Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

- edycja limitowana. Ktoś wie w jakiej ilości sztuk? Czy też to "masówka", a unikalność polega na sygnowaniu modelu przez Kevina Lyons?

- cena. Czyni cuda i popycha jeszcze mocniej do zakupu.

Nie wiem, czy można wierzyć w znalezione informacje, ale podobno wyszło 100 sztuk tej serii.

Gdzie go wyhaczyłeś, w atrakcyjnej cenie? W HappyTime?


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można wierzyć w znalezione informacje, ale podobno wyszło 100 sztuk tej serii.

Gdzie go wyhaczyłeś, w atrakcyjnej cenie? W HappyTime?

W niemieckim sklepie sizeer:

https://sizeer.de/casio-uhr-g-shock-gb-5600b-k8er-unisex-uhren-grau-gb5600bk8er Najwidoczniej kupiłem z tego sklepu ostatni egzemplarz, bo jest już niedostępny. Na jednej ze stron doczytałem o ilości 100 egzemplarzy na teren Niemiec. Sądząc po cenie i ilości sklepów mających ten zegarek w sprzedaży to z pewnością było ich dużo więcej jak sto. Może tak jak jeden z kolegów wspomniał - edycja ograniczona do 100szt, ale ilość serii to już inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę już G przerobiłem, ale klasyczna kostka GW-M5610 trafiła do mnie po raz pierwszy i kto wie - może się nawet polubimy. :)efa07715a365e4b6f9cb8ae65436c221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę że ciekawość zwyciężyła :D

 

 

Parę już G przerobiłem, ale klasyczna kostka GW-M5610 trafiła do mnie po raz pierwszy i kto wie - może się nawet polubimy. :)

 

Bo to bardzo wdzięczny zegarek jest... bardziej przyjazny jest tylko GW-5000, moim zdaniem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wiwisekcja GMW-B5000 zrobiona przez kol. parówkowego.

Plastikowy bezel nakładany na metalową zakręcaną kopertę G-Shocka miał brać na klatę i tłumić wstrząsy.

Do tego jest tani i lekki, można zegar odświeżyć wymieniając bezel na nowy.

Metalowy bezel nie pełni żadnej z tych funkcji, stal przenosi wstrząsy,

szczątkowe są funkcje ratowane plastikową przekładką, na której bezel się rusza, jak się go naciśnie. 

Dwie warstwy stali z przekładką.  Dla mnie to trochę sztuczne, nieprawdziwe.

Rozumiem apetyt na zegar ze szlachetnej nierdzewki, sam miałem na niego ochotę.

Decydując się na wypust kwadrata z nierdzewki imo producent powinien zrezygnować z bezela,

i zrobić kopertę stalową zakręcaną o wykończeniu imitującym bezel, nawiązującym do dotychczasowego wzornictwa. A kopertę plastikową albo jakieś mega separatory zamknąć w niej w środku.

Coś jak marlin, tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ciekawość zwyciężyła :D

Musiałem zajrzeć. :P

Fajna wiwisekcja GMW-B5000 zrobiona przez kol. parówkowego.

Plastikowy bezel nakładany na metalową zakręcaną kopertę G-Shocka miał brać na klatę i tłumić wstrząsy.

Do tego jest tani i lekki, można zegar odświeżyć wymieniając bezel na nowy.

Metalowy bezel nie pełni żadnej z tych funkcji, stal przenosi wstrząsy,

szczątkowe są funkcje ratowane plastikową przekładką, na której bezel się rusza, jak się go naciśnie.

Dwie warstwy stali z przekładką. Dla mnie to trochę sztuczne, nieprawdziwe.

Rozumiem apetyt na zegar ze szlachetnej nierdzewki, sam miałem na niego ochotę.

Decydując się na wypust kwadrata z nierdzewki imo producent powinien zrezygnować z bezela,

i zrobić kopertę stalową zakręcaną o wykończeniu imitującym bezel, nawiązującym do dotychczasowego wzornictwa. A kopertę plastikową albo jakieś mega separatory zamknąć w niej w środku.

Coś jak marlin, tylko lepiej.

Myślę, że Casio ma jakieś niewielkie pomieszczenie gdzieś w piwnicy gdzie to wszystko sobie sprawdzają zanim wypuszczą na rynek. ;)

Ale może zasugeruj im zmiany. :P

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś widziałem wzmiankę, to podobno ten zegar testowany był tak samo jak inne modele (tj. 3 x 10).

