Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Serio? Sądziłem że to domena starych modeli.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim pytaniem przeważnie z rana podnosił mi ciśnienie mój chemik :

 

"dziś pytanie dziś odpowiedź "

 

Mam pytanie do Was :)

 

Żeby wymienić przycisk podświetlenia w GW 6900 wystarczy samo zdjęcie bezela ?

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Musisz wyjąć moduł z koperty :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi nie oczekiwałem..dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04, jesteś pewny, że folia polaryzacyjna też jest osobno?

Podoba mi się taki układ :) Nie trzeba by się męczyć z jej odklejaniem przy przeróbce negatyw/pozytyw.

Muszę się przyznać, że ten zegar mojej miss, któremu zrobiłem hydromoda męczyłem folią polaryzacyjną, ale odwrócone kolory nie były fajne, poza tym w fabrycznym układzie jest bardziej czytelny i ładny.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04, jesteś pewny, że folia polaryzacyjna też jest osobno?

Podoba mi się taki układ :) Nie trzeba by się męczyć z jej odklejaniem przy przeróbce negatyw/pozytyw.

Muszę się przyznać, że ten zegar mojej miss, któremu zrobiłem hydromoda męczyłem folią polaryzacyjną, ale odwrócone kolory nie były fajne, poza tym w fabrycznym układzie jest bardziej czytelny i ładny.

Pewny nie jestem ale tak mi się wydaje. Co to w takim razie jest leżace najniżej w pudełku na moim zdjęciu?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na warstwę luminescencyjną. Te sprężynki są stykami zasilania. Folia polaryzacyjna jest przyklejona na wierzchu LCD.

 

Praktycznie wszystkie modele, które rozkręcałem miały taką budowę, z tą różnicą, że sporo starych modeli ma LCD przykręcane śrubkami - co jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż zatrzaski. Od razu napiszę, że jak ktoś ma LCD na zatrzaskach to lepiej jest rozebrać cały moduł od d... strony niż próbować wyjąć same LCD. Np moduł do DW-9500, czy 9052. Moduły do 6900, DW-002 są w zasadzie całe skręcane - zatrzask ułatwia tylko składanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na dole foto wygląda jakby miało być pod wyświetlaczem, a nie nad. Folia polaryzacyjna jest przed wyświetlaczem przyklejona.

A pytanie, czy jest 1 czy 2 folie polaryzacyjne w lcd? Tylko z przodu czy też z tyłu?

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem ale tak mi się wydaje. Co to w takim razie jest leżace najniżej w pudełku na moim zdjęciu?

 

 

Wygląda mi to na warstwę luminescencyjną. Te sprężynki są stykami zasilania. Folia polaryzacyjna jest przyklejona na wierzchu LCD.

 

....

 

Zgadza się, to podświetlenie. Przerabiałem ostatnio ten sam model

 

1339509400_1455031758.jpg


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na dole foto wygląda jakby miało być pod wyświetlaczem, a nie nad. Folia polaryzacyjna jest przed wyświetlaczem przyklejona.

A pytanie, czy jest 1 czy 2 folie polaryzacyjne w lcd? Tylko z przodu czy też z tyłu?

 

Z tylu LCD jest folia/perforowana metalowa blaszka odpowiedzialne za tint wyświetlacza, a także za podświetlane symbole G i inne, można pod nią włożyć coś swojego, ale lepiej ją zastąpić swoją z nadrukiem. Pod tym wszystkim od góry patrząc jest illuminator.

 

DW-002 przed

 
LCD z folią polaryzacyjną, obok leży srebrna folia (gruba) od barwy, a w reszcie modułu został illuminator.
 
EDIT: pytasz czy przed i za samym LCD jest druga folia?
Edytowane przez dapayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bo z przodu szkła lcd jest folia polaryzacyjna, ale czy za nią też jest folia polaryzacjna + ta srebrna czy tylko sama srebrna?

I jeszcze pytanie czy jeśli zerwę tą srebrną folię i nakleję coś swojego to czy zmienię barwę cyfr i czy w ogóle będzie to działać?

