Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

To była całkiem niedawna akcja, dawcą sensora do risemana był jakiś stary protrek. Jest chyba oddzielny temat. Co do oficjalnego serwisu to usłyszałem, że trzeba wymienić cały moduł co wynosi w serwisie w TT 280zl. Samemu z zibi można ściągnąć moduł do GDFa za 210-220, nie pamiętam dokładnie.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można zamówić sam sensor. U mnie był wymieniony tylko gwarancję mialem u daymona czekałem z 6 tygodni on nie miał sensora od zibi i wiem, że włożył z nowego egzemplarza bo to się przeciągało. A wtedy jeszcze miał na stanie gdf. Nowy zegar trzeba.

 

http://www.watcheszon.com/casio-mens-gdf100gb1d-g-shock-sport-bnib-japan-watch-p-208972/


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego. Barometr i termometr odpalił 6618bef02ba76703aa632a122fcd060d.jpg

Edytowane przez piniu10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba się cieszyć, po za tym sprawdź ten żel na sensorze, bo może nie pokrywa dobrze sensora i nie chroni go przed wodą.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rozumiem tego. Barometr i termometr odpalił

 

663 hPa? Lecisz samolotem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

663 hPa? Lecisz samolotem? :P

Nie kalibrowałem go po wczorajszym resecie. Generalnie coś i taj jest znim nie tak bo znów err.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam pytanie,wiem ze juz gdzieś było to poruszane,jak zdemontować szkło w dw5600?wypchnać je?

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak.

Kopertę/szkło dobrze nagrzać(bez przesady) suszarka do włosów.Oczywiście zegarek rozebrany(dekiel,moduł) do środka koperty wkładam oba dwa kciuki tak najbliżej brzegów szkła i wypycham.

Wychodzi lekko.

Są też inne sposoby z gazem do zapalniczek,ale tego nie testowałem więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko....nie pomyślałem o tym..tak tez zrobie

Dzieki

Edytowane przez M-point

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sensora - problem był w GW9200, wlutowałem w taśmę sensor ze starego, zepsutego PRT-40 z allegro za 30 zł i hula do dziś. Szczegóły tutaj:

http://forums.watchuseek.com/f17/gw-9200-riseman-broken-sensor-3538642-2.html

 

Dodam, że "żel na sensorze" to nie silikon sanitarny, tylko element samego czujnika. Czujniki takie określa się mianem piezorezystywnych. Wewnątrz jest podciśnienie, co powoduje, że pomiędzy wnętrzem czujnika a zewnętrzem jest różnica ciśnień. Błonka silikonowa ma taką właściwość, że odchyla się w związku ze zmianą ciśnienia atmosferycznego na zewnątrz czujnika, co wpływa na rezystancję czujnika . Rezystancję odczytuje zegarek, uzyskując w ten sposób zapis ciśnienia. Nie że mędrkuje, tyle zrozumiałem szukając rozwiązania swojego problemu. Dlatego nie można dotykać mocniej czymkolwiek żelu/silikonu na sensorze, jego naruszenie powoduje rozszczelnienie czujnika. Jak jest brudny, to niech se będzie brudny, ciśnienie pokaże dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych poszukiwaniach, zafundowałem Frogowi nową klamerkę, o wiele bardziej mi pasującą na łapie, a i wyglądającą poważniej niż oryginalna...

 

Sight_2016_11_03_135128_366.jpg

 

Sight_2016_11_03_135158_054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koledzy, nie ma ktoś do odsprzedania zielonego lub pomarańczowego wyświetlacza do dw-5600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam próśbę o pomoc,trochę chciałem modować dw5600,no i nie dość ze uszkodziłem nowy zielony LCD to po złożeniu zegarek nie działa a dokładniej jak go ścisne oczywiscie bez dekla to działa a jak puszczam to tylko świecą sie tak jakby dwie jedynki tam gdzie data i obok z przodu cos jak 9.....moze ktoś mi podpowie co z tym zrobic,chętnie tez zakupie zielony albo pomarańczowy LCD

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Koledzy,mam próśbę o pomoc,trochę chciałem modować dw5600,no i nie dość ze uszkodziłem nowy zielony LCD to po złożeniu zegarek nie działa a dokładniej jak go ścisne oczywiscie bez dekla to działa a jak puszczam to tylko świecą sie tak jakby dwie jedynki tam gdzie data i obok z przodu cos jak 9.....moze ktoś mi podpowie co z tym zrobic,chętnie tez zakupie zielony albo pomarańczowy LCD
Pozdr
Michał

 

 

W jakim sensie uszkodziłeś wyświetlacz? Zarysowałeś go czy Ci pękł?

Jeśli wyświetlacz jest cały to rozbierz cały moduł i złóż go dokładnie ponownie, ważne aby te dwie gumki dobrze przylegały do LCD i do płytki PCB.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pękł ....ale stary jest ok,te gumki to powinny byc w takich wycięciach a LCD powinien na nich tak jakby leżeć ?aha tam jeszcze był kawałek przeźroczystego cienkiego plastiku w kształcie LCD czy jest niezbędny ? Podświetlenie tez nie działa i przyciski dałem dłuższe i tez nie działają ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten kawałek plastiku, to nie folia polaryzacyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.