Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Seiko Sarb017 Alpinist z Japonii

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich posiadaczy SARB017 oraz osób zastanawiających się nad jego zakupem - chciałem podzielić się cenną informacją w kwestii bransolety.

 

Otóż do SARB017 nie produkują bransolety, natomiast często-gęsto użytkownicy kupują do niego bransoletę od wcześniejszego modelu (SARB015, który już nie jest produkowany). Bransoleta ta po pierwsze jest trudna do dostania, po drugie kosztuje ok 150$ co oznacza cenę połowy zegarka.

 

Okazuje się, że do Alpinisty jak ulał pasuje bransoleta 20mm od Rolexa GMT. Oczywiście oryginalna bransoleta od Rolexa kosztuje więcej niż samo Seiko, ale Chińczycy (znani z tworzenia podróbek) oferują np. na ebayu tanie zamienniki.

 

Właśnie taka do mnie dotarła i jestem bardzo zadowolony. Ogniwa przy zegarku noszą oznaczenia 455b. Sama bransoleta jest wykonana nadspodziewanie dobrze (kto wie, czy nie lepiej od oryginalnej Seiko, która jest na sztyfty, a nie na wkręty). Solidne ogniwa, bezpieczne zapięcie, mikroregulacja i wkręty, wszystko w cenie koło 100zł z wysyłką.

 

Polecam.

 

Poniżej zdjęcie z WUS, gdzie dowiedziałem się o tym zamienniku.

 

50eda028d8f59130med.jpg

 

Mój egzemplarz wydaje się pasować jeszcze lepiej niż ten na zdjęciu. Nie jestem pewien, ale podejrzewam że wersja ze zdjęcia ma nieco inne ogniwo końcowe.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak z dokładnością tego Alpinista?

Sam zastanawiam się nad modelem SARG011, gdzie też siedzi 6R15, ale różnie piszą od dokładności tych Seikowych mechanizmów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Seiko wypada ze wstępną regulacją tego 6r15 różnie z tego co piszą użytkownicy. Mój Alpinista po dwóch tygodniach noszenia robił niezmiennie +5 sekund na dobę - jak dla mnie wynik zadowalający biorąc pod uwagę dopuszczalną odchyłkę +25s/-15s dla tego mechanizmu.

 

Ogólnie mocno polecam ten model. Po wieloma względami stanowi klasę samą w sobie. Noszę go na co dzień i nadal nie mogę oderwać od niego wzroku.

 

SARG011 też fajowy. Ogólnie gdybym miał więcej kasy, to kupiłbym po dwa, trzy zegarki z każdej linii Seiko, bo w zasadzie każdy model mi się podoba.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj znam ten ból... Mi się podoba każdy OS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak z dokładnością tego Alpinista?

Sam zastanawiam się nad modelem SARG011, gdzie też siedzi 6R15, ale różnie piszą od dokładności tych Seikowych mechanizmów...

Z doswiadczenia ten mechanizm robi plus kilka sekund, u mnie roznie, ale w przedziale 2-3 sekundy, inny zegarek + 3-5 sekund u znajomego, kolejny znajomy ma tez kolo + 2-3 s, takze polecam 6R15.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie zrobiłem zdjęć przed, bo byłoby widać różnicę. Dla porównania warto zajrzeć tutaj, by mieć ogląd jak pasek wygląda bez przeróbki. Jest śliski i sprawia wrażenie sztucznej skóry, w mało naturalnym kolorze.

 

A tak wygląda po zmyciu zmywaczem (bez acetonu) i natarciem olejem. Proces trochę trwał, w trakcie dawałem mu się trochę przesuszyć i kontrolowałem odcień, by nie przesadzić.

 

 

 

 

Zdjęcia robione przy sztucznym oświetleniu, ale mniej więcej oddają aktualny wygląd. Jak dla mnie poprawa widoczna gołym okiem.

Ale piękny jest ten zegarek, chyba sobie daruję przeglądanie tego forum bo co krok coś mi sie podoba i kupuje!! :(


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ładny, tylko trzeba pamiętać, że raczej w małym rozmiarze. Ja go traktuję trochę jak bogatszego kuzyna podstawowych Seiko 5tek - taki fajny maluch, w sam raz do codziennego użytku.

 

@M.Mike

 

Super link :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem , kupie go, może nie teraz nie odrazu ale na 100% kupie, i to będzie mój ostatni zegarek!!!!


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam.

 

89902bf6a4ea1ff1med.jpg
 
A co do założenia, że to będzie Twój ostatni zegarek -Taaa...

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam.

 

 
 

 

Tak jak lubię bransolety, tak na żadnym zdjęciu ten Sarbik nie podoba mi się w kajdanie. Może w rzeczywistości byłoby inaczej, ale jego niemal klasyczna estetyka wręcz prosi się o pasek...

 

BTW Gdyby nie to, że niedawno kupiłem Monstera i czekam na forumowego Formmeistera to też bym nabył tego SARB-a, zwłaszcza, że cenowo jest całkiem ok, jak na modele z 6R15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z początku miałem go na trzech paskach i pomimo fajnego wyglądu jakoś niewygodnie mi się nosił. Po wrzuceniu na bransoletę mam wrażenie, jakbym miał na ręce japońską odpowiedź na Rolexa Explorera - tylko ciekawszą stylistycznie :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam.

