Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

A w piekarniku suszyły sie owoce. Gruszki dla przykładu. Pycha!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

A w piekarniku suszyły sie owoce.

A u mnie się mówiło pasztetnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jak zawsze super się czyta!

Fajnie że Ci się chce- dobra robota!

Ale bym łyknął jednego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem większość fotek nie moja, np. nie mam gwiazd ze spaskiej baszty, nie licząc tych na tarczach, nie mówiąc już o płytach z mauzoleum Lenina :D

Dzięki za przychylną opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny, świetnie napisany artykuł. Dodatkowo wiele interesujących zdjęć. Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby się Przemkowi bimber nie skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, świetnie napisany artykuł. Dodatkowo wiele interesujących zdjęć. Dziękuję :)

Podpisuję się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, Przemek jest kopalnią wiedzy o zegarkach rosyjskich i radzieckich. Do tego jeszcze lekkie pióro, dużo ciężkiej pracy i oto efekt. :wub:

Jest czego pogratulować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że zbiorę co się da. Jeśli Wołodymir naprawdę zrobi to co zapowiada i odetnie ruskich od sieci, to nas od rusków i ich stron także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pytanie z czystej ciekawości. Czy to oryginalny ruski pasek? Tak jakoś mi wygląda, jakby był z epoki i ciekaw jestem, czy z takim był kupiony, czy później wymieniony.

 

post-106813-0-02343200-1579465637_thumb.png

 

Oczywiście srebrna klamra, więc wiadomo że nie było go w komplecie, ale chodzi mi o to, czy z lat sześćdziesiątych, czy późniejszy.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, pytanie z czystej ciekawości. Czy to oryginalny ruski pasek? Tak jakoś mi wygląda, jakby był z epoki i ciekaw jestem, czy z takim był kupiony, czy później wymieniony.

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2020-01-19 o 21.19.23.png

 

Oczywiście srebrna klamra, więc wiadomo że nie było go w komplecie, ale chodzi mi o to, czy z lat sześćdziesiątych, czy późniejszy.

Najprawdopodobniej i pasek i klamra oryginalne z epoki. Były z takimi sprzedawane. Masz komplet z tamtych lat. Tu masz mojego Poljota De luxe w komplecie z podobnym badziewiem :)

post-49869-0-04901300-1579467440_thumb.jpg  

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie mam, aukcję oglądałem i wpadł mi w oko. Pasek, nie zegarek :) Lubię Łucze i ten wygląda na oryginalny, ale przecież nie kupię zegarka dla paska :D Chociaż... :P

 

EDIT: Wcale nie badziewie. Mam trochę bzika na punkcie starych pasków i dla mnie to samo najsmaczniejsze. Współczesne paski, takie wycacane i dopieszczone już nie mają tego uroku, co niegdysiejsze, proste i czasem wręcz siermiężne. A już te z podkładkami to całkowity odlot. Ostatnio się zastanawiałem, czy nie kupić jakiegoś starego kwarcyka za niecałe 50 PLN tylko dla paska z podkładką i knopkami. Zegarek pod tramwaj, pasek do jakiegoś staruszka :D

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko kwestia gustu. Mimo wszystko moim zdaniem do eleganckiego garniturowca, jakby nie było reprezentacyjnego taki pasek zalatujący tandetą nie pasuje. Może w tamtych czasach był wystarczający ale teraz jest trochę obciachowy. Gdyby zegarek był mniej elegancji taki dzisiejszy EDC to mógłby być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/182985-penza-historia-mniej-znana/

Artykuł na temat penzy :)

Dziś pękła kolejna połówka bimbru :D

Świetnie Przemek - gratuluję wiedzy ale bardziej gratuluję łatwości jej przekazania.

Bardzo lekko się czyta a ważne informacje zostaną w głowie.

 

W jednym tylko podpowiem choć to mało istotny szczegół - mechanizmy LIP miały kalibry T-18 (T od słowa tonau czyli beczka) R-26 i R-40 (R od słowa round - okrągły)

 

Pewnie też Łukasz Kirow57 mógłby bardzo wiele podpowiedzieć a na pewno podesłać sporo ciekawych zdjęć.

 

Bardzo dobra robota i bardzo dużą porcja wiedzy.

Dzięki i życzę kolejnych wieczorów przy szklaneczce:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Przemek - gratuluję wiedzy ale bardziej gratuluję łatwości jej przekazania.

