Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kupował ten zestaw:
http://allegro.pl/zestaw-zegarmistrza-zestaw-narzedzia-etui-i6637180759.html#thumb/4
?
Śrubokręty są takie jak na pierwszej i czwartej fotce czy takie jak na ostatniej? Bo różne zdjęcia...


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny.

Kupiłem tutaj z forum.

Jak na moje potrzeby sprawdza się w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na forum ktoś takie coś sprzedaje? Macie namiary?
Te śrubokręty są z kolorowymi paskami?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to na bazarku od kogoś,ale już nie pamiętam.

Tak mają różne kolory- najmniejszy płaski(pomarańczowy)

Średni(szary)

Duży(czerwony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info.
Przejrzałem bazar ale nic nie ma chyba. Biorę to z allegro, tzn mój Mikołaj bierze :D Pochwalę się oczywiście za jakiś czas.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dziś "Rynek" natknąłem się na ogłoszenie, które uzmysłowiło mi, że można samemu sklecić sobie Screwbacka. 

Szukałem na forum, ale nie udało mi się znaleźć wszystkich wskazówek jak tego dokonać. Ze strzępów informacji domyślam się, że jest możliwość zamówienia w Zibi koperty, dekla, uszczelki oraz śrubek z modelu 5030, po czym zakupić model 5600 (jako dawcy) i dokonać przekładki.

 

Nie mam pewności czy dobrze myślę i czy te części są jeszcze dostępne w Zibi, dlatego jeżeli ktoś z Was zna szczegóły, to bardzo proszę o info dot. tego co dokładnie trzeba dokupić, na co zwrócić uwagę i czy przekładka wymaga dodatkowych narzędzi (kluczyk itp)

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś, części można zamówić w Zibi, dokupić DW-5600E i zrobić przekładkę modułu wraz ze stalowym i dwoma gumowymi dystansami. 

Ostatnio okazało się jednak że da się też zamówić moduł i dystanse czyli komplet części potrzebnych do złożenia DW-5030 tak więc teoretycznie nie trzeba kupować DW-5600E jako dawcy.

Czekam obecnie na zamówienie z Zibi z potrzebnymi wszystkimi częściami do złożenia DW-5030D, jak przyjdzie wszystko to na 100% będzie wiadomo jakie części są potrzebne i czy da rade go zlożyć bez dawcy DW-5600E.

 

Jak chcesz uzyskać bardziej szczegółowe info to pisz na PW. 

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ! Ten DW-5030D to spełnienie marzeń w kwestii G-SHOCK.

 

Czy bezel i pasek też da się zamówić w Zibi?

 

Napisałem na PW.

 

Dzięki i Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zaopatrzyć się również w klucz do dekli.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi deklami to uważajcie. Przed zakręceniem nasmarować gwint i uszczelkę wazeliną techniczną i dokręcać delikatnie. Sam dokręcam ile mogę palcami, a później tylko sprawdzam czy wystarczy. Jak dokręcicie kluczem za mocno to za jakiś czas jak się zapiecze może być problem z odkręceniem.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, a czy nie było by wskazane później przeprowadzić u zegarmistrza próby ciśnieniowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to możesz oczywiście :)
 


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje ktoś może zdjęciem mechanizmu pod deklem dla G2310 lub GW2300 GW2310? Nie jestem pewien czy brakuje mi tylko jednej czy więcej sprężynek do dźwięku. Jak najlepiej sprawdzić czy działa buzzer? Można go spiąć z baterią na krótko? Wymieniałem dekiel z innego zegarka ale nie ma efektu (zresztą w obie strony- działa tylko przy drugim zegarki i oryginalnej pokrywie..

 

 

wysłane z SG Note 4

Edytowane przez fesou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bardzo mi to pomogło! Działa! Nie przewidziałem, że ktoś kto wymieniał baterię ułożył na odwrót gumową osłonę i sprężynkę ulokowałem nie tam gdzie trzeba :)

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś mi nie leżało z ta Twoją gumką jakkolwiek by to nie zabrzmiało.. ;P


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem świetną japońską stronę z dobrymi zdjęciami rozebranych zegarków w tym G-Shocków.

www.akiyose.com

Przykładowo DW-5600c

http://akiyose.com/battery-exchange/casio/g-shock-dw/dw5600-901.html

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej sprawdzić czy działa buzzer? Można go spiąć z baterią na krótko? Wymieniałem dekiel z innego zegarka ale nie ma efektu (zresztą w obie strony- działa tylko przy drugim zegarki i oryginalnej pokrywie..

 

 

Myślę, że nic mu się nie stanie, ale nie spinaj na stałe tylko dotykaj przewodem impulsowo.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bardzo mi to pomogło! Działa! Nie przewidziałem, że ktoś kto wymieniał baterię ułożył na odwrót gumową osłonę i sprężynkę ulokowałem nie tam gdzie trzeba :)

 

wysłane z SG Note 4

Jak rozbieralem swojego dw-6200 to wcześniejszy mistrz też źle założył gumkę:P i było to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nowy dylemat: mam w Ryśku taki nalot dziwny na środku szkła od wewnętrznej strony. Zachowuje sie jak filtr polaryzacyjny bo pod różnymi kątami różni się od reszty ekranu. Nie mogłem tego zmyć spirytusem. Wygląda to tak:

 

8c12559104ba22122ceed329d3a44e60.jpg

 

703ad39a89ced97d7df4d9a11f429d08.jpg

 

Nowe szkło jest w drodze, ale może macie jakieś sugestie. Chyba nienajlepszy model wybrałem na poligon doświadczalny...

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on ND ma z fabryki? Może ktoś źle założył folię polaryzacyjną przy robieniu negative display, albo po prostu była uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8:25 wrzuca uszczelke do dilerki? nasacza ja silikonem?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Widziałem takie coś w ofercie hurtowni zegarmistrzowskiej - olejarka? chyba jakoś tak. Przypominało ten relikt z poczty - gąbeczkę w miseczce :)

 

 

A on ND ma z fabryki? Może ktoś źle założył folię polaryzacyjną przy robieniu negative display, albo po prostu była uszkodzona?

 

Zakupiony na bazarku Rysiek miał uszkodzony wyświetlacz. Kupiłem nowy w świecie zegarków - mieli tylko negatywy. Szukam pozytywu do zmiany - jest dużo bardziej czytelny. Odbarwienie jest na szybce od wewnętrznej strony.

Edytowane przez fesou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot to spotkałem już w nie jednym G .

Wygląda na to,że w środku coś się utleniania i powstaje taka mgiełka na szybie.

Nie mogłeś tego zetrzec,bo to jest między szkłem a panelem solarnym.

Żeby się do tego dobrać musisz wyjąć szkło i ten panel,rozdzielić je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.