Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
kudlaty889

Adriatica Classic Automatic Eta 2824 godzina zmiany daty

Recommended Posts

Witam, z góry proszę wybaczyć jeśli nie potrzebnie założyłem nowy temat ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Zostałem szczęśliwym posiadaczem zegarka Adriatica Classic Automatic (to chyba taki model, proszę oto link do wyglądu: http://zegarownia.pl/media/catalog/product/cache/1/zoomimage/bdf34bdab527020503fd616a6d19e782/z/e/zegarek-meski-adriatica-classic-automatic-a8142.5253a.jpg ),na mechanizmie eta 2824. Chciałem zapytać o której powinna się zmieniać data w zegarku? Po zakupie zmieniała się 2 minuty przed 12 w nocy, natomiast zauważyłem ostatnio że zaczeła się zmieniać 20 minut przed 12. Zegarek był na regulacji wskazówek u zegarmistrza u którego kupiłem (wskazówka godzinowa wybijała pełną godzinę dopiero około 10 minut po) oraz zegarek był na gwarancyjnej wymianie koperty ponieważ dopatrzyłem się wady fabrycznej. Proszę o pomoc czy da się to skorygować (oczywiście u zegarmistrza) żeby tak jak wcześniej data zmieniała się za dwie a nie za dwadzieścia? Czy ta zmiana ma związek z regulacją wskazówek którą przeprowadził zegarmistrz? Jestem laikiem jeśli chodzi o zegarki i jest to mój pierwszy automat. Pozdrawiam i dziękuje z góry. 

Mam Hamiltona na eta 2824 i zmienia sie tak jak pisales tzn 2 min przed, zapewne zegarmistrz tylko popchnal sobie wskazowke i tyle, mialem taki problem z omega to sklepowy zegarmistrz chcial mi to wyregulowac na miejscu dlatego tak napisalem tu jak to moglo byc :) przeciez poco rozbierac caly zegarek :)

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Mam Hamiltona na eta 2824 i zmienia sie tak jak pisales tzn 2 min przed, zapewne zegarmistrz tylko popchnal sobie wskazowke i tyle, mialem taki problem z omega to sklepowy zegarmistrz chcial mi to wyregulowac na miejscu dlatego tak napisalem tu jak to moglo byc :) przeciez poco rozbierac caly zegarek :)

to rozumiem że można to wyregulować żeby zmieniał tak jak wcześniej 2 min przed? może myślał że nie zwrócę na to uwagi... ehh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Miłośnik pand
      Jakie mogą być objawy uszkodzenia mechanizmu zmiany daty? Pytanie mam bardziej z ciekawości. Otóż wczoraj odebrałem swojego lorusa rt355gx9 , który ma opcję szybkiej zmiany daty. Gdy ustawiłem datę na 4 sierpnia kręcąc do przodu koronką nie zauważyłem, że fabrycznie wskazówki są ustawione, na godziny wieczorne, gdzie data już się będzie powoli zmieniać. Po pewnym czasie mogłem cofnąć koronką tak, aby ta 4 była całkowicie na datowniku a nie tylko połowicznie. Potem sama przeskoczyła na 5. Zmieniłem godziny w zegarku na aktualne i datę na 4 znów kręcąc do przodu koronką (przeskakując prawie 30 dni) ,przy okazji chciałem sprawdzić, czy da się lekko kręcąc do tyłu koronką cofnąć datę. Nie miałem juz takiej możliwości. Pytanie czy ja coś zepsułem, czy po prostu tak jest w tym zegarku? Dodam, że w nocy zegarek bez przeszkód sam zmienił datę. Przepraszam, że tak chaotycznie. Podsumowując wcześniej mogłem lekko cofnąć datę, kręcąc koronką do tyłu a teraz nie mogę (wiem, że nie powinno się cofać). Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • By Nicrame
      Dzień dobry.
      Posiadam od niedawna zegarek Adriatica A8276.2163A. wszystko działa fajnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie z czasem zauważyłem, że na tarczy  miejscu gdzie znajduje się godzina szósta zamiast rzymskiej VI znajduje się IV (nie jest do góry nogami). Pomyślałem, że albo błąd egzemplarza, albo może podróbka, Załączam foto.

