Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam prośbę do Kolegów, mam możliwość zakupu zegarka kieszonkowego, który podobno ma 23 kamienie i taki werk jak na foto, nie mam możliwości zobaczenia go na żywo niestety, czy ktoś z Was rozpoznaje markę, werk ? Czy liczba kamieni nie jest naciągana ?

Warto sobie tym głowę zawracać ?

Pozdrawiam Rafał 4f862662ec6ea99392759a60162350a5.jpg139157727b1cc2c8f62f6c5ecf53ffdb.jpgd93c50660f0bc4d8e3209bad0b2934f4.jpg

Edytowane przez rafalczapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może gdzieś te kamienie są ukryte (podklejone pod tarczą) ;) Ja widzę 16-17...

No właśnie to mi nie pasuje ! A w ogóle były kieszonki z tak licznymi kamieniami ?

PozdR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśrupany kamień półmostka koła wychwytowego...16 kamieni... Były takie z nakrywkami, ale wtedy dociągano do 20 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśrupany kamień półmostka koła wychwytowego...16 kamieni... Były takie z nakrywkami, ale wtedy dociągano do 20

faktycznie nie ma kamienia, dzięki za uwagi, odpuszczę go sobie bo wychodzi, że składak, napisy na kopercie nie odpowiadają temu co w niej siedzi, pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny :) !!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym taki zegarek...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Swego czasu pytałem Kolegów o kieszonkę Tarnan, padło stwierdzenie, że mikroregulacja jest wtórna, dziś odebrałem kolejnego Skandynawa i okazuje się, że w środku jest ten sam werk także z mikro, przypadek ? Czy jednak zamawiali u Szwajcarów wersje z mikro ? Druga sprawa to różna liczba kamieni podana na deklach w takich samych (na oko) werkach, jak sądzicie, o co chodzi ?

ef1568da73f500e0a18ecb473216db26.jpg510fadcb32cfcbc66ce383d06b84df50.jpgcd938011cfa1847734ec815ea03827fd.jpg6a0cb86dfc1313afef1b4cac6195b224.jpgf98c5ff909839769c0a512f440231626.jpgd2f618428fcc57dc436088244dc532dc.jpg

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Swego czasu pytałem Kolegów o kieszonkę Tarnan, padło stwierdzenie, że mikroregulacja jest wtórna, dziś odebrałem kolejnego Skandynawa i okazuje się, że w środku jest ten sam werk także z mikro, przypadek ? Czy jednak zamawiali u Szwajcarów wersje z mikro ? Druga sprawa to różna liczba kamieni podana na deklach w takich samych (na oko) werkach, jak sądzicie, o co chodzi ?

ozdrawiam Rafał

Wersja mkro, jest w każdym przypadku tutaj co nieco inna, co sugeruje, że najprawdopodobniej nie wykonał jej producent mechanizmu (kupowanego jako surowy), a niejako dokładała to ta firma co składała zegarek. Ilość kamei... hmm...  przy mechanizmach surowych często zależało to od zamawiającego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja mkro, jest w każdym przypadku tutaj co nieco inna, co sugeruje, że najprawdopodobniej nie wykonał jej producent mechanizmu (kupowanego jako surowy), a niejako dokładała to ta firma co składała zegarek. Ilość kamei... hmm... przy mechanizmach surowych często zależało to od zamawiającego.

bardzo dziękuję za rozwianie wątpliwości !

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gdzie ten 17-ty kamień jest? Jedyne miejsce to pod ćwiertnikiem na osi minutowej... Tam jest strasznie mało miejsca...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gdzie ten 17-ty kamień jest? Jedyne miejsce to pod ćwiertnikiem na osi minutowej... Tam jest strasznie mało miejsca...

Nie mam pojęcia, ale wystarczy dodać jakaś nakrywkę i sztuka jest. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, ale wystarczy dodać jakaś nakrywkę i sztuka jest. 

No właśnie, też jej na zdjęciu szukałem... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tutaj jest najlepsze miejsce dla tej informacji - Longines poszukuje najstarszego zegarka tej marki w Polsce:

 

https://www.longines.pl/swiat-longines/wiadomosci/szukamy-najstarszego-zegarka-longines-w-polsce

 

Ja niestety po wyprzedażach mam tylko historyczne cmentarzysko...

 

42ad2bd8d52e8ec3gen.jpg

 

Przy okazji przypomniałem sobie o innej manufakturze z St Imier - Longitude, Ernesta Degoumoisa - ciekawe czy istnieje jakieś pokrewieństwo...

 

d415369aa50c702cgen.jpg

 

bd33b4ceccd8d185gen.jpg

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczornie

Kupiłem trzy mechanizmy wraz z tarczami, sprawne, wałki na godz 3 z myślą o zrobieniu pasówki. Na moje amatora oko są fajne / ciekawe , ale prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia co to za werki (kojarzyły mi się z Patkiem) więc wziąłem.

I tu prośba do Wiedzących by się tą wiedzą podzielili, z góry dziękuję i pozdrawiam dee1cd31a870253f2b9b9593a7752202.jpg8eece4a75ec66b1936b16dfd1f310c4b.jpg8b333b187f087a7437b47946dd9c8e6b.jpg

Edytowane przez rafalczapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze doswiadczenie z Tissotem i taka kieszonka wpadła do kolekcji :) styl tarczy jest swietny :) Pomożecie określić rok produkcji?

 

cfe0e7f7f4f8a7e1ab3685af465ba26f.jpg097ada02ba3e1855bd25a60aa541cbd6.jpgfa2a4e237472514e30809ef8609304f1.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze doswiadczenie z Tissotem i taka kieszonka wpadła do kolekcji :) styl tarczy jest swietny :) Pomożecie określić rok produkcji?

 

 

Okolice 1938 roku. Dobry początek kolekcji :)

---

 

Co do werków to widać dalekie skojarzenie z PP, ładne, ale do najwyższej klasy trochę im brakuje ;)

 

Pasówki powinny cieszyć oko - zwłaszcza te z szatonami (pierwszy to prawdopodobnie Fontainemelon).

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Kolego ! Jakiś trop jest, jak dojdą będę mógł poszukać może jakiś oznaczeń ! Pozdrawiam !

Edytowane przez rafalczapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegowcy nie zwrócili na nie uwagi, więc chyba tutaj ich miejsce...

 

Podróż ponad 100 lat wstecz - trzy kalibry z początku marki Omega.

 

Kalibry 19, Labrador i Regina.

 

ebf607f1f5ca456dmed.jpg

 

7cb95c0879061fe4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.