications. Czas pokaże, co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego byście wybrali i dlaczego nie PP;-)

Zdecydowanie PP. Mam króla ale jak patrzę na twojego PP to normalnie  :wub:  On ma coś takiego w sobie że na jego tarczę szłoby patrzeć i patrzeć i patrzeć  :)

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dzięki :) 
Zachęcony Twoimi słowami, pozwolę sobie jeszcze dwa zdjęcia wrzucić ;) 
post-64114-0-37407900-1543142151_thumb.jpg
post-64114-0-33509000-1543142182_thumb.jpg

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passero, na pierwszej fotce wyszedł jak zawodowy sumita taki napakowany. Wcześniejsze zdjęcie z ręką na kierownicy super, ale nielegalne Jak wrażenia z ogólnego noszenia? Wygoda, ciężar, dopasowanie przy tej gumie do nadgarstka. Bo o czytelność odczytu nie będę pytał - wszystko widać jak na załączonych obrazkach

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passero - piękny zegarek. Jakość tarczy i szlifów koperty - pierwszorzędna. Porównywanie z Rolexem powyżej jest moim zdaniem nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Passero - piękny zegarek. Jakość tarczy i szlifów koperty - pierwszorzędna. Porównywanie z Rolexem powyżej jest moim zdaniem nie na miejscu.

Dziękuję, rzeczywiście ma sporo uroku:-)

Jeśli chodzi o porównanie do Rolexa, to Kolega, który wrzucił to zdjęcie, jest od niedawna na forum i niespecjalnie zna się na zegarkach;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Passero - piękny zegarek. Jakość tarczy i szlifów koperty - pierwszorzędna. Porównywanie z Rolexem powyżej jest moim zdaniem nie na miejscu.

 

Dla mnie Patek Philippe to firma kompletna zegarmistrzowsko. Sięgają po wielkie komplikacje, a w ich ramach po tzw. superkomplikacje, jak ja to sobie prywatnie określam, nie zapominając jednocześnie o podstawowej funkcji zegarka czyli precyzji pomiaru czasu. Pomijając niszę, spośród topowych firm miałem praktycznie wszystko z wyjątkiem A. Lange & Söhne i to kilkunastoletnie już doświadczenie (jak ten czas szybko leci) utwierdza mnie w przekonaniu, że Patek Philippe to manufaktura wyjątkowa. W mojej opinii, Rolex z kolei wytwarza świetne zegarki do codziennego noszenia. Brak w nich wielkich komplikacji, ale daleki jestem od twierdzenia, iż rzeczonego producenta cechuje marazm. Rozwijają swoje podstawowe mechanizmy współpracując zresztą z Patek Philippe na płaszczyźnie nowoczesnych technologii. Jest kilka modeli Roleksa, które trafiają w mój gust i chętnie widziałbym je na swoim nadgarstku, choć jeszcze do niedawna uważałem, że to nie moja bajka. Jednakże ich zakup wymagałby ode mnie wyjątkowej determinacji. W Polsce nie mam czego szukać nawet jeżeli chcę zapłacić cenę katalogową bez targowania się o rabat. Powód? Kolejki oczekujących liczące 200 osób i brak zegarków. Pozostaje wycieczka po Europie, bo alternatywa w postaci Chrono24 kompletnie odpada. Na przykład Daytona, której cena katalogowa na stronie Rolexa wynosi 11600 Euro, na Chrono24 kosztuje 18000 - 20000 Euro. Obłęd jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego byście wybrali i dlaczego nie PP;-)

Z tej dwójki tylko i wyłącznie PP.

 

 

Nosisz czasem na bransolecie


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie Patek Philippe to firma kompletna zegarmistrzowsko. Sięgają po wielkie komplikacje, a w ich ramach po tzw. superkomplikacje, jak ja to sobie prywatnie określam, nie zapominając jednocześnie o podstawowej funkcji zegarka czyli precyzji pomiaru czasu. Pomijając niszę, spośród topowych firm miałem praktycznie wszystko z wyjątkiem A. Lange & Söhne i to kilkunastoletnie już doświadczenie (jak ten czas szybko leci) utwierdza mnie w przekonaniu, że Patek Philippe to manufaktura wyjątkowa. W mojej opinii, Rolex z kolei wytwarza świetne zegarki do codziennego noszenia. Brak w nich wielkich komplikacji, ale daleki jestem od twierdzenia, iż rzeczonego producenta cechuje marazm. Rozwijają swoje podstawowe mechanizmy współpracując zresztą z Patek Philippe na płaszczyźnie nowoczesnych technologii. Jest kilka modeli Roleksa, które trafiają w mój gust i chętnie widziałbym je na swoim nadgarstku, choć jeszcze do niedawna uważałem, że to nie moja bajka. Jednakże ich zakup wymagałby ode mnie wyjątkowej determinacji. W Polsce nie mam czego szukać nawet jeżeli chcę zapłacić cenę katalogową bez targowania się o rabat. Powód? Kolejki oczekujących liczące 200 osób i brak zegarków. Pozostaje wycieczka po Europie, bo alternatywa w postaci Chrono24 kompletnie odpada. Na przykład Daytona, której cena katalogowa na stronie Rolexa wynosi 11600 Euro, na Chrono24 kosztuje 18000 - 20000 Euro. Obłęd jakiś.

