Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Clo I vat nie zawsze wchodzi, mnie Japonczyk wyslal jako zegarek po serwisie (chociaz o to nie prosilem) I nie bylo doatkowych oplat w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, satanic napisał:

Podoba mi się.

 

No ale dekiel za 37PLN dali jak w DW-5600 - nawet GW-M5610 ma fajniejszy... Wiadomo coś w temacie ceny w naszym pięknym kraju?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym deklem, dla mnie bez znaczenia jaki. Pewnie koło 1000 zł wyjdzie na zegarowni już wisi tylko wiadomo że niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel przeżyję, ale brak solara...

Jakoś boję się używania tego modelu przez 10 lat i i 4 wymian baterii w tym czasie.

Nie jest to model na lata, a jak wspomnieliście wcześniej, na rok, góra półtora.

Bardzo podoba mi się wyświetlacz i te większe cyfry, ale za tysiaka to jednak podziękuję.

Pozostałe bajery nie są mi do niczego potrzebne.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zamiast pływów dali Baro (patrząc na małe protreki czy nawet sam czujnik w Romku - są malutkie, więc było by to możliwe) i solar to byłby całkiem idealny. Myślę, że z czasem się skuszę, jak już cena ostygnie. Bo jestem go bardzo ciekaw. No i te czytelne cyferki - choć nie potrafię się przekonać do negatywa - podobają mi się, opcja wschodu i zachodu słońca wraz z aktualną godziną jednocześnie też na plus.

 

Kolejny filmik z wszystkimi trzema gbxami na raz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No to się witamy z moim pierwszym i jedynym g shockiem. Fajna ta kompozytowa bransa :D 

gshock.jpg

gshock2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, p.r.p. napisał:

...to byłby całkiem idealny.

Myślę, że Casio właśnie bardzo dba o to, żeby nie wyprodukować zegarka idealnego. Nikt by innych nie kupował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Noodles napisał:

No to się witamy z moim pierwszym i jedynym g shockiem. Fajna ta kompozytowa bransa :D

 

 

I jak?

Dobrze leży na ręce?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Jest spoko :D mam 16 cm ale bardzo płaski nadgar więc uciagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2020 o 13:25, Noodles napisał:

No to się witamy z moim pierwszym i jedynym g shockiem. Fajna ta kompozytowa bransa :D 

 

 

No to się teraz zacznie. Zaraz będzie kolejny G-shock potem kolejny itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sol napisał:

Dekiel przeżyję, ale brak solara...

Jakoś boję się używania tego modelu przez 10 lat i i 4 wymian baterii w tym czasie.

 

W pełni się zgadzam, ale wątpię czy dużo jest tutaj użytkowników z tego działu którzy używają zegarek przez 10 lat - obawiam się że nawet 4 to jest spora rzadkość (nie licząc kolekcjonerów z wiadrami wypełnionymi zegarkami :) ).

 

3 godziny temu, Sol napisał:

Nie jest to model na lata, a jak wspomnieliście wcześniej, na rok, góra półtora.

Moim zdaniem żadne urządzenie które go użytkowanie jest związane z parowaniem z telefonem nie jest urządzeniem na lata, bo technologia idzie do przodu i w pewnym momencie aplikacje przestają być aktualizowane, a nowe nie są kompatybilne ze starym sprzętem, dlatego obstawiam że bajer z aplikacją podziała jakiś czas, a potem będzie to zwykły "G" jak G-7800, czyli świetny, ale nie doceniany :)

Ciekawe jak to z tym wyświetlaczem na ile on jest czytelny i na ile jest trwały...?

 

 

Takie archiwalne:

DSC00742.jpg

Edytowane przez Daito
Dodanie zdjęcia

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daito napisał:

aplikacją podziała jakiś czas

Najwyżej przestaną aktualizować aplikację, a synchro bierze z czasu telefonu więc jakoś to może nawet działać potem. No, chyba że ściągną z appstore. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

I co dobrze rozmiarowo mi ta wersja na bransie pasuje? Rozumiem, że g shocki mają być sporawe :)

20200612_180607.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje jak ulał - zostawiaj.

Kostka to i tak mini G w porównaniu z obecnymi modelami.

 

Edit

Jeszcze się musisz nauczyć robić fotki tego negatywa - pod odpowiednim kątem wychodzi mega czytelnie.

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał:

I co dobrze rozmiarowo mi ta wersja na bransie pasuje? Rozumiem, że g shocki mają być sporawe :)

 

Nie da się ocenić, obiektywnie, dopasowania zegarka do nadgarstka na podstawie zdjęcia - najlepiej jest poprosić kogoś z podobnym nadgarstkiem o założenia zegarka i samemu spojrzeć z boku jak to wygląda ;) - ja tym sposobem pozbyłem się kilku dużych g-shocków które na "obcej" ale podobnej łapie ( trochę ponad 20cm w obwodzie) wyglądały komicznie -  Może Ty też tak spróbuj a sam zobaczysz ;)

 

DSC07494.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki, przystojny, bez nałogów, pozna pana z nadgarstkiem 17,5 cm w celu przymiarek :D

 

A nie można się przejrzeć w lustrze, albo sobie zrobić zdjęcia i ocenić?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
1 godzinę temu, GTB napisał:

Pasuje jak ulał - zostawiaj.