 

 
 
A co do założenia, że to będzie Twój ostatni zegarek -Taaa...

 

Witam .

 

Poważnie to będzie ostatni 3-ci zegarek, za Boga więcej nie kupie, kasuje tu konto nie przeglądam forum etc :-).

 

Teraz pytania, czy jak wymieniałeś pasek to też zmieniałeś teleskopy ?

Pytam dlatego bo jak juz kupie ten zegarek to tylko i wyłączenie z tym paskiem Venezia Green Italian Vintage.

Pasek musi być zielony :-). Jeszcze jedno na nadgarstku 17,5 będzie jakoś wyglądał ten zegarek ?

 

Pozdrawiam

 

ps. Marzy mi się jeszcze niebieskawy Aston , ale cena zabija 8 kawałków za zegarek to poza moje możliwości.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam .

 

Poważnie to będzie ostatni 3-ci zegarek, za Boga więcej nie kupie, kasuje tu konto nie przeglądam forum etc :-).

 

 

 

 

Wmawiaj sobie dalej...

Ja do mojego brązowego hirsch'a buffalo dostałem komplet teleskopów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem teleskopów (były w komplecie do nowych pasków), te od Seiko były dobrej jakości. Masz w nadgarstku o 0,5cm więcej ode mnie, ale liczy się jeszcze kształt nadgarstka (ja mam płaski i kościsty). Raczej nastaw się na to, że ten zegarek jest niewielki. Nosi się jak typowy zegarek o 38-39mm średnicy (45mm lug to lug). Wydaje mi się, że na pasku optycznie wygląda na mniejszy niż na bransolecie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omawiane cudo lada chwila będzie u mnie, bransoleta już czeka.

post-91454-0-74534400-1472109444_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i miłego noszenia ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, jak już będzie u mnie, opiszę drogę zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz też wrażenia oraz daj znać jak z dokładnością chodu, bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest od ok. miesiąca i musze przyznać, że jestem baaardzo zadowolony z dokładności. Ustawiony jakoś miesiąc temu praktycznie nie notuje odchyłek większych niż 5 sek. w momentach kiedy sprawdzam czasami np. w radiowej 1 czy tez jak zerknę na internetowy zegar atomowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpinist od 12 godzin już jest. Pierwsze wrażenie pasek do wyrzucenia, sztywny jak "sztywny pal Azji". Córka stwierdziła ,że musiała go zdjąć w czasie podróży bo uwierał w rękę. Pierwsze co zrobiłem rano to wymiana na opisywaną wcześniej "made in china" bransoletę i jest świetnie. Może później pokuszę się na pasek od Filipa.

Późną wiosną rozglądałem się za jakimś japończykiem, miałem na uwadze kinetica lub klasyczną 5, ale wpadłem na ten wątek, pooglądałem i stwierdziłem, że to jest to.

Wykorzystałem sytuację i poprosiłem córkę o sprawdzenie cen w Korei, okazało się ,że jeden ze sklepów oferował w promocyjnej cenie 395tys wonów tenże egzemplarz co wychodziło ok 1320pln.

 

Co do punktualności wypowiem się za tydzień.

post-91454-0-17955500-1472208402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisał wyżej Doczu. Największa dobowa odchyłka to +5s, w innych dniach to +2-3s. Porównywane z zegarem atomowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji że mam już Alpinista jakiś czas chciałem podzielić sie obserwacjami n/t widoczności lumy w nocy.

Poprzednio używałem Monstera i tam indeksy i wskazówki były iście monstrualnych rozmiarów względem wielkości zegarka. Zobaczywszy delikatne kropeczki na indeksach Alpinista, byłem pełen obaw o czytelność zegarka w nocy (a jest to dla mnie dość istotny parametr). Tutaj spotkało mnie bardzo miłe zaskoczenie. Nie mam absolutnie żadnych problemów z odczytaniem godziny w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym odświeżyć wątek. sam czerpałem z niego informacje, więc się odwdzięczę

 

w poniedziałek (5.12.2016) zamówiłem alpinistę na shoppinginjapan.

we wtorek dostałem miłego maila od pani ze sklepu, że płatność jest potwierdzona

dziś dostałem wiadomość, że przesyłka została wysłana.

teraz zostaje czekać na UC

do ceny doliczyli 18 dol. ubezpieczenia przesyłki, ale jeśli dobrze zrozumiałem wiadomość od miłej japonki, ta kwota zostanie mi zwrócona. zobaczymy

 

po odebraniu przesyłki dam znać jak wyszło na cle.

 

oryginalny pasek oczywiście przerobię acetonem zgodnie z instrukcją kolegów. zamówiłem dodatkowo w pattini do niego brązowy pasek z podkładką. sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w komplecie

liczę, że zieleń seiko będzie pasować do butelki złotego barzanta :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą opłaty celne i w jakiej wysokości...

Też zastanawiam się nad tym sarbikiem  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.