Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przed chwilą złożył się DW-5600MS choć na chwilę obecną wygląda bardziej jak DW-056BK bo czekam jeszcze na czarne przyciski i śrubki bezela.
Fota na szybko
 

 

No a te co przyszły? Powinny pasować.

Ja do koperty DW-5600E wsadziłem przyciski od G-5600E i śmigają aż miło, nawet bardziej wystają niż te od DW-5600E.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a te co przyszły? Powinny pasować.

Ja do koperty DW-5600E wsadziłem przyciski od G-5600E i śmigają aż miło, nawet bardziej wystają niż te od DW-5600E.

Pewnie wejdą ale jednak się różnią. Przyciski do G-5600 czy też 5610 są dłuższe od DW-5600 o 0,42 mm i węższe o 0,06 mm.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczy i palce wychwyciły jedynie że są dłuższe i wygodniejsze w użytkowaniu. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie ale i tak to bez znaczenia, bo na zegarku laduje bezel od DW-8400 :)

 

 

Nieźle :) A ten przycisk z czerwonym G to jest część bezela/jakaś nakładka na ten zwykły czy po prostu też go podmieniłeś znowu?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa. Jednak te starsze G były inaczej pomyślane i jest więcej możliwości do modów :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak X-Ray napisał, jest to część bezela, która nachodzi w całości na tamtem przycisk od DW-6900. W oryginale jest tak samo. Fajna sprawa i tym samym 6900 przypakował do wielkości Romana :)

 

 

DSC_6269.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby mu jeszcze zrobił moda, żeby cyfry były czerwone? :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w szufladzie takiego biedaka G-2200 a że koperta jak w DW-6900 a do DW-6900 mam bezele to bezel od DW-8400 dał nowe życie  G-2200 :)
 

Przed.
DSC_6741.jpg


Po.
DSC_6742.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Szukam pomocy w zakresie znalezienia części do starego zegarka Casio fts-100 2147. Część trzymająca prawą baterie jest pęknięta. Zegarek działa, ale jest to pamiątka i bardzo mi zależy, żeby ta część nie była uszkodzona(nie daje mi to spokoju :)). Urządzili mi go tak dawno temu w zibi, ale zegarek leżał długi czas w szufladzie i stosunkowo niedawno to zobaczyłem. Jest to 15-letni zegarek i w necie nic konkretnego nie znalazłem. Jakakolwiek pomoc mile widziana.

 

Pozdrowienia

post-94416-0-30252200-1480859287_thumb.jpg

post-94416-0-26778600-1480859290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze znalezieniem samej części będzie raczej kłopot. Możesz szukać na aukcjach internetowych jakiegoś trupka dla podmiany tej części ale łatwo nie będzie. Skoro zegarek pomimo tego pęknięcia działa poprawnie a samego defektu nie widać to ja bym przymknął na to oko i cieszył się działającym zegarkiem.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli obawiasz się, że blaszka nie dociska baterii, to możesz spróbować wsadzić między baterię a dekiel jakiś kawałek cienkiego filcu lub innego tego typu materiału. Żeby sprawdzić, jaka będzie optymalna grubość, możesz włożyć kulkę np. plasteliny zamknąć zegarek i zobaczyć do jakiej grubości się spłaszczyła, a potem dobrać coś, mocując np. na docięty kawałek dwustronnej taśmy klejącej (do dekla). Samą blaszkę ciężko będzie podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nosiłem się z wymianą złotego LCD w swoim GW-M5610 z powrotem na pozytywa. Dziś nie wytrzymałem i wziąłem go na warsztat :)

 

Procedura wymiany LCD w tym modelu była już opisywana w tym temacie więc skupie się na tym co poniektórych interesuje najbardziej od dłuższego czasu. Mam na myśli tajemniczą opalizującą blaszkę która siedzi  wewnątrz modułu GW-M5630 ;)

 

1.jpg

 

Jak nie którzy z was już wiedzą wyświetlacz od GW-M5630 jest transparentny, pozbawiony tej srebrnej lustrzanej foli z tyłu która jest we wszystkich innych LCD. Zamiast niej użyta została cieniutka stalowa, opalizującą blaszka z mikroskopijnymi dziurkami które mają za zadanie przepuszczać światło z illuminatora.

 

2.jpg

 

image.jpg

 

Gdyby ta blaszka była dostępna w Zibi razem z LCD to było by możliwe złożenie modułu od GW-M5630 za śmieszne pieniądze. A tak pozostaje tylko zakup kompletnego modułu za 260PLN. No chyba że jakimś cudem uda się komuś taką blaszkę zamówić.

