Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ktokolwiek

Zegarek ze sportowym charakterem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szanowni eksperci potrzebuje waszej porady. Jakiś czas temu kupiłem poniższy zegarek marki Frederique Constann 303S6B6 i jestem z niego mega zadowolony. Niestety ma jedną wadę - pasuje wyłącznie do smart casual lub garnituru. Teraz potrzebuje drugiego do bardziej luźnego stroju. I tu moje pytanie co moglibyście polecić? Zależy mi przede wszystkim na:

 

1)prestiżu marki

2)zegarek musi być mechaniczny

3)w rozsądnej cenie (max 3 tyś a najlepiej taniej)

 

 

post-81549-0-16180600-1447166674_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego FC. Do kokekcji dołączył również Oris Divers Date (niebieski), Fortis B-42 Diver, Squale 50 Atmos (czarny), Maurice Lacroix Coussin. No i czekam ciągle na lepszy kurs dolara. Wtedy kolekcję zakończy Seiko Brightz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończy????? :). Sorry za ot. Musisz cos wiecej napisać bi zegarków sportowych w takim budżecie jest mnóstwo i można doradzać w nieskończoność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dla Ciebie prestiż marki ?

Dużo różnych seiko ( skupił bym się na serji brightz) lub używany seiko MM - nurek

Któryś z orientów star 300m - nurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Grzegorzu. Jeszcze troszkę i kończę kolekcję ze średniego segmentu. Uważam, że więcej pieniędzy nie ma co wkładać w te zegarki.

Potem może jakaś Omega i Grand Seiko. Ale to nieprędko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwieńczeniem będzie patek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prestiżowa marka to dobrze postrzegana marka szwajcarska. Wiem ze nie mogę liczyć na za wiele w ramach budżetu ale coś na poziomie FC tyle ze na sportowo może się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w drugim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nowy czy używany. Ja bym szukał czegoś z 2 ręki w bardzo dobrym stanie z oferty : ML, Alpina, Oris, Fortis, Hamilton . Przegladaj nasz bazarek , czesto trafiaja sie super zegarki w założonym przez Ciebie budzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał mazik77, przejrzyj ofertę Hamiltona, Orisa i Fortisa - z tym że do 3 tysięcy wybór będzie i tak wąski. Poza tym to sztampowo - znajdziesz coś w Tissotach i Certinach.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś pilot? Np Steinhart, Archimede, Stowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Stachu2400
      Czy ten zegarek jest z radem? Jest radioaktywny? 


    • Przez lukaszsf
      Witam serdecznie,
      od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego zegarka dla siebie i choć w pierwszej kolejności wybór miał paść na CASIO RANGEMAN GW-9400 to zdałem sobie sprawę że funkcje które posiada niekoniecznie mi się przydadzą. Będę korzystał z nich od święta a i tak najprawdopodobniej w formie ciekawostki niż faktycznie użytecznych funkcji.
      Po przeanalizowaniu tego co faktycznie mi się przyda wybór padł na jeden z modeli GBD/GBA-800 a że ma być to zegarek sportowy to uważam że zasłanianie cyferblatu przez dodatkowe wskazówki które nic nie wnoszą a zajmują jednie przestrzeń roboczą będą zbyteczne. Tak więc GBD-800.
      Szukałem informacji dotyczących różnic między GBD-800-1B a GBD-800SF-1 i nie jestem przekonany czy pomiędzy wersją kolorystyczną istnieją stąd pytanie do was.
      Na jednym ze sklepów różnice między z zegarkami na korzyść GBD-800SF-1:
      GBD-800-1B
      GBD-800SF-1
      Sygnał pełnej godziny, Auto kalendarz, am:pm / 24h, Afterglow, Dual time, Pamięć okrążeń
       
      Czy faktycznie wersja GBD-800-1B jest pozbawiona tych funkcji?
       
    • Przez Pawel582
      Witam, szukam zegarka do 1000 zł, max 1200 jeśli mi się spodoba  . 
      Fajnie by było żeby był automatyczny lub mechaniczny interesują mnie zegarki o eleganckim wyglądzie bez żadnych zbędnych bajerów na tarczy mogą być używane i stąd moje pytanie co polecacie?  Czytałem trochę, ale nie znam się na zegarkach za bardzo więc wole się zapytać ,zależy mi żeby  na trochę mi posłużył
      I jeszcze znalazłem taki zegarek https://www.seriouswatches.eu/products/edox-les-vauberts-date-automatic-80081-3-ain używany za około 1000 zł w dobry stanie czy warto się w ogóle tym zainteresować czy lepiej sobie odpuścić? No i ogólnie chodzi mi o taki wygląd jak ten zegarek w linku mniej więcej może być na pasku albo bransolecie bez różnicy w sumie. 
      Co o tym myślicie?
       
       
       
       
       
       
       
       
      Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez Przebeg
      Zakupiłem ostatnio z ciekawości chronografik o Alphy (https://www.alpha-1993.com/en/Chronograph/Stainless-steel-band/Alpha-mechanical-chronograph-watch-shop-3.html) i jest zaskakująco dobrze oprócz jednej rzeczy, mianowicie  kiedy jakiś tydzień temu zabrałem się do nakręcania i chciałem zakręcić koronkę to przez dosłownie 3 minuty koronka nie mogła wskoczyć na gwint i jakby gwint się starł i zrobił się krótszy. Zaczęło mnie to już lekko irytować i chciałbym u jakiegoś dobrego zegarmistrza wymienić ten gwint albo wymienić koronkę z zakręcanej na wciskaną i moje pytanie jest właśnie takie: Czy taka operacja jest w ogóle możliwa i ile mogłaby kosztować (żeby nie przekroczyła ceny zegarka )?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.