Okazuje się jednak, że odwiedziłem kilka sklepów i wszystkie modele serii mają tak samo. Także na stronie producenta, oraz polskiego dystrybutora (zrzuty w załącznikach) jest tak samo. Na meila w tej sprawie na oficjalny adres (po angielsku) nikt mi nie odpisał. Wysłałem też zapytanie 17.12.2019 na facebook na Adriatica Polska i zero odpowiedzi. Wiadomość wysłana formularzem na stronie producenta (wersja pl strony i zapytanie) też zero reakcji. Dzisiaj wysłałem kolejne zapytanie formularzem na stronie polskiego dystrybutora.
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to ugryźć? Czy to może faktycznie jakiś designerski popis, czy zwykły błąd?

• By Łukasz K
      Cześć,
      jestem nowy na forum bo potrzebuję wsparcia bardziej doświadczonych osób przy zakupie zegarka.
      Upatrzyłem sobie zegarek Adriatica A1197.1211A (https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_A1197.1211A.html) - czy możecie mi powiedzieć czy warto go kupić za około 1400 zł? Czy może w tej cenie (budżet do 1500 zł) możecie polecić coś innego? To na czym mi najbardziej zależy to automat, klasyczny wygląd, złoty kolor koperty, indeksy w formie kresek (cyfry arabskie odpadają, rzymskie do zaakceptowania ale zależy od zegarka), pasek skórzany. Tarcza nie musi być biała - może być też ciemna.

Będę wdzięczny za ocenę i ewentualne propozycje
    • By Nazek
      Witam,
      poszukuję zegarka analogowego na skórzanym pasku. No i tutaj kończą się moje kryteria.
      Budżet wstępnie miał być do 500 zł, jednak bardzo spodobały mi się 3, trochę droższe propozycje, więc poszybowałem do max. 800 zł.

Proszę o pomoc w zdecydowaniu się na jeden z nich, podanie za i przeciw.

Fossil: zawsze chciałem szkieletora, choć ten nie jest najpiękniejszy, na + automat. Jednak szkiełko tylko mineralne, ogólnie wg. mnie najsłabszy z tej 3, ale warty uwagi:

https://www.zegarek.net/zegarki/fossil/zegarek_fossil_me3099.html

Casio: już prawie klikałem kup teraz, ładny, szafir, 100m, no i solar:

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_efs-s530l-5avuef.html

Adriatica: trochę sentyment do marki, bo niedawno umarł mi ich zegarek po 8 latach noszenia.
      Z całej 3 jest wg. mnie najładniejszy (przez niego nie kupiłem casio ) ma szafir, ale przeszkadza mi trochę, mechanizm kwarcowy zamiast solara, czy automatu:

https://www.zegarek.net/zegarki-adriatica/zegarek-a8271.r254qf

Jednak odpada, przyciski są niebieskie, nie pasuje mi to zupełnie.

za to ciekawy jest też inny fossil:

https://www.zegarek.net/zegarki/fossil/zegarek_fossil_me3110.html

Proszę o wypowiedzi, który zegarek byście wybrali i dlaczego
    • By GrzesiekH
      Witam! Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu szukam bransolety do zegarka Adriatica. Niestety bezskutecznie, ponieważ w moim mieście nie ma zbyt wielu zegarmistrzów, którzy doradzili by mi w tej sprawie ("panie tego się nie da zrobić.." itd), a wyszukane "na oko" z sieci nie pasowały do końca lub były z podejrzanego materiału, który po tygodniu się zetrze. Poszukuje zamiennika z innej firmy lub oryginał, czy ktoś w wolnym czasie mógłby mi pomóc? Nie jestem specem od zegarków, możliwe że już nie znajdę takiej bransolety?
      Nazwa zegarka Adriatica nr 1012.515.3 ,grubość 18mm (środkowe ogniwo ma 7mm -najczęściej własnie to nie pasowało)
      To by było na tyle pozdrawiam 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.