 

3.jpg

 

Efekt końcowy to klasyczna wersja GW-M5610 w pozytywie tyle tylko że na bransolecie.  

Nie wykluczone że z czasem wrócę do złotego LCD, jednak  na razie zostaje jak jest. :)

 

4.jpg

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

GitBit, dzięki za post! Sprytnie to wymyślili z tą blaszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby wyglądał pozytyw z tą blaszką :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba musiałby być transparentny, żeby był efekt blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dziękuję za lekturę tego działu - był bardzo pomocny w pierwszym projekcie:

 

gw9200 zakupiony na bazarku z uszkodzonym wyświetlaczem:

 

20161209_192927.jpg

 

DSC_8772.jpg

 

Paczka przyszła do mnie razem z drugim zamówieniem - nowym ekranem w negatywie.

 

Ośmielony historią tego tematu postanowiłem podjąć się wymiany, przy okazji demontując również wszystkie przyciski i smarując ich mechanizmy i uszczelki.

 

Spodziewałem się, że będę się musiał zmierzyć z brudem, ale nie sądziłem, że aż z takim :)

 

20161209_215951.jpg

 

DSC_8776.jpg

 

DSC_8782.jpg

 

I tu pierwszy dylemat: jak odpiąć sensor? nigdzie nie znalazłem informacji, że należy podnieść klapkę i taśmę będzie można swobodnie wyjąć. Przy myciu obudowy posługiwałem się patyczkami higienicznymi i spirytusem, potem szczoteczką elektryczną, ale na szkiełku przy bezelu zebrał się twardy brud - przypominał wręcz osad z kamienia - Cilit Bang na szkiełku poczekał 10 minut i dało się to usunąć. Nie chciałem wyciągać szkiełka (na razie) więc nie mogłem korpusu zanurzyć w mydlinach. Pamiętałem także o "glucie" na sensorze i nawet specjalnie z niego nie zdejmowałem brudu. czekał w pudełku. Pilnowałem sprężynek mechanizmu oraz ringów przy przyciskach - nic nie odskoczyło pomimo kilkugodzinnego procesu.

 

DSC_8783.jpg

 

DSC_8785.jpg

 

DSC_8786.jpg

 

Uszczelki kąpały się w oleju silikonowym, reszta czyszczona indywidualnie czekała w osobnych przegródkach. Reset mechanizmu i składamy :)

 

20161210_121050.jpg

 

Dam szanse temu negatywowi, ale raczej za niedługo wpadnie na jego miejsce ekran w pozytywie.

 

Potrzebuję też nowy bezel i pewnie pasek i tu pytanie: Czy metalowa płytka z napisem "sensor" jest przeklejana? nie widzę tego elementu na obudowach z portali aukcyjnych - pewnie trzeba będzie zamawiać oryginał z zibi. i drugie pytanie - na przyszłość: czy ktoś wyjmował szkiełko w Ryśku? trudna to kwestia? chciałbym się zmierzyć z polerką szkła, a korpus ma na dole wystającą obudowę przycisku oświetlenia.

 

Zegarek bardzo fajny, i jest coś odprężającego w rozebraniu go na części, drobnej konserwacji i ponownemu złożeniu :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już doczytałem o blaszce na sensorze i taśmie dwustronnej

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Świetna robota, fesou. Gratuluję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem o tej blaszce na sensorze i taśmie dwustronnej. Zapytam w Zibi. Gdzie polecacie szukać ekranu? Też u nich?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty za odwagę, ja się nie podjąłem. Zdałem się na serwis świat zegarków z Jasła, od Pana Adama też kupiłem części i mi w cenie przełożył.

Co do szkła to podobno da się wyjąć, ale ciężko wkleić żeby szczelności nie stracić. Ja wymieniałem całą kopertę bo było urwane ucho przy kopercie.

Co do blaszki to Pan Adam ma i srebrne i czarne po chyba 7 zł czy coś takiego na alle poszukaj albo napisz do niego. ( ma baaardzo dużo części i to od ręki)

 

Tak wyglądają po serwisie :D

 

post-87227-0-42606500-1481446667_thumb.jpg

 

a takie części zostały wymienione:

 

post-87227-0-51974900-1481446671_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szkłach ich wymianach itp było już dużo razy.

Wszystko się da wymienić bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.