Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie Alpina jakby bardziej . U Mosera mostek nad kołem wychwytowym miał wyraźnie inny kształt , no i ten osłaniający koła mechanizm naciągu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LMed - Dzięki za podpowiedź  :)  - ja spotkałem coś podobnego u Alpiny:

 

http://www.alpina-watches.com/the-brand/museum_111.aspx?me=159

 

@kiniol - genialny materiał :wub:

Ale jest pewien zasadniczy błąd w tej animacji, znajdziecie? :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to coś oczywistego, ale ja nie zauważyłem - temat jednak zainspirował mnie - to rzecz, która "chodzi" za mną od dłuższego czasu, a nie zauważyłem tego tutaj - jakie są rodzaje kotwic w zegarkach kieszonkowych (nie wychwytów)?

 

W takim oto Elginie zastosowano kotwicę "wąsatą" - mechanizm prosty, a kotwica nietypowa:

 

4969d3c743e2bedcgen.jpg

 

Spotkałem wiele rodzajów kotwic w wychwytach szwajcarskich: z kamieniami i bez nich, z "wąsami" i bez nich,

 

16553b675148475agen.jpg

 

złote, polerowane,

 

2811f16a4a334b59gen.jpg

 

specjalne, chronometryczne

 

8fc5a80e3df4ce0dgen.jpg

 

z szafirowymi paletami etc, etc... - nigdy jednak nie znalazłem klasyfikacji tego kluczowego w werku elementu - możecie pomóc, podzielić się swoja wiedzą?

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaje kotwic zależą od wychwytu, zależnie od wyglądu w zasadzie się ich nie dzieli, kotwice wychwytu szwajcarskiego, mogą wyglądać rożnie, ale to zawsze są kotwice wychwytu szwajcarskiego i ich działanie się nie zmienia czy maja przeciwwagi (wąsy), czy nie, czy maja schowane palety kamienne, czy nie itp. Różnice zasadnicze są dopiero pomiędzy kotwicą wychwytu angielskiego, a szwajcarskiego, natomiast kotwica wychwytu glashuckiego w zasadzie działa tak samo jak kotwica wychwytu szwajcarskiego, tak jak cały wychwyt glashucki zresztą, ale zwyczajowo się te dwa wychwyty (a wiec i kotwice) wyróżnia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze - jak zwykle na posterunku :)

 

Mnie jednak bardziej chodziło nie o samą zasadę działania, ale rodzaje - w końcu jest wiele rodzajów kotwic z jakiegoś powodu.

Np. w standardowym kieszonkowym Zenicie jest inna kotwica niż w wyższej klasy Primie - chodziło mi o tego typu różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze - jak zwykle na posterunku :)

 

Mnie jednak bardziej chodziło nie o samą zasadę działania, ale rodzaje - w końcu jest wiele rodzajów kotwic z jakiegoś powodu.

Np. w standardowym kieszonkowym Zenicie jest inna kotwica niż w wyższej klasy Primie - chodziło mi o tego typu różnice.

Jedynie mamy podział na kotwice boczne i czołowe, oraz równoramienne i nierównoramienne, ale to zależy od rodzaju wychwytu szwajcarskiego (czy innego). To, że kotwica jest bardziej czy mniej wygięta, czy to że ma polerowane krawędzie i tym podobne różnice w budowie  należy tak bardziej do estetyki i zależy od fantazji firmy. Zegarki wyższej klasy maja przeważnie kotwice wykonane w wyższej klasie dokładności, co jest najważniejsze, a wygląd... no też jest ważny. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to coś oczywistego, ale ja nie zauważyłem - temat jednak zainspirował mnie - to rzecz, która "chodzi" za mną od dłuższego czasu, a nie zauważyłem tego tutaj - jakie są rodzaje kotwic w zegarkach kieszonkowych (nie wychwytów)?

