Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na pewno się nie obruszę sam wklejam powtórki bo zbiorek skromny i rzadko coś nowego mnie tak zainteresuje że zostawiam sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie pamiątki historyczne - rewelacyjna rzecz :wub:

 

Mój też już gdzieś pokazywałem, ale tutaj jest specjalne miejsce - cylinder z Janem Amorem Tarnowskim - niestety nic więcej o nim nie wiem:

 

0eb34d5539368ebbgen.jpg

 

1ac186287c8f057fgen.jpg

 

cfe841a6a4ed5be7gen.jpg

 

b05a3a75c7cc915egen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swoje złomy mogę wywalić do kosza, po tym co tu widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złomy sa po to zeby ratować a nie wyrzucać :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swoje złomy mogę wywalić do kosza, po tym co tu widzę.

Napisz mi na PW, który to kosz :D

 

Uwielbiam takie pamiątki historyczne - rewelacyjna rzecz :wub:

 

Mój też już gdzieś pokazywałem, ale tutaj jest specjalne miejsce - cylinder z Janem Amorem Tarnowskim - niestety nic więcej o nim nie wiem:

Cyka?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW, który to kosz :D

 

 

Uwierz na razie na słowo, że to złomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę... Ale naaaapisz :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW, który to kosz :D

 

Cyka?

 

A tam od razu cyka... :P  Póki co jest "wisiorkowy"... i czeka w kolejce na balans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u Mnie doszła trzecia Delbanka . Tym razem w kolorze srebrnym . Wszystkie na werku ETA 953

post-38106-0-65702200-1448704886_thumb.jpeg

post-38106-0-76592700-1448704898_thumb.jpeg

post-38106-0-24638200-1448704921_thumb.jpeg

post-38106-0-55855300-1448704939_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla was zagadkę...co to jest ? :)

post-41981-0-43770800-1448709907_thumb.jpg

post-41981-0-83784100-1448709925_thumb.jpg

post-41981-0-16747100-1448709963.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duplex we własnej osobie :) W Chinach takie lubili w XIX w., choć nie tylko tam oczywiście - śliczność.

Czy kamień jest na balansie?

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem..w drodze jest, podniosłem bo tak samotnie leżał. Powiedz mi bo zielony jestem z kieszeni co zmieni kamień na balansie? jaki to poziom - cos jak standardowa srebrna omega czy wyżej lub niżej ?rzadki czy pospolity?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ach te leżące samotne sztuki... dobrze,że docierają do Polski!

 

Nie jestem fachowcem od zegarków z XIX w., ale na pewno zegarek z duplex-wychwytem i centralnym sekundnikiem pospolity nie jest.

 

Dla mnie to produkt lepszy od produktów L. Brandta z końca XIX w. - na pewno ciekawsze rozwiązanie i pięknie zdobiony werk, który nabierze blasku po czyszczeniu.

Pytałem o kamień, bo to element nie tylko funkcjonalny ale też upiększający ten mechanizm - a duże rubiny na balansie były często stosowane w takich zegarkach.

Jak tylko dotrze i nabierze blasku to koniecznie pochwal się efektem!

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie słabe, ale kamienia na balansie nie widać, no i do standardowej Omegi się tego porównać nie da...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uwiecznienia tego pięknego zegarka umieszczam go tutaj - niestety po uwiecznieniu idzie pod młotek...

 

Longines "private label" Charlesa Grottendieck z Brukseli dla dworu królewskiego.

 

ae3e6005cdc85d28gen.jpg

 

15abd94e4f001095gen.jpg

 

d3be4c415a334bfcgen.jpg

 

2ea7627f7d029b81gen.jpg

 

cee7f54fbb078b15gen.jpg

 

b0cedb7d0275fc22gen.jpg

 

5a951d39fe0d29e4gen.jpg

 

7af1c67b25e6f05cgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny - to jest mechanizm Longines czy G.F. Grosjean Freres który był przedstawicielem Longinesa ? 

Na mostku balansu jest wprawdzie sygnatura Longinesa ale taka jakaś kuropodobna - sam mechanizm wygląda jak te Longinesowe

Ja się nie znam tylko pytam bo ciekawy jestem tych zależności 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm to Longines 21 LS (lever set).,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny - to jest mechanizm Longines czy G.F. Grosjean Freres który był przedstawicielem Longinesa ? 

Na mostku balansu jest wprawdzie sygnatura Longinesa ale taka jakaś kuropodobna - sam mechanizm wygląda jak te Longinesowe

Ja się nie znam tylko pytam bo ciekawy jestem tych zależności 

W znanym nam wszystkim źródle, przy GF napisane jest: "Grosjean Freres, Uhrwerke, Gehäuse; La Chaux-de-Fonds, Schweiz; auch Longines-Vertreter

- odpowiedź jest w "Longines-Vertreter" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę Moją Omegę medalową rocznik 1927-33

Edit pomyliłem zegarki no cóż zdarza się  :)

post-38106-0-17849100-1449235278_thumb.jpeg

post-38106-0-24289400-1449235352_thumb.jpeg

post-38106-0-36743200-1449235370_thumb.jpeg

post-38106-0-13264300-1449235429_thumb.jpeg

post-38106-0-15581300-1449235680_thumb.jpeg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Po dwóch dniach "odrabiania lekcji" przyszła pora na konsultacje a jeśli uda się zreanimować wtedy chwalenie w pełnym tego słowa znaczeniu.

Puki co historia firmy przeczytana wiedza związana z piktogramami też. 

W najbliższym czasie wizyta u specjalisty jest już przewidziana ale ciekaw jestem bardzo Waszych uwag przede wszystkim jeśli założył bym okres przed przekształceniem firmy. 

 

PS

postaram się dorzucić lepsze "makra" ale do tego muszę odebrać inne szkiełko.

 

Edytowane przez sonyac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan, jak stan, ale widzę tutaj ciut większy problem - wg mnie mechanizm nie jest od tego zegarka - Diogene to ten sam producent, ale marka już zupełnie inna - Mamy więc do czynienia z rodzajem pasówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta posiada rosyjskie cechy probiercze, więc wiele jest możliwe :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan, jak stan, ale widzę tutaj ciut większy problem - wg mnie mechanizm nie jest od tego zegarka - Diogene to ten sam producent, ale marka już zupełnie inna - Mamy więc do czynienia z rodzajem pasówki.

We wzorach które znalazłem też "coś" mi się nie chciało do końca wizualnie zgodzić ale na tyle zapaliłem się do śledztwa, choćby z braku pewnej wiary w jego wiek", że zapragnąłem konsultacji z odpowiednio wprawnym gronem. W miedzy czasie postaram się dowiedzieć czegoś o jego historii przed szufladą u ojca. 

 

ad1 - pytanie kolejne - co mamy po drugiej stronie schowane.

 

ad2 - jeśli dobrze zrozumiałem producent dawał pewne możliwości dostosowywania do wymagań zamawiającego

 

z jednej strony co chwilę znajduję różnice z drugiej poszczególne elementy "zgadzają się" w wielu materiałach a z trzeciej...  to jest właśnie ta zagadka która tak samo wkurza co motywuje do szukania dalej.

Edytowane przez sonyac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.