Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedy koperty wymagają mycia od środka? W moim przypadku myłem tylko na zewnatrz ale obawiałem się przypadkowego dostania wody do środka.

 

I co znaczy że przed samrowaniem zmywasz delikatnie?

 

Jak rozkładam zegarek na części pierwsze zwykle myję dokładnie kopertę. Zawsze myję w środku koperty moich modów - często szyba od środka jest jakby "zaparowana" w tych starych G. Nie wiem co to i jak to się tam zbiera, ale żeby zmyć ten nalot szczotka i płyn potrzebne.

 

Zmywam delikatnie, żeby usunąć stary silikon, czy syf który się zbiera przy uszczelce. Używałem/używam do tego Clina, środka do mycia monitorów, czy do białych tablic, czy izopropanolu jak miałem. Grunt to uważać, bo pierwsze uszczelki potrafiłem porozciągać i ciężko było potem je ułożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dapayk, z tym nalotem to faktycznie też to zaobserwowałem, w zasadzie w każdym kilkuletnim G z panelem słonecznym jaki miałem był taki jakby nalot na panelu słonczym i szybce. Tak jakby pomiędzy nimi coś się zbierało z biegiem czasu. Czasem był to jednolity nalot a czasem takie jakby plamki smugi. Widać to było najbardziej przy ostrym świetle..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

Jagr - znalazłem kiedyś skład tego goof offa. Z tego co pamiętam to było w nim sporo acetonu i składem odpowiadał +/- naszemu rozpuszczalnikowi nitro. Nie miałem z nim nigdy do czynienia, ale podejrzewam, że śmierdzi i zachowuje się podobnie. Jeśli chodzi Ci o usunięcie napisów na bezelu, to sam jestem ciekaw o rezultat. Ja je do tej pory tylko malowałem na nowo - nie usuwałem starych. Jedyne, które udało mi się usunąć (niechcący)  to te z tarcz. Zrobiłem to za pomocą zmywacza WAMOD do farb akrylowych, który nie jest do końca neutralny dla samego bezela na dłuższą metę.

 

Dzięki za podpowiedź. Mam trochę starych bezeli to mam na czym poeksperymentować, spróbuję tym nitro.

"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z tym nitro. Sam bym raczej go nie użył do zegarka, może stopić farbę z bezela itp...


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba spróbować, czy nie będzie reagować z tworzywem bezela.

 

Tapnięte z koreańskiego mądrofona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dokonałem mojej pierwszej kompletnej rozbiórki G-Shocka (bez ingerencji w moduł)

 

Na warsztat poszedł mało popularny, jeden z najmniejszych jeśli nie najmniejszy model G-056B potocznie nazywany Polygon lub Oktagon. Mnie się podoba ta druga nazwa bo brzmi bardziej taktycznie i kojarzy mi się z organizacją Pentagonu

 

fxz6qNC.jpg

 

Zegar był strasznie zasyfiony szczególnie pod i wokół przycisków oraz pod bocznymi osłonami koperty.

Po zaopatrzeniu w niezbędne materiały do przeglądu takie jak olej silikonowy, bateria i ściereczki Cape Code przystąpiłem do dzieła.

 

Oktagon dostał nową bateryjkę Maxella.

Uszczelka pod deklem i uszczelki przycisków zostały oczyszczone i wykąpane w oleju silikonowym.

 

pBPPyET.jpg

 

q3ExNhz.jpg

 

Wyczyściłem przyciski, boczne protektory, dziurki na przyciski i przy okazji przetarłem sprayem i husteczką do okularów szybkę od wewnątrz. @Dapayk prawie uszkodziłem grafikę plastrów miodu

 

wBgKDiu.jpg

 

XKsj6zk.jpg

 

ok3NneZ.jpg

 

b7yzSet.jpg

 

Wypolerowałem dekiel ściereczkami Cape Code, a ramkę na razie sobie darowałem, chyba zostawię jak jest bo tam gdzie jest najgorzej czyli na górze i tak zakryje nowy świeżutki pasek

 

Za sukces uważam nie zgubienie żadnej zawleczki przycisków i bezproblemowe poradzenie sobie zarówno ze zdjęciem jak i ich powtórnym założeniem.

 

Po całej operacji sprawdziłem szczelność zegarka pod wodą i nadal działa Ponadto wydaje mi się, że poprawił się kontrast. Nie wiem czy bardziej przez wymianę baterii czy wyczyszczenie szybki od wewnątrz.

 

Dziękuje wszystkim za rady


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego, bardzo fajnie. :)

Ładnie.

