Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dascola

Jubileuszowy zegar roczny Schatz

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechal wlasnie kolejny eksponat w mojej kolekcji. Nieco mlodszy od pozostalych. Wahadlo jednak ma niespotykane. Stad tez zamieszkal z nami. :)

Prosze moderatora o odwrocenie tych zdjec. Dziekuje :)

post-26878-0-13445400-1444735010_thumb.jpg

post-26878-0-81202500-1444735030_thumb.jpg

post-26878-0-13669100-1444735035_thumb.jpg

post-26878-0-42785500-1444735040_thumb.jpg

post-26878-0-53930200-1444735045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadełko rzeczywiście piękne!

Ciekawe jaki ma numer i czy kupiłaś go może z "papierami". 

Pytam dlatego, że w tym modelu ważną rolę pełnią okolicznościowe i jubileuszowe papiery które były do niego dołączone.

Też takiego szukam. Widziałem kilka ofert, ale tylko dwie oferty miały dołączone papiery i podczas licytacji znacznie ich nie doszacowałem. Komplet jego dokumentów znacznie podnosi cenę.. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam jakies papiery , klucz i zapasowy zestaw calego zawieszenia. 

Jest gwarancja jak zielona ksiazeczka

Jest opis zegara z instrukcja obslugi i zdjeciem.

Jest oryginalna koperta w ktorej to wszystko sie miesci.

Numer zegara jest 534.

Szkoda ze nie 1 hihihi.Tak , wiec wyglada na to ze mam :)

Przed Twoim postem nie mialam pojecia , ze to wazne.

D Z I E K U J E

post-26878-0-96303800-1444754538_thumb.jpg

post-26878-0-48583500-1444754577_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje,tanio kupilas bo ja zapomnialem o nim i teraz troche mi zal ale fajmie ze Ty go kupilas

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrych rękach, fajnie, że go wyrwałaś!  Bardzo mi się podoba, choć młody... A sterczynka w środku wahadła- malina z przesadą  :). Gratulacje tradycyjnie, masz farta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrych rękach, fajnie, że go wyrwałaś!  Bardzo mi się podoba, choć młody... A sterczynka w środku wahadła- malina z przesadą  :). Gratulacje tradycyjnie, masz farta!

Dziekuje , ale to nie fart Piotrze, to ciezka charowka . Polowanie wrecz  :ph34r:. Do tego lapiesz kota w worku. Kiedy go przywoza to wiesz , wtopione albo wygrana  :D  Emocji co nie miara  :wacko: Pozniej to juz tylko proza zycia czyli szukanie miejsca w domu, choc dawno go juz nie ma.

 

Old Time:

Gratuluje,tanio kupilas bo ja zapomnialem o nim i teraz troche mi zal ale fajmie ze Ty go kupilas

Pozdrawiam

 

Dziekuje bardzo za odpuszczenie go  :)  Nie sadzilam , ze tez Ci chodzil po glowie  :o  Zawsze jest nastepny hihihi Teraz szukam numeru "1"  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była pełna jasność (w kwestii Twojego zegara oczywiście), to można napisać w dużym skrócie tak, wyprodukował go Kern na bazie mechanizmu który kupił od Kienzle dla Schatz'a z okazji setnej rocznicy powstania spółki G.Wintermantel & Co (GW&Cie) w której jednym z udziałowców był August Schatz.

Fabryka Schatz w roku 1981 nie produkowała już zegarów rocznych. Produkcję roczniaków zakończyli w 1978r. i nie byli już w stanie w roku 1981 sami wyprodukować zegarów rocznych, więc zlecili fabryce Kerna wyprodukowanie 3000 szt. 

Sami natomiast, wyprodukowali tylko "papiery" do tych zegarów. :)

 

Edit. Tu jest opisana prawie cała stuletnia historia produkcji roczniaków i innych zegarów przez Augusta Schatz'a, jego wspólników i następców.

 

 http://www.uhrenhanse.org/sammlerecke/grossuhren/bilder/schatz-firmenchronik_scan.pdf


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do postu kol. Dziadka fabryka Schatza krótko po swoim 100 letnim jubileuszu i wypuszczeniu zegara ,  zbankrutowała w 1985. Co do samego zegara słyszałem , że nie jest to reprodukcja ponieważ nie zachował żaden   egzemplarza  z 1881r  i jest to czysty marketing.
Ciekawostka to fakt , że pojawiły się już podróbki tego modelu

post-31391-0-76507700-1444928691.jpg

http://www.uhren-park.de/index.php/cat/c37_Anniversary-Clocks.html#page=1&products_sorter=0&products_sortdirection=ASC&perpage_selector=40&shipping=0&minimumPrice=69&maximumPrice=198

 

Zapewne produkcja 3000 szt to mało i z czasem będzie coraz bardziej poszukiwanym zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podrobione do nich wahadła w cenie o ile dobrze pamiętam 225$ za szt. 

 

 

post-28411-0-23712200-1444930795.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podlinkowanej broszurce jest obrazek zegara z 1881 roku. Na bakier z geometrią (podstawa chyba nie była z oscypka ;), ale widać tam produkt z wahadłem bez galeryjki, takim jak w Harderach i wczesnych Beckerach.

 

post-6402-0-97270200-1444931340.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoich zbiorach roczniaka którego firma Wintermantel & Co wyprodukowała pod swoją marką w roku 1881 i wygląda tak. 

 

post-28411-0-89635700-1444932422_thumb.jpg

 

post-28411-0-03421600-1444932467_thumb.jpg

 

 

Różni się tylko tarczą, wskazówkami i sterczynami na słupkach od tych które produkowali dla Hardera.

 

 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I była do niego podzielnica?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I była do niego podzielnica?

Zastosowanie takiej podzielnicy do serwisowania a zwłaszcza regulowania roczniaków, to mój własny pomysł.

Ustawiasz na podzielnicy roczniaka tak żeby włos był na środku i swobodnie możesz obracać roczniakiem w prawo albo w lewo bez konieczności podnoszenia tyłka z krzesła. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uźywam do tego uchwytu tokarskiego z tokarki TUR350N :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.