W tych zegarkach co ja rozbierałem srebrna zawsze była przyklejona od spodu lcd na stałe chyba tak jak polaryzacyjna z przodu.

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadza się, to podświetlenie. Przerabiałem ostatnio ten sam model

 

[

A rozbierałeś teź bezele? Ten czarny gumowy wewnętrzny stykający się bezposrednio z metalowym był przyklejony do metalowego wokoło czymś jakby taśmą dwustronną. A koperta do tego czarnego bezela też podklejona dwoma kwadracikami robiącymi lekkie podwyższenie. Czy przy składaniu kleiłeś czymś w tych miejscach? Bo wydaje mi sie że nie ma takiej konieczności gdyż i tak się będzie wszystko trzymać.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si. Rozbierałem. Dwóch kwadracików robiących podwyższenie u mnie nie było ale zegarek był męczony, więc nie wiem jak jest w oryginale. Reszta się zgadza. Nie kleiłem - uznałem że to co  jest w zupełności wystarczy.


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko dobrze sie trzyma, bez żadnych luzów?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trzyma się... No chyba że nie zwróciłem na nie uwagi a fotek ze środka nie mam. Mogę go zaraz otworzyć i sprawdzić jeśli to ważne dla Ciebie 

Edyta: Twój w środku wygląda jak z fabryki w porównaniu z moim  :)

Edytowane przez zibson

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Tak. Bo z przodu szkła lcd jest folia polaryzacyjna, ale czy za nią też jest folia polaryzacjna + ta srebrna czy tylko sama srebrna?

I jeszcze pytanie czy jeśli zerwę tą srebrną folię i nakleję coś swojego to czy zmienię barwę cyfr i czy w ogóle będzie to działać?

W tych zegarkach co ja rozbierałem srebrna zawsze była przyklejona od spodu lcd na stałe chyba tak jak polaryzacyjna z przodu.

Z przodu i z tyłu musi być folia polaryzacyjna, aby segmenty na wyświetlaczu były widoczne. Dodatkowo srebrna folia pomaga odczytać w dzień. Jest ona taka pół przepuszczalna, żeby można było podświetlić od spodu, lub nie przepuszczalna, jak jest podświetlenie boczne. Teraz na ogół wszystko jest ponaklejane na siebie, bo tak taniej produkcja wychodzi  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał Dingo, są dwie folie polaryzacyjne jedna z przodu a druga z tą powłoką jakby srebrną od tyłu.

Diego jakbyśmy się spotkali wcześjej to byś już wiedział, ale spoko nic stracinego przy najbliższej okazji rozbierzemy "trupka" na czynniki pierwsze i bedziemy kombinować. Zobaczysz od razu jak fajnie zmienia sie pozytyw w negatyw.  ;) 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To nie będę kombinował z tą srebrną folią bo mogę spitolić sprawę.

Zabawa folią polaryzacyjną jest fajna :) nawet można delikatnie poprawić czytelność czy to zwykłego pozytywa czy negatywa zrywając folię i zakładając nową wedle uznania.

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trzyma się... No chyba że nie zwróciłem na nie uwagi a fotek ze środka nie mam. Mogę go zaraz otworzyć i sprawdzić jeśli to ważne dla Ciebie

Edyta: Twój w środku wygląda jak z fabryki w porównaniu z moim :)

Chyba żartujesz

Jak to zobaczyłem myślalem ze puszcze bełta

 

2ef0c9dfbb786186d46f1477551cda86.jpg

 

0c17641a8b3953a98190e0aacb5eb0d0.jpg

 

Przed chwilą skończyłem składać. Ale dziękuje Ci za ofiarność.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zobaczyłem to odeszła mi ochota na stare G...ale dziś już wróciła


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczoteczka elektryczna i jedziesz :) później jak prawie nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie czyściłem i powiem Ci że był tak brydny że nie doczyściło się, ale nie namaczałem wcześniej.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Parę razy czyściłem używkę, dlatego moje G jak są noszone, to tego dnia maja mycie. Poza tym raz na jakiś czas gacie w dół  :P  i przegląd z czyszczeniem

Planuję zakup czyszczarki ultradźwiękowej...

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.