Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ta akurat odmiana występowała we francuskich Alpach, w Bezansonie - ale to ruchliwe stworzenie, że przyszło do Bielska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zakładu Pana I. Klipsteina. :) Ciekawe, czy zachowały się jakieś informacje po tym zegarmistrzu.

 

PS. Żona kuzyna mojej babci była z domu Klipstein... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem nie kupować kieszonek....ale jak tu sie oprzeć..Spotkał ktos wcześniej cos takiego?

post-41981-0-30476400-1453662260_thumb.jpg

post-41981-0-07751800-1453662273_thumb.jpg

post-41981-0-77267200-1453662288_thumb.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak go wygrałeś. :) Gratuluję, pierwszy raz się z takim rozwiązaniem spotykam.

A jaki ma przód?

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem nie kupować kieszonek....ale jak tu sie oprzeć..Spotkał ktos wcześniej cos takiego?

Bardzo ciekawy patent i niespotykany zazwyczaj.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna rzecz - pozazdrościć :wub:

 

Skromnie pokażę (choć przy takiej Primie nie zrobi to większego wrażenia ;) ) nowy nabytek - Zenitha - egzemplarz ciekawy ze względu na tarczę, która raz jest czarno-grafitowa, a raz granatowo-niebieska - a zegarek wyprodukowano ok. 1941 r. :)

 

a888ab268850ac08gen.jpg

 

13a55f9672bc5e7bgen.jpg

 

cd648783458a0aadgen.jpg

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a do tego taką Omegę Reginę - zrobiona dla kanadyjskich linii kolejowych - przyznaje (bez bicia), że takiej tarczy nigdy jeszcze nie widziałem w Reginie:

 

f1c9e6715737628egen.jpg

 

57eb1f87c17d022agen.jpg

 

cd45bcc125e7ea12gen.jpg

 

fdc1b7b02a9c8b4egen.jpg

 

88d11a52b12a969egen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regina ślicznie zdobiona


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna Regina.Zegarek z lat 1917/1918 czyli prawie stuletni.,Co do kolejowego przeznaczenia to bez zdjęcia dekla trudno to potwierdzić., Punca "skrzydlate koło" wewnątrz dekla to logo firmy Fortune z Toronto ,która była filią  American Watch Case Company.,Jeżeli zegarek ma rozmiar 12S to całkowicie wyklucza kolejowe przeznaczenie.,Canadian "Railroad-Approved Standart" dopuszczał do użytku tylko zegarki w rozmiarach 16S i 18S.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

To 16-stka. Amerykańskie produkty "kolejowe" nie miały nic na deklu - czy tutaj coś specjalnego powinno się pojawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda linia kolejowa publikowała listę zegarków oraz minimalne wymagania jakie zegarki "railroad-approved" musiały spełnić.W tych latach wymagano minimum 21 lub 23 kamieni i dodatkowo "adjusted to six positions"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie szukać takich informacji?

 

O amerykańskich standardach wiem, ale o kanadyjskich mało - przyznam,że zasugerował mnie głównie rodzaj tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki dla kanadyjskich kolei miały wygrawerowany na werku napis: "Made for Canadian Railway Time Service ".,A przed nacjonalizacją kolei na werkach można znaleźć logo poszczególnych linii kolejowych np Canadian Pacific.edit/dwa przykłady  http://www.ebay.com/itm/WALTHAM-16-SIZE-CANADIAN-PACIFIC-RAILWAY-POCKET-WATCH-/191774853613?hash=item2ca6ac09ed:g:uJYAAOSwT~9WiqL0   http://www.ebay.com/itm/A-W-C-COMPANY-CANADIAN-RAILROAD-POCKET-WATCH-WALTHAM-LEVER-SET-/321361443513?hash=item4ad2a27ab9:g:dAMAAOSwpdpVZMA5

post-67292-0-54037000-1453912457.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to prawda - jak więc traktować moją Reginkę? Frapuje mnie bardzo ten rodzaj tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1899 do 1910 Reginy nie ma w spisie Canadian Railroad,a wzór tarczy często stosowany przez szwajcarów w celu podniesienia wartości zegarka na rynku amerykańskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie - muszę jednak zrezygnować ze swojej koncepcji "kanadyjskiej kolejowości" tego egzemplarza.

