Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Seiko Sarb017 Alpinist z Japonii

Rekomendowane odpowiedzi

z JP na 90% idzie kurierem. nawet jeśli nie to na 99% podają prawdziwą wartość na przesyłce, czyli opłaty prawie pewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 to na 99% podają prawdziwą wartość na przesyłce, czyli opłaty prawie pewne :)

 

Uuuuu, to lipton.

Żeby chociaż robili tak jak Creation, że dają niższą wartość, więc płaci się, ale odpowiednio mniej...

Tak, to te 23% vatu trochę zaboli  :huh:

No i po co niby to 18$ ubezpieczenia? Przy płatności PP, to już PP mnie ubezpiecza, więc dla mnie to wyciąganie kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to te 23% vatu trochę zaboli  :huh:

Pociesz się faktem że dołożysz się do 500+  :D

Jak już pisano - u Japończyka nie licz na zaniżenie wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby kupić przez Skywatches i brać boksowe opakowanie, bez kuriera. Wtedy jest spora szansa, że przemknie bez opłat. Tak przynajmniej udało mi się z monsterkiem :)

Z drugiej strony 017 jest droższy...

 

BTW: Ale z ceną bransy w seiyajapan, to polecieli. 150$... Niemal połowa ceny zegarka  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mój zegarek idzie japońską pocztą.

liczę się z dodatkowymi opłatami, ale to był jedyny sklep jaki znalazłem który miał ten model w magazynie. prawda jest taka, że z dodatkami i tak cena będzie lepsza niż to co można znaleźć w EU

sam jestem ciekaw czy zwrócą mi to ubezpieczenie

czas pokaże.

gdzieś wyczytałem, że niektórym zakupy z shoppinginjapan przechodziły bez opłat


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie EMSem, więc u nas przejmie PP. O ile nic się nie zmieniło, to albo będziesz musiał pofatygować się z kaską na pocztę po przesyłkę, albo wymiana korespondencji z wyciągami płatności, albo co gorsza będziesz musiał sam wypełnić deklarację. Różnie to bywa.

Przy kurierze jest o tyle lepiej, że oni przejmują biurokrację i płacisz kurierowi przy odbiorze, bo bardzo często nie chce się im bawić w wycenę i biorą wartość z deklaracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wyczytałem, że niektórym zakupy z shoppinginjapan przechodziły bez opłat

Te czasy już minęły, więc raczej się nie nastawiaj.

 

Idzie EMSem, więc u nas przejmie PP. O ile nic się nie zmieniło, to albo będziesz musiał pofatygować się z kaską na pocztę po przesyłkę, albo wymiana korespondencji z wyciągami płatności, albo co gorsza będziesz musiał sam wypełnić deklarację. Różnie to bywa.

Ale to w przypadku cła raczej, niż w przypadku VAT.

Jeśli chodzi o VAT to nie przypominam sobie bym coś wypełniał. Przesyłka przyszła jak pobraniowa i w momencie opłacenia otrzymywałem ją. Ale to było już ładnych kilka lat temu więc być może zasady uległy zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli paczka idzie w oznaczonej, sklepowej paczce z deklaracją wartości to na 100% będziesz musiał zapłacić VAT. Powinieneś zapłacić przy odbiorze przesyłki z poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze świeżych wiadomości:

przez łykend zieleniec seiko przyleciał do Polski.

obecnie jest zatrzymany na cle w W-wa.

zobaczymy co będzie dalej


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę oczekiwał listonosza

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko po tygodniu od zamówienia jest u mnie.

listu z celnego nie dostałem, ale opłaty należne naliczyli. po prostu zrobili to sami bez jakiejś zbędnej korespondencji ze mną. po 2 dniach przesyłka była zwolniona z celnego i przekazania do doręczenia. łudziłem się przez chwilkę, że może puścili ją za free. jednak kurier, który przywiózł przesyłkę rozwiał moje nadzieje. 

pierwsze wrażenie może opiszę w wątku innego działu

 z uwagi, że jest to dział dotyczący zakupów, to "zakupywjaponii" mogę polecić. Pani sara Suzuka była ze mną w kontakcie mailowym, informowała mnie o każdej zmianie logistycznej, więc +. zegarek został wysłany dzień po zamówieniu.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moglibyście powiedzieć, czy to normalne, że koronka od kompasu wysuwa się trochę do góry? To, że chodzi delikatnie to wiem, że norma, ale że chodzi góra/dół?

Czy w ogóle się tym przejmować czy olać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie ma miejsca. Czy jest możliwe, że koronka była uderzona i mógł się skrzywić wałek, czy cokolwiek, co łączy koronkę z pierścieniem kompasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, zegarek dostałem w piątek i jeszcze w nim nawet nie wyszedłem, jedynie kilka razy założyłem na rękę, ale nie ma nawet rysy. W sumie to chyba pierdoła, ale może lepiej dmuchać na zimne? Sprzedawca z ebaya pisał, że to norma, ale wiadomo jakie niektórzy sprzedawcy mają podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wg Ciebie jest to wysunięcie jest za duże, to podszedłbym do rzetelnego majstra, żeby ocenił. Chyba Zibi zajmuje się Seiko i wtedy będziesz pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki, tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.