 

Dlatego też wybrałem markę PP...co do Rolexa to rzeczywiście robią bardzo dobre zegarki, jedne z najlepszych w swojej klasie - nawet sam miałem submarinera, czekam też na Daytone - ale poziom ( i dorobek) wyznaczony przez PP, VC, A.L.S. jest nieporównywalny...Dla mnie Rolex z oczekiwaniem na podstawowe sportowe zegarki nie sprawi, że będę myślał o tej marce jako o prestiżowej - po prostu bardzo dobra firma produkująca na skalę masową wytrzymałe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 Jak wrażenia z ogólnego noszenia? Wygoda, ciężar, dopasowanie przy tej gumie do nadgarstka. Bo o czytelność odczytu nie będę pytał - wszystko widać jak na załączonych obrazkach

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

 

Jest to z całą pewnością najbardziej wygodny zegarek jaki miałem/mam. Jest bardzo płaski, jak na zegarek sportowy, więc nisko i pewnie leży na nadgarstku. Guma jest wysokiej jakości i można ją bardzo precyzyjnie dopasować. Ja kupiłem go na bransolecie, która jest również bardzo wygodna, tylko trudniej ją dopasować, gdyż nie posiada żadnej regulacji. Niedługo wyląduje na skórzanym pasku, zobaczymy czy będzie mu również do twarzy ;)

 

Nosisz czasem na bransolecie

 

Na bransolecie nosiłem do czasu zakupu gumy, teraz zalega w pudełku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wejdzie na pasek wrzuć foty

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dlatego też wybrałem markę PP...co do Rolexa to rzeczywiście robią bardzo dobre zegarki, jedne z najlepszych w swojej klasie - nawet sam miałem submarinera, czekam też na Daytone - ale poziom ( i dorobek) wyznaczony przez PP, VC, A.L.S. jest nieporównywalny.

W przyszłym roku Patek Philippe będzie obchodzić 180 lat istnienia. Ciekawe jakie zegarki pokażą, ostatnio zaprezentowali Grandmaster Chime Ref. 5175. Bezpośredni konkurent Patka, czyli Vacheron Constantin, bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę prezentując Ref. 57260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku Patek Philippe będzie obchodzić 180 lat istnienia. Ciekawe jakie zegarki pokażą, ostatnio zaprezentowali Grandmaster Chime Ref. 5175. Bezpośredni konkurent Patka, czyli Vacheron Constantin, bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę prezentując Ref. 57260.

 

Zgadza się...czekamy więc na nowości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

...zeby se poogladac  :P  ;)

 

A gdy już nacieszę oczy, to uśmiechnę się do swoich myśli, jak świetna firma stoi za zegarkiem, który noszę.  :):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

...zeby se poogladac  :P  ;)

 

Mariusz, wyraźnie widać, że trudno Ci pogodzić się z faktem, że Klub Miłośników PP rośnie w siłę i wyprzedził w ostatnich tygodniach, w ilości aktywnych członków, Klub Miłośników AP o całe 30% ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Którego byście wybrali i dlaczego nie PP;-)

Właśnie PP. Już na tym zdjęciu widać że te zegarki dzieli przepaść (mimo gumy i "nasmarowanych" indeksów) - koperta, szkło, tarcza - wszystko przemawia za PP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Właśnie PP. Już na tym zdjęciu widać że te zegarki dzieli przepaść (mimo gumy i "nasmarowanych" indeksów) - koperta, szkło, tarcza - wszystko przemawia za PP :)

 

Chyba muszę to wyjaśnić( choć myślałem, że to oczywiste ;) ), bo kolejny już post odnosi się do mojego wpisu: to był taki mały żarcik :)

Miałem Submarinera i Aquanauta równocześnie i uwierz mi, że dostrzegam różnicę... najlepszym na to dowodem jest fakt, że Submarinera już nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Przecież wiem że to był żart. Mój post to też był żart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mimo wszystko, właśnie PP ;)


Bo na przykład ma datownik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę to wyjaśnić( choć myślałem, że to oczywiste ;) ), bo kolejny już post odnosi się do mojego wpisu: to był taki mały żarcik :)

Miałem Submarinera i Aquanauta równocześnie i uwierz mi, że dostrzegam różnicę... najlepszym na to dowodem jest fakt, że Submarinera już nie mam ;)

Najprościej byłoby napisać że jako stary forumowicz jesteś pod wpływem tzw piramid prestiżu ...ale masz dużo PAMów... a to przeczy tej teorii ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A gdy już nacieszę oczy, to uśmiechnę się do swoich myśli, jak świetna firma stoi za zegarkiem, który noszę.  :):P

 

:) myślę podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.