Dzięki Panowie

 

Jeszcze pytanie do ogółu - czym czyścicie szybkę od wewnątrz przed włożeniem mechanizmu aby nie było żadnych mikro pyłków, paprochów, smug? Sprężone powietrze, patyczek ze spirytusem?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię jak już pisałem czyli od razu po umyciu i opłukaniu suszę suszarką co wydmuchuje przy okazji wszystkie pyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patyczek do uszu lub kawałek chusteczki + jakiś detergent do szyb lub alkohol, a później wydmuchuję suszarką, jak są paprochy jeszcze to się wpatruję w szkło przez kilka min i wyciągam pojedynczo delikatnie patyczkiem do uszu.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Podoba mi się 056, podobno projektowany do moto :)
Ja szybkę myje izopropanolem, a potem do sucha wycieram ściereczką od okularów. Myślałem o zestawie do obiektywów. Najgorzej jak jest panel słoneczny, bo potrafi coś zostać między szkłem i panelem, wtedy trzeba wyciągać szkiełko

Bezel w szarym macie, zostało satynowanie ramki i przycisku light  <_< 
b64eb17b47ea2a55eaa89cf37b1c5cc0.jpg

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chaciłem zapytać czym poza papierem ściernym o wysokiej gradacji zrobić satynowanie/szczotkowanie nierównych powierzchni gdzie używanie papieru ściernego jest niewygodne z uwagi na jego szcztywność i łamliwość.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego świetna relacja - zdjęcia i warsztat profeska - gratuluje.

 

Taką szczotką - jeszcze jej nie używałem, dekle "satynowałem" na papierze. Na mokrym papierze ;).

 

Do czyszczenia szkła używam: wyczucia, chusteczki do okularów i gruszki do wydmuchania. Delikatne pędzle, też dają radę - kobiecie podebrałem takie do malowania lica :)

post-76556-0-56225600-1454843704_thumb.jpg

Edytowane przez dapayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję danych(producent i numer) lub zdjęcia mechanizmu montowanego w modelu  ef-565d-1avdf.

Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję danych(producent i numer) lub zdjęcia mechanizmu montowanego w modelu ef-565d-1avdf.

Z góry dziekuję za pomoc.

Moduł 5204 do zamowienia w zibi pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł 5204 do zamowienia w zibi pewnie

moduł 5204 jest w tym zegarku https://www.youtube.com/watch?v=3hrXV4aMXtc i w tym 

a różnica jest w odmierzaniu sekundy i ten limitowany red bull ma tarcze 24h a ten drugi w tym samym miejscu pokazuje godzinę z wlączonego stopera. Więc wnioskuję, że jest inny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mają taki sam czyli 5204...nawet na etykiecie tego red bulla na filmie jest napisane jaki moduł posiada i ten drugi czyli zwykła wersja ma taki sam

 

Pacparts prawdę Ci powie :)

 

 

http://www.pacparts.com/model.cfm?model_id=EF565RB-1AV&mfg=Casio&back=0&action=list_part

 

http://www.pacparts.com/model.cfm?model_id=EF565RB-1AV&mfg=Casio&back=0&action=list_part

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem już w ten sposób co ty, ale jakaś róznica musi być jeżeli na filmiku widać zubełnie inną metodę odliczania głupiej sekundy.

Z tego co znalazłem w necie to w ef-565d-7av jest mechanizm miyota 0s10 może w wersji red bull ma inne oznaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych (zegarkowo :) )

 

Dotychczas w kręgu moich zainteresowań były zegarki mechaniczne i analogowe kwarce (z małym wyjątkiem leciwego LEDa).

Trafił w moje ręce CASIO ACL-200 ACCELATOR.

Po oczyszczeniu i zaaplikowaniu nowej porcji energii pacjent ożył :)

 

Niestety nie wszystko jest takie jak powinno być :(

 

Po pierwsze primo - poszukuję instrukcji w języku powszechnie uważanym za ojczysty (od angielczyckiego strasznie mnie ręce bolą),

 

Po drugie primo - gniazda śrub mocujących dekiel lata świetności mają za sobą i po prostu nie trzymają, macie jakiś patent na regenerację ?

 

Będę wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wiek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w starych zegarkach które remontujecie rozprężacie/rozciągacie sprężynki przycisków aby miały lepszy, bardziej wyczuwalny skok? Wydaje mi sie że po kilkunastu latach sprężynki mogą trochę stracić na sprężystości.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie robiłem,ale możliwe że coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy tego nie robiłem. Zakładam w większości nowe komplety przycisk, sprężynka...uszczelki do modów, ale spróbuję z ciekawości na swoich starszych szokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że stare G nie miały zintegrowanych bebechów tak jak teraz. Wyświetlacz, folia polaryzacyjna, moduł-elektronika, bateria - wszystko osobno złożone w kanapke. Masakra

 

5a3701bef58be8f1f75c90d6fce6177f.jpg

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek też tak jest założony a jakoś specjalnie stary nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.