Więc powinien przeżyć upadek  z 10 metrów na beton, choć słabo to widzę,

Konstrukcja o której mówie mogłaby być też lżejsza, pod tym względem testy w piwnicy nie mają znaczenia, koń jaki jest, każdy widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć słabo to widzę,

Konstrukcja o której mówie mogłaby być też lżejsza, pod tym względem testy w piwnicy nie mają znaczenia, koń jaki jest, każdy widzi.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Robiłeś testy? Myślisz, że wypuścili na rynek cos co "słabo wygląda"? Dlaczego lżejsza? To stalowy zegarek, co ma być lżejsze i po co? Czy tak sobie tylko dywagujesz dla sztuki? Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę już G przerobiłem, ale klasyczna kostka GW-M5610 trafiła do mnie po raz pierwszy i kto wie - może się nawet polubimy. :)

No nie żartuj  :huh:

Lepiej się nie przyznawaj że taki sławny YT od "G" nie miał tej kostki  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj :huh:

Lepiej się nie przyznawaj że taki sławny YT od "G" nie miał tej kostki :P

Ano nie miałem. Nawet kiedyś myślałem, żeby tylko do zrobienia omówienia kupić, ale @Matej mnie ubiegł, więc już potem nie miałem ciśnienia.

 

Sam zegar fajny, tylko w porównaniu z tym, co noszę na codzień jest strasznie malutki i lekki i kompletnie nie mogę się do niego przyzwyczaić. Z drugiej strony uważam, że każdy szanujący się fan G powinien mieć choć jedną kosteczkę w kolekcji. Zobaczymy, ile u mnie zabawi. Zaś gdyby był ktoś chętny, to zawsze mogę odstąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wiwisekcja GMW-B5000 zrobiona przez kol. parówkowego.

Plastikowy bezel nakładany na metalową zakręcaną kopertę G-Shocka miał brać na klatę i tłumić wstrząsy.

Do tego jest tani i lekki, można zegar odświeżyć wymieniając bezel na nowy.

Metalowy bezel nie pełni żadnej z tych funkcji, stal przenosi wstrząsy,

szczątkowe są funkcje ratowane plastikową przekładką, na której bezel się rusza, jak się go naciśnie. 

Dwie warstwy stali z przekładką.  Dla mnie to trochę sztuczne, nieprawdziwe.

Rozumiem apetyt na zegar ze szlachetnej nierdzewki, sam miałem na niego ochotę.

Decydując się na wypust kwadrata z nierdzewki imo producent powinien zrezygnować z bezela,

i zrobić kopertę stalową zakręcaną o wykończeniu imitującym bezel, nawiązującym do dotychczasowego wzornictwa. A kopertę plastikową albo jakieś mega separatory zamknąć w niej w środku.

Coś jak marlin, tylko lepiej.

 

A kto komu zabrania mieć obydwa? :)

Ja kupiłem tylko kostkę z nierdzewki bo spokojnie mogę ją nosić do pracy. :)

Zwykła kostka jest mi niespecjalnie potrzebna. King tym bardziej.

Ale nigdy nie mów nigdy. :)

To w świecie zegarków jest rzecz normalna i Ameryki nie odkryłeś. Patrz choćby Omega, Seiko....

 

A propos Seiko limited - macałem dzisiaj Astrona HondaJet. Przepięknie obrobiony tytan. Wspaniały zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano nie miałem. Nawet kiedyś myślałem, żeby tylko do zrobienia omówienia kupić, ale @Matej mnie ubiegł, więc już potem nie miałem ciśnienia.

 

Sam zegar fajny, tylko w porównaniu z tym, co noszę na codzień jest strasznie malutki i lekki i kompletnie nie mogę się do niego przyzwyczaić. Z drugiej strony uważam, że każdy szanujący się fan G powinien mieć choć jedną kosteczkę w kolekcji. Zobaczymy, ile u mnie zabawi. Zaś gdyby był ktoś chętny, to zawsze mogę odstąpić.

Też się nie mogłem przekonać, straszny maluch, zmień sobie pasek na ten od dw6900, trochę na plus. Fabryczny to nieporozumienie. Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie mogłem przekonać, straszny maluch, zmień sobie pasek na ten od dw6900, trochę na plus. Fabryczny to nieporozumienie.