Bardzo lekko się czyta a ważne informacje zostaną w głowie.

 

W jednym tylko podpowiem choć to mało istotny szczegół - mechanizmy LIP miały kalibry T-18 (T od słowa tonau czyli beczka) R-26 i R-40 (R od słowa round - okrągły)

 

Pewnie też Łukasz Kirow57 mógłby bardzo wiele podpowiedzieć a na pewno podesłać sporo ciekawych zdjęć.

 

Bardzo dobra robota i bardzo dużą porcja wiedzy.

Dzięki i życzę kolejnych wieczorów przy szklaneczce:D

 

Bardzo fajne opracowanie, miło się czyta, szkoda że nie wiedziałem że piszesz coś na ten temat, mam sporo materiałów, mógłbym coś podrzucić, a i kilka fajnych sztuk z samego początku okresu produkcji by się znalazło :)

 

Tak na szybko, z netu:

 

Wg mnie dwa najważniejsze watki w sprawie Zwiezdy w internecie:

 

Ewolucja mechanizmu T18 http://chasy.ru/forum/topic/160-lip-t18-zif-3gchz-obsuzhdeniya/?fbclid=IwAR2IDUALZ1CF4c9swMT_-OfcQzBPvIUs7R1BdlCHuI30Ff22fxwvQoA51A0#comments

Oraz wątek Zwiezdy na watch.ru: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=95636

 

Zestawienie liczby  wyprodukowanych egzemplarzy:

post-98945-0-97933500-1579469744_thumb.jpg

 

Widziałeś prototyp z centralną sekundą - a'la Ural? post-98945-0-86740600-1579468987_thumb.jpgpost-98945-0-24412700-1579468991_thumb.jpgpost-98945-0-80288700-1579468994_thumb.jpg

 

Marka Penza:

post-98945-0-09650300-1579469731.jpg

post-98945-0-12941900-1579469732.jpg

 

Pierwsze w pełni radzieckie Zwiezdy były na werkach 16 kamiennych - LIP dla porównania w środku, ruskie 16 kamienne po bokach

post-98945-0-75649700-1579469918_thumb.jpg

 

To tak parę ciekawostek na szybko:)

post-98945-0-12675100-1579469123_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ciekawe rzeczy, tego z centralną sekundą nie widziałem. W swoim opracowaniu chciałem przedstawić historię fabryki jako takiej, bez wdawania się w zawiłości modeli i typów zegarków. Po prostu początek fabryki, jakieś ciekawostki z tym związane, i kilka podstawowych dat i wydarzeń mających znaczenie. Wiem że jest tu grono osób, które wiedzą bardzo wiele o różnych ciekawych i rzadkich modelach zegarków i nie jestem tu żadnym ekspertem, przeciwnie, wiele mógł bym się nauczyć. Moim celem jest zebranie w całość wiadomości rozsianych w różnych stronach sieci, tak by stworzyć z tego logiczną, spójną historię o początku przemysłu zegarkowego w ZSRR. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ciekawe rzeczy, tego z centralną sekundą nie widziałem. W swoim opracowaniu chciałem przedstawić historię fabryki jako takiej, bez wdawania się w zawiłości modeli i typów zegarków. Po prostu początek fabryki, jakieś ciekawostki z tym związane, i kilka podstawowych dat i wydarzeń mających znaczenie. Wiem że jest tu grono osób, które wiedzą bardzo wiele o różnych ciekawych i rzadkich modelach zegarków i nie jestem tu żadnym ekspertem, przeciwnie, wiele mógł bym się nauczyć. Moim celem jest zebranie w całość wiadomości rozsianych w różnych stronach sieci, tak by stworzyć z tego logiczną, spójną historię o początku przemysłu zegarkowego w ZSRR. :)

 

Oczywiście, że jesteś ekspertem i to do tego wysokiej klasy. Każdy z nas ma jakiegoś "konika", coś co szczególnie go interesuje, o czym czyta, szpera, gromadzi informacje i może się nimi dzielić z innymi i dzięki temu wzajemnie się uzupełniamy. W pełni popieram to co robisz, kawał dobrej roboty z tym cyklem artykułów, to było potrzebne. Sam zbierałem się z napisaniem czegoś o Zwiezdach i Nairi, ale niestety ani czas ani ostatnio zdrowie mi nie pozwalają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, twoje słowa są bardzo miłe i motywujące ; wypiję za to twoje zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.