 

Niezmiennie jednak jestem pod jego urokiem :)

 

Zastanawia mnie od dłuższego czasu jeszcze jedna sprawa - dlaczego Omega chwaliła się adjustowaniem w 2 pozycjach, opisując to na mechanizmie - przecież nawet w produktach szwajcarskich określenie adjustacji zaczynało się od 3 lub 4 pozycji (np. Movado, Marvin, Wyler i wiele innych) o 5 i wyżej nie wspominając. Skąd te 2 pozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość firm nie adjustowała wogóle ,więc 2 pozycje i tak świadczę o lepszej jakości mechanizmu :)

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - francuska patriotyczna Omega z Marianne   :)

 

 

Nie wiem, gdzie widzisz Mariannę, bo ja widzę charakterystyczną, "uskrzydloną" głowę boga Merkurego... ;)

 

post-80620-0-23504900-1454195716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie widzisz Mariannę, bo ja widzę charakterystyczną, "uskrzydloną" głowę boga Merkurego... ;)

 

attachicon.gifMercury.JPG

Na tej monecie nie jest przedstawiona głowa Merkurego.,Jedynie potoczna nazwa tych 10-centówek to "Mercury dime" .,W rzeczywistości obverse tych monet przedstawia  "Winged Liberty Head".,Moneta została zaprojektowana przez rzeźbiarza Adolpha Weinmana a modelka to Elsie Stevens.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Marianne nie ma skrzydełek... na głowie ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę Hermesa  :lol:  :lol:  :lol:  każdy co innego  :D

 

Hermes (gr. Ἑρμῆς Hermḗs, łac. Mercurius) – w mitologii greckiej bóg dróg, podróżnych, kupców, pasterzy, złodziei, posłaniec bogów i psychopomp. Hermes jako bóg handlu musiał mieć opanowane techniki dobijania targu, uznano go więc za boga "przekonującej wymowy". A ponieważ stąd już tylko krok od oszustw, Hermes został także opiekunem złodziei, co przypisywano mu raczej żartem niż naprawdę. Jeden z 12 bogów olimpijskich.

Uchodził za syna boga Zeusa i Plejady Mai. Był bratem DionizosaHefajstosaAtenyApollaArtemidy i Aresa. Urodził się w górach Kyllene w Arkadii, gdzie były główne ośrodki jego kultu. Hymn homerowy do Hermesa opowiada, że jako niemowlę ukradł Apollinowi stado krów, sprytnie myląc ślady. Następnie podarował bratu lirę z jelit cielęcych i skorupy żółwia, czym złagodził gniew Apollina. W zamian otrzymał jako oznakę władzy laskę herolda, zwaną kaduceuszem (kerykejonem), oplecioną dwoma wężami, (które zaprzyjaźniły się kiedy Hermes rzucił między nie kerykejonem) uśmierzającą spory i kłótnie.

Na początku swojego pobytu na Olimpie okradł większość bogów. Został stamtąd wypędzony, ale bogom zaczęło go brakować, ponieważ miał w sobie tyle młodości i wdzięku, że Olimp zdawał się bez niego pusty i smutny. Dzięki decyzji Zeusa powrócił na Olimp.

Odprowadzał zmarłych do Hadesu, zsyłał ludziom marzenia senne. Był wysłańcem i ambasadorem Zeusa, posłańcem i gońcem bogów z Olimpu.

Atrybutami Hermesa są: kaduceusz, podróżny kapelusz ze skrzydłami – petasos. Jego atrybutem były też sandały ze skrzydłami, dzięki którym przemieszczał się z miejsca na miejsce.

Z Afrodytą miał dziecko o imieniu Hermafrodyta.

Z inną kobietą – nimfą rzeczną, spłodził Pana – dziwne stworzenie, o owłosionej skórze, koźlich nogach i rogach, capiej bródce i szpiczastych uszach. Jednak według niektórych podań ojcem Pana był Zeus.

Hermesowi przypisywano także wynalezienie pisma i liczb, ćwiczeń gimnastycznych (był więc również bóstwem opiekuńczym palestry). Jako że był patronem podróżnych, stawiano mu przy drogach pomniki zwane hermami, tj. słupy zwieńczone rzeźbą przedstawiającą głowę Hermesa.

Rzymianie utożsamiali go z Merkurym.

post-68206-0-83318000-1454231065.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.