Dzięki za radę, Marcin, ale muszę zdecydować, czy zostaje u mnie na dłużej czy pójdzie w świat. Mam na podorędziu GB-6900AA-1, więc pasek do przymiarki interwencyjnie mogę przełożyć, mam też DW-6900BBN-1, więc i parciaczka na chwilę mogę założyć, ale wydaje mi się, że jeśli miałby zostać, to trafi na kajdan, bo już sprawdził mi się w AWG-M100B-1A.

 

No ale zobaczymy - nigdy nie mów nigdy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie mogłem przekonać, straszny maluch, zmień sobie pasek na ten od dw6900, trochę na plus. Fabryczny to nieporozumienie.

Dla mnie m5610 i tak mógłby być mniejszy. Wsio zależy od łapska.

Lekkość też na plus.

 

A w czym pasek od dw6900 jest lepszy?

I czy lepszy ów pasek, czy bransa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,jesli 5610 wydaje ci się za mala, to przymierz dw5600 jest większy, a jeśli chcesz mieć solar i RC to idealny jest gw5000 lub gwx5600 maja w zasadzie ten sam rozmiar,..

 a co do wielkości,wczoraj na ulicy widziałem faceta jakies metr osiemdziesiąt z lapa jak noga u małego cygana i miał na przegubie na czarnym pasku srebrnego ..F91 !!  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym pasek od dw6900 jest lepszy?

I czy lepszy ów pasek, czy bransa?

Oryginalny wygląda jak w tanim Casio za 60zł i dodatkowo go pomniejsza, w tym z 6900 o niebo lepiej według mnie :D

 

M4BDnR5.jpgp5Ic91F.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ murcins:

Wg fotek nie widzę różnicy...

No chyba, że w dotyku czuć klasę?

 

Podaj mi PN tego paska.

 

Z tym "pomniejszaniem" nie za bardzo kumam. Bo dla mnie m5610 jest dużą cebulą.

Edytowane przez Negatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku paska do 6900 tez sa lepsze i gorsze jak np przy 5610 i 5000?

 

Z tą lepszościa to bym nie szalał - to od upodobania zależy, pasek do GW-5000 jest miękki i jak lubisz nosić zegarek luźno, a wiem że lubisz :D , to, w/g mnie, zdecydowanie lepiej się sprawdza pasek od DW-5600. Sam kupiłem dwie sztuki "mientkiego" i założyłem do tych kostek które noszę najczęściej, po jednym dniu zamieniłem z paskami w tych które noszę najrzadziej... ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą lepszościa to bym nie szalał - to od upodobania zależy, pasek do GW-5000 jest miękki i jak lubisz nosić zegarek luźno zegarek, a wiem że lubisz :D , to, w/g mnie, zdecydowanie lepiej się sprawdza pasek od DW-5600. Sam kupiłem dwie sztuki "mientkiego" i założyłem do tych kostek które noszę najczęściej, po jednym dniu zamieniłem z paskami w tych które noszę najrzadziej... ;)

:) thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pasek oryginalny od m5610, jest twardszy i przy noszeniu na luźno (głównie tak lubię) - zachowuje się jak sztywna bransa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pasek oryginalny od m5610, jest twardszy i przy noszeniu na luźno (głównie tak lubię) - zachowuje się jak sztywna bransa?

Dokładnie - miękki jest lepszy jak nosisz ciasno zegarek, świetnie rękę okala, ale jak założysz luźno to zegarek "dziwnie lata" na łapie, w przypadku screw back'a efekt jest dość odczuwalny bo koperta jest ciężka, przy polimerowej kopercie, szczerze powiem ze nie wiem bo nie zakładałem do takiego, może być lepiej bo lżejsza koperta.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku paska do 6900 tez sa lepsze i gorsze jak np przy 5610 i 5000?

 

Jeżeli chodzi o miękkośc to raczej nie.

@ murcins:

Wg fotek nie widzę różnicy...

No chyba, że w dotyku czuć klasę?

 

Podaj mi PN tego paska.

 

Z tym "pomniejszaniem" nie za bardzo kumam. Bo dla mnie m5610 jest dużą cebulą.

co to jest PN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.