Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników. 

Szukam kostki full metal, ale w cenie <5000. Więc tytan odpada. Starsze wersje w negatywie były dla mnie nieczytelne. Nawet w GX-56. Czytałem, że nowy moduł w negatywie jest o klasę czytelniejszy. Ale czy to jest już poziom chociaż starego pozytywowego dw5600? Jak z odpornością DLC w Casio? Miałem trochę noży z DLC na ostrzu i one były prawie niezniszczalne. Jeśli pojawiała się rysa to okazywała się być np. wtartym w powłokę innym, miękkim metalem. Taką rysę dało się usunąć używając łagodnego detergentu, miękkiej ściereczki i wody. Jak w przypadku Casio? Czy np.  zapięcie jest odporne chociaż na rysy biurkowe? Chcę mieć multiband, solar, czytelny zegar. 

Czy przy tak zdefiniowanych wymaganiach znajdę coś lepszego od GMW BZ5000BD 1ER ? 

 

Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 4TH napisał(-a):

Takie tam moje kwadraciaki

IMG_3580.jpeg

IMG_3572.jpeg

IMG_2233.jpeg

IMG_2226.jpeg

IMG_2199.jpeg

IMG_2196.jpeg

IMG_2193.jpeg

IMG_2206.jpeg

IMG_2236.jpeg

Te 300m to sztos 👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

Starsze wersje w negatywie były dla mnie nieczytelne. Nawet w GX-56.

On ma wyświetlacz LCD więc nic dziwnego że był dla Ciebie nieczytelny 😉

 

Kostki full metal serii GWM-5000 w negatywie są na wyświetlaczach STN - to jest całkiem inna jakość - są one normalnie czytelne pod każdym kątem.

 

Ten co Ty przywołałeś (GMW BZ5000BD) to wyświetlacz MIP - czyli powinien być jeszcze bardziej czytelny 🙂 Ale one już nie mają tego "pierwiastka" "vintage" - to są już wyświetlacze oparte na pikselach a nie na "segmentach" jak LCD czy STN.

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale MIP to nie jest technologia stosowana np w Garmin w wersji z panelem solarnym? Tam czytelność też dla mnie mogłaby być lepsza. A taki DW5610 jest dla mnie super czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, adiblue2 napisał(-a):

Ale MIP to nie jest technologia stosowana np w Garmin w wersji z panelem solarnym?

Nie kojarzę dokładnie modeli Garmina, ale najprawdopodobniej jest jak mówisz - mają wyświetlacze MIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.  Czyli bardzo czytelne po włączeniu podświetlania. Ale bez niego już szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy jakoś to inaczej odbiera - ja mam DW-H5600, on ma wyświetlacz MIP i jest on dla mnie bardzo czytelny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musi być negatyw to weź śmiało MIP. Jest na pewno czytelny.

Jak pozytyw to klasycznie - STN. Na pewno jest czytelniejszy od DW5600

 

Mam kupę kostek i wiem co mówię ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.  

Bardzo podobała mi się zawsze idea wyświetlacza negatywowego.

Jednak do tej pory nie dawała komfortu odczytu czasu.

Stąd pytania. 

Ostatecznie jeśli STN w negatywie również daje radę i jest czytelny na poziomie 5610 to też wystarczy.

Na ten moment zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

- GMW-BZ5000BD-1 

Screenshot_20260625_140656_Gallery.thumb.jpg.e2e74abac59d97b53ace835f2b16677a.jpg

- GMW-B5000PS-1 

Screenshot_20260625_140650_Gallery.thumb.jpg.a889e7355fbeb31034ebb311df3a15a7.jpg

- GMW-B5000D-1

Screenshot_20260625_140653_Gallery.thumb.jpg.b9f7ed345ed65810d9aca3e62ddc3c6d.jpg

 

Jeśli dobrze odczytuje,  ten ostatni da czytelność, którą znam i akceptuję z 5610.

Pierwszy ma negatyw z najlepszym dostępnym kontrastem. A środkowy musiałbym przetestować.

Czy dobrze kombinuję, że ostatni łapie rysy jak szalony, pierwszy daje jakąś tam ochronę, a środkowy rysuje się, ale rysy są mniej widoczne dzięki technologii rekrystalizacji i powłoce TiC?

Najbardziej kusi ten drugi.

Czy ktoś potwierdzi jak zapięcie bransolety znosi pracę przy biurku?

 

Edit. Byłem, przymierzyłem. Nowy kształt koperty zdecydowanie na plus, świetnie układa się nawet jeśli umieścić go przy samym zagięciu nadgarstka. Czytelność GMW-BZ5000 w negatywie jest znakomita nawet pod kątem i bez podświetlania. 

Mierzyłem GMW-BZ5000RC-1ER.

Leży znakomicie. Przy poprawiony kształcie koperty waga zupełnie mi nie przeszkadza.

 

Screenshot_20260625_173851_Gallery.thumb.jpg.8e8de309c433c7f102e13604bd4623f8.jpg

 

Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

Mierzyłem GMW-BZ5000RC-1ER

To jest właśnie wyświetlacz MIP, czyli taki, co pisałeś że znasz z Garmina.

20 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

GMW-BZ5000BD-1 

Ten też ma MIP.

20 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

GMW-B5000PS-1 

Ten ma STN.

20 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

GMW-B5000D-1

To też STN.

20 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

Jeśli dobrze odczytuje,  ten ostatni da czytelność, którą znam i akceptuję z 5610.

Nie, będzie znacznie lepszy, gdyż (jak wyżej pisałem) to STN, a 5610 ma zwykły LCD.

 

20 godzin temu, adiblue2 napisał(-a):

Czytelność GMW-BZ5000 w negatywie jest znakomita nawet pod kątem i bez podświetlania. 

Jak wspominałem mój DW-H5600 właśnie na wyświetlaczu MIP ma genialną czytelność. Fajnie że Tobie też pasuje. Pod tym względem raczej wyświetlacz STN w negatywie będzie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.