Kostka to i tak mini G w porównaniu z obecnymi modelami.

 

Włąśnie dlatego padło na kostkę bo inne modele to prawdziwe landary

 

21 minut temu, Sol napisał:

Wysoki, przystojny, bez nałogów, pozna pana z nadgarstkiem 17,5 cm w celu przymiarek :D

 

A nie można się przejrzeć w lustrze, albo sobie zrobić zdjęcia i ocenić?

Jak bez nałogów to nuda panie :P 

Zrobiłem, wg jak na g-shocka jest ok.

 

Bardzo mi się ta kosteczka spodobała, właśnie o coś takiego chodziło.

To jeszcze garść pytań od świeżaka. Panowie:

 

-jak wskaźnik naładowania baterii w apce jest na czarno i pokazuje pełną bateryjkę to znaczy że jest naładowany na full? Bo gdzies czytałem, że ludzie mają problemy żeeby apka pokazała pełne naładowanie

 

-ustawiłem gł strefę czasową na Warszawkę. Z ciekawości chciałem zsynchronizować z wieżą radiową ale ciągle wyskakuje "ERR" co robię źle?

 

-tryb PS wygasza ekran między 22 a 6. Rozumiem, że wystarczy wystawić zegarek na światło albo wcisnąć dowolny budzik i zegarek wychodzi z tego trybu? Czy tylko n chwilę pokaże aktualną godzinę?

 

-zegarek najlepiej ładować na parapecie wystawiając go na bezpośrednie światło słoneczne czy to raczej go za mocno zagrzeje?

 

Pewnie te pyt były x1000 więc z góry przepraszam :)

:)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. teoretycznie powinna być naładowana.

Ale nie zaszkodzi mu trochę słońca

2. robiłeś to w mieszkaniu, czy na zewnątrz?

Musisz znaleźć miejsce w silnym sygnałem.

3. tak, wystarczy światło, albo guzik


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Noodles napisał:

Włąśnie dlatego padło na kostkę bo inne modele to prawdziwe landary

 

Jak bez nałogów to nuda panie :P 

Zrobiłem, wg jak na g-shocka jest ok.

 

Bardzo mi się ta kosteczka spodobała, właśnie o coś takiego chodziło.

To jeszcze garść pytań od świeżaka. Panowie:

 

-jak wskaźnik naładowania baterii w apce jest na czarno i pokazuje pełną bateryjkę to znaczy że jest naładowany na full? Bo gdzies czytałem, że ludzie mają problemy żeeby apka pokazała pełne naładowanie

 

-ustawiłem gł strefę czasową na Warszawkę. Z ciekawości chciałem zsynchronizować z wieżą radiową ale ciągle wyskakuje "ERR" co robię źle?

-tryb PS wygasza ekran między 22 a 6. Rozumiem, że wystarczy wystawić zegarek na światło albo wcisnąć dowolny budzik i zegarek wychodzi z tego trybu? Czy tylko n chwilę pokaże aktualną godzinę?

 

Pewnie te pyt były x1000 więc z góry przepraszam :)

:)

1. Tak, na czarno to full, u mnie jest to samo.

2. Jesteś poza zasięgiem sygnału, wyjdź wyżej albo na zewnątrz, zsynchronizuje jak dłużej będzie pisać "L3"

3. Tak, wybudzi się i jak znowu będzie godzinę w ciemności to między tymi godzinami (22-6) "uśpi" się.

 

Gratuluję zakupu, też byłem sceptycznie nastawiony do kostek, ale wykonanie i wygląd są bardzo zadowalające, wręcz cieszy oko :)

 

O kolega @Sol mnie ubiegł, ale zostawiam.

Edytowane przez siwus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dzięki panowie :) A ładowanko na parapecie wystawiać na bezpośrednie światło czy lepiej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj do słońca na kilka godzin.

Tak się ładuje najszybciej.

 

Jak sparowałeś z telefonem, bo masz synchronizację poprzez BT.

Nie musisz go ponownie synchronizować.

Dopóki jest sparowany będzie pobierał, o ile dobrze pamiętam, 4 razy na dobę aktualny czas poprzez komórkę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tak, wszystko się zgadza jak piszesz :) A takie wystawienie na bezpośrednie światło słoneczne nie odbarwi czegoś na tarczy? Wiem, że to może głupie pytanie, wolę się jednak upewnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.