 

W takim oto Elginie zastosowano kotwicę "wąsatą" - mechanizm prosty, a kotwica nietypowa:

 

4969d3c743e2bedcgen.jpg

 

Spotkałem wiele rodzajów kotwic w wychwytach szwajcarskich: z kamieniami i bez nich, z "wąsami" i bez nich,

 

16553b675148475agen.jpg

 

złote, polerowane,

 

2811f16a4a334b59gen.jpg

 

specjalne, chronometryczne

 

8fc5a80e3df4ce0dgen.jpg

 

z szafirowymi paletami etc, etc... - nigdy jednak nie znalazłem klasyfikacji tego kluczowego w werku elementu - możecie pomóc, podzielić się swoja wiedzą?

Piękna fotka... Odnośnie animacji... sekundnik pracuje jak w wychwycie kotwicznym z obustronnym impulsem. W wychwycie chronometrycznym impuls jest jednostronny i sekundnik skacze co pół sekundy, jak w "kwarcu". Ot taki drobiazg.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem . A bo ten chronometryczny wychwyt to jednak rzadkie zwierze jest .

W zestawieniu kolegi Grigorisa , to by się przydała jeszcze kotwica pana Langa ( czego życzę ) .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Wpadł mi w ręce zegarek kieszonkowy marki Edox. Z racji, że jest ze mnie zwykły Kowalski to zbytnio się na zegarkach nie znam. Wiadomo mi tylko to, że jest złocony (napis "PLAQUE G 10").


W internecie znalazłem coś podobnego (    http://www.ebay.com/...s8AAOSwd4tTvopG    ) Proszę o pomoc, jakieś informacje. Zdjęcia :   http://pl.tinypic.co...xc#.Vvg59yIXfBJ


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglik... drugi z moich anglików.

 

Mechanizm Rotherham sygnowany Reid & Sons - marką wciąż istniejącego zakładu jubilerskiego z Newcastle.

Bardzo dobry, 19 kamieniowy mechanizm (nakrywki na wychwycie) z wychwytem kotwicowym angielskim uchodzi za jeden z najbardziej udanych mechanizmów produkowanych w UK.

Piękny stan, cyka też fajnie :)

post-2232-0-25754300-1459441397_thumb.jpg

post-2232-0-09748900-1459441405_thumb.jpg

post-2232-0-01015100-1459441410_thumb.jpg

post-2232-0-93429000-1459441416_thumb.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Rotherham sygnowany Reid & Sons - marką wciąż istniejącego zakładu jubilerskiego z Newcastle.

Bardzo dobry, 19 kamieniowy mechanizm (nakrywki na wychwycie) z wychwytem kotwicowym angielskim uchodzi za jeden z najbardziej udanych mechanizmów produkowanych w UK.

Piękna i rzadka pozycja.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten angol -zazdroszczę :wub:

Rzadko się widuje "adjusted" na tego typu werkach, prawda?

 

Zostawiasz szkiełko w takim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostaje, nie jest tragiczne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nie za duże rzymskie indeksy robią dobrą robotę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie upolowany

 

f876831313966a0ded4f8fc4277f1255.jpg

 

ef96a0a20902cdd6eb3597efb5c71b0d.jpg

 

3ab0f11fdcd886e7ac8420c9e1b90cde.jpg

 

Asus tapnął...


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny stan - widać że nie męczony - ładny nabytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny stan - widać że nie męczony - ładny nabytek

A przeczucie od rana - no jedź na ten targ, rusz zad! Oj przeczucie wiedziało co tam jest :D  Dziękuję, na aukcjach w ciągu roku raz się pojawił, a tu masz i stan i cena - palce lizać!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można usunąć ten post!

Edytowane przez Kolak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla potomnych, bo prawdopodobnie zaraz jej u mnie nie będzie:

 

https://scontent.cdninstagram.com/t50.2886-16/12893410_1018793058200417_1843520568_n.mp4

No i...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś takie cudo :) :

 

ec5fe18515c1b512gen.jpg

 

61789988843d4ffegen.jpg

 

Niestety nie mam pojęcia kto otrzymał go za 50 lat pracy/50-lecie czegoś :(

 

Literki  "č. j."  "česká jednota"?

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.